Keresés

Részletes keresés

Hakkai05 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 336
Tyű,lesz itt teendő. Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő és alapos választ :)
azt hiszem,körülnézek a javasolt topicokban.
Lesz most időm tervezgetni.
Előzmény: agicza (335)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 335

Mármint: ...tiszta lappal akarsz....   :-P

Előzmény: agicza (334)
agicza Creative Commons License 2011.10.31 0 0 334

Szia, nem pont a leglátogatottabb topicot sikerült így elsőre kiszúrnod... :-P

 

"hogyan kezdjek az egészhez, hogy rendes talaj legyen a növényeim számára?"

 

Ha tiszta éappaé akarsz indítani, akkor beton gyeprács felszed, Glialka kiszór, két hét eltelik. Egyébként milyen típusú földed van? Ha agyag, azt még tovább kell lazítani, ha homok, azt meg vízmegtartóbb szerkezetűvé kell 'varázsolni', úgyhogy az sem mindegy... Érett marhatrágya (sok zsák Flora@sca v. termelőtől pár fordulónyi utánfutós, esetleg pluszban jó pár 50 literes virágföld) rotátorral bedolgoz, közben sűrű fohászok, hogy ne fagyjon jéggé a föld, mire megvagy vele.

 

Őszre ennyi elég is, aztán a tél a tervezgetésé, hogy mit (milyen stílusút, mire használnád, mennyi időd van növényekkel szöszmötölni, etc.) is szeretnél kertnek. Sokat olvas, művelődik közben, rengeteg képet nézeget, kérdezget, aztán tavaszra, mire megvan, mit szeretnél, jöhet az ültetés. Ha időd engedi, gyere át a Kispadra, Angolkertbe, olvasd át őket, kukkants be az Árnyékkertbe is, vannak itt többen apró kertesek is, úgyhogy hajrá! Gyöphöz meg a Fűápolás topic kell majd neked, de a fűvetéssel tavaszig ráérsz.

Előzmény: Hakkai05 (333)
Hakkai05 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 333

Sziasztok!

Gyönyörű, és profi kerteket láttam, míg végigolvasgattam az eddigi bejegyzéseket,
bátorkodom egy kis segítséget kérni, mint abszolut kezdő.
Heteken belül végre sikerül egy kertes házba költöznöm a párommal,  így a belvárosi lakásból hirtelen egy 150nm-es
kis kertecske lesz, ami rendelkezésemre áll. Mivel soha nem volt még ilyen szerencsém, nem is nagyon tudom, hogyan fogjak hozzá, pláne novemberben.
A kertet jelenleg autóbeállásra használják, így rácsos betonkockák vannak lefektetve, amiket mindenképp föl fogok szedni.
Van valami mennyiségű fű is,  de feltett szándékom gyepet nevelni a kert egy részében.
Tudom, amatőr kérdés, de sosem csináltam még ilyet, szeretnék tanácsot kérni, hogyan kezdjek az egészhez, hogy rendes talaj legyen a növényeim számára? Hogyan tudom a mostani füvet eltűntetni, hogy később a saját gyepem pompázzék a virágágyások közt?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szép napot!
'Kai 

dina666 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 332

Szia!A fűtelepítésre jó bármilyen föld,csak arra vigyázz hogy lehet tele van gyommaggal.Én  úgy jártam szépen előkészítettük, a földet beledolgoztuk a fűmagot is, szépen locsolgattam és hatalmas gyom lett belőle.Lekellett gyomírtózni.Nem kell alá semmi csak bele gereblyézni a magot és locsolni.

Előzmény: Törölt nick (331)
dina666 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 329

Úgy látom itt már rég járt fórumozó,pedig télen is vannak szép dolgok.

B-81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 328
Igen egyedi az a stilizált fallosz a 3. képen :))
Előzmény: bysz (315)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.01.28 0 0 327

Szerintem is nagyon szép !

Csak a Prunus cerasifera 'Nigrum' nem kellene oda több okból !

Üdv

Előzmény: Slash!! (320)
bysz Creative Commons License 2009.12.08 0 0 326
Ne sajnáld a képeket, már régen láttam!
Előzmény: kisidi (324)
kod1111 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 325
Nagyon jól nézz ki és a többi részletbe nem lehet betekintést nyerni.
Előzmény: Slash!! (320)
kisidi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 324
Mindig örülök a képeidnek:)) a barátod és saját kertedről is!
Előzmény: bysz (323)
bysz Creative Commons License 2009.12.08 0 0 323
bysz Creative Commons License 2009.12.08 0 0 322
2ha. Minden adott: szenzációs növény anyag, sziklák, természetes patak, tavak. A tulajdonos (aki mellesleg szobrász) parkosítással, kertépítéssel foglalkozik, minőséget igénylő megrendelők részére.
Előzmény: kisidi (316)
Mariann123 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 321
Gyönyörű! Gratulálok!
Előzmény: Slash!! (320)
Slash!! Creative Commons License 2009.12.06 0 0 320
Sziasztok! Szeretném megosztani Veletek kertük egy részletét:

kisidi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 319
Látom neked is haoinló köveid vannak, mint nekem. Te is szereted őket? Illik oda!
Előzmény: hali1 (317)
kisidi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 318
Top 10: A világ legszebb kertjei képgaléria
hali1 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 317
kisidi Creative Commons License 2009.09.23 0 0 316
Az, hogy szép, enyhe kifejezés! Szerintem egy csoda! szívesen megnézném egyszer...
Gondolom, van valami segítség, mert ezt ilyen szinten rendbe tartani, nem semmi! Mennyi is? 2 hektár?
Előzmény: bysz (315)
bysz Creative Commons License 2009.09.22 0 0 315
Sziasztok!

