Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.19 0 0 13712

A tegnapi nap jó része a kaktuszkiállításon telt el, szép és érdekes volt, mint mindig. Ahogy említettem, az egyik saját növényem virágzik, na ezen a helyen láttam néhány testvérkéjét, de más színű virággal. Ahogy a kiállítót elmondta, az elmúlt harminc év alatt legalább ugyanannyi színárnalatot sikerült létrehozni,a fényképen mutatottat  is ilyeneket. gratuláltam a munkájához, igazán megérdemli.

Azt hiszem, idén senki nem fog leszidni, ha kilépek az erkélyre, nem jött meg a szürke légykapó pár. Remélem, csak jobb helyet találtak, a környéken elég sűrűn előfordul egy-két szarka, és ők hírhedt fészekrablók.

Csimpolya Creative Commons License 2018.05.14 0 0 13711

A kaktuszaim egyike féltenyérnyi, piros virágokat hozott, a mellette lévő, ugyanilyen fajtájú is készülődik. Jó bwemelegítés a hétvégén esedékes kaktuszkiállításra!

Csimpolya Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13710

Köszönöm a beszámolót! Előbb-utóbb sort kerítek a látogatásra, egy kert mindig szép, és mindig máshogyan.

Előzmény: CBNora (13709)
CBNora Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13709

Én tegnap voltam. Féltem, hogy nehezen fogom hazacipelni vonattal a növényeket, de nem is kellett nagy önuralom, összesen 3 növény volt, amit megkívántam, abból az egyik csak egy kis gumó (Oxalis tuberosa). Vettem még egy tenyeres rebarbarát és egy fahéjillatú szamócát. Van már egy ilyen szamócám, amit erdőszélen gyűjtöttem. Nagyon erős növény, ott nagy szemű volt a termése, csak éppen önmeddőnek bizonyult. Talán ez az új jó lesz porzónak.

Régen valamivel több növény volt, de azért nem volt rossz a kiállítás. Mindig élmény a virágzó orgonákat végigszagolni, és szokás szerint nyílik a Rosa hugonis.

Ezeket még megcsodálhatod a nátha elmúltával is, az arborétum ingyen látogatható. Ilyenkor gyönyörű.

Előzmény: Csimpolya (13708)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.22 0 0 13708

Egy alapos nátha miatt nem jutottam el a kiállításra, a könyvkiállításra sem. Némi vigaszt jelent számomra, hogy nyílni kezd a húsvéti kaktuszom, gyönyörködhetek benne.

Előzmény: CBNora (13706)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.06 0 0 13707

Jóformán mindennek ellen tudok állni, kivéve a kísértésnek.

Előzmény: CBNora (13706)
CBNora Creative Commons License 2018.04.06 0 0 13706

És erre?

http://www.tavaszkert.hu/

Biztos lesz kaktusz is... És virágzó orgonagyűjtemény.

Előzmény: Csimpolya (13705)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.06 0 0 13705

Csodaszép!

A nagy rakosgatás után elhatároztam, hogy nem megyek el a tavaszi kaktuszkiállításra. Vagy lehet, hogy ott leszek, de nem veszek semmit. Ha mégis, akkor csak egyet. Na jó, maximum kettőt.  Ha hármat, akkor csak nagyon-nagyon kicsiket. Hiába no, a következetesség a legjobb tulajdonságom.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13704)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 13704

Ez még a hó alatt is virágzik. .-)))))))))))))

Előzmény: Csimpolya (13703)
Csimpolya Creative Commons License 2018.04.04 0 0 13703

Mára az összes kaktuszt kivittem az erkélyre, egyiket-másikat át is ültettem. Aki már csinált ilyesmit, az tudja, hogy a hosszú tövisekkel rendelkező példánnyal nincs baj, megszúr, visszahúzódik és kész. Viszont az aprócska tüskék hajlamosak arra, hogy a bőr alatt eltörjenek. Ezért javallott a nyugodt, megfontolt viselkedés, ezt is tettem. Silver asszisztált, de csak messziről. Úgy látszik, vannak botanikai ismeretei.

