Keresés

Részletes keresés

lakol3 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 95

ok. ha aktuális, jelzek. ('vásárlás' előtt vagyunk, az egyik potenciális célépületről van szó.)

Előzmény: fal szig. függ (94)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.03.03 0 0 94

Na az a fuga tökéletes!!!!

Ott kell megszigetelni,de ezzel még nincs vége,mert

belül és kívül is el kell választani a szigetelt síkot a szigeteletlennel,

és belül össze kell kötni az aljzatszigeteléssel,vagy azt a pár centit

be iszapolni.

Mindenképp látni kell egy szakembernek,és az segít hogy mivel lehet

szigetelni,és ha korrekt akkor az utómunkákról is felvilágosít.

Ha adsz elérhetőséget ránézek v.mikor.

Előzmény: lakol3 (93)
lakol3 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 93

Almádi.

Nincsen fúga, hacsaknem az alap és a fal találkozásánál.

Injektálás: én is erre gondoltam, csakhát nyilván nem lévén szakmám, jobb előbb kérdezni.

Előzmény: fal szig. függ (92)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.03.02 0 0 92

Összefüggő fuga sor akkor nincsen,gondolom.

Vegyiszigeteléssel elvileg megoldható.(pl.dryzone)

Ez azt jelenti,hogy kb. 10cm -két át kell furni a falat és

egy speciális kinyomó pisztolyaj be nyomni a szigetelő

anyagot,elvileg az minden irányba elterjed 5-8 cm-re

és képez egy szigetelési sáávot.Hol van helyileg

a ház?

Előzmény: lakol3 (91)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 91

És ahogy láttam, nem kváderes a felmenő fal, hanem különböző formájú kövek. Nyilván helyi bányászat. (Balaton é-k-i partja)

Előzmény: lakol3 (90)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 90

Úgy látom, mészkő a fal, az alap a balatonkörnyékén található 'vöröskő', ami ha jól sejtem szintén üledékes kőzet - mészkőféle? nincs előttem -, valami vas-oxidos színezékkel.

Előzmény: fal szig. függ (89)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.02.23 0 0 89

Szia,

Milyen kőből van az alap?

Bazalt,mészkő,gránit,sóskő?......

 

Előzmény: lakol3 (87)
lakol3 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 87

Sziasztok!

 

Van egy 1900 körül épült kőház, 60-80 cm magas kőalappal. A fal 2-3 foltban vizes, mivel a ház magasabb helyen van, nem talajvíz lehet a vétkes, vsz. felfele szivárgott a víz a hajszálcsövekben.

Milyen megoldást javallanátok?

 

starck Creative Commons License 2011.02.17 0 0 86

Sziasztok!

 

Nem trollkodva szeretném a figyelmeteket felhívni egy olyan termékre, amely nem Csak utólagos vízszigetelésre alkalmas, hanem megoldja azokat az egyszerű problémát mint pl.: hogyan tudom azt, hogy sikerült jól elkészíteni a vízszigetelésemet. hamarost képet és linket is beszúrok.

 

üdvözlettel

 

starck

 

tanca1 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 85

Az baj! Mert hát egy fűtött vályogháznál meglátszik a belső falon a vízszigetelés estleges hibája, hiánya.

De ha egy üresen álló (jelenleg nem fűtött) házat vennék meg akkor mégis hogyan győződhetek meg róla hogy működik e a vízszigetelés?

Csak van vmi módja??

Előzmény: Zöldár (83)
Zöldár Creative Commons License 2011.02.03 0 0 83

 Sehogy !!

Előzmény: tanca1 (82)
tanca1 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 82

Helló!

 

Hogyan tudom megállapítani egy hosszú ideje üresen álló (fűtés term. nem megy) hideg vályogháznál, hogy megfelelő e a falak vízszigetelése?

Ötlet??

