Belefutottunk ebbe a szerintem elég tipikus problémába...
Kivitelező valamit elcseszett a pince szigetelésénél (2 éves családi ház), és szépen nedvesedik, salétromosodik a fal. Kivitelezővel próbálok még anyázni egy sort, de őszintén szólva nem fűzök túl nagy reményt hozzá...:-)
Nézegetem az utólagos szigetelési módokat, alapvetően két technológiát találtam: a fémlemezeset, illetve az aquapol-nak, hydropol-nak nevezett bontás nélküli, kémiai módszert.
Tapasztalatokat kérdeznék: melyik módszerbe érdemes belevágni, előnyök/hátrányok, ár/rombolás/tartósság.... szóval minden érdekelne ezekről, illetve más működő technológiákról is...
Köszi előre is a hozzászólásokat!
Mi velük csináltattuk az injektálást. Azóta ugyanúgy vizesedik. Amikor a garancia miatt felhívtam, akkor hosszasan ecsetelték, hogy ők miért nem hibásak, és mi mit csináltunk rosszul a belső vakolásnál. Nem jöttek el megnézni. Kérték, hogy küldjek képet e-mailben. Azóta se reagáltak, ennek már több mint egy éve.
Tégla házam szuterénja nedves, korábban a talajvíz is feljött időnként. Vízszigetelni szeretném, hogy oda tehessem a gázkazánt. Van-e javaslat hosszú távon is megbízható utólagos víz- és páraszigetelésre? Az Oxydtron (Paks) technológiával találkozott-e valaki, milyen tapasztalat van? Többen kérdezték ezt már korábban is, de nem láttam reagálást…
az Obex Kft-hez tudsz elérhetőséget írni? Korábban rákerestem név alapján a cégre és 2 Obex Kft-t is találtam külön székhellyel, így nagy segítség lenne, ha tudnám, kivel vegyem fel a kapcsolatot.
Nekem 1 éve üzemel az osmodry, de semmi változást nem tapasztalok.
Mar kellett volna jönnie a szakembernek a kontroll merésre, nyáron pont nyaraltunk mikor jött volna, azóta meg eltűnt, gondolom most az esős idő miatt jegelni akarja a dolgot, de most én fogom keresni és megpróbálom felbontani a szerződést.
Nem tudom kinél vált be ez a cucc de nálam nem sajna.
teljes házra kaptam tőlük árajánlatot, 600ezer lenne a kb 60-65 folyóméter injektálása.
Az alkalmazott technológia általános leírása, egyéb feltételek: - Meglévő falak utólagos vízszigetelése injektálással, Silsan Cream –CTL injektáló krémmel. 12 mm-es furatok készítése egy sorban, az aljzatsík felett 5-8 cm-el. Furatmélység: falvastagság -5 cm. Furattávolság: 12 cm. A teljes vízzár kialakulása 1-3 hónap. Az injektáló krém bejuttatása után, a furatok zárása habarccsal történik. Az injektálás után, a falakról a vizes, sókkal telítődött vakolatot el kell távolítani, majd a helyére légpórus vakolatot kell visszavakolni. - 10 év szerződéses garancia
Sziasztok! kb. 1 hónapja injektáltattuk az alsó szintet, majd lélegző vakolattal fedtük le. Az a kérdésem, hogy normális-e, hogy néhány helyen, kb. 10 lyuknál mintha mindig nedves lenne. Elképzelhető, hogy túl mélyre fúrtak, és elérték az épület másik oldalát, ami földben van? Van erről tapasztalata valakinek? Van garanciánk, hívjuk őket? Festeni sem merünk, mert azon is átütnek a kis vízfoltok. Köszi a válaszokat!
A másik kérdésem a Dryzone krém valóban annyira jó mint az ára (14.000 ft 600ml ?? Mi van ? Valaki tapasztalat aki már pár éve használta magánszemély ? Köszönöm
Sziasztok az Obex kft hirdet egy bizonyos Obex inject krémet ezt valaki ismeri használta már ? Esetleg termék infó google semmi ? Kérdeztem őket válsz semmi Köszönöm
ez a részletes leirás nagy segitség volt, köszönöm. Nekem a belső falak visezednek, a fő falakkal még nincs gond. De úgy gondoltam, hogy egy fű alatt is injektáltatni fogom, annak érdekében, hogy a viz ne terjedjen tovább. Minden utat le szeretnék zárni. Kérdésem: az aljzatbetont nem szeretném felverni, tudom nincs rétegrend, de abszolut nem találom hidegnek és rendben van. Lehet energetikai szempontból kellene, de már bent lakunk a lakásban, kifestve, minden - illetve - majdnem minden rendben. a falvizesedés nálam a külső hőszigetelés után jelentkezett elég keményen, sajnos. Szemmel nem látható, csak egy falon, ezért bemérettem. Dobtam egy hátast... nem részletezem.
Kérdésem: több mint fél éve tetted fel a leirást, továbbra is tartod véleményed és nincs gond?