Keresés

Részletes keresés

Ady_77 Creative Commons License 2021.09.21 0 0 27

A skyscrapercity a világon legnagyobb magasépítéssel, városi tervezéssel, közlekedéspolitikával és hasonló témákkal foglalkozó közössége. A múltban már voltam ott dolgom egy ukrán náci szimpatizáns moderátorral aki azért tiltott el egy hétre mert számon kértem rajta miért bagatellizálja, sőt tagadja az országában extremizmust. A múlt héten viszont azért lettem kitiltva mert merészeltem Sturovo (mely név 1948 előtt nem is létezett) Párkányt írni, ill. egy osztráknak (!) válaszolva Pressburgot. Itt: https://www.skyscrapercity.com/threads/central-europe-high-speed-rail-v4.2283193/page-3

 

Mivel eleinte nem értettem miaf*** írja azt hogy "You have been banned for the following reason: Chauvinist language. Your ban will be lifted on Nov 15, 2021 at 12:00 AM" mert abszolut semmi ilyen vitában nem keveredtem, írtam az oldal üzemeltetőjének, a Holland Jan Klerksnek. Néhány csemege a levélváltásból (kicsit TLDR): 

 

JK: "It seems you have been avoiding using English or Slovak proper nouns for places in Slovakia, using proper nouns used by Germans and Hungarians instead.

In these cases, it is not only about what is being said, but also who is saying it and in what context. Given that this is a topic in an international forum, I understand that this can very easily be considered as what Americans call "passive aggression", which means to deliberately use terms that may not seem so bad on the surface, but that may have the ability to piss some people off anyway. It's annoying, really.

What's your take on this?"

 

ÉN: " I have a Hungarian mother and am solidary with the various Hungarian minorities, who often still face discrimination, although a lot has improved in the last 30 years, including in Slovakia. In that sense you can consider my use of Hungarian names as the equivalent of taking a knee, or a straight person wearing a rainbow badge. I'm sure that p*sses of some people too, but does that justify banning them (if such solidarity is verbally expressed on this forum)?

But beyond that, according to Slovak law Hungarian is co-official in all municipilaties where the proportion of Hungarians exceeds 20%, so pretty much in all of Southern Slovakia, which in fact is the region where the discussed railroad runs. As an illustration I'm attaching a picture of the bilingual Road sign of Sturovo/Parkany, a Slovakian Town with around 60% Hungarians and 40% Slovaks.

I'm not sure how a Co-official geographic destination can be deemed improper in any context.

Perhaps you're right that this can rub some people the wrong way, but my question then is, who's the chauvinist here, someone using a legally sanctioned name or the person "annoyed" by the use of minority languages?

We can also draw a few other comparisons. Do people also get banned here for using French names of places in Canada, Arab names in Israel or Armenian names in Turkey/Azerbaijan to name just a few internationally more exposed minorities.

Just try to picture a Palestinian getting banned for daring to write "Al Quds" instead of "Jerusalem". Just for that. Not for chauvinistic/racist/xenophobic/revisionistic remarks, because I have not made those either, not even implicitly.

I'm hoping this is helpful in reviewing this.

Thank you for your trouble."

 

JK: "Okay, well in these cases I'm not expecting someone to agree, but I do seek for an understanding of the problem and especially the role someone has played in this. What I read here is someone on the defense. That means someone is likely to do it again. Especially also because all of this has nothing to do with skyscrapers and urban developments. I think it might be best if you just wait out the temporary ban."

 

Én: "Not sure what you mean by "this has nothing to do with skyscrapers and urban developments". I participated in a discussion about planned high-speed rail lines connecting the V4 capitals, and gave several pros and cons of the various route. I didn't start a "problem". And frankly, there shouldn't be one.

What I presume happened here is some Slovak nationalist took offense of me using a Hungarian name and reported the post (can't really imagine anyone else doing that). That's a pretty bigoted thing to do in 2021, but somehow I am the chauvinist here?

