Keresés

Részletes keresés

cápaFeri Creative Commons License 2007.11.21 0 0 60

Szia!

Bocsi, hogy ennyi ideig várattam a válasszal, de csak pár hónapja lett meg a gép. Azóta sokmindenről készült kép, sokféle beállítással.

Hát sajnos nem tudtam belemélyedni a fotózás rejtelmeibe,a  manuális beállításokba. Mivel a gép esti/éjszakai beállításnál a rekeszidővel kombinál, ezért fontos, hogy a fényképezés tárgya ne mozogjon, akkor nem lesz elmosódott. Hogy mitől sárga  akép, azt nem tudom, nekem nem tűnik annak.

Üdv!

Előzmény: bagica (55)
fotózoom Creative Commons License 2007.08.05 0 0 59
Én egy német bemutató darabot vettem meg, magyar srácoktól 50-ért. Kaptam 1 Gb memóriát és Lowepro táslát hozzá. Karcmentes, baja nincs, nem igénylem a garit semmihez és ezzel sincs bajom. Volt már több PoverShot gépem és leírást ugyan nem kaptam hozzá (ha valaki tud ilyet a neten elérhetőt, akkor megköszönöm), de tökéletesen elboldogulok vele. Nagyon jó gép! Rendkívül gyors fokusz, exponálás, szuper macro, manuális beállítás hegyek, kézi fehéregyensúly (lehidaltam tőle), hatalmas zoom, kiváló színek és tű éles kép. A Mpixelt nem mondom, mert nem vagyok híve a nagy felbontásnak. Optikai képstabilizátor. No komment...
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.27 0 0 58

Szia Bagica!

 

Ha minden jól megy (nem akarom előre elkiabálni, mert amilyen régóta hajtom, már nem hiszem el, hogy végre sikerül), hétfőre szereznek egy darabot, de el kell mennem érte 80 km-t. Már ezt sem bánom, no meg azt, hogy drágább mint az extremnél rendelt példányom lenne. Még a hivatalos Canon viszonteladói hálózatban sem találtam egész dunántúlon, csak ezt az egy példányt. Ezt is futár hozza odáig, tehát elképzelhető, hogy valóban nincs az ország ezen a felén. Amennyire láttam, már a bécsi depokban sincs, mindenhol azt rebesgetik, hogy egész európában hiány.

Nekem is ez még csak a második gépem lesz, de ha pár nap alatt kitapasztalom, akkor visszatérünk az általad említett problémára, hátha tudok segíteni.

Addig is jó fényképezgetést!

Szia!

Előzmény: bagica (57)
bagica Creative Commons License 2007.07.27 0 0 57

Szia cápaFeri!

Köszi előre is a segítségedet. Nagyon jó lesz. Én áprilisban vettem meg a gépet, nem bírtam tovább várni. Az Extremdigital-nál rendeltem meg, és kb 1 hét alatt megkaptam. Szerintem is várj az itthoni vásárlásra, mert a garancia nagyon fontos.

Remélem minél hamarabb megkapod.

Üdv

Előzmény: cápaFeri (56)
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.27 0 0 56

Szia Bagica!

 

Most megígérem Neked, hogy amint találok egy gépet amit megvehetek és lesz pár napom kitapasztalni, azonnal segíteni fogok! Csak találnék már egyet! Állítólag egész európában hiány, nem tud eleget gyártani a cég, ennek ellenére (számomra) megbízhatatlanabb forrásokból külföldről beszerezhető. Nekem viszont fontos lenne a hazai gari, mert nekem már ez nem olcsó kategóriás gép. Na mindegy, várok még egy darabig, mielőtt bevállalnám a külföldi beszerzést.

Üdv!

Előzmény: bagica (55)
bagica Creative Commons License 2007.07.26 0 0 55

Sziasztok!

