Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ívfény Creative Commons License 11 órája 0 0 50708

jo lett!, viszont érdekes! elől-hátul rendszám?, ez nem l7 quad-nagymotor kategoria?, menyi a kw? csak azért kérdem, mert, nekem is van egy l7-es és csak hátul van rendszám rajta.

Előzmény: kiggyo (50706)
András952 Creative Commons License 25 órája 0 0 50707

Szép jószág , elfogadnám,,,,,

Előzmény: kiggyo (50706)
kiggyo Creative Commons License 27 órája 0 0 50706

Sziasztok! 

A múlt héten végre leműszakizott a verda, valamikor Októberben szedtem szét és kezdtem meg a restaurálást...

Minden IS cserélve, újragyártva, BMW i3 lítium akksik, napelem, full extra lett a vége. Még a belsejét kell csinosítgatni de egy kicsit szusszanok azt hiszem.

 

A műszaki vicces volt, még fékpadra sem rakták hanem csak lassulást mértek...

 

Előtte:

 

Utána:

 

oljeg12 Creative Commons License 6 napja 0 0 50705

Kiszámoltam, hogy mennyivel került kevesebbe amit Hollandiából rendeltem, mintha itthon vetten volna meg.

Hollandiából szállítással együtt fizettem 50372 Ft-t.

Itthon ugyan ez 72600Ft +szállítás került volna.

oljeg12 Creative Commons License 6 napja 0 0 50704

Köszönöm Péter.

 

Tegnap köröztem a faluba. Nem akartam, hogy messze legyek a házamtól, hogy ha valami baj van, akkor könnyebben haza tudjak jutni. Azt ellenőriztem, hogy túlmelegszik-e a motor. Mentem 12 km-t, és nem gyulladt ki a hőfokjelző lámpa. Mikor megálltam, mindjárt rámértem a motorblokkra a lézeres hőmérővel. A lendkerék mögött mértem 93C°-t. Ezek szerint, tegnapelőtt, a termosztát, vagy a hőgomba  rosszalkodott.

Tegnap rendeltem Hollandiából alkatrészeket. Többek között, motortartó gumibakot. Akkor nem is figyeltem föl rá, hogy "soft"-t rendeltem. Most nézelődtem megint a honlapjukon, és látom, hogy van olyan is aminél nincs feltüntetve, hogy "soft". Sőt külön van a váltóhoz is. Nem tudom, hogy mi a különbség köztük? A méretek megegyeznek. Én a "soft"-ból rendeltem 3 db.-t.

Már az este is és ma reggel is kaptam e-mailt, hogy már úton van a küldemény.

Előzmény: Bakancs4 (50703)
Bakancs4 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 50703

Ezen a képen jól látszik a termosztát helye . 

Előzmény: oljeg12 (50702)
oljeg12 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 50702

Azt mondják, hogy a baj, nem jár egyedül.

Tegnap voltam Baja távolabbi városrészén. Ott eltöltöttem kb 3 órát. Mire hazaértem, világított a hűtőfolyadék hőfokjelző és az olajnyomás visszajelző is. És mivel nálam össze van kötve a kettő, így csak az egyenkénti vezeték levételével tudom kiszűrni, hogy melyiknél van a probléma. Lehúztam a hőgombáról a vezetéket és az olajnyomás visszajelző is kialudt. Tehát a vízhőfoknál van a gond. Félórával később álltam be az udvarból a garázsba, akkor már hűlt vissza annyit, hogy nem világítottak a visszajelzők. Néztem a hűtőt, és a kiegyenlítőtartályt. Nem szaporodott benne a folyadék, és nem is fogyott. Olajat se vettem észre a hűtőfolyadékba. Arra gondolok, hogy talán a termosztátnál van baj. Nem vettem észre, hogy mikor gyulladtak ki a visszajelzők, mert a nap pont úgy világított, hogy gyengítette a műszerfal láthatóságát. No meg nem is néz az ember állandóan a műszerfalra. Arra gondoltam, hogy ezt a kisebb lakóterületet, néhányszor körbekerülöm, ami egy kőr kb. 1,5 km. Így ha kigyullad a visszajelző, akkor nem leszek messze és haza tudok érni. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt jelentkezik a hiba.

Hol található Kubota Z402 motornál, a termosztát?

