Keresés

Részletes keresés

kutato Creative Commons License 2010.06.23 -1 0 62
"Mint szakértő, az augusztus 20-i tragédia nyomán levelet írt. Szakmai felkészültsége alapján, pontról pontra leírja, mi okozta a katasztrófát, kik a valódi felelősök, és mit lehetne tenni, hogy több ilyen ne történhessék."

Egyáltalán nem kell tűzijáték..
Szennyezi a levegő, ijesztgeti az állatokat (madarakat, kutyákat)
Van jobb helye is a pénznek..
Előzmény: USAbarát (-)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.08.25 0 0 61
Oldalirányban meg jóval erősebb a híd. Keresztbe van vagy 10m-es és nagy az inerciája.
Ebőváry
Előzmény: Törölt nick (60)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.08.25 0 0 59
Ne izélj már, ahol a hidat átrepülék már rég nincs műrepülés.
Másfelől senki nem repül teli tankkal műrepülést, csak annyival ami a show-ra elég + tartalék, tehát üzemanyag nincs nagyon a gépben.
Harmadszorra itt nem repülhet akárki.

Ebőváry

Előzmény: Törölt nick (55)
mioko Creative Commons License 2006.08.25 0 0 57

A szomszéd nőjét is.

 

:-))

Előzmény: Törölt nick (56)
mioko Creative Commons License 2006.08.25 0 0 54

Tán csak nem vihar és tüzijáték szakértő is egyben ez a százados??

 

:-))))

Előzmény: USAbarát (-)
mioko Creative Commons License 2006.08.25 0 0 53
Nem Bush nem írta alá....
Előzmény: Ámokfutó (52)
Ámokfutó Creative Commons License 2006.08.25 0 0 52
Bush is hibás, mert a Kiotói Egyezményt nem írta alá.
Előzmény: zividivi (35)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.24 0 0 48
Aztán zavartan megköszörülné a torkát és megkérdezné az adjutánsától:

- Ez a Captain Farkas, ez a mi emberünk, vagy az ellenségé?
- Attól tartok, uram, a miénk.
- Kár.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (46)
zividivi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 47
//"...Miért nem mész vissza azokra a nyilas honlapokra, ahonnan idepofátlankodtál? ..."//

Hehehe!

Ez volt az első nyilas honlap, ahonnan elindultam évekkel ezelőtt, és innen pofátlankodtam néha másik honlapra.

Csak hamar rájöttem, hogy tőlük semmiféle ismeretre nem teszek szert nyilasságból, jobb, ha itt maradok és téged olvaslak, ha valóban meg akarom tudni, milyen is a nyilasok mentalitása.

Kérlek! Ragozd még egy kicsit!
Előzmény: figyelő (43)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.08.24 0 0 46
Ahogy én ismerem a kinti vezérkari főnököket még el is olvasná, ha lenne benne ráció.

Ebőváry
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (45)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.24 0 0 45
Azért várd ki, amíg ír egy levelet a kanadai összfegyvernemi vezérkari főnöknek, és elmagyarázza neki, hogy mit csinál rosszul. :-))
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (44)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.08.24 0 0 44
Arra vagyok kiakadva, hogy a sok hülye buzgómócsing, megint előkerül és egy légishow kapcsán már megint sopánkodik és katasztrófát vizionál.

Mindenki sajnálja a történteket és az áldozatokat, de nem történt semmi ami nem az élet velejárója lenne. A hírekben napi szinten vannak ennek az viharnak többszörösét kitevő halálozások mégsem sopánkodik senki.

A Farkasnak meg egyébként igaza volt, hogy kiment Kanadába.

Ebőváry
Előzmény: Törölt nick (39)
figyelő Creative Commons License 2006.08.24 0 0 43

Te szegény stupid - nagy a pofád, búsuljon a ló...

 

Miért nem mész vissza azokra a nyilas honlapokra, ahonnan idepofátlankodtál? Tán még ahhoz a környezethez is hülye vagy?

