Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2021.10.23 0 0 13819

Tegnap délután és ma délelőtt rászántam magam arra, hogy behozzam az erkélyről és a konyhaablak párkányáról a növényeket, különösen a kaktuszokat. Miután az előtte lévő napokon a könyvespolcot leszedtem,  a könyveket leporoltam és visszaraktam, nem csodálom, hogy van némi izomlázam.

Meg kell mondanom, hogy Silvert nem hibáztathatom! Folyton magyarázta, hogy hagyjam már abba ezt a céltalan rakosgatást, és foglalkozzak inkább vele!

Viszont hasznos útmutatást nyújtott a virágrendezéshez, ki-ki látogatott az erkélyre, és ellenőrizte a munkámat, Nem is mertem megállni és kávézni egyet, mert nagyon rosszallóan nézett. No de legalább márciusig erről is le van a gond, akkor majd kezdődik újra.

Csimpolya Creative Commons License 2021.07.17 0 0 13818

Valami madár már egy hete hangosan méltatlankodik a lakásom körül. Most sikerült kilesnem, hogy ez egy, illetve több feketerigó. Felelgetnek egymásnak. Amikor meglátták a macskámat az erkélyen, az egyikük rögtön közölte a véleményét! No de most nincs ott, mégis egyfolytában jár a csőre! Folyton idejár méltatlankodni.

Sebaj, kezdem megszokni. Elvégre véleményszabadság van.

Csimpolya Creative Commons License 2021.06.09 0 0 13817

Nagyon jópofa dolgot láttam, megosztom veletek! Egy litvániai torony tetején nem szélkakas van, (igaz, nem is forog) hanem egy jellegzetes tartású kandúr, amint éppen spriccel. Nem véletlen, hogy a háznak Casa piscicon (vagy valami nagyon hasonló) a neve.

Csimpolya Creative Commons License 2021.06.06 0 0 13816

Ma reggelre kivirágzott a piros húsvéti kaktuszom,  fehér még bimbós, de nemsokára ennek is örülhetek. Továbbá egy másik fajta kaktusz is, tenyérnyi piros virágot nyitott, csakis az én gyönyörködtetésemre. Megfigyeltem, hogy a porzószáli világos lilák,  bibe valamivel sötétebb árnyalatú. Ezt még egy-két napig szemlélhetem, de hamarosan nyílnak az újabbak!

Csimpolya Creative Commons License 2021.03.28 0 0 13815

Két részletben ugyan, de kivittem a növényeket az erkélyre, most gyönyörködöm bennük! Mert megérdemeltem! Fura módon Silver, aki minden felfordulástól menekül, most folyton útonállt, főleg a legszúrósabb kaktuszoknál. Sebaj, mindketten megúsztuk, most jó darabig nem lesz ilyen hurcolkodás.

Csimpolya Creative Commons License 2021.03.01 0 0 13814

Két hete elültettem néhány paradicsom magját, most már egy-két bátrabb egyed kidugta az orrát a földből.Nem nagoyn bízom abban,  hogy nagyra nőnek, de azért megért egy próbát.

A csilipaprikám némelyike is gyöngécske hajtást eresztett, de ez sosem szokott beválni. Hátha most!

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.26 0 0 13813

Rájöttek, mert ma reggelre mind elfogyott!

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.25 0 0 13812

Biztos, ami biztos alapon a még kintlévő pár növényt is behoztam, mert kezd hidegre fordulni. Az erkély így furcsán csupasznak  hat. Szerencsére a karácsonyi kaktuszaim szépen virágoznak, a vesszőkaktuszom már egy hónapja folyamatosan ezt teszi, gyönyörködöm bennük.

.Egy edénykében tettem ki natúr napraforgómagot, de a madarak még nem fedezték fel. Bízom abban, hogy majd csak rájönnek, hol a terített asztal.

Csimpolya Creative Commons License 2020.11.05 0 0 13811

Megnéztem az időjárás előrejelzést, és arra a következtetésre jutottam, hogy ideje behordani a kaktuszokat az erkélyről. No meg a többi növényt is. 

Meg is tettem, ami háromórás elfoglaltságot jelentetett, ki-bejárással, és sok lépcsőzéssel. Voltaképpen örülhetek, mert nem kell fizetnem a lépcsőzőgépért!

