Keresés

Részletes keresés

WKathleen Creative Commons License 2007.02.16 0 0 151

Sziasztok!

E-mailben örömmel vennék minden infot szerződéskötéssel kapcsolatban. Kérdeztétek, hogy van-e lehetőség valamit nem kérni? Pl konyhát levonják-e, ha nem kérjük... illetve át lehet-e terveztetni felárért?

Miket láttatok kritikusnak a szerződésben? Mire figyeljünk oda?

Előre is köszönöm a tapasztalatokat.

martindoc Creative Commons License 2007.02.15 0 0 150
A kávézó különösen fontos:-)

"Szolgáltatások: teniszpálya, kávézók, sport- és rekreációs létesítmények, éttermek, kávézók lesznek majd fontosak."
Előzmény: waces (148)
csibe74 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 149

Sziasztok!

Mint ahogyan írtam megkötöttük az előszerződést.

Pontos tervrajz (alaprajz) még nincs, majd csak a véglegesnél lesz.

A műszaki specifikáció se nagyon pontos. Mint ahogy a Martindoc írta I. osztályú anyagok lesznek, ez került bele. Ennyi pénzért ez természetes is.

Természetesen felárért lehet mást is választani , mint a 'standard'.

Majd fognak írni, hogy mikor kell menni választani ezt-azt.

De szerintem ez még bőven hátravan.

 

Jogerős építési engedély még folyamatban. A telek már a Sasadresort tulajdona.

Erről tulajdoni lapot is adtak.

 

Az ügyvédtől lehet bármit kérdezni, van idő nyugodtan megnézni mindent.

pl. a eltakarás csak arra vonatkozik, hogy még épül több ütem is. De ezek nem lesznek magasabbak mint a mostaniak. Ezzel ezt akarták kifejezni.

 

Személyesen velünk történt még valami, de az egyedi dolog. (Majd kárpótólnak)

Nem kell aggódni kicsi valami. :)

 

Ja, láttam ott egy 'híres' embert is. Nevet nem írhatok. :)

 

Szóval nem változtattunk semmit, nem tudom hogy lehetett -e volna.

Ügyvéd nélkül mentünk. Nekem nincs ügyvédem. De néhányan azzal mentek.

Úgy lehet, hogy jobban megy a dolog.

 

Szóval no para.

 

Szép napot mindenkinek.

 

Majd remélem személyesen is találkozunk és beszélgetünk majd valamikor...

 

 



waces Creative Commons License 2007.02.15 0 0 148
Erdekes iras. Mondjuk nem tudom, hogyan kerul egy kategoriaba a Marina park (1.500 lakas), a Sasad Resort (271 lakas) es a Corvin setany (2.800 lakas)
Előzmény: martindoc (147)
martindoc Creative Commons License 2007.02.15 0 0 147
waces Creative Commons License 2007.02.15 0 0 146
Koszi
Előzmény: martindoc (145)
martindoc Creative Commons License 2007.02.15 0 0 145
Ja, de még nincs. Az egész akkor lesz fix, amikor megkötik a kivitelezővel a szerződést + meglesz a jogerős építési engedély is.
Előzmény: waces (144)
waces Creative Commons License 2007.02.15 0 0 144
Koszi
Nincs elottem a szerozdestervezet, de nem valami olyan volt benne (persze, lehet, hogy en emlekszem rosszul), hogy szerzodeskotesre lesz meretezett alaprajz (anelkul eleg nehez tervezni a valtoztatasokat ugye :) ).
Előzmény: martindoc (143)
martindoc Creative Commons License 2007.02.15 0 0 143

Szerintem még nincs.

A műszaki leírást kiegészítették azzal, hogy I. osztályú anyagok lesznek beépítve.

Előzmény: waces (142)
waces Creative Commons License 2007.02.15 0 0 142
Egy kerdes. Van mar _meretezett_ alaprajz? (Es esetleg anyaglista?)

Koszi

(A kepek uj helyre koltoztek, ahova igeny szerint masok is tolthetnek fel. Tobb objektiv tobbet lat elven :) )
Előzmény: csibe74 (140)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 141
Szia!

Örülök, hogy végre valaki már jelezte hogy megkötötte a szerződést és pozitív a véleménye.Nekem olyan kérdéseim vannak, mint amiket a 130 és 119 hozzászólásomban leírtam. Ilyesmiket ti megkérdeztetek?
Ezek közül melyik tekintetében van lehetőség módosítani? Mit tanácsolsz? Érdekelne a véleményed, tapasztalatod, akár külön e-mailbe is!