Előzmény: zividivi (42)
zividivi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 42
A magamfajta szemtelenkedők megfigyelése és beárulása a Te reszortod!

Ilyen alantas munkával nem bíbelődik egy fejenagy.
Előzmény: figyelő (41)
figyelő Creative Commons License 2006.08.24 0 0 41
Figyelnie kell a hozzád hasonló idiótákra is, nehogy nagyon elszemtelenedjenek.
Előzmény: zividivi (36)
zividivi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 40
//"....Bár a faszi semmit sem tudhat, legfeljebb hallomásból, de határozott véleménye van!.Micsoda veszteség, hogy kivándorolt..."//

Bár a "faszin" kívül legtöbben csak hallomásból tudnak a történtekről, azért jól elvitatkoztak a szaktopikban a szemtanúkkal ezek a mi, nagy nyereségeseink.

Képzeld! Még olyan is volt, nem is egy, aki legszívesebben eltiltotta volna a gyerekeket a tüzijátéktól!

Szerintem ez a "faszi" többet tud az ország állapotáról, mint Te.
Előzmény: figyelő (25)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.24 0 0 38
Hát biztos, hogy nagyon tehetséges, ha egy év alatt olyan szintű katasztrófavédelmi szakember lett belőle, hogy fejben át tudná alakítani azt a hazait, amit katonaként nem is nagyon ismerhetett. Bónuszpontért a biztosítókat is megregulázhatná, ahhoz se ért ebben az országban senki. :)

Anyways, amiket ír, általában annyira racionális és jó ötletek, hogy már a szocializmusban is megvoltak (a térinformatikát leszámítva). :)
halkergető Creative Commons License 2006.08.24 0 0 37

Nem értettem én félre a mondanivalódat. Csak próbáltam rávilágítani arra, hogy utólag könnyű okos észrevételeket tenni. A Farkas Rolandnak is!

 

Nagyon kíváncsi lennék - nem éles helyzetben, csupán egy szimulációs gyakorlaton -azok teljesítményére, akik most széles sávban ontják a bírálataikat. 

Megmutatkozna-e akkor az a tudás, amelyel most a kritikáikat gyakorolják?   

Előzmény: jakobi (33)
zividivi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 36
//"....Mikor volt Budapesten nagyobb katasztrófagyakorlat? ..."//

Jogos a kérdés!!!

Demszky nem ér ilyesmire rá! Nagyon el van foglalva a külföldi üzletkötőkkel és a melegfelvonulásokkal, valamit a tehenek elhelyezésével.

Előzmény: sziti (8)
zividivi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 35
//"....Na ehhez mit szóltok? A csávó megmondja a frankót a távolból. Vicces...."//

De csak a PoliDilin vicces, hogy hozzáértő ember is megszólal az ügyben, bem csupán a pártészt osztogató laikusok vitatkoznak szemtanúkkal az eseményekről.

Egyébként szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy Bush, aki szintén meg szokta mondani nekünk a frankót, legalább olyan messze van, mint Farkas Roland, és még magyarul sem tud.
Előzmény: USAbarát (-)
halkergető Creative Commons License 2006.08.24 0 0 34

Szvsz ez a levél egy észrevétel-gyűjtemény, elemzésnek én nemigen nevezném.

 

Hogyhogy ez a fiatalember, ott Kanadában valamilyen katasztrófavédelmi szervezet ügyeletében tevékenykedik? Ilyen képességekkel és tudással, ami alapján az óhazai rendszerről komplex véleményt tudott formálni, Neki már a kanadai katasztr.védelem főparancsnokának kéne lenni. Vagy mégsem?

jakobi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 33

Félreértés van köztünk. Egy dolog, hogy ami történt, és ami szerintem elháríthatatlan volt. Senki nem tudhatta, hogy pont azokban a percekben és azon ponton csap le a vihar és az orkán (Bp. egyes részein sokkal enyhébb volt). Nem tudom, ki vállalta volna, h. lefújja a tűzijátékot. És mikor? Órákkal előbb a többé-kevésbé bizonytalan előrejelzésre hivatkozva? Ezt meg lehetett volna tenni. Egy órával korábban már csak kétes sikerrel, a vihar közben meg már tökmindegy volt.

