Persze, ebben igazad van, talán nem illik, csak tudod a késsel is lehet embert ölni, meg vajat kenni is, mégis mindenki a kezébe veheti, és nem kezdünk el gyilkost kiabálni. Szóval nem kéne utálatosképet csinálni abból a zászlóból.
Pont azt gondolom, hogy most csinálunk belőle nyilasszimbólumot, amikor éppen letakarítani kellene ezt róla. Az a pár hülyegyerek - aki talán rasszizmusból lengeti, - nem kéne, hogy ennyire meghatározó legyen. Arra hajlok, hogy sokkal inkább a hatalommal szembeni dacról, vagánynak vélt ellenszegülésről van itt szó, mint zsidóellenességről. Szóval én inkább az eredeti jelentését erősítem, hiszen mondjuk fogalmam sincs róla, hogy Szálasiék miért pont ezt a történelmi zászlót választották. (Azért azt megjegyzem, hogy mintha kicsit túlreprezentált lenne a szemita-antiszemita téma mindenütt, mintha - mondjuk - az örményeket kevésbé kellene sajnálni, vagy éppen a sztálini Szovjetúnió kiirtott, elűzött, elfelejtett népeit. Ajánlott irodalom: Gordon W. Allport: Az előítélet.
Azért mert ez alkakmas manapság a zsidó és hozzájuk érzelmileg kötődő emberek csoportjának irritálását.Ha monjuk ezt a csíkos zászlót elfogadnák ezek az emberek meglátnád rögvest értelmét vesztené.Ez olyan mint 90 előtt a szakáll-addig nem vágatom le amíg bentvannak az oroszok..No meg a hatalom sem nézi jó szemmel ezért csak azért is lobogtatjuk.Tehát valami dac ami miatt ez fontos egyeseknek és nem törődnek a szégyen foltal amit a nyilasok raktak rá.Sőt ez a "bukéja."Mondhatnád hogy az csak pár hónap volt node a horogkereszt sok ezer évig többek között a szerencse jele volt és az a pár év mivé tette? sehol nem illik használlni.Ezen az alapon manapság nyugodtan lengethetnék ezek az elmebetegek azt is.És lengetni is fogják ha nem lesz valami keményebb fellépés mert ez most olyan trendi nagyon bátornak lenni.Ez pont olyan mint a vak ló esete a fallal.
Vagy tán azt gondolod ,hogy ezek honvéddrukkerek?:o))
Melyik része nem tetszik? Az Árpád, vagy a sáv? Régebbi szimbólum ez annál, hogy csak a nyilasok zsidóüldözése jusson eszünkbe róla. Olyannyira régi, hogy akkoriban még nemigen jártak zsidók errefelé. ...És ez nem rasszista megjegyzés, még csak nem is negatív, egyszerűen csak roppant felszinesnek vélem az ilyen vélekedést, ráadásul tipikusan médiasugallt butaság, és nagyon terjed. Inkább ellene tegyünk, mint használjuk!
Igaz a hír.Nem foglalkozott rendesen a hipertóniájával és rosszul lett.Kórház azután Kecskeméti Kórház.Gyenge agyinfarktus beszédproblémák meg a mellékhatások.Talán már jobban van kissé.Ez még a múlt héten történt.
Érdekes módon nem reagálnak a polgármesterek arra a FIDESZ elnök javaslatra, hogy ez a kormány ne kapjon EU-s támogatást. Talán egyetértenek azzal, hogy ne jusson fejlesztési támogatás a községeknek, városoknak? Dávodi, neked mi a véleményed erröl?
Azt kérded, hogy miért most került felszínre ez a probléma? Most sem került. Én csak egyszerű bajai civil vagyok. Sem a Képviselőtestülethez, sem a helyi politikai tényezőkhöz nem köt kapcsolat. Időnként olvasom a fórum topicjait, volt véleményem arról, amit írtál, hát válaszoltam. Az már érdekesebb kérdés, hogy miért nem merült fel az elmúlt 16 évben ez a probléma. Felmerült, a legelső ciklusban. Akkor a települések vállalták, hogy hozzájárulnak a kórház műszer beszerzéseihez lakosonként talán 100 Ft-tal. Hamar elhalt ez az ötlet, mert már a legelső évben is csak pár település fizetett. A mindenkor testületek hibája, hogy ez a fajta együttműködés - és egyáltalán ennek a szükségessége - azóta sem merült fel. Szerintem szükséges volna Baja és a kistérség viszonyát újragondolni a kölcsönös bizalom, az egymásrautaltság, az egyenrangúság alapján.
A mondandóm nincs kihegyezve egy adott községre, csak most éppen Veled beszélgettem.
