Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2006.09.19 0 0 21
Na igen, nem történik semmi, ha mindenki csendben, normálisan tüntet.
"Majd hazamennek"...
Előzmény: Natan2005 (19)
Iceman76 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 20
Remélem nem...
Előzmény: Natan2005 (19)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 19

Gyerekek!

 

A mi tüntetésünket elkúrtuk! Nagyon! Láthattuk a példát, hogyan lehet bekerülni az összes médiába.

Vajon vonzó ez a motorosoknak?

RES Creative Commons License 2006.09.14 0 0 18

Üdv.

 

Én sajna nem tudtam ott lenni, de a következő alkalmat nem fogom elmulasztani.

Mert lennie kell következő alkalomnak, különben szépen feledésbe merül az ügy. Hihetetlen, hogy egy tízezres tömegről szinte semmi hír a médiában, kis túlzással azzal többet szoktak foglalkozni,ha egy bolond felmászik a Turulhoz....

IziRájder Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17

sziasztok

 

mi is ott voltunk (csapatostól jó páran)

alá is írtunk

meg is hallgattuk

oda is figyeltünk

de ezt mi sem értjük (mármint a lapítást)

 

legközelebb is megyünk

sajnos lesz legközelebb...

 

üdv

zs

gma Creative Commons License 2006.09.12 0 0 16
Még jó, hogy nem lefejelést írtam... bukóban :D
Előzmény: Natan2005 (15)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 15

Ez a protektoros kesztyű, ez tetszett.

Mert ugye első a biztonság!

Előzmény: gma (14)
gma Creative Commons License 2006.09.12 0 0 14
Neeem, úgy kellene elkezdeni, hogy lehetőleg az egész médiához eljusson: mivel a teljes csendben történt felvonulás nem tett hatást senkire, szeretnénk komolyabban is hangot adni :) a dolgoknak.

Egyebkent ugyis csak akkor lesz hirerteke a dolgoknak, ha halalos baleset tortenik. Ez a mai magyar valosag.

Jol pofan kene verni nehany embert protektoros kesztyuben, akik ezert a kialakult helyzetert felelosek.
Előzmény: setenke (11)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 13

Egyébként van még egy dolog, ami nagyon csípi a szememet és viszonylag kevés szó esik róla.

 

A gépjárműadó mértéke szemétség, de ebből nem fognak engedni, mert most pénzbeszedési időszak van. Oké.

Az autópálya matrica ára és hogy nincs külön motoros, az szintén szemétség, ebből már lehetne engedni, mert ez nem olyan nagy pénz és gesztusértékű lenne.

 

Amiről kevés szó esik, az az, hogy miért nem lehet a téli hónapokra leállítani a motort úgy, hogy a kötelezőt ne kelljen fizetni?

Ez nyugaton működik és utálom azt, ha csak az olyan dolgokat vesszük át tőlük, ami ott többe kerül.

 

Nos?

 

 

Natan2005 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 12
Esetleg a Parlament előtt kéne.
Előzmény: gma (10)
setenke Creative Commons License 2006.09.12 0 0 11

Még csak az hiányzik. Akkor aztán végképp utálna minket mindenki.
Megint csak mi szívnánk a megtorló intézkedéseket.
"Randalírozó motorosok" - mondanák.
Persze így már mutatna a média mint a "sötét oldal rémei"-t.

Előzmény: gma (10)
gma Creative Commons License 2006.09.11 0 0 10
Meg kéne ismételni 10 percenként tiltásig forgatva mindenkienek. Hátha lenne reakció.
Előzmény: Natan2005 (8)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 9
Majd legközelebb...
Előzmény: NevemSenki (7)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 8
Az biztos, hogy a csendes esemény nem kelt figyelmet. A másik túlkiabálása az üdvözítő módszer. csak két klasszikus példát említek: Az óvoda (párom óvónő) és a Parlament.
Előzmény: NevemSenki (5)
NevemSenki Creative Commons License 2006.09.11 0 0 7

én is napokig túrtam az internetet.....

a fórumokat, motoros oldalakat....

 

nem tudtam elmenni, bár nagyon akartam.... életem első tüntetése lett volna így a 4.X előtt.

 

Üdv 

Előzmény: Herr Köldök (6)
Herr Köldök Creative Commons License 2006.09.11 0 0 6

Kösz a linket.

Ezért néztem meg egyébként egy híradót a HírTV-n, de ott sem volt semmi, csak a piros csíkban írták, hogy 12 000-en voltak. Arra gondoltam, hogy esetleg elírták, hisz az lehetetlen, hogy egy tizenkétezres tüntetésről ne közvetítsenek. Ezek szerint tévedtem.

Előzmény: NevemSenki (5)
NevemSenki Creative Commons License 2006.09.11 0 0 5

Hát az biztos, hogy nem volt méltó a média figyelmére:

"Senkinek nem tűnt fel 12 000 motoros?

