Keresés

Részletes keresés

martindoc Creative Commons License 2007.09.17 0 0 349

Ha 12 hónapja szertződtetek (és már akkor elkezdték a régészeti feltárásokat), és 4-8-12 hónapig tarthatnak a feltárások, akkor pont most kellene befejeződniük, nem?

Előzmény: waces (347)
t-s Creative Commons License 2007.09.14 0 0 348

Sziasztok!

Némi örömhír: 6 daru építi a 6 házat, szinte már állnak a falak! Fantasztikus látvány, érdemes kikocsizni arra! Kár, hogy csak az első 6 ház formáját látni!

üdv, t

waces Creative Commons License 2007.09.14 0 0 347
Dehogynem tartanak tovabb. Amikor anno befizettunk akkor kezdodtek, annak meg lassan egy eve... Egyebkent a lelettol fuggoen siman eltarthat 4-8-12 honapig.
Előzmény: martindoc (342)


martindoc Creative Commons License 2007.09.04 0 0 346

Budai kínálat: Mennyit kérnek a luxuslakásokért?

 

Az M7-es és M1-es autópályák bekötő szakaszánál különösen sok projekt összpontosul: a közelben találjuk Kőérberek-Tóváros különálló épületekből álló, összesen 316 lakását, és itt épül a Sasad Liget, a Sasad Resort, a Madárhegy Luxus Lakópark, a Cordia Terrace Madárhegy, valamint a Kakukkhegyi Luxuslakópark is. Ezek a fejlesztések egyben a legmagasabb presztízsű újbudai projektek.

martindoc Creative Commons License 2007.08.28 0 0 345

Felhívtam a KDVKTVF-et, és arról tájékoztattak, hogy augusztus 21-én, kedden kiküldték egy dokumentumot a Sasad Resortnak. Hogy mi áll ebben a dokumentumban, azt nem tudták megmondani az ügyfélszolgálaton.

Előzmény: happnuda (344)
happnuda Creative Commons License 2007.08.27 0 0 344
Igen, ez nagyon érdekes kérdés, amit Pietro feltett. Vajon miért nincs meg az építési engedély? A múltkori levélben, amit kaptunk (május 23-i keltezéssel) a következő szerepel: "A múlt héten történt önkormányzati egyeztetést követően cégünknek már csak a közműtervek véglegesítését kell biztosítania ahhoz, hogy a Sasad Resort Kft. az építési engedélyt megkapja." Közművek, hmm. Ehhez képest Pietro augusztus 24-én régészekkel találkozik, akik szerint ugyan vannak ott római falak, de nem érdekesek, szeptembertől majd lehet építkezni. Mi ma beszéltünk az önkormányzat egy illetékesével, aki most hallott először bármiféle régészekről, szerinte a környezetvédelmi tanulmány miatt van a csúszás. Ez valószínű az lehet, amit martindoc vett észre és küldött meg nekünk (280). Az ott szereplő eljárás ügyintézési határideje 45+15 nap, ami augusztus 19-én lejárt. Azóta naponta nézem az oldalt, és egyelőre nem találtam határozatot. Egyébként az önkormányzatot az SR egyik projektfelelőse arról tájékoztatta, hogy szerintük októberben meglehet a környezetvédelmi engedély. Az már csak hab a tortán, hogy a környezetvédelmi eljárás az _egész_ Sasad Resort projektre folyik. Tehát a környezetvédelmi felügyelőség engedélyét még az SRI. sem kapta meg! Akkor nekik hogy lehet építési engedélyük? Amikor ezt a kérdést az önkormányzatnál feltettük, nem tudták a választ... Szóval én az SRI tulajdonosok helyében sem aludnék nyugodtan. Mindenesetre ha nincs engedély, mi november 1-jén jó eséllyel kiszállunk...

Üdv.
Előzmény: Pietro 72 (343)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 343
Szia,

a mi szerződésünk szerint október 31. után kiszállhatsz és a pénzed is visszakapod, de szerintem erre nem fog sor kerülni, mármint arra, hogy addigra ne legyen meg az engedély. Mi is a lakásra pályázunk és arra, hogy mielőbb kész legyen.

Szerintem szeptemberre végeznek az ásatással. Azért érdekelne, hogy az építési engedély ezért nincs még meg vagy valami más ok miatt? Valaki ért ehhez?

Ciao a tutti!
Előzmény: t-s (340)
martindoc Creative Commons License 2007.08.27 0 0 342
Ezt hogy erted, hogy veget nem ero tortenet? A regeszeti feltarasok nem hinnem, hogy tovabb tartananak 2 honapnal.
Előzmény: t-s (340)
t-s Creative Commons License 2007.08.26 0 0 341

Ja, még egy!

Mi az életkor okán lassan a csúszások miatt kicsúszunk a  szocpol igénybe vételének lehetőségéből? Ezt a laza kis 2,4 m Ft-ot kin tudom behajtani?

ts

Előzmény: t-s (340)
t-s Creative Commons License 2007.08.26 0 0 340

Szia Mindenki! Valaki Hozzáértő!

Ahogy Pietro írta, ha mondjuk nem 2, hanem 12 hónapot csúsznak az építési engedéllyel pl. az ásatás miatt, akkor én novemberben kiszállhatok a szerződésben rögzített feltételekkel az egész véget nem érő történetből?

ts

Előzmény: Pietro 72 (339)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 339
Ismét hello!

Szóval voltam a postán és megkaptuk ....... nem az építési engedélyről szóló levelet :( hanem, hogy élnek a jogukkal és 2 hónappal meghosszabbítják az építési engedély megszerzésének határidejét.