Segítsetek már nekem. Ti biztos már szuperek vagytok a fotózás terén. Én teljesen kezdő vagyok. Most van az első komoly gépem. Nagyon szép képeket csinál. Most azt szeretném tudni, hogy kell beállítani a gépet, hogy az esti fényképeknél ne legyen sárgás szín és elmosódott kép. Köszi .

cápaFeri Creative Commons License 2007.07.22 0 0 54

Megmondom őszintén, nem igazodok ki ezeken a honlapokon.

Nos előre is köszönöm, ha úgy alakul és tudsz rám szánni egy kis időt!

Megvárom a hónap végét, ha addig egyik rendelésem sem érkezik meg itthon, akkor valszeg beülök a kocsiba és irány Bécs.

Tudnál nekem adni olyan elérhetőségedet, amelyen rövid idő alatt tudunk beszélni (emil amit gyakran nézel, telefon, stb)? Ugyanis ha rászánom magam, akkor úgy kellene lejátszani a dolgot, hogy egyik este, vagy másnap reggel egyeztetnénk, megkérnélek, hogy nézd meg a boltban van-e készleten és meg beülök a kocsiba, és kora délutánra ott vagyok. Eza  fórum erre nem alkalmas, mert csak pár naponta nézi meg az ember.

Sajnos kénytelen vagyok még ilyen áron is ezt a gépet beszerezni, mert kizárólag ilyen szeretnék, de pechemre pont ez készlethiányos egész európában, én meg nem akarnék fényképező nélkül elmenni életem első tengerparti nyaralására. 

Előre is köszi!    

Előzmény: asx (53)
asx Creative Commons License 2007.07.20 0 0 53

Nekem nem gond, én 10 percre lakom az üzlettől...

Most látom, hogy már a DiTech is árulja és ott csak € 249,- az ára.

Előzmény: cápaFeri (52)
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.20 0 0 52

Na akkor had kérjek valamit!

Megrendeltem itthon három cégnél, de eddig egyik sem tudta szállítani. Mivel mindenképpen ezt a gépet szeretném megvenni és aug. 15-ig be kell szereznem, mert megyek tengerpartra nyaralni, úgy egyeztem meg a cégekkel, hogy addigra ha nem szállítják, akkor tárgytalan a rendelésem. Ebben az esetben viszont lenne egy nagy kérésem. Segítenél azon a helyen egy ilyen gépet vásárolni nekem?

Nagyjából elmutogatnád így neten keresztül a menetét, aztán ha menni kellene érte, akkor elmondanád, merre találom meg azt a boltot, mert abszolút idegen nekem Bécs. Esetleg ha nem lenne nagy kérés, elugranék érted, kijönnél velem.

Persze mindez csak akkor, ha nem tudják nekem itthon beszerezni.

Mit szólsz hozzá? Tudom, nagy kérés, főleg ha nem laksz közel Bécshez, de majd valahogy letudjuk hálámat. (lesörözzük, stb.)

Előzmény: asx (51)
asx Creative Commons License 2007.07.20 0 0 51

Miért ne kaptam vona hozzá garanciát?

Mindennek az ára ott van az adott oldalon és természetesen €uroban kell fizetni. A megadott árak napi árak, én € 256,47-et fizettem érte és egy 16 MB SD-Card volt hozzá. Most már 32-essel árulják.

Én személyesen hoztam el a bécsi (20.ker.) üzletükből.

Ez egy olyan üzlet, hogy nincsenek benne eladók, helyette terminálok vannak ahol megrendelheted az árut. Van 2 pénztár ahol a rendelés után rögtön megkapod amit rendeltél.

Ha neten rendeled meg akkor (a honlapjuk szerint) vagy futárral vagy postán küldik ki melynek az árát a megrendeléskor egy táblázatban adják meg.