Köszi ha írsz, ciao, P.
Előzmény: csibe74 (140)
csibe74 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 140

Köszi a képeket!

Én is szoktam kijárni, de kb. 2 hete voltam utoljára.

Jó nézni, hogy már valami elindulni látszik.

Voltam megkötni az előszerződést.

Minden OK. Részletekről esetleg személyesen.

Mindenkinek szép napokat kívánok..

Előzmény: waces (139)
waces Creative Commons License 2007.02.11 0 0 139
2007.02.11

Par uj kep

(Mindenkepp feltuno valtoza a zaszlok kihelyezese es a godor melyulese)
Brazsik Creative Commons License 2007.02.05 0 0 138
Kértem. El lettem diszkréten hajtva melegebb éghajlatra.


waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 137
waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 136
Koszi. Akkor mint leendo masodik utemes megnyugodtam, hogy meg nem kerultunk sorra.
A konyhabutort lemondani (ha nem tevedek) a szerzodeskoteskor lehet. Tehat (amennyire en tudom) van egy x osszeg szanva minden lakasba a konyhabutorra. Ezt kapod vissza ha nem kered, es ezt veszik a kulonbozet alapjaul ha modositan akarsz vagy masfajta szeretnel.

(A felteteles mod azert van mert csak arra tamaszkodhatom amit nekunk mondtak. Abban meg voltak ugye tevedesek, lasd a romai kori romok. Tehat en szivesen elhiszem amit mondanak, csak mar fenntartasaim vannak:) )
Előzmény: csibe74 (135)
csibe74 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 135

Szia!

Mi az első ütemben vagyunk.

Még tavaly augusztusban regisztráltunk.

Telefonon hívtak és levelet is küldtek az előszerződés miatt.

Igaz a levél csak most jött meg és a szerződés hétfőn lesz.

Így a 3 munkanappal előtte való időpontmódosítást nem is tudtuk volna.

 

Egyébként, hogy mi nem kérjük a konyhabútort azt hol kell jelezni? És mennyi összeget adnak vissza? Kb. ilyeneket is megkérdezek.

Üdv.

Előzmény: waces (131)
waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 134
Egyedul is kerheted. Ahhoz nem kell az, hogy masok is ugy gondoljak mint te, mivel a szerzodes mindig elado-vevo kozott ttortenik. Tehat az is elkepzelheto, hogy mindenkivel mas es mas szerzodes kotodik.
Előzmény: Brazsik (129)
waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 133
- A muszaki leiras konret lesz mire eloszerzodunk (meretaranyos tervrajz es a beepitendo dolgok listaja)
- Szomszedos epitkezes a 3 utemen kivul nem nagyon lehet mar, mivel nincs hova (idosek otthonat nem bontjak le, a tobbi haz meg lakohaz/csaladi haz, amiket ugyszinten nem)
- Alberletesitessel mi a kerdesed?
- OK, azt irod, hogy eltekintesz a tovabbi konzultacioktol. Viszont ebben az esetben a valtoztatasokat hogyan tudnad megoldani? (ha kihozod 1-2 konzultacioval az 1-2x 150k viszont olyan lakast kapsz amilyet terveztel). Az mar mas kerdes, hogy milyen dorzsolt a ket oldal es ezaltal hany es hany konzultaciot harcol ki :)
Előzmény: Pietro 72 (130)
waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 132
Azert itt meg kell nezni azt is, hogy mekkora cegekrol van szo.
3 fos Joska-Pista Bt nyilvan konnyebben lepattan a penzel, mint egy komoly presztizsu, nagy ceg.
Előzmény: Brazsik (128)
waces Creative Commons License 2007.02.04 0 0 131
I. v. II. utem?
(merthogy lassacskan mindenki megy mar eloszerzodni, felenk meg meg egy arva telefont se ejtettek meg)
Előzmény: csibe74 (127)
Pietro 72 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 130
Sziasztok,