Csimpolya Creative Commons License 2018.04.02 0 0 13702

Most viszont annyira jó időt jövendölnek, hogy kedden-szerdán minden létező növényemet kiviszem az erkélyre. Biztos, hogy jól fogják érezni magukat! Én is, amikor elnézegetem őket.

Tegnap mintha egy madár erősen érdeklődött volna a légykapó-fészek iránt. Lehet, hogy visszajöttek?

Csimpolya Creative Commons License 2018.03.18 0 0 13701

Az időjárásjelzésre való tekintettel behoztam a növényeket az erkélyről. Ne tessék a kaktuszokra gondolni, csak van egy-két virágláda hagymás növényem, pl. a fürtös gyöngyike, ami már szépen kihajtott, már-már virágozni kezdett. Nem akartam, hogy elfagyjanak, benn mégis biztosabb. Miután behoztam, Silver felugrott az asztalra, hosszan és alaposan megszaglászta őket, majd távozott. 

Csimpolya Creative Commons License 2018.02.25 0 0 13700

A madaraknak kitett ivóvíz két óra alatt megfagy. Igaz, nem az edény aljáig, de a felszínen képződő jégdugó is meggátolja az ivást. Ezért kétóránként cserélem, és meleg vizet öntök hozzá, hogy ne fagyjon meg ilyen könnyen. A cinkéimnek meg kitettem egy adag finom, kalóriadús diót.

Csimpolya Creative Commons License 2018.02.24 0 0 13699

Megnéztem a Jégtörő Mátyás napi előrejelzést, és azt a pár növényt, ami még kint volt az erkélyen, sürgősen behoztam. Persze, nem a meleg szobába, hanem a konyhába, ott nem fűtök.

Csimpolya Creative Commons License 2018.02.11 0 0 13698

A kiállításon megnéztem a nyulakat és a törpesünöket is. A nyulak közül a kedvenceim azok voltak, amik a fehér alapszínük mellé csinosan, feketével árnyal szemük volt.

Láttam egy olyan tengerimalacot, aminek olyan hosszú szőre volt, hogy a földet söpörte, eleinte azt sem tudtam eldönteni, melyik az eleje, melyik a vége. Aztán elindult, és ezzel tisztázódott a helyzet.

A törpesünöket is figyelmesen nézegettem. A tenyésztőknek az a szerény kérésük volt, hogy az alvó állatkákat ne háborgassák, az ébren lévőket viszont meg lehetett simogatni.

Volt jó néhány madárpók. Elismerem, számos előnyük van, például nem kell sétáltatni, nem hullik tolla-szőre, nem rikácsol, kevés helyet foglal, és nyugodtan ott lehet hagyni egy hétre. Ezzel együtt nem hinném, hogy beszerzek egyet 

Csimpolya Creative Commons License 2018.02.02 0 0 13697

Ma délelőtt ellátogattam egy kisállat kiállításra. Nem tudom, van-e ennek a főnévnek kicsinyítő alakja, de inkább kiállításka volt, alig egy átlag szoba méretű. Sok újdonságot nem láttam, ráadásul jó néhány osztály is járt arra. Azért kinézelődtem magam, ezúttal a három kiállított teknős tetszett nagyon. Ezek egyike a kígyónyakú új-guineai volt, a másik cafrangos, a harmadik lágypáncélú teknős volt. Főleg az első tetszett nagyon, nemcsak a valóban hosszú nyaka miatt, de az állán két csöpp tüske, a szája oldalán pedig fekete cikk-cakk volt. Elég jellegzetesen mutatott.

Csimpolya Creative Commons License 2018.01.14 0 0 13696

Nemrégiben diót törtem, és egy tanácsra hallgatva a törmeléket kiraktam az erkélyre. Két napig ott volt, de aztán eltűnt. Most aztán kénytelen vagyok folyamatos utánpótlásról gondoskodni.