Mindezeket Silver messzemenő rosszallással figyelte. Elhúzódott egyetlen biztonságos helyre, a hálószobába, és még most sem hajlandó szóbaállni velem.

Azért némi joggal remélem, hogy megbocsát! Előbb-utóbb.

A nagy rakosgatás közben kitessékeltem néhány pókocskát (igyekeztem óvatos lenni) három poloskát (velük kevésbé) és megállapítottam, hogy sok növény akkorát nőtt, hogy tavasszal át kell ültetnem. 

Csimpolya Creative Commons License 2020.09.24 0 0 13810

Valami nagyon szörnyűt fogok bevallani, éspedig azt, hogy az utóbbi tíz napban felfedeztem, hogy a lakásomtól nem messze van két, termő mogyoróbokor, ami már hullatja a termését. Nekiláttam szoirgosan szedegetni, idáig 140 dekát gyűjtöttem be. Igyekszem még legalább tíz dekát begyűjteni, mert a másfél kiló mégiscsak jobban hangzik! Aztán jön majd az igazi munka: amikor szükség van rá, feltörni a szemeket. No de ezzel majd akkor foglalkozom.

Csimpolya Creative Commons License 2020.08.26 0 0 13809

Tegnap délután az ablak párkányán heverő macskát fésülgettem, amikor aprócska zöld foltra lettem figyelmes,. Közelebbről megnézve, azt vettem, észre, hogy csöpp kis palánták. Elég lassan jöttem rá, hogy ezek a hajtika nevű növény gyerekei. Amikor eső és szél volt, ezeket beverte a szél. A többségüket letöröltem, de egy-két-három darab valami résbe esett, és kihajtott. Bámulatos, mire képes ez a növény! 

Csimpolya Creative Commons License 2020.05.18 0 0 13808

A lentebb említett oszlopkaktuszomon kinyílt az első virág! Tenyérnyi nagy, szép piros, naponta többször gyönyörködöm benne. Most majd megteszem az utcáról is, mert az erkélyről csak a hátát látom. Az is szép.

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.05.11 0 0 13807

Szeretnék valami jót is írni, és ezzel a hírrel a kaktuszaim szolgálnak. Mindhárom húsvéti kaktuszom virágzik, egy oszlopkaktusz-féleségemen már kisujjnyiak a bimbók, egyszóval, ha a paradicsompalánták némi csalódást okoztak is, ők legalább elgyönyörködtetnek.   

Csimpolya Creative Commons License 2020.05.07 0 0 13806

Tegnap áttűzdeltem a paradicsompalántákat, már kiheverték a megpróbáltatást. Nem magamnak szánom, mert itt az erkélyen nem akaróznak nőni, de kiviszem egy barátnőmhöz, ott bezzeg nekierednek! Rút hálátlanság. Viszont a fejlődésüket nézni így is érdekes.

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.26 0 0 13805

Néhányszor elcikázott egy kismadár az erkélyablak előtt, de olyan gyors volt, hogy nem tudtam eldönteni, kiféle-miféle. Remélem, hogy légykapó, de azt már nem, hogy fészket is rak nálam. Elvégre tavaly rútul bántam vele, még ha kényszerből is.

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.17 0 0 13804

Nem próbáltam, öregség ellen nincs patika. Viszont ma már jobban van, élénkebb, jobban is eszik, úgyhogy kezdek bízni a jövőjében.

Előzmény: sickamic (13803)
sickamic Creative Commons License 2020.04.17 0 0 13803

Akváriumosoknak nincs ötletük? 

Előzmény: Csimpolya (13802)
Csimpolya Creative Commons License 2020.04.16 0 0 13802

Kezd nekem kicsit gyanús lenni az egyszem aranyhalam! Valahogy fáradt, kedvetlen, egy sarokban gubbaszt, nem nagyon akar enni. Lehet, hogy hamarosan elbúcsúzhatok tőle? Állítólag négy-öt évet élhet, a mostani példányom három éve van nálam, és ki tudja, meddig volt az állatkereskedésben?

