Keresés

Részletes keresés

platz Creative Commons License 2022.07.25 0 0 114

Ez a topic halott. :-(

 

Előzmény: platz (113)
platz Creative Commons License 2020.08.21 0 0 113


Segítséget szeretnék kérni.

Paprikába tömött reszelt káposztás savanyúságot szeretnék eltenni savanyúságnak.
Nem emlékszem, hogy a felöntőlevet hogy kell ráönteni az üvegbe már behelyezett paprikákra.

1./ Felforralom a levet az összes ízesítő fűszerekkel együtt és forrón ráöntöm.

2./ Felforralás után hagyni kell kihűlni és utána hidegen beletölteni az üvegbe.

3./ Forrón ráönteni a paprikákra, majd a kihűlése után kiönteni a lét az üvegből. Majd újra felforralni ismét visszatölteni a lét az üvegbe, lezárni és dunsztolni kell? (Mi úgy dunsztolunk (száraz dunszt), hogy csak melegen tartjuk vastagon plédekkel kibélelt kosárban.)

 

ágika1 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 112

Próbáld ki a répát a  gyalult káposztával együtt kovászolni.  20% répa a többi káposzta arányban még működnie kellene.

Vagy a brassói savanyúságot.

Előzmény: cath555 (111)
cath555 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 111
Meg egy. Nem hallottam meg savanyitott reparol. Regota piszkalja a fantaziam, egy a4-es uvegben olyan szepen nezne ki, marcsak a szine miatt is..., milyen lenne, hogy kene, leven jo magas a cukortartalma, tuti szepen savanyodna. (80-90%-ban repabol gondolom, karikazva vagy kis hasabokra vagva)
Otlet, netan, tapasztalat?
cath555 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 110
Beindult sikerrel, sot mar arasztja a koviubi-illatot :)) A sutoajtos tippet kiprobaltam. Epp csak lehelletnyire begyujtva. :))))
Sanyicsjo Creative Commons License 2009.10.03 0 0 109
> Így készül a kovászos káposzta is, télen a radiátoron.

A kovászos káposzta is finom, de tudom ajánlani kínai kelből is, az hamarabb megerjed és ha nem fogy el hamarosan akkor lehet tovább csinálni belőle magyaros koreai kimchi-t, vagyis szárított szardínia leve helyett kenyér-kovásszal.
Előzmény: fintorgó (102)
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 108
Meg amit erdekes/erdemes lehetne kiprobalni, de majd a legkozelebbi uvegekkel, mert nem akarok annyit kutyulni, az az igazi kovasz. Kenyer helyett. Kenyersutes okan van kovasz a hutoben.

Gondolom, azert az a neve, hogy kovaszos uborka. :))))
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 107
Koszi!

"Egyebkent a kovaszos uborka jelegzetes izet egy tejsavas erjedes adja,
amely indithato/gyorsithato par csepp aludttej, e'lo" yoghurt hozzaadasaval."

-- Mindharom uvegbe (2 ubojka, 1 kaposzta) raktam egy kis joghurtot "sajat szakallamra"... :)))) Az uborkakba mar vagy 6 oraja, szoval ha nem kellett volna, mar keso (mikor feltettem a kerdesem, mar reg kesz voltak, max vizet tudtam volna meg cserelni az egeszen)...

...akar meg ossze is johet, ugy latom! :))))
Előzmény: Zitka (106)
Zitka Creative Commons License 2009.10.02 0 0 106

No megtaláltam, nemrég volt kérdés ugyanez a HIX TIPP listán, épp egy Svédországban élő levtárs kérdezte a tuti módszert, mert a melegvizes nem vált be. Itt a válasz:

 

http://www.hix.hu/arch/?page=issue&issueid=90129

 

En, pld, annakidejen, amikor gaz-sutom volt, a sutobe tettem, ahol az
allandoan ego" kis gyujtolang eleg melegen tartotta
Ha a villanysuto lecsavarhato melegentartasra a fenti
homerseklettartomanyban, akkor az is jo lehet
Az u.n. "vizes-uborka" nem igenyel meleget, a keszitese gyakorlatilag
azonos a kovaszossal, de lekotjuk es dunsztoljuk, mint a befotteket.
Az eresi ido nehany het. Kenyeret (=kova'sz) nem teszunk hozza.
A kenyer gyorsitasra szolgal, zabalnivalot ad az erjesztogombaknak, hogy
gyorsan elszporodjanak.
Egyebkent a kovaszos uborka jelegzetes izet egy tejsavas erjedes adja,
amely indithato/gyorsithato par csepp aludttej, e'lo" yoghurt hozzaadasaval.

