Keresés

Részletes keresés

Haghir Creative Commons License 2007.12.22 0 0 648

MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT!!!

 

 

Haghir Creative Commons License 2007.12.12 0 0 647

-Sziasztok!

Üdv mindenkinek!

Ez a fotó nem a legfrissebb, de remélem tetszeni fog, frisebb képet nem tudok még felrakni, mert épp az a "vigyóm" most nem akar működni amin vannak friss képek.  :)

 

nemetneve Creative Commons License 2007.11.18 0 0 645

Szia!

Köszönöm a hozzászólást!

Már csak az a "gondom", hogy sehol sem találtam eladó kölyök kutyát.

Nem tudsz véletlenül olyan tenyésztőt, akinek van eladó afgán agár kiskutyája?

A december 16-ai Champion Kiállításra biztosan elmegyünk!

 

Előzmény: Törölt nick (644)
nemetneve Creative Commons License 2007.11.16 0 0 643

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni afgán agár kutyával kapcsolatban?

Gondolkodunk rajta, hogy legyen egy ilyen kutyánk, de nem tudom, hogy mennyire gyerekszerető (általános iskolások a gyerekeink).

Tényleg nagyon makacs és öntörvényű?

Sétáltatás után, ha például esik a hó vagy az eső, akkor elég megtörölni a szőrét, vagy minden alkalommal meg is kell szárítani? (mi lakásban tartanánk)

Lesz mostanában afgán agaras találkozó valahol, ahová elmehetnénk és jobban megismerhetnénk ezt a fajtát?

Köszönöm előreis a válaszokat!

kecses Creative Commons License 2007.10.28 0 0 642

Hát az agarak közül az egyetlen nyugodt szívvel kertben tartható "típus" az ír farkaskutya, bár télen ők is éginylik a meleg hajlékot! A simaszőrűek - pl. angol agár, magyar agár, saluki, sloughi, azawakh - eléggé fázósak, a kistestűeket pedig ugye alapból nem tartjuk kertben és még ráadásba sima szőrűek ők is - whippet, kis olasz agár -, ami az afgánt illeti, hát ember legyen a talpán aki kerti tartás mellet kiállítási minőségben tartja egy afgán agár szőrét, és hát borzasztó lelkisek, és szerintem ugyanez mondható el egy barzoj-ról is. 

De jellemre mindegyik nagyon ragaszkodik az ember közelségére.

Előzmény: Emcettke (640)
gwendike Creative Commons License 2007.10.24 0 0 641

Szerintem egyik agár se igazán kerti kutya...

Előzmény: Emcettke (640)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 640
 

Sziasztok!

Párommal nagyon szeretnénk egy agarat - eddig egy beagle-öm, és egy magyar vizslám volt - viszont nem tudjuk eldönteni, hogy melyik agár fajta legyen az. (orosz, magyar vagy afgán, esetleg kis olasz.

Kicsit már utánaolvasgattam a neten, de elég kevés infót találtam a jellemükről.

Kertben szeretnénk tartani, tudom hogy erre nem mindegyik alkalmas.

Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm

Kata

guccica Creative Commons License 2007.09.01 0 0 639

Spec a mienknek soha nem volt nagy mozgásigénye. :-) Inkább mondanám kényelmes macskáak, mint egy őrült futóbolondnak.

Szerintem egy foxinak pl. sokkal nagyobb mozgásigénye van. :-)))

Előzmény: zsuzsa (638)
zsuzsa Creative Commons License 2007.08.31 0 0 638

Nekem úgy tünt, hogy a az afgán agár szinte röhögött, remekül szórakozott a bokájánál futkosó törpén. Vigyázott és nem is lépett rá, nem volt durva vele, még véletlenül se, pedig ez szokott lenni a gond  a nagykutyákkal, nem veszik észre, ha fájdalmat okoznak.

 

Kár, hogy nem volt nagyobb hely, szivesne megnéztem volna egy havanese-afgán agár fogócskát :-)))

 

Szimpatikus fajta... csakhát biztos nagy a mozgásigénye, végülis ezért agár....

