Keresés

Részletes keresés

salsano Creative Commons License 2006.09.01 0 0 188
Nem baj, megköszönöm,mert nagyon nem mindegy,hogy mennyi az annyi..
De beszéltem mással is, és sajnos mindenki azt mondja,hogy bizony dupla járulékot kell fizetni,mert arra kell ösztönözni a vállalkozókat,hogy ne minimálbérre legyenek bejelentve, hanem minél magasabb összegre. És ez a minimum a minimálbér kétszerese... tehát olyan 83000.-Ft körül van.
Előzmény: vizinikk (185)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 187

nem lesz nehéz megtanulnod, hogyan kell ezt tenni.

bármelyik vállalkozót megkérdezed, remek tanácsokat fog neked adni. némelyikük már 15-20 éve gyakorlja ezt a nemes sportot.

Előzmény: Törölt nick (182)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 186

na, a hozzád hasonlók vetik alá magukat tömeges öngyilkosságnak.

egy dögös szektán még nem gondolkoztál?

:-)

Előzmény: Törölt nick (184)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 185
nem vagyok szakmabeli, de a jogszabályokat elő tudom keresni, bár attól tartok, hogy várnod kell hétfőig, ha ez nem túl nagy probléma
Előzmény: salsano (179)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 184

Én is bezárom a vállalkozásom,feketén folytatom...

Majd meglátjuk van e minden kis csalóra apparátusa a drága jó fletókának.

Ő is lopott,én is azt fogom tenni.

Követendő példa.

Soha többé nem érdekel a köz java,a nemzet sorsa meg ilyenek.

Legyünk kizárólag a mások hátán élősködő,minden segélyt kiharcoló ingyenélői a társadalomnak.

A szocik meg huzzák a f.szukra a hazugságon vett hatalmukat.

0.5bit Creative Commons License 2006.09.01 0 0 183
Tényleg, mi van akkor ha tartósan nem fizetem a TB-t?

APEH Inkasszó...
Előzmény: salsano (173)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 181

Nemrég azt hallottam az egészségügyminisztertől, hogy az egészségügyben van elég pénz, csak rosszul van felhasználva. Ebben az esetben a vizitdíj, ágydíj, étkezési díj, stb. helyett inkább azon kéne dolgozni, hogy lehetne jobban használni a befizetett járulékot. Meg ha most rosszul használják fel a pénzt, akkor a többletbevételt is rosszul fogják felhasználni.

Másrészt a fizetős ellátás nem hiszem hogy azokat fogja távol tartani az orvostól, akik azért járnak oda mert ez a hobbijuk, hanem inkább azokat akik tényleg betegek, csak nincs pénzük.

salsano Creative Commons License 2006.09.01 0 0 180
Bocsánat az alábbi üzenet neked szólt,csak rossz klikk volt :-)
Előzmény: vizinikk (178)
salsano Creative Commons License 2006.09.01 0 0 179
Nagyon megköszönném a fáradozásodat. Esetleg szakmabeli vagy?
Előzmény: sharolta (177)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 178

nem tudom, mennyi, de utánanézhetek.

szerencsére nem betegeskedsz, de bármikor beüthet bármi, és akkor gáz, ha az egész számlát fizetni kell.

ez olyan, mint a lakásbiztosítás. az Ó utcaiak zöme nem fizetett, mert nem tartotta fontosnak a havi 500-at kiadni, aztán egyszerre csak ottmaradtak lakás nélkül.

ha fizetni kell, kidobott pénznek tűnik, de ha benyújtanak egy százezres számlát, verheti az ember a fejit a falba.

Előzmény: salsano (176)
sharolta Creative Commons License 2006.09.01 0 0 177
Nem. Minimálbér esetén nincs dupla járulék.
Előzmény: salsano (176)
salsano Creative Commons License 2006.09.01 0 0 176
Még lehet,hogy jobban is járnék,amennyit betegeskedek...De mindenesetre felháborítónak tartom a dupla járulékot. Az minimálbér esetén 83.000.-Ft?
Előzmény: vizinikk (175)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 175

szép lassan feláll az országos hálózat, és ha nem találnak benne a tb adatbázisában fizetheted a full orvosi és kezelési költséget.

Előzmény: salsano (173)
vizinikk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 174

és ezt akarod te csökkenteni.

kedvesch

Előzmény: kopasznyakú (170)
salsano Creative Commons License 2006.09.01 0 0 173
Tényleg, mi van akkor ha tartósan nem fizetem a TB-t?
Vállakozás esetén...
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 172

Ja.

 

ezt, télleg lehet elemezni ......:)

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 171

Én, ki fogom fizetni a vizitdíjat ! :)

 

De!

 

Riasztottam a család minden tagját, meg az összes ismerősömet, hogy aki orvos az kérjen vizitdíjat, aki bíró, az kérjen vizitdíjat, aki tanácsos, az kérjen vizitdíjat, aki takarítónő, az kérjen vizitdíjat, aki autószerelő, az kérjen vizitdíjat, aki közszolga, az kérjen vizitdíjat, aki informatikus, az kérjen vizitdíjar,.....aki ..........stb, az is kérjen vizitdíjat !!! :)

 

 

Mindenki kérjen vizitdíjat !!!

 

 

Segíts magadon meg a kormányon, az Isten is megsegít !!!

 

:)

 

Éjjen a vizitdíj !!!!!!

 

 

...kivéve akitől a kenyérre valót viszi el.........