Szerintetek is a termosztát lehet a bűnös, ha hűtőfolyadéknál nem lehet észrevenni változást?

oljeg12 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 50701

Hónapokkal ezelőtt kértem segítséget itt a fórumon, mert az Aixam nem akarta venni az előremenetet. Kaptam tippeket, de ugyan az a helyzet ezzel is, mint az orvosi távdiagnózis. Vagy sikerül eltalálni, vagy nem.

Ma sor került a javításra. A fiam azt mondta, hogy szerinte valahol kívül lehet hiba. De azért kiszedte és szétszedte a váltót. Semmi jel nem látszott, ami hibára utalt volna. Váltogattuk és simán vette az előre és a hátramenetet is. Összeraktuk, és mielőtt vissza raktuk volna az autóba ismét kipróbáltuk. Az előremenetet, megint nem veszi. Mi az amit utoljára szereltünk rá a váltóra? Az indításgátlót. Lazítottunk rajta, és mindjárt jó lett. Tettünk még egy tömítőalátétet és jó lett. A képen a bűnös látható. A végén az a vékony rész, valamilyen oknál fogva nehezebben tud csak benyomódni, és ezért benne maradt a lyukba, mert a rúgó nem bírta kihúzni belőle. Így üresbe maradt.

Ezen kívül akadt még két probléma. A váltó mögötti gumibak elvan szakadba. Kell rendelni és cserélni. Valamint a váltót és motort összekötő lap, a lendkerék felőli eltőrt. Ez meg lett hegesztve és még egy laposvas darabbal meg lett erősítve.

 

 

 

kiggyo Creative Commons License 2024.04.05 0 1 50700

Bár sokan nem örülnénk neki de logikus lépés lenne. Sok a bontószökevény, illegálisan átalakított jármű a segédmotor kategóriában.

Előzmény: gabor7607 (50699)
gabor7607 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 50699

Lehet, nagy bajban leszünk mopedautosok. Egyre többet olvasok a hírekbe arról, hogy meg akarják reformalni a kreszt. Nagyon félek tőle, hogy muszakira kötelezik a mopedautokat. Ti hallottatok erről valamit? 

ívfény Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50698

az is jo lehet, csak drágább kicsit

 

 

 

 

 

Előzmény: XANTIi (50697)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50697

WD40 is bevált.

Előzmény: ívfény (50695)
ívfény Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50696

ja! a benzin odővel elpárolog, az olaj meg marad és ken, ahogy kell, de a benzines olaj könyebben végigfolyik a bovdenházban, mindezt segitendő, függőleges helyzetben, tartani a bovdent és addig olajozni, mig meg nem jelenik a trutyi a lenti végén.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ívfény (50695)
ívfény Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50695

és, majd elfelejtettem!, mielőtt állítanád, jot tenne, ha kiszerelnéd a teljes bovden hálozatot, mindenestűl és, benzinnel higitott olajjal, jol átkenni a bovdent, hogy jol csuszkáljon a házába, csodákra képes egy ilyen eljárás.  jo pár embert megmentett már, válto generáltol és vételtől a bovden olajzása., szar melo, de mindeképpen megéri, utána 1-2 évig, olyan lesz mint a vaj, az irányváltás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ívfény (50694)
ívfény Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50694

valoszinű, hogy csak be kell állítani rendesen a bovdent?, előre menetben álj rá aknára és, ne vedd ki iránybol? és menny a kocsi alá és, a kart, probáld továbbtolni, abba az irányba, amibe eltolva van éppen és, ha sikerűl kézzel rásegíteni, akkor, beállítás, ha nem sikerűl, akkor, lehet belső baj is, mindenesetre, ha nem sikerűl rövidre zárni, a dolgot, hallgass kilgyora, mert nem tesz jot a fogaskerekeknek, ha megröcennek egymáson a kapcsolodási élek, aztán még van olyan is, hogy nem rögzül kellőképpen az irány válto kar, azaz nem tartja megfelelően a pozicioját, azt is megnézném.

 

 

 

 

 

 

kiggyo Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50693

én nem játszanék a tűzzel, ki tudja lesarkazod-e a fogaskereket így.

Előzmény: Gyatu (50692)
Gyatu Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50692

Köszi az infót, ma alánézek, de ha pár napig igy használom higy tartom az irányváltot lessz valami baja?

kiggyo Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50691

Akkor 3 megoldás lehetséges:

 

1, tartod a kart menet közben

2, eladod így hibásan

3, megpróbálod kideríteni az itteni tanácsok alapján

 

Ha a 3. megoldást választod akkor érdemes a bowden állítás környékén keresgélni, esetleg megnézni hogy a bukkanóban mi mehetett el. Elgörbült valami, elmozdult a blokk, stb.