Előzmény: Zitka (105)
Zitka Creative Commons License 2009.10.02 0 0 105
Ha elektromos sütőd van, beállítod 50-60 fokra, esetleg kitámasztott ajtóval, szerintem úgy is működik...
Előzmény: cath555 (99)
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 104
Ja, mar kb. harom oraja egy 3 literes uveg kaposzta is ott figyel mellettuk :P
Kapron tul szololevelet, fokhagymat, par szem egesz feketeborsot es lehelletnyi tarkonyt is hasznaltam. Kivcancsi vagyok. Nyam. :))
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 103
Na ezt jatszom most a fel mosogatoban, forrovizzel teleereszt, uveg bele, kb. 2-3 oraig meg boven melegitve vagyon, aztan viz cserel :) Radiatorok nagyon kis vekony lapadiatorok, rajuk rakni nem lehet semmit, elejuk se igen, mert meg alig van futes, akarom mondani, en lehuztam, mert mar teljesen sved vagyok :O
Előzmény: fintorgó (102)
fintorgó Creative Commons License 2009.10.02 0 0 102

A kovászolásnál nem a nap a lényeg, hanem a meleg. Üvegbe uborka, sós vízzel leforráz, kenyeret pirít, tetejére tesz, kistányérral lefed. Idáig egyezik a nyárival. De ezután?
Tedd fel a radiátorra és pár nap alatt beérik az uborkád. Ha még nincs fűtés, vagy hidegebb nyári napokon én is beleállítom egy melegvizes fazékba üvegestől. Még a gázt is meggyújtom alatta, csak kis lángon, amíg olyan kézzel-még fogható lesz az üvegben a cucc. Akkor elzárom és hagyom a melegben. Naponta háromszor eljátszom és nagyon finom lesz, míg másnak meleg híján megpuhul, elromlik.

Így készül a kovászos káposzta is, télen a radiátoron. Nagyon finom saláta, vagy lehet főzni belőle, mint a savanyúból.

Sok szerencsét hozzá! :)
Előzmény: cath555 (99)
Sanyicsjo Creative Commons License 2009.10.02 0 0 101
radiátoron, vagy kemence mellett, ami van, 1 nap alatt, nekem így is sikerült (szintén északi ország, szintén kígyóubi, alkalmi napfény vagy az se).


előző hozzászólásomhoz: találtam uborkaüveg-kitámasztó-leszorítót, köszönöm az ötleteket.
Előzmény: cath555 (99)
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 100
Nyers kaposztalevelekkel, amit aztan eldobsz (meg fog barnulni).
Előzmény: Sanyicsjo (97)
cath555 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 99
Sziasztok! Segitsetek egy hideg orszagban elonek.

A tema kovaszos ubojka.

Arra mar kenyszerbol rafanyalodtam, hogy kis uborka hianyaban kigyouborkat probaljak kovaszos uborkasitani (eredmenyrol majd beszamolok..), es uvegestul meleg vizbe meritem, leven -4 fok lesz az ejjel, erkely, de meg melegito napsutes is felejtos ugy jovo majusig. (Nagybatyam otthon rendre igy csinalja telen, mindig van friss kovaszos uborkaja, o mondta, hogy mukodik a vizbe meritos trukk:)

Arra gondoltam nagy mereszen, hogy ha egy pötty joghurtot is csoppentek bele, talan hamarabb beindul a tejsavas erjedes ilyen antikovasz-peremfeltetelek kozott? Otlet, velemeny? Koszi.
Zitka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 98
Filléres műanyag cucc, szerintem piacon is lehet kapni erre "célszerszámot". Befeszül az uborkásüveg szűkülete alá, és lé alatt tartja az uborkát.
Előzmény: Sanyicsjo (97)
Sanyicsjo Creative Commons License 2009.10.01 0 0 97
Éppen most csinálok valami hasonlót (először). Az ubik nem akarnak elmerülni a lében, pedig jobb lenne nekik, hogy ne romoljanak meg a levegőn. 5-literes üvegekben vannak, nem egyszerű valami nehezebb tányérral lenyomatni (mert nem fér bele). Csordultig rakni és úgy lenyomatni meg nem akarom, mert a későbbiekben is az lesz a sorsa, hogy időnként fogy belőle.
Faspatulát hallottam, de nem életszerű azzal vacakolni, főleg, ha ki-be kell tenni.
Ürülnék, ha valakinek lenne ötlete hogy szokás.
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.15 0 0 96

Nem is tudom mi ütött belém - ki fogja ezt megenni? Már csak ketten maradtunk, a gyerekeim közül csak egy van a városban, a másik kettő még az országban sem. Igaz, ha meglátogatjuk őket, tele doboz befőtt-lekvár zakuszka kerül a csomagba, minden családtag kap időnként ezt-azt, ha erre jár.