 

Köszi, Tanca

dinzol Creative Commons License 2011.01.31 0 0 80

Előző bejegyzésemet kiegésztve, a problémás ház Kiskunfélegyházán van. Továbbra is keresek vízszigetelő cégeket akik vállalnák a szigetelés javítását. Ha bárki tud vagy hallott megbízható cégről kérem írjon nekem! köszönöm

hhx Creative Commons License 2011.01.31 0 0 79

A (Hő)szigetelések fórumban írt valaki a tapasztalatairól kb. egy hete, érdemes visszakeresni

Előzmény: cspince (76)
Émile Creative Commons License 2011.01.28 0 0 78

 A Kemikál /volt Kemikál gyártott ilyen anyagokat.

 Ott kell keresni  !!

Előzmény: cspince (76)
hhx Creative Commons License 2011.01.28 0 0 77

Köszi, most már világos! (legalábbis azt hiszem)

Előzmény: fal szig. függ (73)
cspince Creative Commons License 2011.01.24 0 0 76

Hello!

Ha valaki tudna ajánlani valamilyen vegyi, mondjuk impregnálásos elven működő vízszigetelőt  azt megköszönném. Leginkább padlóra kellene,ami beton, csak alatta nem hegesztették össze a bitumenes lemezt, illetve néhol kihagyták. 

Előre is köszi!

cs

zoliflex Creative Commons License 2011.01.23 0 0 75

www.hidroflex.5mp.eu Nézegessék és tegyék fel a kérdéseiket.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 74

Szia!

Az én problémám is a pince utólagos szigetelése, mivel a talajvíz tavaly tavaszóta nem akar eltűnni.

Kérdésem, hogy sikerült e kivitelezőt találni és konzultáltál e ez ügyben.

Előre is köszi a választ.

Előzmény: enn23 (66)
fal szig. függ Creative Commons License 2011.01.21 0 0 73

A lemezt és az injektálást is ált az első fugába préselik ill. töltik.

A padozat és az elő fuga közt marad 5-8 cm szigeteletlenül!

ezt kell szigetelni függölegesen,ill. a vakolatot a vízesedési sáv

fölött kb.20-cm-t le kell cserélni légáteresztőre!

Ennek kb. annyi jelentősége van,hogy csináltatsz-e utólagos

szigetelést vagy sem!!!!!!

Előzmény: hhx (61)
puumpaas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 72

sziasztok

Loire, mivel én is hasonló cipőben járok, érdekelne mit ajánlottak a szakik és persze az is, hogy te mit fogsz tenni.

köszönöm

loire Creative Commons License 2011.01.11 0 0 71

Igen, már a netem én is néztem szakikat. De az utólagos vízszigetelés áraitól majd padlót fogtam. Lehet a jó öreg kavicságyos megoldás fog befigyelni, na de előbb derüljön ki mi is a probléma.

Előzmény: KalásziM (70)
KalásziM Creative Commons License 2011.01.11 0 0 70

 Ha ezer oka nem is, de sok lehet !

 Pl. nem megfelelően készítették a vízszigetelést. Csak egy réteg bitumenes papírt raktak, nem megfelelő szélességben stb.

 Aztán lehet, hogy nem jó a vizszigetelés helye.

Nálam pl. a padló szint felett van 5 cm -rel holott alatta kellene lenni legalább 10 cm -rel.

 Vagy pl. szintén nálam . a 40 cm szles falra tettek 33 cm vízszetelsést. Sokáig nem tudtam miért , végül rájöttem  : az 1 m-es tekercseket harmadolták.

 Az én házam került anno : 10 500 Pengő -be ebből a vízszigetelés volt 40 pengő.

 A hagyatékban bukkantam rá aköltségvetésre.

 de akik csinálták már mind halottak !!

  1932 -ben történt az építkezés.

 Azért még valamit . az nem szurkos papít henem bitumenes lemez.

 javaslom : szakemberrel megnézetni, feltáratni, majd ha javasolvalamit egy másik szakival kontrolátatni - nem egyszerre.

 

 Egy útólagos szigetelés meglehetőesen drága !!

Előzmény: loire (68)
loire Creative Commons License 2011.01.09 0 0 69

Sziasztok! Küldök képet, ha ez segít.

