Keresés

Részletes keresés

sneci Creative Commons License 2006.09.25 0 0 21
Hisz ott van a bemutatkozásában, hogy: kekec!
Előzmény: Joana_ (20)
Joana_ Creative Commons License 2006.09.25 0 0 20
Öö, szerintem te már ott is fikázást látsz, ahol nem volt, de ez nem az én bajom.
Előzmény: pdia (18)
rali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 19
Nem kell a gyerek nevéből köztémát farigcsálni - akkor nyugi van.

Mellesleg: te hozakodtál elő evvel, most meg prüszkölsz, hogy neked nem tetsző hozzászólások vannak csudatopicodban.
Előzmény: pdia (18)
pdia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 18

Ismét - a gyengébbek kedvéér: nem tucatnevet kerestem.

Amúgy meg: ha fikázni akarsz, tedd, csak ne itt. Én mindössze segítséget kértem egy, ha úgy tetszik kutató munkához. Magam is kíváncsi vagyok, hogy más is adott-e ilyen "hülye" nevet a gyerekének.

Régi név, korántsem olyan feltűnő, mint a Dzsennifer, Dzsesszika, stb.

Neked mi érdeket fűződik ehhez a topichoz, témához?

Vagy mindenki itt éli ki a frusztrációit? Könyörgöm, én csak infókat szeretnék, ennyi, semmi több!

A polidiliben sokkal könnyebb a frusztrációkat levezetni.

Ezúton megkérnék mindenkit - szépen - aki csak véleményt nyilvánítani jött ide, hogy ne tegye.

Érdekes, hogy hetekig semmi sem volt, most meg hogy pörög a topic...

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

A lányom lehetett volna még Zoe is, vagy Gertrúd. Bár amilyen hülyék az emberek, még a legegyszerűbb névbe is belekötnének....

Előzmény: Joana_ (15)
Kilroy Creative Commons License 2006.09.25 0 0 17

Szerintem folosleges ez a diszkriminacio, minden nev mas es mas... de ha neked ettol jobb. Egyebkent mondjuk ralinak lehet igaza, amennyiben kell nemi feltunesi vagy ilyen nevet adni a gyereknek. De talan csak ezzel fejezi ki valaki, hogy szerinte milyen speci az o gyereke.

Szerintem ezerszer jobb nev a Riza, mint mondjuk a Dzsennifer...

Előzmény: H_G (13)
sneci Creative Commons License 2006.09.25 0 0 16

RIZA
- a Terézia magyar becézőjéből.

 

Szerintem lehet becézni: Terézia.

 

(tudom, mert engem majdnem így hívnak)

Előzmény: H_G (10)
Joana_ Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15
Kicsit furcsa, hogy igy felkapod a vizet. Szerintem az itteni reakciók természetesek és érthetöek voltak. Ha vki egy ennyire feltünö nevet választ a gyerekének, akkor számolnia kell ennél sokkal rosszabb reagálásokkal is. Amúgy szerintem nem vészes név, de dalianak teljesen igaza van: egyedi akartál lenni, akkor minek keresel most bizonyitékot, hogy vannak még Rizák.
Előzmény: pdia (12)
rali Creative Commons License 2006.09.25 0 0 14
Volt ott egy adag feltűnési vakarhatnék is...
Előzmény: dalia (6)
H_G Creative Commons License 2006.09.25 0 0 13
Na ja, pont annyira név, mint a Gergő, Szaffi, Piri... Ezek is régóta anyakönyvezhetők, de azért alacsonyabb szintjén állnak a létezésnek, mint a Gergely, Zsófia, Piroska.

Egyébként, ha már rajta vagyok a problémán, beírtam a Google képkeresőbe is; kb. fele-fele arányban jönnek rá japán lányok és moszlim férfiak, ill. akadt egy golden retriever is :)
Előzmény: Kilroy (11)
pdia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 12

Küldd már el ezt a szédítő eszmefuttatásod az Akadémiának is, légyszi'!

Még hogy nem igazi név! Mondjuk, arra kíváncsi lennék, hogy mikortól számíthat(na) igazinak, mivel az öreg néni, akit így hívtak, már rég meghalt, a lánya, aki mondta, hogy az anyukáját is így hívták uszkve +60 éves...

Akkor a Péter is csak egy becenév, elvileg Kősziklának kellene hívnunk őket? Ja, nem, mert az a jelentése, értem...

A rövidítés szerintem nem egyenlő a becézéssel. A -ka, -ke utótagtól hányok. Ehhez nem lehet hozzábiggyeszteni, bár biztos, hogy te megpróbálod.