Előzmény: guccica (636)
guccica Creative Commons License 2007.08.31 0 0 637
guccica Creative Commons License 2007.08.31 0 0 636

Spec az én öreg afim is imádja a pici kutyákat. Rögtön hasra vágja magát és ugrándozásba kezd ha meglát egyet.

Viszont a nagy fekete kutyákat (ami nem afi) nem nagyon szereti. Rendszerint nekimegy a rotiknak, németjuciknak...

Illetve az is haragot kiváltó ok nála ha egy közép termetű kutya játékból elkezd ugrálni rá.

zsuzsa Creative Commons License 2007.08.30 0 0 634
Csinaltam afgán agaras képeket a hétvégi debreceni kutyakiállitáson:123
zsuzsa Creative Commons License 2007.08.30 0 0 633

Spillo, te értesz az agarakhoz ? Általában nem tartom őket igazán játékos társasági ebnek, de már másodszor frdul elő, hogy az én törpémmel marha jót játszik egy afgán agár. Multkor egy havanese talin futottunk bele afgán agarakba és nagyot rohangáltak a nagykutyák a kicsikkel.

 

Ilyen játékos természetüek az agarak?

 

 

Előzmény: Törölt nick (632)
kecses Creative Commons License 2007.08.30 0 0 631

Szia!

Manapság elég sok afgán agár tenyészet lett magyarországon!

Faricka, Fan-Fell, Eskashem, Envy Me, Morning Shadow, Szitar al Fidda, Lora Tarnak.

Akiknél jelenleg kölyköt lehet kapni az az Eskashem és az Envy Me!

Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 630
Sziasztok!

Már egy ideje szeretnék egy afgán agarat, de eddig nem volt rá semmilyen lehetőségem. Most, hogy megvan a lehetőség, most pedig a normális kennel nincs meg.

Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol lehet normális áron, fajtitszta kutyust venni?

Ha van rá mód, akkor a mentés is szóbajöhet. :)

Üdv
elsaoma Creative Commons License 2007.06.27 0 0 629

Kérlek rakd fel az agarat a

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6832  topikba, azt sok Magyaragaras látogatja hátha tud neki valaki gazdit.

Előzmény: Viktória.L (628)
Viktória.L Creative Commons License 2007.06.20 0 0 628

Sziasztok!

 

Egy 1 éves leonbergi kislány  keresi új szerető gazdiját!!!!!  Hely- és időhiány miatt elajándékoznák!

 

 

És sajnos ugyanígy tesz egy 3 éves TK-es magyar agár kisfiú is, akit gazdája halála óta nehezen tud ellátni gazdiasszonya, ezért szeretné ha valaki örökbe fogadná!!!

 

Mindkét kutyára a menhely vár, de nagyon remélem, hogy még ennek bekövetkezte előtt megtalálják új családjukat!

 

Kérek mindenkit, aki tud, segítsen!

 

Köszönöm!

 

Viki

 

kivi@ax.hu

30/560-6789

msn: gardaland@netposta.net

skype: skypeviki

beritibi Creative Commons License 2007.05.22 0 0 627
Óóó, azokat a képeket akkoriban be is tettem ide! :)
Előzmény: kecses (626)
kecses Creative Commons License 2007.05.17 0 0 626

Beritibi nagyon eltűntél!!!

Ígértél nekünk még anno World Dog Show-s képeket!!! :-))

Előzmény: beritibi (622)
kecses Creative Commons License 2007.05.17 0 0 625

Valóban nagyon jó lenne egy afgános/agaras találkozót összehozni!

De szerintem ez egyáltalán nem lehetetlen, hiszen most kezdődött a jóidőszezon! Igaz a kiállítási szezon is, valszeg emiatt lesz nehezebb összehozni egy kis agaras bulit!

De továbbra is szeretettel várunk mindenkit az orientális agár találkozóra 2007. május 26-án, jövőhét szombaton a CACIB után!