Emlékeztetlek, hogy sem a középiskolák ilyen számának, sem a kórháznak a fenntartása nem alapfeladat. A megszüntetés nem az egyetlen "védekező" megoldás. A kórházban az ágyszám ismételt csökkentése, esetleg újabb osztály(ok) megszüntetése (lásd korábban bőr, fertőző) a kapacitás csökkentés módszere. Ugyanez igaz az iskolában is. Kisebb létszám, kevesebb párhuzamos osztály. Ha a tulajdonosnak az állami fejkvóta mellé folyamatosan pótlást kell biztosítania, akkor már nem cél a diákokra vadászás.
A Kistérségi Társulás témához - Veled ellentétben - nem értek, így ahhoz hozzászólni sem tudok.
Az, hogy a városunk milyen mértékben használja ki a törvények, pályázatok adta lehetőséget már felveti a mindenkori vezetés - és persze a Hivatal -alkalmasságának kérdését. Most majd meglátjuk, lesz-e ezen a téren változás.
Az alulfinanszírozás 1990-től probléma és az összes önkormányzatot érinti. Miért nem vetette fel senki 16 év alatt egyszer sem a problémát? Mindenben segítőkészek voltak a községek. Szerintem erről is lehet tárgyalni, de biztos vagyok benne, hogy több településnek nincs rá anyagi lehetősége.
Megjegyzem, hogy a községek a középiskolai oktatásra, kórházi ellátásra nem kapnak állami támogatást. A Kistérségi Társulás Baja városnak előnyös, nekünk kényszer. A Kistérségek működésével kapcsolatos jogszabályok széles lehetőséget biztosítanak a feladatok ellátásában, ezért Bajának élni kell a maximális törvényi lehetőségekkel (kidolgozni, előterjeszteni, elfogadtatni, stb.). Dávod az összes szolgáltatásért fizet és nincs tartozása. Ha bezárnak a bajai intézmények (kötelező városi önkormányzati feladat, tehát nem zárnak be), akkor megoldjuk a problémát és nem áthárítjuk), de akkor Baja is elveszti a városi rangját.
Szerintem nem kellene ezt a problémát Bajára és Dávodra kiélezni. A jószándék vezérel és az lenne a jó, ha a többi polgármester is megírná a véleményét.
A gyerekekért harcolnak a középiskolák, ezért a pesti példa érthetetlen.
Baja szívügyem. Szeretném, ha az elkövetkezendő években rendeződnének a felmerült problémák. Ehez szükséges az összefogás, minden szinten.
KÉRDEZEM: "Amíg akár csak egyetlen dávodi tanuló van egy bajai iskolában, amíg akár csak egyetlen dávodi beteg fekszik a bajai kórházban, addig ez a probléma a Te problémád is, és Te is felelős vagy."
Kedves davodi!
Beírásomat az motiválta, hogy árnyaltabbá tegyek egy általad fekete-fehérnek lefestett képet. A válaszod elgondolkodtató és szomorú is egyszerre. Összefoglalhatom így?
Miért fizessünk, nem a mi dolgunk.
Más sem fizet.
Ettől város a város.
Ha nem elég a pénz, ennek csak a rossz gazdálkodás az oka.
Nos, én ezt egy kicsit másként gondolom. De jure Neked természetesen igazad van abban, hogy a jelenlegi közigazgatás így épül fel, de talán érdemes lenne azon elgondolkodni, nem volna-e igazságos, hogy a kistérség által igénybevett szolgáltatások költségét is a kistérség együtt állja (megkapva természetesen az ezzel járó jogokat is). Igazad van, jelenleg nem kötelező a hozzájárulás - meg sem kell kérdezned, más sem fizet -, de vajon hosszútávon ez szolgálja a településed érdekét? Ha bezárnak a bajai intézmények, az Nektek – a Te választóidnak – előnyös lesz? Hány kilométerre fognak akkor a gyerekeitek iskolába járni, a betegeitek gyógyulni menni?. „A problémát megoldani kell, nem áthárítani”. Szép mondat lehetne, de a csúsztatásod miatt inkább csak cinikus. A „probléma” nem a város, hanem a kistérség közös problémája, megoldani is közösen kell. Ha véletlenül Baja városa is úgy fogja gondolni, hogy ez csak az ő problémája, akkor félő, hogy olyan megoldást fog kitalálni, ami nektek nagyon nem jó lesz. Én a kistérség településeinek helyében előre gondolkodnék. Amíg akár csak egyetlen dávodi tanuló van egy bajai iskolában, amíg akár csak egyetlen dávodi beteg fekszik a bajai kórházban, addig ez a probléma a Te problémád is, és Te is felelős vagy.
Végül néhány konkrét észrevétel a válaszodra.