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.29 0 0 13695

A nyugdíjasklub, aminek tagja vagyok, az utóbbi három évben rendszeres látogatója volt ennek a kiállításnak. Remélem, idén is ez lesz. Ha nem, fogom magma és elmegyek.

Előzmény: CBNora (13694)
CBNora Creative Commons License 2017.11.29 0 0 13694

Budapest környékieknek jó programlehetőség szombattól a szokásos karácsonyfa kiállítás:

http://www.imm.hu/hu/programs/view/468,Kar%C3%A1csony+a+Nagyt%C3%A9t%C3%A9nyi+Kast%C3%A9lyban

 

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.20 0 0 13693

Ilyen főszakács jelenléte inspirációt adhat, és adott is.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13692)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 13692

Konyha tündért játszottunk Ő FŐ (lábatlankodóságával) :-))))))))))))

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.19 0 0 13691

Tegnap jártam a Skála piacon (is), és ott olyan karácsonyi kaktuszt láttam, aminek sárga volt a virága. Tetszett, de hősiesen ellenálltam a kísértésnek.

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.17 0 0 13690

Nálam még nem fagyott be a madáritatóban a víz, ebből gondolom, hogy még nem volt ennyire hideg. Persze még lehet.

Előzmény: CBNora (13689)
CBNora Creative Commons License 2017.11.17 0 0 13689

Kezd?!

Tegnapelőtt -5,7°C volt a ház előtt, a kertben nyilván hidegebb. Még tegnap is több mm vastag jég volt az esővizes hordócskákban.

Van még 6 cseréppel a feketéből, azokat nem fogom átteleltetni, egyelőre a kaktusz teleltetőben vannak. Az nekik túl hideg, de csak addig kibírniuk, míg el tudom ajándékozni róluk a termést. Mi nem esszük meg.

Előzmény: Csimpolya (13688)
Csimpolya Creative Commons License 2017.11.17 0 0 13688

Nagyon szépek! Jó ötlet volt bevinni őket, kezd hidegebbre fordulni az idő.

Előzmény: CBNora (13687)
CBNora Creative Commons License 2017.11.17 0 0 13687

Én meg ezeket a paprikákat vittem be:

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.10 0 0 13686

Csodaszépek Nekem is van egy cserép csilipaprikám, még van rajta néhány virág, és jó pár termés. Nem szeretem a erőset, de magában a növényben szívesen gyönyörködöm.

Ami a gyönyörködést illeti, ma elmentem az orchideakiállításra, és jól kinézelődtem magam

Előzmény: p21-feri-tb2 (13685)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 13685

Ha már szóba kerültek a virágok......

Ez megtévelyedett azt hiszi kora tavasz van.

Őket még nem zavarja ez a hűvös idő

bentről kacsintgat kifelé

Hát ezekre kíváncsi leszek. Kiástam a kertből és cserépbe ültetve behoztam őket az előszobába. Úgyis itt kezdték az életüket palánta ként.

Csimpolya Creative Commons License 2017.11.09 0 0 13684

Nekem egy fehér és egy piros karácsonyi kaktuszom van. Érdekes módon a pirosnál nagyobbak a bimbók, a fehérnél kisebbek, ezért sokáig gyönyörködhetek bennük. 

Ma behordtam az erkélyről a virágokat, és felfedeztem, hogy egy nem tudom, milyen nevű kaktsuzon is csinos kis bimbó van. Figyelni fogom, mi lesz vele.

Előzmény: CBNora (13683)
CBNora Creative Commons License 2017.11.09 0 0 13683

Az egyik nekünk már virágzik, mindig ilyen korán kezdni. Ennek hegyesen cakkosak a hajtásai és lilás-fehéres a virága. A másik, amit még nagyanyámtól örököltem, sokkal később virágzik, még januárban is szokott lenni rajta virág. Annak legömbölyítettek a cakkjai és pirosasabb árnyalatú a virága. Pici bimbó már látszik azon is, de messze van még a virágzás.

Előzmény: Csimpolya (13682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!