Előzmény: H_G (10)
Kilroy Creative Commons License 2006.09.25 0 0 11
Attol meg igazi nev, hogy onallosodott becenev (van meg ilyen). Mas szempontbol talan aggalyos, bar szerintem nem erzodik bantoan rajta, hogy eredetileg becenev volt (ezert szerintem nem is akkora melleloves).
Előzmény: H_G (10)
H_G Creative Commons License 2006.09.25 0 0 10
Eleve sejtettem, h. ez nem lehet igazi név, most már utána is néztem a wikipédiában -- és tényleg, a Riza a Teréz becenevei közül önállósodott, akár a Rézi és Tera. Szóval ha becenév-utálatból adtad, akkor jól mellélőttél, mert most nincs is más neve szegénynek, csak becenév.
pdia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 9
Köszönöm, megnéztem. A keresővel kerestettem, eredmény: nincs találat...
Előzmény: baybee (8)
baybee Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8
Valahol a neten fent van, hogy melyik évben milyen neveket és hányszor adtak a szülők a gyerekeknek. Azt nézegetted már? Hátha benne van. Pontos címet nem tudom, de érdemes itt: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9029975&la=59387417 körülnézni. És talán ebben a topicban még jobban tudnak segíteni.
pdia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 7

Szerintem félreértetted, amit közölni akartam. Nem kommersz nevet adtam neki, de érzékeltetni akarom, hogy másokat is hívhatnak így. Nem tömegnév, de vannak viselői. Mit nem lehet ebben érteni?

Mindenesetre, ha már te ezt viccesnek találtad, nem éltem hiába...

Előzmény: dalia (6)
dalia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 6
azért ez szerintem elég vicces, hogy adsz a lányodnak egy különleges, egyedi nevet, hogy ő _más_ legyen mint a zsuzsikák, aztán pedig mindent megteszel hogy találj másokat ezzel a névvel, hogy bebizonyítsd neki, hogy ő sem _más_ mint a zsuzsikák :)))
Előzmény: pdia (5)
pdia Creative Commons License 2006.09.25 0 0 5

Nem fura, csak különleges.

Egyébként pedig egy 71-es kiadású Magyar Utónévkönyvből.

A cél az volt, hogy semmiképpen sem Zuzsika, Erzsike, Marika, Katika, stb. - túl gyakori nevet kapjon. És hogy ne lehessen becézni - utáljuk. Leggyakoribb becézése a Rizsa. Az jópofa. Olyannyira, hogy köretként is magát kéri... (bár az nálunk a rizibizi).

De mivel tisztában vagyok vele, hogy ő is találkozik ilyen reakciókkal (hű, de hülye neved van! stb), ezért szeretném megnyugtatni, hogy igenis, vannak mások is ilyen névvel. Egy idős hölgyről tudok, aki anno. ezt a nevet kapta, de szeretnék gyűjteni olyanokat, akik mostanában - 8-10 éve - is kaptak ilyen nevet. A névnapja március 11-én van, ezért írtam, hogy a karácsony is örömteli lenne, de a névnap az igazi, mire tudok néhányat prezentálni neki.

Előzmény: H_G (3)
cicó Creative Commons License 2006.09.22 0 0 4
Nekem meg az (O)riza Triznyák jutott az eszembe :)
Előzmény: H_G (3)
H_G Creative Commons License 2006.09.22 0 0 3
Mégis, honnan szedtél ilyen fura nevet?
Előzmény: pdia (-)
faqkac Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2

Megne haragudj érte, de megpróbáltam segíteni, és megkérdeztem a leg illetékesebbet, a szomszédasszonom (3).

-Mond Lili! Ismesz valakit akit úgy hívak, hogy Riza?

-Hát persze! Hááát...............van a......tejberiza, ..............meg a borszószriza!

-Te ezt nem isz tudtad??

Előzmény: pdia (-)
Geitenbeffer Creative Commons License 2006.09.22 0 0 1
wiw-en két találat, és mindkettő férfi.. bocs :-)
Előzmény: pdia (-)
Zsoldos Creative Commons License 2006.08.25 0 0 0
Nem 0 ideig fog elni azert... :)
pdia Creative Commons License 2006.08.25 0 0 topiknyitó

Sziasztok mindenki!

 

Tudom, hogy ez nem lesz egy hosszú életű pörgős topic, de nem is ez a célom.

Olyan nőket - lányokat, asszonyokat - keresek, akiknek Riza a keresztnevük.

Az én lányomat is így hívják, és szertném meglepni azzal, hogy nem csak őt hívják így. Időnként zavarja, hogy milyen "furcsa" neve van. Szerintem szép, de mivel sokaknak szokatlan, így gyakran kell magyarázkodnunk, vagy másokat kijavítanunk, mert a leggyakoribb elhallás a Liza, azt meg mindannyian utáljuk.

Ha karácsonyra összegyűlik egy lista, már örülnék. De a legjobb lenne, ha a névnapjára lenne egy klassz kis listája.

 

Szóval: hajrá mindenki, aki ismer olyanokat, akit tényleg Rizának hívnak! Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!