Keresés

Részletes keresés

Centi the real Creative Commons License 2024.04.05 0 0 473

Ilyesmit (nem pont ilyen de nagyon hasonló pöcsös pisztoly) 

https://skbolt.hu/spd/sika_154515/SikaMur-Injector-pisztoly-nelkul

Előzmény: Longdickman (472)
Longdickman Creative Commons License 2024.04.01 0 0 472

Milyen kinyomópisztolyt használtál hozzá?

Előzmény: Centi the real (456)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.29 0 0 471

én most vettem az Aldiban falnedvességmérő készüléket, hát több helyen a méréshatáron túl van a nedvesség a pincefal belső oldalán, akár a betonnak, akár a téglának...
Még nem döntöttem el, hogy milyen technológiát, illetve melyik cég termékeit fogom használni, de lassan itt az április, ha nem lesz esős akkor belevágok aztán kiderül az első nagyobb esőnél, hogy volt-e értelme elkölteni a pénzt meg beleölni a melót, vagy csak tanulópénz volt és más lesz a megoldás...

Előzmény: Frankie64 (470)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.25 0 1 470

Üdv!

Tegnap elugrottunk a telekre kicsit szétnézni, meg füvet nyírni. Míg jobbik felem tologatta a gépet, én turkáltam egy kicsit a pincében :) Nem hagyott nyugodni az alap kérdése. Szóval van beton alap, volt szigetelő kátránypapír és ahol aláástam, ott látszik, hogy kevésbé nedves a tégla.

Sajnos így veszítünk a belmagasságból kb 10 centit mert akarok hőszigetelést is betenni az aljzatba.

Csináltam képet a szerszámokról is.

Ezeket használom, barkácsolásra eddig megfelelőek. 

Frankie64 Creative Commons License 2024.03.23 0 1 469

Nincs mit! Köszönöm! 

Előzmény: Longdickman (468)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.23 0 0 468

Köszi a tippet :)
Mielőbbi jobbulást kívánok ;)

Előzmény: Frankie64 (467)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.22 0 1 467

A sima kézi fúrógép tokmányába valóban csak 13 mm-s fúrószár megy bele, ezért szoktuk megesztergálni :) Az automata, SDS Plusz, SDS Max tokmányokba mennek vastagabb kőzetfúrók is, azokból van elég hosszú is. Mikor az előző fúrógépe, tönkrement az aljzat kiegyenlítő keverésben, akkor vettem a lidlben egy olcsó fúró/vésőgépet, meg fúró, véső szárakat. Avval véstem le a vakolatot is. Veszek egy jobb minőségű fúrót, mert az a 240-250 furat nem vicc :) De előtte még jön a rehab, és egy kis pihi :)   

Előzmény: Longdickman (466)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.22 0 0 466

16milis fúrószárat eddig csak állványos gépben láttam, kézi fúróban max 13milit tud a tokmány, de van olyan gép ami annyit se 😬

Előzmény: Frankie64 (465)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.21 0 0 465

Manapság semmi nem olcsó :( Csak reménykedem, hogy jó is lesz! Tubus árban olcsóbb lett mint a legtöbb, ellenben nagyobb mennyiséget javasolt a kereskedő, így 24 tubust rendeltem. A legtöbbnél D 12-s furatot írnak, 10-12 cm távolságban, ennél 16 mm-s furatok, és 8-10 cm. Így kicsit több kell. De a végeredmény a lényeg!  

Előzmény: Longdickman (463)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.21 0 1 464

Köszönöm!

Előzmény: Longdickman (462)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.21 0 0 463

Nem olcsó "hobbi" a vízszigetelés sem :O

Előzmény: Frankie64 (461)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.21 0 0 462

Mielőbbi jobbulást ;)

Előzmény: Frankie64 (460)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.19 0 1 461

Ma megrendeltem az injektáló krémet, és a furatok zárásához a zsákos habarcsot. Végül a Webertec 946 krém, és a Webertec 933 habarcs mellett döntöttem. Egy hetes szállítási idővel ígérték, kis híján 250e volt. Remélem nem nyúltam mellé!

Rehab után folytatom a bontást :)

Előzmény: Frankie64 (460)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 460

Üdv!

Nálunk most egy kicsit megtört a lendület :( Két hete lesz holnap, hogy kaptam egy kisebb infarktust, katéterezték a szívemet, csütörtök délután engedtek ki a kórházból. 28.-án megyek a füredi szívkórházba 3 hét rehabra. Szóval most lesz pár hónap lassulás :(

 

Előzmény: Longdickman (459)
Longdickman Creative Commons License 2024.03.17 0 0 459

Mi most pakoltuk ki a muskátlikat a pincéből, így majd hozzáférek a falhoz, áprilisban kb neki is tudok állni.

Előzmény: Frankie64 (458)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.01 0 1 458

Üdv!

