Keresés

Részletes keresés

Gondwanateam Creative Commons License 2013.04.09 0 0 8

Sziasztok, 

Tunéziába mentünk kocsival, nem a tengerpartot céloztuk, és jól tettük: ( www.gondwanateam.blog.hu címen részletes és tréfás beszámolókat és videókat láthattok )

        

 

 

 

atek555 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7

http://vilagvarosai.blogspot.com/

 

Ez egy kis blog a világ városairól. Gyertek olvassátok és osszátok meg velünk elményeiteket, tapasztalataitok. Szinte minden nap egy új város kerül terítékre.

 

u.i.: Mert mindent látni kell! ;)

 

üdv.

Poolee Creative Commons License 2007.10.19 0 0 6
Mindennap vonattal járok iskolába tehát elég gyakran tapasztalom a vonatozás árnyoldalait. Lassan itt a tél, kezdődik a fűtésszezon. Nem azért, mert érzékeny vagyok vagy ilyesmi, de ha az ember ilyenkor elővárosi (postás) kocsival utazik akkor két dolgot tapasztalhat: a vagonban vagy 75 fok van vagy -10. És ez tényleg igaz! Ritka az amikor kellemesnek mondható a hőmérséklet. Na meg az ülések! A kinézetükkel semmi bajom, de az már zavar, hogy szinte minden ülésen barna és fekete foltok vannak, a falon pedig rozsdaszínű foltok. Ezt csak azért nem értem, mert a Keletiben rendszeresen látok takarítókat, az más kérdés, hogy a takarítás gyakran kimerül a seprű végighúzásában a kocsikon (azért vannak lelkiismeretes takarítók is). Arról már nem is beszélek, hogy az a vonat aminek 7:02-re kell(ene) beérni rendszeresen 7:15 és 7:20 között ér be. Az egészben az a legrosszabb, hogy ezért elkérnek havonta 2400 Ft-ot (40 km-es, diák havi bérlet).
De ennyi zavaró tényző mellett is be kell látnunk, hogy egy esti utazás egy régi vagonban a halvány, pislákoló fények mellett páratlan élmény és egyik "hiper-szuper" vonatcsoda se tudja visszaadni ezt az érzést.
Levi12 Creative Commons License 2006.09.03 0 0 5
És ezért kellett 15 percet állni? Jó sok időbe telt megcserélni az áramszedőt.
Előzmény: ampervadász (4)
ampervadász Creative Commons License 2006.09.03 0 0 4
Utazási élményem:   2006. 07. , V43-1143, Nyíregyháza Záhony személyvonat....    Pátrohán az AOp 317 palettája elmozdult, hatalmas íveket húzva, beértünk za állomásra, álltunk 15 percet, a By-ban halálra izzadta magát mindenki majd az első áramszedővel folytattuk utunkat.....      Ez egy élmény.......
Előzmény: szakijozsi (-)
szakijozsi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 3
Elnézést kérek a 2. képadag, meg lettem előzve. :)
Előzmény: szakijozsi (2)
landsmann Creative Commons License 2006.09.03 0 0 1

 Június 24, Bécs. Wien, Süd-Bahnhof-Tatabánya járat kocsijában készült ez és a következő kép. Nem volt nagy tumultus, induláskor mindössze 8-9 személy volt ebben a kocsirészben.

 

 

 

 

 Ez és a következő két kép is a bécsi déliben készült.

 

 

 

 

szakijozsi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 2

Na akkor az első képek utazásról:

Tegnap Balassagyarmatra mentem fotózni. Odafele kerékpárral, visszafele vonattal.

Odafele menet tehát egy párszor kereszteztük a 78-as vonalat. Képek a ,,találkozásokról'':

1.kép: Bz a kukorcicásban Galgamácsa határán

2.kép: Bzmot 329 Püspökhatvan határában

3.kép: Nógrádkövesdnek gyönyörű, nagyoon hangulatos állomása van, da amikor ott jártam vonatm éppen nem jött... De azért fotóztam egy csendéletet az állomáson...

4.kép: Nógrádkövesden álló teherkocsik

5.kép: Végre Balassagyarmatra érkeztünk. Fűtőházi csendélet.

6.kép: Igazából őérte jöttem, habár a képek nem lettek valami jók róla. :(

7.kép: M32 2040

8.kép: Személyvonat indul 20 perc múlva Galgamácsán át Aszódra a 4.vágányról

9.kép: A Fűtőház melletti vágányon...

10.kép: Bzmot 329 jár be az állomásról a gázolajkútra

11.kép: Ipolytarnócról érkezeő és Ipolytarnócra közlekedő Bzmotok.

12.kép: Személyvonat érkezett Ipolytarnócról a 2. vágányra.

Elindultunk hazafele vác felé.

13.kép: Körüljár a Vácra közlekedő és a Balassagyarmatra közlekedő személyvonat Bz-je Drégelypalánkon.

14.kép: Kijár Drégelypalánkról a Balassagyarmatra közlekedő személyvonat a lemenő nap fényében...

15.kép: A drégelypalánki vár fotójával Búcsúzom. Üdv, Józsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 0

na egy 0!:)

szakijozsi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Ebbe a topikba lehet fölrakni az utazásokon készült összes felvételt, hogy ne külön-külön a szaktopikokba kelljen fölrakni az adott járművek fotóit, mert ezek a képek összetartoznak, egy utazáson készültek.
És ebbe a topikba lehet fölrakni teljes képes élménybeszámolókat.

 

Üdv,

Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!