Előzmény: cápaFeri (50)
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.19 0 0 50
Nézegetem az oldalt, hát nem tudom. Kaptál hozzá rendes garitól elkezdve mindent? Mennyiért kaptad meg? Futárral szállították, vagy postán? Euróban kellett fizetned?
Előzmény: asx (49)
asx Creative Commons License 2007.07.18 0 0 49

Én itt vettem, várnom nem kellett rá, mert 2 hete még volt raktáron.

Még nem sok képet csináltam vele, próbálgatom a beállításokat. Eddig még nem bántam meg.

Ha használja a vakut akkor az újratöltése egy kicsit lassú (6-7 mp) és ezalatt nem lehet a gépet használni, de ezt tudtam mikor megvettem. Mondjuk engem nem zavar...

Előzmény: cápaFeri (48)
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.18 0 0 48

asx!

Szabad tudni a történetét, hogy hol vetted? Ha rendelted, akkor mennyit vártál rá, mennyire vagy megelégedve vele, stb?

Eddig nekem nikonom volt az 5600-as, amit nagyon szerettem, gyönyörű képeket csinált, de egyéb okok miatt megváltam tőle. Remélem nem fogok csalódni a canonban ha megjön! Ha végképp nem tudom beszerezni, akkor lesz a második helyezett, egy Panasonic LZ7. Igaz, hogy a képei nem annyira szépek, de olcsóbb is, tudásra meg majdnem ugyanaz.

Üdv!  

Előzmény: asx (47)
asx Creative Commons License 2007.07.17 0 0 47
Nekem is ilyen van, 2 hete vettem.  :)
Előzmény: cápaFeri (46)
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.17 0 0 46

Köszi asx, közben megrendeltem már az extremnél, két hetet ígértek. Kíváncsi leszek! Állítólag elmérték a keresletet és kifogyott az európai raktárból, nem győzik gyártani. Ezek szerint mások is jó gépnek gondolják! Remélem megjön, mire megyünk nyaralni!

Üdv!

Előzmény: asx (45)
asx Creative Commons License 2007.07.17 0 0 45
Előzmény: mcsaba111 (44)
mcsaba111 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 44
Hello,

Sajnos én se kapok sehol, pedig ezt keresem 2 hete.
Van valakinek ötlete, hogy hol van készleten?

Köszi szépen
cápaFeri Creative Commons License 2007.07.09 0 0 43

Látom egy ideje nem mozdul a topic.

Nem tudja valaki esetleg, hol lehetne beszerezni ezt a gépet jelenleg? Mindenhol csak rendelésre, 2-3 hétre ígérik, azt se biztosra! Aug. közepéig feltétlen kellene, mennénk nyaralni. Az se lenne rossz, ha menne kicsit lefelé az ára, mert túl jól tartja magát mostanában és még kellene hozzá kártya, tok, stb.

Üdv!

bagica Creative Commons License 2007.04.09 0 0 42

A 710-es mellett döntöttem és meg is vettem. Nem is bántam meg. Nagyon jó kis gép. Még most ismerkedek vele. Örülök, hogy ezt választottam, mert nekem fontos volt hogy ennek van nézőkéje. Amit ma tapasztaltam is, hogy napsütésben alig lehet látni az LCD-t. A Panának meg nincs. Nagyon sok mindent tud. Van mit tanulni rajta.

popu Creative Commons License 2007.04.01 0 0 41

Nekem volt Sony 717,későbbPanasonic FZ 30,túl nagynak találtam őket és a kis Canon 710 remekül működik és még ing zsebben is elfér.Nem igazán van nagy különbség tudásban, képminőség sem rosszabb,különösen a Panával összehasonlítva.Bátran merem ajánlani a 710-est,nekem bevált.