Előzmény: 4400 (165)
kopasznyakú Creative Commons License 2006.09.01 0 0 170
61 ezer az átlagnyugdíj
Előzmény: zsolaaa (168)
zsolaaa Creative Commons License 2006.09.01 0 0 169
Pár embernek aktuális lesz Gyurcsány mondata:
"El lehet kérem menni szlovákiába, külföldre mi meg valahogy elleszünk 2M nyugdíjassal..."
zsolaaa Creative Commons License 2006.09.01 0 0 168
Igazad van.
Megkérdeztem közeli ismerősömet (bnőm:) a nyugdíjmegállapítóosztályon szerinte mennyi az átlagnyugdíj.
Szerinte olyan 60ezer körül lehet

Namost ha aztvesszük ez a minimálbér.
Ebből nem lehet megélni.
Sok fiatal sem kap többet kézhez mégis ebből kéne egyereket nevelnie, családot alapítania stb..
Ördögi kör ez
Demográfiai csőd
Előzmény: vizinikk (166)
wizes Creative Commons License 2006.08.31 0 0 167
?
Előzmény: vizinikk (166)
vizinikk Creative Commons License 2006.08.31 0 0 166

1) nem lényeges éppen, de nem vagyok nyugdíjas.  ha lennék, a 2002 előtt kapott fizetésem után számított lóvé a lakásrezsire se lenne elég.

2) pusztán azt akartam ezzel mondani, hogy a jelenleg nyugdíjban levő volt közalkalmazottak nyugdíja a csapnivaló bértábla miatt nem magas. ráadásul az általam ismert felőoktatási intézmények 95 %-ban elbocsátották a nyugdíjas alkalmazottaikat.

3) az orvos, ha közalkalmazott volt, ugyanebben a cipóben jár, ha vállalkozó, akkor még inkább, mert ritkán jelentett be magának a minimálbérnél magasabb jövedelmet. (akárcsak a középkorú ügyvédek)

4) a köztisztviselők fizetése valóban magasabb, a közalkalmazottakénak nagyjából a duplája, náluk ez a pótlékokkal jelentősen növekedhet is.  Magas legális fizetések leginkább csak a pénzintézeteknél és a multiknál vannak.

5) a minimálbér (ami persze csak papíron annyi) adómentessé tétele miatt az országban nagyjából és bőven számolva 1,5 millió ember adóiból fedezik a közköltségeket.

Előzmény: zsolaaa (103)
4400 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 165

Es hogy segit ezen a vizitdij?

Nem lehetne-e  esetleg(csak nehanapjan) tisztessegesen csinalni valamit?

Előzmény: mamicska (159)
mók(k)a Creative Commons License 2006.08.31 0 0 164

Gondolom az ügyfélkapura gondolsz. Ha ott olyan ellátást találsz, amit nem kaptál meg, akkor bejelentheted, kivizsgálják, és visszvonják a pénzt a kórháztól.

És ez nem csak duma, mert tényleg így van.

Előzmény: mamicska (159)
mók(k)a Creative Commons License 2006.08.31 0 0 163
A törvényeket sajnos az íróasztal mögött ülők alkotják a végrehajtáshoz semmi közük, ezért is olyan sz@rok amilyenek. Aztán ha valaki beleszól, hogy rossz amit csinálotok, akkor elhajtják, hogy kissé sokat képzel magáról. ÉS így rengeteg kiskapu lesz.
Előzmény: 4400 (151)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 162
haggyá mán evvel a Lenkeivel - ne nyagass

inzulin nélkül már möghóttam vóna.Beszélhet a Lenkei, amit akar...
Előzmény: zsolaaa (62)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 161
nővér veszi a vércukkhoz vénából a vért, amúgy a breteg otthon magának méri és naplózza:-)

a havonkénti gyógyszerfelírásra nem találok magyarázatot - pl a diabetesnél.

(minden alkalommal pénzike vándorol a zsebbe - talán ezért??)
Előzmény: 4400 (80)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 160
Vállakozó így is úgy is minimálnyugdíjat kap.
Ha kap, mert a várhatóan felemelt korhatárt még meg is kell érni.
Annyi időt pedig általában össze lehet szedni, ha akkor, mikor kevésbé csikorog az adóprés más konstrukciót választ.
Tévedés ne essék, a vállalkozó általában fizeti azt a közterhet, amit az általa igénybevett szolgáltatás után méltányosnak érez.Sőt kissé még gavallér is.
A vállalkozó csak az alól húzza ki magát, hogy a társadalom uralkodóosztálya által kivetett zsebeket kitömő sarcot is fizesse. Azt fizeti az alkalmazotti réteg aki morgolódik, hogy az adócsaló vállakozó miért nem fizet.
Azt a kérdést sosem teszik efl, hogy talán azért, mert nem hülye?
Előzmény: Törölt nick (158)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 159
miért megy el a befizetett pénz??

műtét - 2 hetet töltesz a kórházban - papíron!!Egy hét után hazaküldenek, hogy majd menj vissza a zárójelentésért:-))
(ezalatt kifoszthatnék egy bankot - alibi igazolva:-))

gyomortükrözésnél elszámolták a végbéltükrözést, a diétára való kioktatást, a gyógyszer szedésére való oktatást...mégcsak nem is köszöntek

ha van elektronikus belépőd, akkor megnézheted a "betegtörténetedet" - hüledeztünk!!!Olyan dolgok vannak felszámolva, hogy csak néztünk!
Előzmény: 4400 (155)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 157
Hehehe, tényleg ez a megoldás.,))

Nálunk is van böcsülete a zanyósnak rendesen.;))

Már a fél uccát felvette 4 órás részmunkaidős foglalkozottnak.;))
Mer' ez meg a mostani sarcra adható másikféle válasz.
Előzmény: Indián (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!