Múlt héten nekifogtunk a feladatoknak. Szétszedtem az ereszlefolyó csatornáját, a ciszterna előtt, mert mióta ott vagyunk soha nem változott benne a vízszint. Majdnem fél talicska fenyő tüske, toboz, és kisebb ágmaradékot szedtem ki a csőből. 

Elvezettem a vizet a faltól kb 2 méterre, kiszivattyúztam a vizet a ciszternából, mert az a sarok vizesedett legjobban ami ott van a közelében.

Ez az ablak kb 15 cm-vel van a talajszint alatt.

Ezt a járdát akarom felverni, és rendbe tenni, meg a falon valami szigetelést csinálni, mert most, hogy levertem a vakolatot a falakról, helyenként növények gyökerei jöttek keresztül a fugákon. A csatorna alatti részen rendesen sáros élő gyökérzetet találtam :(

 

Szóval van mit tenni!

Előzmény: Longdickman (454)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 457

Üdv!

Köszi a választ! Én 30-s téglafalba tervezem, az kicsit könnyebb talán. Olyan kevés az információ egyenlőre, hogy nem tudom merre induljak. A sika az olcsóbbak közt van, de ezek szerint nálad működik. 

Köszi! 

Előzmény: Centi the real (456)
Centi the real Creative Commons License 2024.03.01 0 1 456

Sikamurral csináltam -2 méteren pinceszigetelést, 11 folyóméteren betonnal kiöntött zsalukőbe (sok vassal), 

 

A fúrás macerás volt (kb 100 lyuk 25 centi mélyen, kellett hozzá ipari gép)   a feltöltés spec. pisztollyal 3 óra alatt megvolt. 

 

Nagyon sokat javított, de iszonyat sürü beton, így a felszívódás is sokkal hosszabb, mint egy porozusabb téglában.  Így egy 1-10-es skálán eddig 8-ast adnék... (9 hónapja csináltam.) 

Előzmény: Frankie64 (455)
Frankie64 Creative Commons License 2024.03.01 0 0 455

Üdv Mindenkinek!

Elkezdtem begyűjteni a vízszigeteléshez szükséges injektáló anyagok árait, anyagszükségleteit. 

Az lenne az erre járókhoz a kérésem, hogy akinél végeztek kézi injektálást, és tudja milyen anyaggal csinálták ossza meg velem a tapasztalatokat! Magam szeretném csinálni, ezért a magasnyomású injektálás kizárva. Elég sokféle krém kapható, a leírás alapján akár azonosak is lehetnének, csak az ajánlott mennyiségekben, és az árakban van némi különbség. 

Előre is köszönöm! 

Longdickman Creative Commons License 2024.02.17 0 0 454

Köszi az utolsó kivételével igen :)

Előzmény: Frankie64 (453)
Frankie64 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 453

Üdv!

Nem tudom ezek meg voltak-e már? Én egyszer már belebotlottam, akkor sokalltam a dumát :) de most végignéztem, és meglepően sok okosságot mond az öreg. 

Alépítmények, pincék és lábazatok vízszigetelése - YouTube

Pince és lábazati falak szakszerű vízszigetelése (1. rész) (youtube.com)

Pince és lábazati falak szakszerű vízszigetelése (2. rész) - YouTube

 

És találtam még ezt a vízszigetelő mestert :

Miklós Zsolt - YouTube

 

Mond érdekes dolgokat, meg van hozzá egy stílusa is, de ha még nem láttad érdemes megnézni szerintem.

 

Az öreg lemondása alapján megértettem a szigetelőlemez dolgot is. Szóval többe fog kicsit kerülni ez is :)

 

 

Előzmény: Longdickman (451)
Frankie64 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 452

Üdv Mindenkinek!

Pince aljazat szigeteléssel kapcsolatban lenne kérdésem, mert minél több információhoz jutok, annál bizonytalanabbá tesz :( Eddig nem merültem el a szigetelő lemezek világában és fogalmam sem volt a kapható fajtákról, és azok alkalmazásáról. Nekem mindegyik kátránypapír volt :) bocs a szakemberektől :) 

A fényképeimen látható pincém alját kellene szigetelnem, és ezért nézegetek, olvasok, pl itt is. 

Szerintetek a szerelő betonra lerakható alapozás után az oxid bitumenes lemez, vagy csak a modifikált bitumennel készült, 2-3x áron kapható lemezek. Egyes vélemények szerint a régi fajta pár év alatt elveszti szigetelő képességét, mások szerint ide a GV45-s lerakható simán. A szakiellenőr szerint ez már nem elfogadható talajpára elleni szigetelés. Más videókban is megoszlanak a vélemények. 

Nem talajvizes a terület, megy rá eps100, esztrich beton. 

Előre is köszi! 

Longdickman Creative Commons License 2024.01.14 0 0 451

Sokat lehet belőlük tanulni, én is azt teszem :)

Előzmény: Frankie64 (450)
Frankie64 Creative Commons License 2024.01.13 0 1 450

Üdv!