Egy ismerősöm kertjéből adnék ízelítőt. Szerintem szép kert.:-)
Mit szóltok hozzá?
Előzmény: kisidi (297)
sokoldalú Creative Commons License 2009.04.01 0 0 314
Szia démoni!
Nem írtad kinek szántad a hozzászólást, de gyanítom,hogy nekem lett címezve.
Nagyon köszönöm a tanácsot, nem igazán tudtam mit is kezdjek a japános kertrésszel. A szivarfát már kiszedtem onnan, és most valami azálea félét próbálok keresni ami színes virágú, mert egy fehér rodi már van ott. Jappán birsem van, de sajna nem ott, azt valszeg át kell ültetnem, de az virágzik most:-)
Szeretnék még alacsony növésű örökzöldeket a csobogó köré, meg valami szellőrózsa félét. Aztán apró kavicsokkal fel kellene szórni az egészet.
A baj csak annyi, hogy mostanában nem igazán van időm vele foglalkozni, mert a vizsgáimra készülök és közben a többi kertrészt kell csinálgatnom, mert megint nagyon lemaradok vele, és azt nem szeretném.
Szerinted az elképzelésem jó?
Előzmény: démoni (313)
démoni Creative Commons License 2009.03.30 0 0 313
szia most kapcsolódtam be erre az oldalra a japán kerttel kapcsolatban mondanám hogy hiányoznak a szinek nem tudom engedi-e az anyagi kereted de egy pár szines növény valamint fenyő, selyemakác feldobná a kerted. A kövek kisebb csoportokba rendezése közé nagyság és szín szerint(virágzási idő figyelembe vétele)válogatott növények.A szivarfa mediterrán stílusú helyette javasolnék selyemakácot pl. a szinek kedvéért japánbirs-tavaszal virágzik piror virágú, kikeleti bangita tavasz rózsaszín virág, kínai lilabogyó őszre lila bogyók, gyöngyvirágcsere fehér rózsaszín nyáron virágzik, egy pár lágyszárú: füzéres díszcsorba, örökzöld gyűszűvirág az a lényeg hogy szabályos formákat alkossank amennyire csak lehet, de az egész lényege a rendszerezettség.
Len Creative Commons License 2009.03.14 0 0 312
Csodásak! :-) Az íriszek milyen helyesek! Itt is éledeznek már, bontogatják a szirmaikat lassan :-)
Előzmény: sokoldalú (311)
sokoldalú Creative Commons License 2009.03.14 0 0 311
Csak, hogy beinduljon itt is az élet, nézzétek mik vannak már a kertemben!
Len Creative Commons License 2009.01.15 0 0 310
Látom én a képen, hogy nincs hó, de balga mód azt hittem, hogy ráesett azóta valami áldás. Nálunk hó takar mindent Karácsony óta, ma is esett egész délután. Én ezért bízom abban, hogy nagy kárt nem okoz a hideg. Sajnálom, hogy a paplanból nem jutott mindenhová :-(

A rozmaringomat én sem mertem még kiültetni. A bejárati ajtóban áll a tornácon, és amikor nagyon hidegek voltak behoztam a lakásba éjszakára, de mérget nem vennék rá, hogy tavasszal minden rendben lesz.
Előzmény: sokoldalú (306)
CBNora Creative Commons License 2009.01.15 0 0 309
Én cserépben hagytam kint a rozmaringot. Kb. fél méter magasan áll fal mellett, de takarva nincs. Nálunk volt -18,4 fok is. Ma kiolvadt, olyan, mintha nem lenne megfagyva. Kíváncsi vagyok, tavasszal hogy fog kinézni. Télálló fajtának vettem, ha megmarad, szaporítok belőle és az öreg tövet kiültetem. Kíváncsi vagyok, mi lesz vele.
Előzmény: marics (307)
sokoldalú Creative Commons License 2009.01.15 0 0 308
Hát ez az!
Jégből az elmúlt pár napban jutott nekem is elég. Az orromat sem dugom ki ha nem muszáj. Még a boltba is az emberemet küldöm. A négy kerék mégiscsak biztonságosabb mint a két láb:-)))
Előzmény: marics (307)
marics Creative Commons License 2009.01.15 0 0 307
Ezt akartam én is kérdezni, hol a hó? Nálunk csak jó vastag dér és jég van a növényeken.Én pedig balga módon három évnyi enyhe tél miatt kinn hagytam a rozmaringjaimat (fenyővel és levéllel a tövük takarva) de azt hiszen azoknak a babusgatás ellenére végük. A többi növénykémet meg sem merem nézni, örülök, hogy a madáretetőkig elcsúszkálok manapság.No meg Titeket olvaslak.
Előzmény: sokoldalú (306)
sokoldalú Creative Commons License 2009.01.15 0 0 306
hóóó???
Egész télen nem láttam havat!
A növényeken az nem hó, hanem dér:-)))
Attól félek, hogy ez a száraz hideg tönkreteszi a növényeimet meg az egész kertemet.
Előzmény: Len (305)
Len Creative Commons License 2009.01.14 0 0 305
Azért ez elég szép a zimankóban, akármennyire is várjuk a tavaszt, az enyhülést. Legalább hó takarja a féltett növényeket...
Előzmény: sokoldalú (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!