Köszönjük!


Ennyit írtak csak udvarias és igen szűkszavú tárgyilagos formában.

Azért az ember - bocs a VEVŐ - megérdemelne egy kicsit bővebb kifejtést, mégis miért nem úgy alakul az ő háza építése, mint pl. az SR1-é?

A régész nő azt mondta ezt meg azt találtak a római korból pl egy falat, de hogy ez nem veszélyezteti szerinte az építkezést - aha, a Kőérbereknél is emiatt csúszott az egész egy évet - állítólag. Szeptemberben át akarja adni a területet az építkezésnek.

Úgy legyen. Ámen.....

Tessék, itt a kép a feltárásról:























Jó éjt!
Pietro 72 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 338
Sziasztok,

nemrég láttam, hogy az SRII (Idősek Otthona felőli oldal) területén a ház sarkai ki vannak jelölve, így ma megnéztem, mi újság.

A pálcikák sajnos csak a régészeti feltárás keretit adták meg, ugyanis most ezen a területen - sőt állítólag az egész domboldalon - folyik a régészeti feltárás. Ezt a helyben lévő fiatal régész hölgytől tudom. Az ő kérésére közeli fotót az emberei munkájáról nem teszek fel, csak egy távolit, ahol látszik a kép bal oldalán a nagyobb területen történt ásás. A képen jobb oldalon az SRI lassan épül.

Ma este megyünk a postára, jött valami a SR-tól, majd beszámolok.

2007/08/24











Üdv mindenkinek, P.
lalana Creative Commons License 2007.08.09 0 0 337

Jelentem ma belópoztunk a területre és még este is gőzerővel folyt a munka. Az SR1 épületek is ki vannak jelölve, nagyon úgy tűnik hogy valóban egyszerre neki állnak az összes épület alapozásának.

Előzmény: martindoc (336)
martindoc Creative Commons License 2007.08.09 0 0 336
martindoc Creative Commons License 2007.08.07 0 0 335
Ja-ja, jól teszed!:-)
Előzmény: Jovanni (334)
Jovanni Creative Commons License 2007.08.07 0 0 334

 Szép-szép, de mivel a 15%-ot már nem kapom vissza, maradok az SRI-ben... :-)

martindoc Creative Commons License 2007.08.07 0 0 333
fonok12 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 332
Szia Flore!

Örülök neked, ahogy látom a mi épületünk halad a legjobban!
Neked is olyan kicsinek tünik az egész alap?, én nagyobnak képzeltem el! (lehet hogy csak optikailag tünik igy, falak nélkül...)

Nektek már van tárolótok?

Remélem jelentkezik még valaki az épületünkből!


Üdv.
Előzmény: flore (331)
flore Creative Commons License 2007.08.02 0 0 331

Szia főnök!

 

 

Mi is az A épületben leszünk:))))

martindoc Creative Commons License 2007.08.01 0 0 330
Hu bocs ezt elneztem!:-)
Előzmény: fonok12 (329)
fonok12 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 329
Kedves Martindoc!

Valószinüleg elkerülte a figyelmedet hogy amennyiben a GROPIUS betüire kattintasz különböző oldalak nyilnak meg:

- U betü alat vannak a REFERENCIÁK és a FOLYÓ ÉPITKEZÉSEK (erre gondoltam hogy
miért nincs köztük a SASAD RESORT)
- P betü = ELÉRHETŐSÉG és TÉRKÉP
- R betü = HIREK
- stb.

Igy hát kérdésedre válaszolva, azért mert kisebbek is rajta vannak az oldalon!
Egyébként elsőre én sem vettem észre, semmi gond!


Előzmény: martindoc (328)
martindoc Creative Commons License 2007.08.01 0 0 328
A Gropius honlapjan egy darab projektet nem emlitenek...Pedig volt mar nehany. Miert pont a Sasad Resortot tennek fel?
Előzmény: fonok12 (327)
fonok12 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 327
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a képeket, nagyon jók!

Megnézte a GROPIUS honlapját meg sem említik a SASAD RESORT projektet, vajon miért van ez (már hetek óta dolgoznak rajta, és már legalább 2 hónapja tudják hogy ők nyertik el a tendert,) nekem itt még mindig valami nem tiszta!

Sajnos most mást nem nagyon tehetünk mind várjuk és figyeljük az épitkezést, meg gondolom azért csak felkeresnek bennünk megint hogy:
- szerződés kötés
- részletes tervek
- burkolatok és egyébb kiválasztása
- terv módosítások
- ....

Vann még valakinek lakása az A épületben.

Üdv. mindenkinek.
flore Creative Commons License 2007.08.01 0 0 326

Sziasztok! Szia Jovanni:)))))!!!

 

 

A sasadresort honlapján a galériában vannak "kerítésen belüli" képek az építkezésről. :)

martindoc Creative Commons License 2007.07.31 0 0 325
martindoc Creative Commons License 2007.07.30 0 0 324
2007_07_292007_07_29
Pietro 72 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 323

Hello,

 

Köszi :)))

 

P.

 

U.i.: Esetleg e-mail-ben elárulod hogy csináltad? :)

Előzmény: csibe74 (320)
martindoc Creative Commons License 2007.07.28 0 0 322

Jok a kepek koszi! Holnap kinezunk mi is!

lalana Creative Commons License 2007.07.28 0 0 321

Péter!

 

Látom megtaláltad az optimális panoráma felvétel helyét:)

 

dk

Előzmény: Pietro 72 (317)
csibe74 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 320

Megpróbálok segíteni:

 

 

Sasad Resort Építkezés

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!