Nem tudom, hogy van-e vízszigetelés kívül. Utólag betonoztak csíkokat a fal mellé, azt akarom majd a jobb idő beálltával felszedni, hogy alálássak.

Most egyenlőre felújítós videókat nézek, gyűjtöm az ötleteket :)

Előzmény: Longdickman (449)
Longdickman Creative Commons License 2024.01.13 0 0 449

a betonjárdás nem akarom felvésni egy darabig, remélem meg tudom oldani anélkül is, a szomszédban biztos nem örülnének ha azt mondom felszedem a térkövüket 1 méter szélesen...
Jó 7VG-t neked is.

Előzmény: Frankie64 (448)
Frankie64 Creative Commons License 2024.01.13 0 1 448

Üdv!

Én is csak a bontást akarom folytatni lassan, ha már ilyen kegyes az időjárás. Aztán ha a falakkal végzek, akkor jön az aljazat, hogy lássam milyen alap van, és tettek-e szigetelést a fal alá. Aztán ha jó idők lesznek akkor kívülről a fal mellett a betonjárda bontás, hogy meg tudjam nézni van-e szigetelés a falon. Szóval van dolgunk, majd konzultálhatnánk néha itt, ha Te is így gondolod!

Jó hétvégét! 

Előzmény: Longdickman (447)
Longdickman Creative Commons License 2024.01.13 0 0 447

Komoly meló lesz.
Hasonló cipőben járok, de majd csak tavasszal állok neki, ha kiszáradtak a falak.

Előzmény: Frankie64 (446)
Frankie64 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 446

A képek meg frankón kimaradtak :)

 

Ez a nedves hosszú oldal.

Itt van az ablak a kinti járda szintje alatt.

Ez a sarok a nedves falak találkozásánál.

Ez a pince másik oldalfa ami száraznak tűnik.

 

Előzmény: Frankie64 (445)
Frankie64 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 445

Üdv Mindenkinek!

Szükségem lenne egy nagy adag segítségre, egyenlőre csak elméleti vonalon:)

Van egy hegyi lak amit elkezdtünk a saját igényeinkre alakítani. Az alsó helyiség 7*4 m alapterületű, kb 1,5 m mélyen a földben van. Eredetileg borospince volt, de idő közben az előző tulaj átépítette, gányolta. 

A területet felosztották 3 részre. Aljazat: döngölt földre a beton leöntve, cementlap belerakva, tördelve. A borospincének használt helyiségben a fal mellet nincs betonozva, csak homok. Nem tudom még hogy milyen alapja van az épületnek, van-e szigetelés az alapon, és kívül a föld alatti részeken. Rendesen vizesek az oldal falak az egyik hosszú oldal, kb feléig, és a rá merőleges hátsó fal szintén a feléig látszik egyenlőre.

 

Ez a leírt két nedves oldal. 

Ez az ablak keret avval a csempemagassággal az járda szintje alá tették.

A sarok így néz ki. A terméskő lábazatra felhúzták a járdabetont. Kb a járdaszintig van ezen az oldalon leverve a vakolat.

Ez a szemben lévő fal száraznak tűnik, a hátsó falat nem tudom még, mert nem bontottam meg a terméskő burkolatot, de azon a részen homok a fa tövében, és ott voltak a boroshordók.

Egyenlőre a vakolat leverésénél tartok, és a nem kívánt falakat vettem ki.

Előre köszönök minden információt, ötletet, javaslatot!

Köszi ha idáig elolvastad:)

Riezkar Creative Commons License 2023.08.14 0 0 444

Hali!

Mi a XX. Kerületben vettünk meg egy kis házrészt 2021-ben. Sajnos sürgetett az idő, mert babát vártunk, és nem néztük át rendesen a falakat.

Amikor elkezdtük kifesteni, akkor derült ki, hogy minden fal vizes. 

Akkor egy kicsit megzuhantunk, mert a Covid miatt még vállalkozót sem tudtunk találni, aki megcsinálná.

A ház másik felénél a szomszéd pont akkor furatta végig az ő részét, és a közös falat is.

Júni elején költöztünk be, és az az egy közös fal szeptemberre ki is száradt, a többi meg dobta le az új festéket. 

Elkértem a szomszédtól a mester telefonszám, mert így már legalább tudtam, hogy nem zsákbamacskát veszek. Többen is írták itt már hogy az Obex Kft csinálta nekik, úgyhogy belevágtunk mi is.

Ami nem tetszett, viszont, hogy mi csak a gyerekszobába akartuk csináltatni, de akkor azt mondták, hogy 15 méter alatt nem vállalnak munkát. Ez szerintem kicsit pökhendi dolog, de nem mertem mással csináltatni, ezért kifurattuk az egész lábazati részt. 

2022 április végén lett kész a kőműves a vakolással. burkolással, és azóta imádunk itt lakni. Nincs pinceszag, nem pereg le a fal, szóval én az injektáló szigetelésre szavazok. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!