Keresés

Részletes keresés

fal szig. függ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 96

ok.

Előzmény: lakol3 (95)
lakol3 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 95

ok. ha aktuális, jelzek. ('vásárlás' előtt vagyunk, az egyik potenciális célépületről van szó.)

Előzmény: fal szig. függ (94)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.03.03 0 0 94

Na az a fuga tökéletes!!!!

Ott kell megszigetelni,de ezzel még nincs vége,mert

belül és kívül is el kell választani a szigetelt síkot a szigeteletlennel,

és belül össze kell kötni az aljzatszigeteléssel,vagy azt a pár centit

be iszapolni.

Mindenképp látni kell egy szakembernek,és az segít hogy mivel lehet

szigetelni,és ha korrekt akkor az utómunkákról is felvilágosít.

Ha adsz elérhetőséget ránézek v.mikor.

Előzmény: lakol3 (93)
lakol3 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 93

Almádi.

Nincsen fúga, hacsaknem az alap és a fal találkozásánál.

Injektálás: én is erre gondoltam, csakhát nyilván nem lévén szakmám, jobb előbb kérdezni.

Előzmény: fal szig. függ (92)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.03.02 0 0 92

Összefüggő fuga sor akkor nincsen,gondolom.

Vegyiszigeteléssel elvileg megoldható.(pl.dryzone)

Ez azt jelenti,hogy kb. 10cm -két át kell furni a falat és

egy speciális kinyomó pisztolyaj be nyomni a szigetelő

anyagot,elvileg az minden irányba elterjed 5-8 cm-re

és képez egy szigetelési sáávot.Hol van helyileg

a ház?

Előzmény: lakol3 (91)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 91

És ahogy láttam, nem kváderes a felmenő fal, hanem különböző formájú kövek. Nyilván helyi bányászat. (Balaton é-k-i partja)

Előzmény: lakol3 (90)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 90

Úgy látom, mészkő a fal, az alap a balatonkörnyékén található 'vöröskő', ami ha jól sejtem szintén üledékes kőzet - mészkőféle? nincs előttem -, valami vas-oxidos színezékkel.

Előzmény: fal szig. függ (89)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.02.23 0 0 89

Szia,

Milyen kőből van az alap?

Bazalt,mészkő,gránit,sóskő?......

 

Előzmény: lakol3 (87)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 87

Sziasztok!

 

Van egy 1900 körül épült kőház, 60-80 cm magas kőalappal. A fal 2-3 foltban vizes, mivel a ház magasabb helyen van, nem talajvíz lehet a vétkes, vsz. felfele szivárgott a víz a hajszálcsövekben.

Milyen megoldást javallanátok?

 

starck Creative Commons License 2011.02.17 0 0 86

Sziasztok!

 

Nem trollkodva szeretném a figyelmeteket felhívni egy olyan termékre, amely nem Csak utólagos vízszigetelésre alkalmas, hanem megoldja azokat az egyszerű problémát mint pl.: hogyan tudom azt, hogy sikerült jól elkészíteni a vízszigetelésemet. hamarost képet és linket is beszúrok.

 

üdvözlettel

 

starck

 

tanca1 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 85

Az baj! Mert hát egy fűtött vályogháznál meglátszik a belső falon a vízszigetelés estleges hibája, hiánya.

De ha egy üresen álló (jelenleg nem fűtött) házat vennék meg akkor mégis hogyan győződhetek meg róla hogy működik e a vízszigetelés?

Csak van vmi módja??

Előzmény: Zöldár (83)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.03 0 0 83

 Sehogy !!

Előzmény: tanca1 (82)
tanca1 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 82

Helló!

 

Hogyan tudom megállapítani egy hosszú ideje üresen álló (fűtés term. nem megy) hideg vályogháznál, hogy megfelelő e a falak vízszigetelése?

Ötlet??

 

Köszi, Tanca

dinzol Creative Commons License 2011.01.31 0 0 80

Előző bejegyzésemet kiegésztve, a problémás ház Kiskunfélegyházán van. Továbbra is keresek vízszigetelő cégeket akik vállalnák a szigetelés javítását. Ha bárki tud vagy hallott megbízható cégről kérem írjon nekem! köszönöm

hhx Creative Commons License 2011.01.31 0 0 79

A (Hő)szigetelések fórumban írt valaki a tapasztalatairól kb. egy hete, érdemes visszakeresni

Előzmény: cspince (76)
Émile Creative Commons License 2011.01.28 0 0 78

 A Kemikál /volt Kemikál gyártott ilyen anyagokat.

 Ott kell keresni  !!

Előzmény: cspince (76)
hhx Creative Commons License 2011.01.28 0 0 77

Köszi, most már világos! (legalábbis azt hiszem)

Előzmény: fal szig. függ (73)
cspince Creative Commons License 2011.01.24 0 0 76

Hello!

Ha valaki tudna ajánlani valamilyen vegyi, mondjuk impregnálásos elven működő vízszigetelőt  azt megköszönném. Leginkább padlóra kellene,ami beton, csak alatta nem hegesztették össze a bitumenes lemezt, illetve néhol kihagyták. 

Előre is köszi!

cs

zoliflex Creative Commons License 2011.01.23 0 0 75

www.hidroflex.5mp.eu Nézegessék és tegyék fel a kérdéseiket.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 74

Szia!

Az én problémám is a pince utólagos szigetelése, mivel a talajvíz tavaly tavaszóta nem akar eltűnni.