nekünk még van pár hetünk a szerződéskötésig. Abban nem hiszek hogy csoportosan össze lehet fogni, abban igen, hogy ha minél többen módosíttatni kívánjuk ugyanazokat a pontokat, akkor azon elgondolkodnak és az egyes szerződésekben talán belemennek bizonyos kompromisszumba. A másik oldalon én is így tennék.... Vannak ismerőseim akik szintén vásárlók, így velük megbeszéljük a dolgokat, de nem egyszerre megyünk az Eladóhoz. Lényegében ugyanez a véleménycsere folyik itt a fórumon is.
Legutóbbi infó szerint az aláírás előtti személyes megbeszélés során úgymond 4szemközt kívánnak egyezkedni. Nyilván így nem tudok rajta elgondolkozni és azonnal dönetenem kell, valamint a többi vevőjelölttel sem tudok egyeztetni...
Amit lényeges pontnak látok és ezekre feltétlen rá kell kérdezni és választól függően módosíttatni ha lehet:
- műszaki leírás legyen valamivel konkrétabb,
- napfény, kilátás témakörben a későbbi szomszédos építkezéseken már most legyen meghatározva a szomszédos épületek funkciója(főleg amelyik homlokzata miránk néz), max. magassága és távolsága a mi épületeinktől,
- maga a konzultáció maga egy beszélgetés, eszmecsere aról, hogy esetleg milyen változtatásokat szeretnél a lakásban, az első alkalommal legyen ingyenes, a tervezésért felőlem jogosan elkérhetnek biz. összeget, mert azzal munka van. Ha makacskodnak, akkor nem kérek semmit és így elesnek egy esetleges tervezési munkától, amivel pedig több pénzt kereshettek volna.
- nagyon fontos az albetétesítés, erre érdemes rákérdezni hogyan is kell értelmezni a leírtakat
- jogerős építési engedély mikor lesz legkésőbb, ill. lehetne -e hamarabbra hozni
Egyelőre ennyi, ha van még ötletetek szóljatok

Ügyesen!
Brazsik Creative Commons License 2007.02.03 0 0 129
Anno én is ezt teveztem, hogy ha csapatosan kérjük a változtatásokat, akkor lehetne nyomást gyakorlni, de akkor még befulladt a dolog, ezért kiszálltam innen. Ha mégis működne, illetve szerveznéd, szólj...
Előzmény: Pietro 72 (125)
Brazsik Creative Commons License 2007.02.03 0 0 128
szép világ :)

Előzmény: Pietro 72 (126)
csibe74 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 127

Volt már valaki előszerződés megkötésen?

Minden OK volt?

Én nemsokára megyek.

Sziasztok..

 

Pietro 72 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 126

Sziasztok!

 

Ma hallottam egy MÁSIK(!!!) vidéki építtető cég esetét, ahol is a kivitelezőn lehetett számonkérni a szavatosságot, garanciát, azonban az megszűnt, nincs utódja, nincs bankgarancia sem és baromira nehéz, szinte lehetetlen a lakóknak bármit is érvényesíteni, elérni.

Azért hogy ilyen véletlen se forduljon elő, az építtető-eladó garanciavállalása feltétlen benne kell legyen a szerződésben.

 

Ciao

Pietro 72 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 125
Szia! Sziasztok!

Tegnap elküldtem az éppíttetőnek a kérdéseimet és javaslataimat a szerződés szövegének változtatására. Sok van ....

Elég kukacoskodó vagyok, javaslom fogjunk össze.

Lényegében Kekvirág72 2007.01.08 21:27:56 (112)-i bejegyzésében leírtakra kérdeztem rá. Meg még egy pár dologra.

Kekvirag72! Sikerült valamit elérned? Hogy áll az ügy?

Sok sikert!!!
Előzmény: Kekvirág72 (112)
waces Creative Commons License 2007.02.01 0 0 124
Sziasztok,

Mivel bizonyos, elore nem várt dolgok, szoltak bele az eletunkbe, igy vegul is lemondunk a Sasad Resortrol.
A lakasra csak a regisztracios dijat fizettuk be, igy ha valakinek pont az a lakas lenne almai lakasa, szivesen atadjuk neki a lehetoseget, hogy azt vegye meg.

(Reszletek akar itt, akar mailben)

A kitartoknak sok sikert a Sasad Resorthoz. Remelem bevaltja a hozza fuzott remenyeket.
athalay Creative Commons License 2007.01.31 0 0 123

Sziasztok!

 

En is szemezem egy lakassal a Sasad Resortnal, viszont az az egyik gondom, hogy az altalam elerheto (tehat nem ilyen 70m2-nel nagyobb 'monstrumok' :) ) lakasoknal nincs olyan, amelyiknel lenne ablak a 'konyhaban'.

 

Ez csak engem zavar, vagy mindenki kitalalta mar a sajat megoldasat a szelloztetesre?! Tudom letezik szagelszivo, de akkor is... Vagy hagy menjen a nappalin at a tema?!

Pietro 72 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 122
Szia,

kérd meg küldjék el az előszerződést mail-en, nekem is elküldték, innen ismerem az aláírandó változtot. A tervzet 14, az új 17 oldalas. Szerintem ne ott szembesülj a kérdeznivalókkal.

Ciao P.
Előzmény: csibe74 (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!