Ha jól belegondolok az egész pótcselekvés - azon túlmenően, hogy a már megtermett gyümölcsöt zöldséget valahogyan meg kell őrizni.

Mindig szerettem a konyhában tenni venni, de ahogy öregszem, egyre több minden kerül a kamrába.

Előzmény: dszysssz (95)
dszysssz Creative Commons License 2009.09.14 0 0 95
Ez már-már szorgos méhecske stílus, semmint kisverébé. :-))
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 94

A zakuszkáról jut eszembe, én is csináltam, de padlizsánosat. A következő képen még nincs rajta, csak a múlt héten készült el: kiszorultam a az aprócska spájzból: ez augusztus második felének termése.

A második kép a spájz, ahonnan kiszorultam.

hannabori Creative Commons License 2009.09.10 0 0 93

Babos zakuszka.

Nem mertem többet készíteni így elsőre.

Közben leteszteltem:) Finom igazán!

A recept Margit2 fórumáról való.

 

dszysssz Creative Commons License 2009.09.09 0 0 92
Bocsánat, mindent háromszor mond :-))
Előzmény: dszysssz (91)
dszysssz Creative Commons License 2009.09.09 0 0 91
Csalamádém, a hozzászólásomban leírt recept illusztrációja.
Előzmény: dszysssz (84)
dszysssz Creative Commons License 2009.09.09 0 0 90
Illusztráció:
Előzmény: dszysssz (84)
dszysssz Creative Commons License 2009.09.09 0 0 89
Illusztráció:
Előzmény: dszysssz (84)
akali Creative Commons License 2009.09.09 0 0 88
Keresek egy paprika savanyúság receptet, amit anyósom anyukája csinált, de elhagyták a receptet. Arra én is emlékszem, hogy a paprikákat szeletekre kellett vágni, a levébe majorannát is tettek, a tetejére pedig olajat öntöttek. Ha valaki tudja írja meg.

Köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.02 0 0 87

Nem is tudtam, hogy hoxa-n komoly receptrészleg van - ezer éve nem jártam arra.

 

Két receptet találtam.Régebben én is csináltam olyat, amin nem volt víz, de az én családom nem igazán savanyúságkedvelő, úgyhogy már a módszert sem tudom. Maradtam az uborkánál.

 

Hordós savanyúság (20 literes hordóhoz)

10 liter víz

1/2 kg só

1 kg cukor

1,6 liter 10%-os ecet

1 deka borkén

3 deka timsó

1-1 deka citromsav és borkősav

35 gramm Na-benz langyos vízben oldva

babér, szekfűbors,borsikafű, bors, koriander...

Az elkészített lébe folyamatosan tesszük bele az érő zöldségeket...

 

 

Svanyúság

1,5 liter víz

3 dl ecet (10%)

9 evőkanál cukor

1 evőkanál só

1 mokkáskanál borkén

1 mokkáskanál timsó

bors, babér, torma, koriander

 

 

Mindegyik hideg vízzel dolgozik, érdekes. Nem tudom, melyiket ajánljam, mondom, én inkább lekvárban és befőttben "utazom"

 

 

Más:

Bevált, minél egyszerűbb padlizsános zakuszka receptet keresek! Tavaly csináltam, de már nem emlékszem, milyen módszerrel.

 

 

Előzmény: trigi0722 (86)
trigi0722 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 86
Köszi, hogy utánanézel.
Amit készíteni szoktam, abba nem kell víz, a sok zöldség levet ereszt 1-2 nap alatt, ha ráteszem a cukrot, sót,ecetet, borként, fűszereket.
A Hoxa portálon találtam ilyen receptet, elkészítettem 9 kg zöldségből.remélem, nem fog megromlani- de még egy adagot akarok készíteni, tehát várom a receptedet:-)
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.01 0 0 85

Sajnos ritkán járok erre, otthon mostanság géptelen, nettelen vagyok. 

A vödrös-rájárós, akkor rakok bele új zöldséget, amikor érik - tipusú savanyúságnak speciális receptje van, nekem otthon megvan a leírás, bár sosem csináltam.

Az biztos, hogy a só, cukor, fűszerek vízzel felfőzve, kihűlés után elkeverve benne: borkén, timsó, NaBenz., ecet.  Csak az arányokat nem tudom. Ha el nem felejtem, holnapra megnézem. De ami timsót én vettem, annak a dobozán is van leírás.

Előzmény: trigi0722 (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!