Kérdésem, hogy sikerült e kivitelezőt találni és konzultáltál e ez ügyben.

Előre is köszi a választ.

Előzmény: enn23 (66)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.01.21 0 0 73

A lemezt és az injektálást is ált az első fugába préselik ill. töltik.

A padozat és az elő fuga közt marad 5-8 cm szigeteletlenül!

ezt kell szigetelni függölegesen,ill. a vakolatot a vízesedési sáv

fölött kb.20-cm-t le kell cserélni légáteresztőre!

Ennek kb. annyi jelentősége van,hogy csináltatsz-e utólagos

szigetelést vagy sem!!!!!!

Előzmény: hhx (61)
puumpaas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 72

sziasztok

Loire, mivel én is hasonló cipőben járok, érdekelne mit ajánlottak a szakik és persze az is, hogy te mit fogsz tenni.

köszönöm

loire Creative Commons License 2011.01.11 0 0 71

Igen, már a netem én is néztem szakikat. De az utólagos vízszigetelés áraitól majd padlót fogtam. Lehet a jó öreg kavicságyos megoldás fog befigyelni, na de előbb derüljön ki mi is a probléma.

Előzmény: KalásziM (70)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.11 0 0 70

 Ha ezer oka nem is, de sok lehet !

 Pl. nem megfelelően készítették a vízszigetelést. Csak egy réteg bitumenes papírt raktak, nem megfelelő szélességben stb.

 Aztán lehet, hogy nem jó a vizszigetelés helye.

Nálam pl. a padló szint felett van 5 cm -rel holott alatta kellene lenni legalább 10 cm -rel.

 Vagy pl. szintén nálam . a 40 cm szles falra tettek 33 cm vízszetelsést. Sokáig nem tudtam miért , végül rájöttem  : az 1 m-es tekercseket harmadolták.

 Az én házam került anno : 10 500 Pengő -be ebből a vízszigetelés volt 40 pengő.

 A hagyatékban bukkantam rá aköltségvetésre.

 de akik csinálták már mind halottak !!

  1932 -ben történt az építkezés.

 Azért még valamit . az nem szurkos papít henem bitumenes lemez.

 javaslom : szakemberrel megnézetni, feltáratni, majd ha javasolvalamit egy másik szakival kontrolátatni - nem egyszerre.

 

 Egy útólagos szigetelés meglehetőesen drága !!

Előzmény: loire (68)
loire Creative Commons License 2011.01.09 0 0 69

Sziasztok! Küldök képet, ha ez segít.

Előzmény: loire (68)
loire Creative Commons License 2011.01.09 0 0 68

Sziasztok!

Az én problémám a következő. Két éve vettünk egy 1959-ben  tégla-szilikáttéglából épült családi házat, amelyet szurkos papírral szigeteltek. 1986-ban hátulra tovább építették, ez is szurkos papíros és ez van gázszilikátból. A régi résznél a volt tulaj az eladás előtt kivülről vizzzáró vakolattal látta el a lábazatot. Beköltözésünk után egy évvel ennél a régi résznél a belső falon a padlótól egy pár centire felázás jelent meg. Sőt most a belvizes hatásokra azt veszem észre, hogy e felett jelennek meg vízpöttyök elszórva. Engem még az is aggaszt, hogy a belső válaszfalon is van felázás a szoba felőli oldalon. Mi lehet a probléma? Öreg a szigetelés? Nem jó a függőleges szigetelés?Esetleg az alappal van a probléma? Ami furcsa, hogy ez csak egy szobában jelent meg, a régi rész többi helyiségében minden rendeben. Akinek van ötlete, kérem segítsen!

zoliflex Creative Commons License 2011.01.01 0 0 67

dinzolnak. A HYDROFLEX KFT ügyvezetője vagyok. Kérem adja meg a problémás ház helyét,lehet hogy tudok segíteni.zoliflex@t-online.hu

Előzmény: dinzol (65)
enn23 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 66

Szia!

 

Tudok ajánlani egy utólagos szigetelést végző céget, akik megbízhatóak és garanciát is vállalnak az elvégzett munkára.

A honlap cím: www.injektal.hu, itt minden elérhetőséget megtalálsz.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: dinzol (65)
dinzol Creative Commons License 2010.12.28 0 0 65

Sziasztok!

Segítségetek kérném pince vízszsigetelésének javítását végző cég keresésében! A pincénkben megjelent a talajvíz, szivattyúznunk kell 3 óránként hogy ne árassza el a teljes pincét a víz. A pincében anno készült bitumenes vízszsigetelés de  sajnos a jelen körülmények azt muttaják hogy rosszul.

Olyan kivitelezőt keresnék aki, megbízható, és garanciát vállal az általa elvégzett munkára, ha valaki tud ilyet kérem írjon nekem.

Köszönöm előre is a segítséget!!!!!! 

slavkovka Creative Commons License 2010.11.14 0 0 64

Van egy problámám. Egy 60-as években épült családi házat 4 évvel felújítattam. Utólagos szigetelést is csináltak. Most ismét vizesedik a ház külső és belső falai. Nem tudtunk ott lenni a felújításkor és igy nem lett ellenőrizve a szigetelés. Az egyik sgédmunkás mondta a napokban- aki akkor ott segédkezett, hogy az új belső ajzat szgetelést/kátránypapirt/ nem hozták egybe a régivel. Most lehet újból valamit csinálni?

Előzmény: fal szig. függ (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!