Nem egy bonyolult szerkezet, egy húzó-toló bowden az egész.

Az irányváltón meg tudod nézni hogy amikor az irányváltó kart kitolod előremenetbe akkor a kis pöcök ami a bowden végén van az végállásba elforgatja-e a váltón lévő kis kart. Ha nem megy el végállásig akkor ott a gond.

Előzmény: Gyatu (50690)
Gyatu Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50690

Mozgattam a motort van kilengése de nem hiszem hogy sok, bowden állitás meg nem tudom egyiknaprol a másikba mondjuk belementem egy nagy döccenőbe este akkor kezdte el

kiggyo Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50689

Gyanús hogy csak lóg az a bak valahol és tud bólintani a motor. 

Kézzel ha jól megrángatod mekkorát tudod kitéríteni?

 

Ha szerencséd van akkor bowden állítással be tudod lőni, de az is lehet hogy úgy el kell tekergetni hogy hátramenetben dobja ki és előre nem. Ezzel legalább azt tudod igazolni hogy a váltó még jó.

Előzmény: Gyatu (50688)
Gyatu Creative Commons License 2024.03.19 0 0 50688

Sziasztok, most vettem egy jdm titane , az a gondom vele hogy előre menetben dobja ki a váltót, de ha rátartok kézzel és nyomom előre akkor jo mi lehet a probléma?  Hátramenetben jó, néztem gumibakkokat meg alulrol a váltó kart is nem látok ugy semmit,

WooDoo Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 50687

Nekem is az NKH-hoz kell vinnem az elektromos buszomat, mert átalakítási engedélyt kellett kérnem az ülőhelyek számának 9-ről 7-re csökkentése és a kerekesszék emelő berendezés kiszerelése miatt.

12e Ft volt az átalakítási engedély illetéke és készíttetnem kellett egy járműmérnökkel egy 6 oldalas tervdokumentációt is. Pedig semmit sem alakítottam át, egyszerűen csak 2-vel kevesebb ülést teszünk a padlósínekbe. Ha ilyen bonyolult egy ilyen pofonegyszerű dolog is, ne csodálkozzunk, hogy agybajt kap az ember, ha valami komplikáltabb dolgot szeretne engedélyeztetni...

Előzmény: kiggyo (50686)
kiggyo Creative Commons License 2024.03.12 0 0 50686

vigyázz mert benne leszel a kék fény hírekben :-) 

 

A vadállat száguldozó mopedautós :-)

 

Én meg megszívtam az l7e mopedautóval, a vizsgasoron jöttek rá hogy nincs joguk ezt a kategóriát vizsgáztatni, a megyében sincs más, csak a kpm-hez lehet vinni.

Kíváncsi leszek mit szólnak majd a verdához :-)

Előzmény: WooDoo (50685)
WooDoo Creative Commons License 2024.03.12 0 0 50685

Életemben először büntettek meg gyorshajtás miatt, a hab a tortán, hogy egy mopedautóval sikerült ezt összehozni.

Az elektromos Ligierem max sebessége gps szerint 45 km/h, ezért nem szoktam különösebben figyelni a sebeségkorlátozásokra. De most ráfáztam, 46 km/h sebeséggel bemértek egy 30-as táblánál, 39e Ft a büntetés. 

ívfény Creative Commons License 2024.02.19 -1 0 50684

az csak pára!, vagy tullocsolták a motort, hogy beinduljon?  :))

Előzmény: oljeg12 (50683)
oljeg12 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 50683
ívfény Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 50682

"Kérdés mindig hogy miért indul egyre rosszabbul,"

 

egyszerű a történet!!!