Hát úgy tűnik, sok vizet nem zavartunk. Miután hazaértem, lestem az esti híradásokat, rádióban, tv-ben, de semmi. Az RTL Klubban volt egy rövidke bevágás, ezzel kifújt. Nem volt haláleset, nem volt rendbontás, a média szempontjából érdektelen volt az esemény."

 

Részletek itt:

http://index.hu/totalbike/motorhirek/?main:2006.09.11&279403

.

 

Üdv

 

Herr Köldök Creative Commons License 2006.09.11 0 0 4

A cikk agymosott nyugdíjasoknak szólt, épelmélyű ember ekkora marhaságot nem vesz be.

Én nem láttam TV-ben felvételeket, pedig szívesen megnéztem volna azt a sok motort egyszerre. Egyáltalán volt ott valamilyen TV társaság?

A cikkel ne foglalkozz, teljesen fölösleges idegesíteni magad vele.

Előzmény: Natan2005 (3)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 3

Azért háborítanak fel az ilyen agyalágyult újságírók, mert ha a szomszéd néni beszéli meg ugyanezt a házmesterrel, az a hülyeség nem jut el többszázezer emberhez.

És abban is biztos vagyok, ha jogos felháborodásukban örjöngő motorosok lepik el a város, bőgő gépekkel (transzparensekkel), akkor ugyanez a firkász szedi le a keresztvizet a motorosokról.

Ezzel együtt nem sok reagálást találtam a net-en. A beharangozót csomó helyen láttam, de az eseményről már nem sok szó esett. Vajon miért? Talán mert nem volt balhé?

Előzmény: Herr Köldök (2)
Herr Köldök Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2

Ezek szerint aki fütyül az csürhe, aki csöndben van az elégedett.

 

Egy-két illetékes valamely testrészén szépen csöndben át kellett volna gurulni.

 

 

Előzmény: Natan2005 (-)
b401a Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1

„A tüntetéseken transzparensekre lehet számítani, jelszavakra és rigmusokra arról, hogy ki mondjon le. Itt azonban ilyesmivel nem lehetett találkozni. Talán a motorosok is belátták, hogy többségüknek nincs sok oka panaszra, hiszen a teljesítményadó leginkább a drága motorok tehetősebb tulajdonosait érinti hátrányosan.”

 

Aha ... életszerű, hogy mondjuk Miskolcról transzparensekkel motorozznak a fővárosig. :)

 

 

 

Előzmény: Natan2005 (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.09.11 0 0 0
Gonosz gazdag0k.
Előzmény: Natan2005 (-)
Natan2005 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 topiknyitó
2006 szeptember 9-én lezajlott Magyarország eddigi legnagyobb motoros demonstrációja. Hát nézzük meg a két oldalt!

 

EGYIK OLDAL:

 

Részlet a szervezők által kiadott kódexből:

 

NAGYON BÜSZKÉK LENNÉNK, HA NEM TÖRTÉNNE SZEPTEMBER 9.-ÉN ÉRDEMLEGES ESEMEMÉNY - KÖZÚTI BALESET, EZZEL IS SZEMLÉLTETVE A TÁRSADALOM FELÉ, A MOTOROSOK FELNÖTT, FELELŐSSÉGTELJES KULTÚRÁJÁT!

.

.

.

1.Elfogadom, hogy az alábbi szabályok be nem tartása a demonstráció érdekei ellen van, ezért minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ezeket betartsam!

2. A közlekedési szabályokat betartom, a demonstráció során és a távozás alatt is! Feleslegesen nem zajongok, motoromat nem túráztatom, akrobatikus mutatványokkal nem szórakoztatom a demonstráció egyéb résztvevőit!

3. Tudomásul veszem, hogy a demonstráció társadalmi érdekről szól és nem politikáról! Minden fajta politikai megnyilatkozástól távol tartom magam! Nem használok látható helyen lobogót, transzparenst, molinót, még a Magyar Zászlót sem!

 

MÁSIK OLDAL:

 

Részlet a demonstráció „méltatásából”, a Népszabadság 11-én megjelent számában:

„A tüntetéseken transzparensekre lehet számítani, jelszavakra és rigmusokra arról, hogy ki mondjon le. Itt azonban ilyesmivel nem lehetett találkozni. Talán a motorosok is belátták, hogy többségüknek nincs sok oka panaszra, hiszen a teljesítményadó leginkább a drága motorok tehetősebb tulajdonosait érinti hátrányosan.”

 

Hihetelen!!! Úgy látszik ebben az őrült világban a nyugodt, kultúrált véleménynyilvánításnak nemcsak hogy nincs helye, de rögtön téves következtetéseket is vonnak le olyan emberek, akik munkájuknál fogva (mint Zách Dániel újságíró) rengeteg emberhez eljuttathatják véleményüket.

Tényleg csak a sípolós, kereplős, őrjöngő tömeg hangját lehet csak meghallani?

 

Vajon mit kellene tenni, hogy továbbra is a motorosok zömére jellemző kultúrát módon, de felhívjuk a figyelmét a minket érő igazságtalanságokra egy olyan kormánynak, aki állandóan az igazságosságról beszél?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!