Üdv!    Popu

Előzmény: bagica (40)
bagica Creative Commons License 2007.03.31 0 0 40
Véleményeteket kérném. Kezdeném azzal, hogy teljesen amatőr vagyok. Régóta nézegetem a fórumokat. Az igazság, hogy teljesen összezavarodtam és nem tudok dönteni. Két gép között ingadozok. Az egyik ez a canon 710-es. Nagyon tetszik. A másik a panasonic tz2. Itt ami tetszik a nagy látószög, a magas optikai zoom. Nem tudom, hogy a saját akkunak mi az előnye vagy hátránya. Ennek a gépnek nincs nézőkéje, és nem tudom, hogy napsütésben lehet -e látni. Várom válaszotokat, dönteni szeretnék. Köszönöm 
popu Creative Commons License 2007.03.28 0 0 39

Jó lenne ha tennénk fel több képet és megbeszélhetnénk tapasztalatainkat erről a sokat tudó,ügyes kis gépről.

Üdv!  popu

popu Creative Commons License 2007.03.28 0 0 38
Celtis Creative Commons License 2007.01.23 0 0 37

Nem tudna valaki egy másolás erejéig kölcsönözni egy A710 IS teljesen magyar nyelvű leírást? (Egy link még jobb lenne.)

Apám vett ilyen gépet az ED-nál és az a baja, hogy az ábrákban lévő szövegek nincsenek lefordítva. Hiába mondtam neki, hogy a Canonnál vásároljon.

Iceapo Creative Commons License 2007.01.04 0 0 36
Ez az eredeti kép:
Előzmény: Iceapo (35)
Iceapo Creative Commons License 2007.01.04 0 0 35
Ja és persze lehet hogy keverem a szezont a fazonnal, bocsi!
Szerintem nagyon jó kis gép, a hétvégén csináltam vele 100képet, főleg sport témájú dolgokat fényképeztem, de nagyon tetszett hogy az 520-omhoz képest villám, minden tekintetben, a 7MPixelt meg nem kell magyaráznom, nagyításoknál, egy egy téma kiemelésénél ez nagyon hasznos tud lenni! Teszek fel egy képet, ez kivágott kép, tehát zoomolva van és még így is elég jó, szerintem, a kezem sem volt stabil mert előtte tettem le én is a motort, szóval nekem pont egy ilyen gép kell majd! Éjszakai képeket is megpróbálok majd feltenni, de most azok sajnos nincsenek meg még nekem!
Előzmény: Sad (32)
Iceapo Creative Commons License 2007.01.04 0 0 34
Na mindegy akkor nem tudja, amit viszont tud az nekem bőven elég! ;)
Nagyon szép képeket lehet vele csinálni este és lehet a másodperceket állítani, de mondom nekem még nincs ilyen gépem, csak láttam ilyen képeket meg nem is értek nagyon a fotózáshoz csak a kattintgatásokhoz! ;)
Előzmény: Sad (32)
Iceapo Creative Commons License 2007.01.04 0 0 33
Csak azt tudom hogy tudja állítani az időt és egy biztos hogy 2db B idős képet is láttam ugyanarról a témáról, szóval akkor nem tudom most mivan ezzel a B idővel, én mondom úgy tudom lehet állítani és nem fix, ja és nem vagyok nagy fotós, de ezt írtam is! ;)
Előzmény: N. Domi (31)
Sad Creative Commons License 2007.01.02 0 0 32
Esetleg te nem kevered a B záridőt a 15 másodperces hosszú záridővel? Mert a 15 másodpercet valóban tudja, de az ugye nem B.
Egyébként ismerem a gépet, és az előző PowerShotokat, és sajnos tényleg nem tudja B-t, hidd el. De ha nekem nem hiszel, akkor nézzél szét a neten, vagy a gyártó honlapján, és ott is fel lesz tüntetve, hogy nem tudja... Sajnos :(
Igy továbbra is áll a kérdésem, valahogy megoldható?
Előzmény: Iceapo (30)
N. Domi Creative Commons License 2007.01.01 0 0 31
B idő az A710IS-en?!?! nane vicceljetek. Akkor a magasabb kategóriás gépekben mér nincs??
Előzmény: Iceapo (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!