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.06 0 0 13801

Befejeztem a Nagy Növényköltöztetést! Silver ezt nagoyn helyesli. Ha nem lenne ilyen tapintatos, már éreztette volna, hogy kissé túlzásba viszem a fura dolgaimat. Ezt-azt-amazt kimozdítok a helyéről, büdös leveket csorgatok mindenfelé, ajtó-ablak nyitva, bezzeg a jó meleg helye nincs már sehol! Megígértem, hogy fél évig nem lesz ekkora felfordulás, de nem biztos, hogy hisz nekem. Majd meggyőzöm!

Csimpolya Creative Commons License 2020.04.05 0 0 13800

Jó néhány növényt kivittem az erkélyre, a többire holnap kerül sor. Közben reménykedve figyelem, hátha megjönnek a légykapók! Talán elfelejtették, hogy tavaly milyen méltánytalan helyzetbe hoztam őket, Azóta is bánt a lelkiismeret, de nem tehettem mást.

Csimpolya Creative Commons License 2020.03.24 0 0 13799

Szemlátomást él, mi több, virul is!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13798)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 13798

Ezt nem zavarja az időjárás.

Előzmény: Csimpolya (13797)
Csimpolya Creative Commons License 2020.03.23 0 0 13797

Hallgattam az időjósokra, és behoztam az erkélyről a kissé korán kivitt növényeket. Silver rögtön érdeklődve megszaglászta őket, érdekes híreket hozhattak számára a külvilágból. ma viszont behoztam a tartóikat is, mert a szél miatt idegesítően zörögtek, a falat ütögették, és ezt nem hagyhattam annyiban.

A kaktuszok "nyaraltatásával" még várnom kell, legalább egy hetet. Sebaj.

Csimpolya Creative Commons License 2020.03.15 0 0 13796

Egy aprócska madár rendszeresen röpköd az erkélyre, nem hinném, hogy a légykapó lenne, még korai hozzá az idő. Talán egy cinke, aki fészek alapanyagot keres.

Az etetésükkel kénytelen voltam felhagyni, mert cinkék helyett jó sok galamb és balkángerle jelent meg, jókora nyomokat hagyva maguk után.

Viszont a légykapóknak örülnék!

 

Csimpolya Creative Commons License 2020.02.05 0 0 13795

A cinkecsárda még mindig üzemel, de ma nem nagyon járnak. Érthető, ebben az erős szélben nem lehet könnyű egy pár dekás madárnak röpködnie. Örülök, hogy ki sem kell mozdulnom otthonról!

Csimpolya Creative Commons License 2020.01.08 0 0 13794

Jelentem, a cinkecsárda már jó ideje megnyílt, de most van rajta a legnagyobb forgalom! Nem csak cinkék, de balkángerlék és egy feketerigó is jár ide, gyorsan elfogy a kitett, maréknyi napraforgómag. Ez hámozott, mert nem szeretném, ha az alattam lévő erkélyt összeszemetelnék. A vizet időnként meleggel öntöm fel, hogy ne fagyjon be, azt is használják.

Csimpolya Creative Commons License 2019.12.01 0 0 13793

Ilyen állapotban szomorúnak és sivárnak tűnik az erkélyem., pedig egy perccel sem siettem el a növényke biztonságba helyezését. Sebaj, részint megszokom, részint nem mindig lesz így.

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.29 0 0 13791

Tegnap rászántam magam, és behoztam a kaktuszaimat a lépcsőházba teleltetni. Az időjóslást nézve, éppen ideje volt. A cinkecsárdában viszont már hidegkonyha is működik, lassan kezd kialakulni a törzsvendégek köre.

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.22 0 0 13790

Jelentem, újra működik a cinke-csárdám, bár több madár is jár az itatóra, de sok a széncinke, akad egy-két balkángerle is. Ők nagyszerűen elszórakoztatják Silvert, kész házimozi!

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.20 0 0 13789

Ma reggel kávézás közben a kaktuszaimat vizsgálgattam az erkélyen. Ürömmel vettem észre, hogy a karácsonyi kaktuszomon aprócska bimbók sorakoznak. Úgy emlékeztem, két fehér és egy piros virágú van, de ez mintha mindhárom fehér lenne. Sebaj, így is szeretem őket, esetleg beszerzek egy pirosat, hogy ne legyen egyhangú.

Megnéztem az időjárás-előrejelzést, úgy veszem észre, jó darabig nem kell behoznom a növényeimet az erkélyről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!