Ma nincs az országban jól működő kórház. A pécsi egészségügyi szolgáltatók például csődben vannak. A megszorításokra úgy reagálnak, hogy elutasítják a területen kívüli betegeket (most nem beszélek a magasabb progresszióba eső esetekről). A szolgáltatók máris megkezdték kapacitásaik leépítését. Az iskolák is úgy fognak reagálni a megszorításokra – lásd pesti példákat -, hogy csak a saját területükről vesznek fel gyerekeket. Szóval nagyon ne bízz abban, hogy Pécsre, Pestre járhattok gyógyulni, tanulni.
A hiány persze lehet a rossz gazdálkodás eredménye, de – ezt Te is pont ilyen jól tudod – most éppen nem erről van szó. Hihetetlen mértékű az alulfinanszírozás.
Vajon Kecskemét, Pécs, Kiskunhalas körzetében mennyivel járulnak hozzá a települések? Semmivel. Miért város a város? Olyan intézményei vannak, melyeknek a fenntartásához állami normatív támogatást kap. Helytelenül gazdálkodnak, működtetnek, ha ebből nem tudják a feladatot ellátni. Miért vannak Magyarországon jól működő kórházak más városokban? Jól és hatékonyan működnek. A bajai miért nem?
Nagyon sok dávodi Pécsre - Budapestre jár kórházba (a családom is, mert Baján nem megfelelő szakmai ellátásban részesültek, ezért azonnal Pécsre vittem a szüleimet), nagyon sok gyerek Pécsre (a gyerekeim is), Szegedre, stb. jár, járt középiskolába.
Miért tervezzük a költségvetésünkbe? Városi feladat. Ha város lenne Dávod, akkor tervezné a költségeket és megtalálná a kiegészítő forrásokat.
Vajon miért nem tervezi, támogatja a Bajai Kistérség többi települése?
A Kistérségi Társulásban, a Bajavíz Kft.-ben, stb. sok pénzt kell "lenyelnünk Baja városáért.
Javaslom, hogy tanulmányozd a városok, községek kötelező önkormányzati feladatait, azok támogatási rendszerét. Önként vállalt feladatokról a települések döntenek, a rendelkezésre álló anyagi lehetőségek függvényében. Nagyon szívesen beszélgetek Veled szóban ezekről a témákról, ga felvállalod a NEVED.
Szerdán Kistérségi Társulási ülés lesz. Szívesen megkérdezem, hogy melyik község járul hozzá, a bajai kötelező feladatokhoz.
szívből gratulálok mindahhoz a sikerekhez, melyeket a településeteken elértetek. Tegyük félre a bajai képviselőtestületek hibás döntéseit és szorítkozzunk szigorúan csak az objektív tényekre. E szerint a bajai kórház betegeinek több, mint 60%-a nem bajai lakos. A bajai középiskolák tanulói arányainál a helyzet ugyanaz. Mint Te is jól tudod a kórházi finanszírozás hazánkban csak a folyó költségeket fedezte, ma már azokat sem. A beruházás és a költségek pótlása a tulajdonos dolga. A bajai középiskolák egyike sem jön ki az államtól kapott fejkvótából - valamikor a Türr és rövid ideig a III. Béla még belefértek - ezt mind Baja város költségvetése pótolja. Amikor a vidéki - például dávodi - háziorvosok mondjuk egy labor beutalót írnak, annak költsége háromszorosa, mint amit a finanszírozás ad. Ma odáig jutottunk, hogy az OEP egy bizonyos szám fölötti ellátást már nem finanszíroz meg, ezeknek a betegeket az ellátása - emlékeztetlek 60%-uk nem bajai - a kórház veszteségét növeli. Nézz körül a faludban.A Hivatalban, az iskolákban, a takarékszövetkezetben, a cégeiteknél, mindenhol a baján középiskolát végzett, szakmát tanult emberek ülnek. Az ő taníttatásuknak egy részét, a lakosaid gyógykezelésének egy részét a bajai adófizetők, városunk költségvetése állta. Ezek után tisztelettel megkérdezlek mindehhez Ti például mennyivel járultatok hozzá? Dávod község költségvetésében - az általad felsorolt beruházásokon túlmenően - mekkora összeg van beállítva a Baján tanuló, itt gyógykezelt polgáraitok finanszírozására?
Gratulálok Dr. Révfy Zoltánnak és csapatának. Kiváncsian várom, hogy milyen intézkedésekkel kezdenek? Számonkérés, beruházások felülvizsgálata, adósságállomány - hitelek nyílvánosságra hozzatala, létszámátalakítás, térségi településekkel való kapcsolattartás, munkahelyteremtés, milyen nagyságrendű törvényes pályázati (önrész) elkötelezettsége van Baja városának?stb.
Az új képviselők önmérsékletett gyakorolnak-e? A különböző Felügyelő, stb bizottságokban az egyéni gyarapodásukat háttérbe helyezve, érdemi munkát végeznek-e? Ezek hamar kiderülnek. Már az első testületi - társulási üléseken.