mert az alkatrészek egyre kopottabbak lesznek a motorban, föleg a dugattyugyűrűk a rosz indulás miatt! nagy a résvesztesség a gyűrűk hézagain, és, elszökik a gáz a dugattyu mellett, így , így nem elég meleg az összesűritett levegő, ahogy irtam is alább, nem fog meggyuladni a gázolaj az égőtérben, egyébként vannak, még praktikák, egy határeset, motornál, amiket be lehet vetni, nem is egy, de!, mindnek vannak, hátulütői és mellékhatásai, ezeket nem is hoznám szoba, a legjobb a melegvizes pancsolás!!, annak semmi káros mellékhatása nincs, kivéve, ha azt is ész nélkűl alkalmazzák!!, pl, locsolgatják a motort és, közben lemerűl az akksi, ozzhagyják vizesen a motort és, másnap, probálják, de, mondjuk, nincs már melegviz, de a tegnapi pancsolás, miatt befagyott a generátos, mert rá is locsoltak kellő mennyiségű vizet, és máris, szakad az ékszij, esetleg gencsi megsinyli belűlről, de ez csak egy elrugaszkodott példa,  szerencsére felénk, már ritkábbak a kemény fagyok, amik meglepiket okoznak, de nem lehetetlen. és, aki kitartoan hülye, az öninditot is hasonloképpen vizesitheti, vagy fagyaszthatja...

Előzmény: Greg34 (50680)
ívfény Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 50681

"forró vizet a szelepfedélre, míg jó kéz meleg nem lesz"

 

anno ezt én ajánlottam neked! és, ugye, hogy ugye?

 

amúgy logikus a dolog!, ha melengeted a hengerfejet, mivel  az érintkezik az égőtérrel, elég szép, felületen, az összekomprimált, meleg levegö, kevésbé tud lehűlni, , így könyebben eléri az összenyomott levegő, a dugattyu feletti részben azt a hőmérsékletet, ahol már a gázolaj, meg tud , ugymond öngyulladni, anno a fiat ritmomban, igy csináltam, + bonusz kilométereket, nem keveset,  a generál javítás kitolásával, elodázásával, hogy, betettem egy vizmelegitöt, és az a motor, ami, már + 5 fokban nem indult, csak huzásra, tolásra, még a minusz 15-ben is vigan beindult, mivel a motor hőfoka, , kb 60 fokos volt, a kűltéri fagypont ellenére!  és mégegy álldásos hatása volt az előmelegítőmnek, hogy, indulás után, azonnal volt fűtésem is., persze mindez pénzbe kerűl, a bevitt energia miatt, de valamit, valamiért?, a telet simán kihuzta igy a motor, majd csak a nyár elejin, generáloztam meg. tehát visszatérve a melegvizes pancsoláshoz!, sokaknak azért nem válik be talán, mert türelmetlenek, vagy nem jo helyre locsolnak!, pl a kartert hiába melegitik, nem lesz jobb az indulási készség, csak legfeljebb az önindito, kicsit, könyebben forgatja a motort, mert nem kell a sűrű olajat megtörni a forgattyusházban, mondjuk kevésbé kopott motoroknál ez is vezethet némi eredményre, de a locsolás az igazi favorit! az csodákra képes, ha jol csinálják! ezt gyakorlatbol mondom!!!

 

 

Előzmény: Greg34 (50680)
Greg34 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 50680

Szia! Gondolom Lombi motor (ugyanis a többinek a létezéséről sem nagyon szoktak tudni. :D ).  Nos én is próbáltam a forró levegőt, gázégőt, mint egyfajta "torokizzítást", "szelepfedél" melengetést, mondjuk azt inkább forró vízzel átmelegíteni, vagy 3 nagy kanna tűzforró vízzel, az itt javasoltak szerint. Olajteknő melegítését, motor melegítését elektromos fűtőventilátorral.. háát... fura vagy nem, a forró vizet a szelepfedélre, míg jó kéz meleg nem lesz + (jó akkuval) direkt izzítás olyan másfél perc, s akkor indult, na nem úgy mint egy normális autó hogy elfordítod, és ratata, hanem ha mákod volt akkor az első félperces etapban "elkapta". Ha nem, akkor kicsit később.. figyelem önindító nagyon nem kedveli. :D Ilyen féktisztító, hidegindító a légszűrő házba esete miatt majdnem ott maradtam ahol nem kéne, reggel 6.-kor a munkahelyi parkolóban másodmagammal. Kolléga kitartó segítsége (bikázása) miatt nem. Kérdés mindig hogy miért indul egyre rosszabbul, nekem az egyik henger kompressziója ment el. Kérdés hogy ott mi van. Miért nem akar indulni, az alap kérdés mindig ez, és nem az hogy hogyan lehetne beindítani.

Előzmény: gabor7607 (50676)
ívfény Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 50679

én erősen gondolkodom, hogy érdekeljen egy ilyen, vagy sem. ha kibillenek az igen felé, kereslek majd

 

 

 

 

Előzmény: Balázs Magyar (50674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!