De ez az eset, ami bármikor korábban megtörténhetett volna és sokkal nagyobb bajt is okozhatott volna, vetett fényt arra, hogy nem vagyunk fölkészültek efféle válsághelyzetek kezelésére. Ennyi. 

Előzmény: halkergető (30)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2006.08.24 0 0 32
És? Akkor mi van? Csak ma meghalt ételmérgezésben 3 ember. Egy hétvégén többször ennyi közlekedésben. De ez senkit nem érdekel, ellenben mindenki worst case scenariókat vizionál egy showműsor kapcsán, mert ostoba és elemészti az SI faktor, de azért megnézi vagy kimegy a Dunapartra. Hülye képmutató banda. Maradjon otthon és nem lesz baja.

Ebőváry

Előzmény: Törölt nick (29)
internal server terror Creative Commons License 2006.08.24 0 0 31
Nahát, mi ez itt?
halkergető Creative Commons License 2006.08.24 0 0 30

Persze ! Egy stadionban például, ahol vannak szektorok, meg a szektorba szóló belépőjegy, meg jegyszedők, meg rendezők, meg elválasztó és terelő-korlátok.

 

Próbáld meg gondolatban mindezt a tűzijátékra átültetni! Meg tudnád szervezni?

 

Ha én például az Arany János utcán mentem volna ki a Duna-partra, akkor valahol, valakitől kaptam volna egy eligazítást, hogy ha kitör egy vihar, akkor ne ott menjek vissza, hanem valahol másutt? És azon az utcán nem lett volna vihar?

 

Én sem vagyok szakember, csak próbálom átgondolni, hogy lehetséges-e egyáltalán azokat az igényeket kielégíteni, amelyek most utólag nagyon kézenfekvőnek látszanak.

Nem gondolod, hogy a szakemberek sem mindentudók és mndenhatók, hogy az Ő lehetőségek is behatároltak?

Előzmény: jakobi (28)
jakobi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 28
Nem saját kútfő, mert nem vagyok szakember, de: tömegrendezvényeken szektorokra osztják a helyszínt, 1-1 szektorba csak meghatározott számú ember mehet, és minden szektornak van elvonulási útvonala.
Előzmény: halkergető (27)
halkergető Creative Commons License 2006.08.24 0 0 27

 "...milliós tömeg elvonulási/menekülési útvonal nélkül... "

 

Nagyon kíváncsi lennék erre a sokat emlegetett elvonulási/menekülési útvonal hogyanjára, mikéntjére !

 

Próbáld meg kérlek megértetni velem, hogyan működne ez a szisztéma pl. egy vihar esetén?

Előzmény: jakobi (24)
pucros Creative Commons License 2006.08.24 0 0 26
Van ez az internet nevű dolog, elég elterjedt. Lehet, hogy Kanadába is be van vezetve.
Előzmény: figyelő (25)
figyelő Creative Commons License 2006.08.24 0 0 25

Ez igen!

Bár a faszi semmit sem tudhat, legfeljebb hallomásból, de határozott véleménye van!

Micsoda veszteség, hogy kivándorolt...

Előzmény: USAbarát (-)
jakobi Creative Commons License 2006.08.24 0 0 24

Érdemes volt elolvasni az elemzést, kösz, hogy betettétek. Tartok tőle, az illetőnek abban is igaza van, h. nálunk nincsenek komoly, begyakorolt tervek a különböző tragikus eshetőségekre.

Kész csoda, hogy eddig, évtizedek óta!, megúsztuk aug. 20-át. Mindig akkortájt van időváltozás, milliós tömeg elvonulási/menekülési útvonal nélkül... bármelyik évben beüthetett volna a baj.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!