Számomra a főkérdés, hogy a pályázati forrásokhoz megtalálják-e a "kulcsot" és az önkormányzati önrészt?
Kérdéseim?
Példa: 12 évvel ezelőtt Dávod 1 főre levetítve hasonló nagyságrendű adósságállománnyal rendelkezett mint Baja. Egy év alatt rendeztük, azóta nincs hitelünk és bérelőlegünk. 2 új intézményt építettük. 42%-ról -100%-os lett a szilárd útburkolatú utak száma. Az elmúlt héten 3 utcában 3 km hosszan kapott új aszfalt burkolatot. 3X100-150 méteren új utat építettünk, olyan szakaszokon, ahol 1 ház van. Ezzel lett 100%. www.davod.hu Vajon Magyarországon mennyi település rendelkezik hasonló adottságokkal?
Azért írtam le ezeket az "apró" fejlesztéseinket, mert Dávodon összefogott mindenki és nem "pártosdit" játszunk. Kiváncsian várom, hogy Baján mit tesznek?
Jelölt neve
Jelölő szervezet(ek)
Kapott érvényes szavazat
%
1
Petike József
FÜGGETLEN
859
92,76
2
Teszárik Józsefné
FÜGGETLEN
67
7,24
Jelölt neve
Jelölő szervezet(ek)
Kapott érvényes szavazat
%
1
Dr. Ádám András
FÜGGETLEN
715
10,54
Képviselő
2
Bugyáki Attila
FÜGGETLEN
300
4,42
3
Dr. Földesi Ferenc
FÜGGETLEN
354
5,22
Képviselő
4
Gyurics Mihályné
FÜGGETLEN
257
3,79
5
Halasy Marianna
FÜGGETLEN
388
5,72
Képviselő
6
Hegedűs Jánosné
MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT
135
1,99
7
Hetyei Ferencné
FÜGGETLEN
325
4,79
8
Hirtenberg János
FÜGGETLEN
565
8,33
Képviselő
9
Illés László
FÜGGETLEN
241
3,55
10
István György
FÜGGETLEN
166
2,45
11
Ivanits Jánosné
FÜGGETLEN
76
1,12
12
Keresztes Tamás Gábor
FÜGGETLEN
368
5,43
Képviselő
13
Dr. Majer József
FÜGGETLEN
628
9,26
Képviselő
14
Petike József
FÜGGETLEN
511
7,54
15
Petike Józsefné
FÜGGETLEN
411
6,06
Képviselő
16
Sümegi Zoltán
FÜGGETLEN
645
9,51
Képviselő
17
Sztancsik László János
FÜGGETLEN
97
1,43
18
Teszárik Józsefné
FÜGGETLEN
87
1,28
19
Zórity Mátyás
FÜGGETLEN
512
7,55
Képviselő
Én ilyet nem mondtam és nem is gondolok!!! Oda kéne figyelni egy kicsit a humorra, hogy ki ,mit, kinek és hogy válaszol és nem kéne mindjárt "jókatona" módjára "kiforgatni a szavaimat :-)))))!!
Gratulálok Dr. Révfy Zoltánnak és csapatának. Kiváncsian várom, hogy milyen intézkedésekkel kezdenek? Számonkérés, beruházások felülvizsgálata, adósságállomány - hitelek nyílvánosságra hozzatala, létszámátalakítás, térségi településekkel való kapcsolattartás, munkahelyteremtés, milyen nagyságrendű törvényes pályázati (önrész) elkötelezettsége van Baja városának?stb.
Az új képviselők önmérsékletett gyakorolnak-e? A különböző Felügyelő, stb bizottságokban az egyéni gyarapodásukat háttérbe helyezve, érdemi munkát végeznek-e? Ezek hamar kiderülnek. Már az első testületi - társulási üléseken.
Számomra a főkérdés, hogy a pályázati forrásokhoz megtalálják-e a "kulcsot" és az önkormányzati önrészt?
Forrás: Hírös Index - Baja
Széll Pétert elfújta a szél. A másfél évtizedes regnálása után a város úgyszólván romokban hever, amit főként a délszláv válságra fogtak, de lássuk be a háború után sok csatamező jobb helyzetben van mint a „békésnek” mondott Baja. Ezt mutatja az a 25 százalék, amivel az ellenfele többet kapott.
Talán Bányai Gábor, Bácsalmás országgyűlési képviselője, akit a megyei közgyűlés elnökének jelölt a Fidesz, képes lesz a „délnek” egy kis jussot adni, ha még a kormány hagy valamit a megyei szervezeteknek. (Egyébként Baja egy kis szar város lesz, mert ez a kormány a politikai kávézacc szerint nem fogja a szekerét tolni.)