Truelady Creative Commons License 2007.05.15 0 0 624
Helló!

Én néha benézek ide is,de valóban itt kicsit punnyadás van!
Tényleg jó lenne egy találkozót összehozni,de nem könnyü!
Előzmény: Törölt nick (623)
beritibi Creative Commons License 2007.05.13 0 0 622
Sziasztok!

Mikor lesz újra afgános / agaras találkozó a Hajógyárin vagy a Margitszigeten? :)

Tibi
kefibi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 619

Szépek, csodálatosak ezek a kutyák mind! Lenyűgöző,lélegzetelállító,stb.stb.

Annyit adnak, hogy elmondhatatlan.

Talán egy demens embernek könnyebb ráhangolódnia ezekre a szeretetgombócokra, mert nem elvárásokban, feladatokban, eredményekben gondolkodnak.

 Egyszerűen, kontroll nélkül érzékelik azt, amit egy kutya áraszt magából.

Abbahagyom, mert tényleg lehetne erről sokat elmélkedni, node akkor ki csinál ma vacsorát?

Üdv. D.

 

 

Előzmény: Truelady (618)
Truelady Creative Commons License 2007.04.26 0 0 618
Köszi,hogy így gondoltad Te is!
Lehet nem az én kutyám a leg szebb,sőtt biztos,de nekem Ő a legszebb,legjobb stb stb....!
Az viszont való igaz,hogy a kutyáimnak is nagyon jó,ha beviszem az időseknek,de amit ezek a kutyák kiváltanak belőlük az maga a csoda! Ja azt elfelejtettem mondani,hogy ezek az emberek 90% demensek /térben időben nincs ott/ és terápiás célból is nagyon jó nekik! Volt olyan néni,aki meglátta True-t,és egyből beugrott neki,hogy neki fehér cicája volt otthon!
De annyit lehetne mesélni.......!
Előzmény: kefibi (616)
kefibi Creative Commons License 2007.04.25 0 0 616

Kedves Truelady/Yazid!

A másik, új afgános fórumon írtál egy olyan mondatot, amire feltétlenül reagálni szerettem volna.

Regisztráltam, választ írtam, de a spontán válaszom egy kis akadályba ütközött.

Mindegy.

Nagyon szépen köszönöm azt a mondatot. Mert szép volt.

 

"Pénteken volt bent Yazid,és egy néni,mondta,hogy egész éjszaka vele álmodott!! "

 

(Már csak titkon remélem,hogy jól azonosítottalak Yazidként itt?! :-)

 

Szép estét! D.


kecses Creative Commons License 2007.04.25 0 0 615
Hát persze, hogy sokmindentől függ, de én bízom az itthoniakban!!! :-))
Előzmény: Törölt nick (614)
kecses Creative Commons License 2007.04.25 0 0 613
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az elkövetkezendő években hova fog jutni hazánk afgán agár állománya és elismertsége, ez persze nagyban azon múlik ki hogy tudja kamatoztatni a tulajdonában lévő kincset/ket! 
kecses Creative Commons License 2007.04.25 0 0 612

Mindegy, én nagyon örülnék, ha találkoznánk!

 

Hát igen, az elmúlt 1-2 évben igencsak megnőtt magyarország afgán agár állománya, és szerencsére minőségjavulás is látható!

 

A jó minőségű hazai állomány mellé, bekerült az országba egy pár kimagasló minőségű, idegen vérvonalú kutya is!

Előzmény: Törölt nick (611)
kecses Creative Commons License 2007.04.25 0 0 610

Én fogom mind a két fórumot látogatni!!!!

 

Jó lenne talizni a klubon, próbáljátok meg úgy intézni, hogy eltudjatok jönni!!! :-))

 

Hozok is egy képet Nektek! Annyira nagyon büszke vagyok Moglikára!!!

 

 

Előzmény: Törölt nick (609)
kecses Creative Commons License 2007.04.24 0 0 608
Igen!
Előzmény: Aderya (607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!