Előzmény: loire (68)
loire Creative Commons License 2011.01.09 0 0 68

Sziasztok!

Az én problémám a következő. Két éve vettünk egy 1959-ben  tégla-szilikáttéglából épült családi házat, amelyet szurkos papírral szigeteltek. 1986-ban hátulra tovább építették, ez is szurkos papíros és ez van gázszilikátból. A régi résznél a volt tulaj az eladás előtt kivülről vizzzáró vakolattal látta el a lábazatot. Beköltözésünk után egy évvel ennél a régi résznél a belső falon a padlótól egy pár centire felázás jelent meg. Sőt most a belvizes hatásokra azt veszem észre, hogy e felett jelennek meg vízpöttyök elszórva. Engem még az is aggaszt, hogy a belső válaszfalon is van felázás a szoba felőli oldalon. Mi lehet a probléma? Öreg a szigetelés? Nem jó a függőleges szigetelés?Esetleg az alappal van a probléma? Ami furcsa, hogy ez csak egy szobában jelent meg, a régi rész többi helyiségében minden rendeben. Akinek van ötlete, kérem segítsen!

zoliflex Creative Commons License 2011.01.01 0 0 67

dinzolnak. A HYDROFLEX KFT ügyvezetője vagyok. Kérem adja meg a problémás ház helyét,lehet hogy tudok segíteni.zoliflex@t-online.hu

Előzmény: dinzol (65)
enn23 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 66

Szia!

 

Tudok ajánlani egy utólagos szigetelést végző céget, akik megbízhatóak és garanciát is vállalnak az elvégzett munkára.

A honlap cím: www.injektal.hu, itt minden elérhetőséget megtalálsz.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: dinzol (65)
dinzol Creative Commons License 2010.12.28 0 0 65

Sziasztok!

Segítségetek kérném pince vízszsigetelésének javítását végző cég keresésében! A pincénkben megjelent a talajvíz, szivattyúznunk kell 3 óránként hogy ne árassza el a teljes pincét a víz. A pincében anno készült bitumenes vízszsigetelés de  sajnos a jelen körülmények azt muttaják hogy rosszul.

Olyan kivitelezőt keresnék aki, megbízható, és garanciát vállal az általa elvégzett munkára, ha valaki tud ilyet kérem írjon nekem.

Köszönöm előre is a segítséget!!!!!! 

slavkovka Creative Commons License 2010.11.14 0 0 64

Van egy problámám. Egy 60-as években épült családi házat 4 évvel felújítattam. Utólagos szigetelést is csináltak. Most ismét vizesedik a ház külső és belső falai. Nem tudtunk ott lenni a felújításkor és igy nem lett ellenőrizve a szigetelés. Az egyik sgédmunkás mondta a napokban- aki akkor ott segédkezett, hogy az új belső ajzat szgetelést/kátránypapirt/ nem hozták egybe a régivel. Most lehet újból valamit csinálni?

Előzmény: fal szig. függ (62)
faág(i) Creative Commons License 2010.11.12 0 0 63

Sziasztok!

 

van egy probémám, ami ugyan nem falszigetelés, de vízzel kapcsolatos. Egy új épületnél - amihez sok bontott téglát használtunk - a külső tornác és a járda is bontott téglával lett leburkolva. A tornác teljesen rendben van, de a járda - ahol a hajnali pára lecsapódik - hónapok óta nem tudott annyira kiszáradni, hogy az impregnáló szert rá lehessen kenni. Van olyan anyag, amit a vizes téglára is használhatok? Esetleg valamilyen vegyszeres módszer a szárításra?  Elég kemény, kb. 80 éves téglákat használtak, de mivel állandóan vizesek, egyes helyeken már most látszik a morzsálódás, tehát a télen egészen biztosan fel fog fagyni a teljes felület. Nagyon sokba került a járda, félek, az egészet fel kell szedni tavasszal és újra rakni, ha nem sikerül az impregnálást megoldani. Ráadásul az épülethez nem illik semmilyen más burkolat, mert egy régi parasztház mintájára épült.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!