Next a moderator responded by banning me for 2 months.

OK then, what have I done wrong? Named a place name in a minority language, that mind you has co-official status. Seriously? But okay I'll go along with that for a minute. Can you point me to the exact rule that I broke here? I may be completely missing something, of course.

But if no such rule, then please reconsider.

On a side note, I've administered and moderated chats and forums since the days of BBS and IRC in the 90s and still run a few, now mostly professional and expat-related groups on Linkedin, Facebook and a few niche forums. I gave up on Reddit and would like to give up on FB too, were it not that that's often where the audience is :) On those channels I've always made sure that rules are clear, unambiguous and administered in a fair way. In my view that means that to impose a sanction, either a rule has to be clearly broken or there has to be very clear and obvious malicious intent. Channel administration that is not transparent in such a way but rather whimsical undermines credibility and I've always cut loose such moderators if they didn't improve on that, because I'd rather lose one moderator than dozens or hundreds of users.

Just my piece of advice. I've at times went years without looking at this site, so no huge deal, although I was now following some interesting discussions. But it's probably my sense of justice that goes into overdrive here, because this reason is so flimsy, that it's actually WTF."

 

JK: "Seriously, mate. Just a "Okay, I got it, won't happen again" would have done it."

 

Én: "Well I was starting to doubt my own memory so I asked somebody to forward me that discussion. So you agree with Slovak moderator Qwert that I'm a chauvinist simply for using (even in Slovakia legally co-official) Hungarian place names and the German Pressburg in my reply to an Austrian member? You may or may not know that Bratislava/Pozsony/Pressburg had a German-speaking majority for much of the last centuries and most German speakers still call it like that. Please also note that this was in an international railway section, not a Slovak subforum.
Sorry pal, you indeed have a chauvinism problem on the forum. You have a chauvinist moderator who's abusing his credentials so settle scores. 
And you're facilitating it.
Disgusting."

 

Ez volt pénteken, tehát 4 napja. Jól megfigyelhető hogy a kérdéseimet kerüli megválaszolni, érvek nem érdeklik. Védelmezi a sovinista moderátorait. Közben persze én vagyok a sovinista :)

pici mici a pók Creative Commons License 2021.08.09 0 0 26
Imrikfalva Creative Commons License 2018.03.26 0 0 25

Nem ez lett a leglátogatottabb fórum...

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.14 0 0 24
Azért mert tájékozatlan vagy, ne a topikot fikázd!
Előzmény: Törölt nick (22)
Mányai Creative Commons License 2009.09.08 0 0 23
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 22

Most látom csak az alcímet! :-)

 

"Magyarországi felvidék"

 

Tehát a Balaton-felvidékről van szó! :-)

 

Szép hely, "fővárosa" Veszprém!

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.27 0 0 21

"Érdekes" ez a topic cím.

Vajon Ausztriát németül "Ostmark"-nak hívják? Szerintem nem.

felvidéki69 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 20
jár ide egyáltalán valaki?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 19
Hát végülis, ami számodra fontos az okés. Az más kérdés, hogy már szinte rettegve megyek haza munkából, meg rohangálok össze vissza, hogy vhogy elindítsuk a fociszezont. Sőt már a hétvégéket sem nagyon várom. Na de mindegy.
Jól gondolom, hogy elég jó esély van arra, hogy jövő vasárnap a lagziban mindketten ott leszünk és egyikünk sem ihat semmit? Az én részemről ez már elég valószínű.
Előzmény: ToMCheCk (18)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.09.01 0 0 18

Na az a helyzet, hogy szerencsére elég keveset rohangálok Lékóval.

Inkább a szerveszkedés miatt kell mászkállni, az meg jobban tetszik. Remélem azért valamit tolnak a zsebbe.  Nincs időm semmire. Ma is este kitudja mikor jövök... Már uncsi az egész... Otthon minden okés?

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 17
Remélem a korábbi hozzászólásaimat is elovastad!
Előzmény: ToMCheCk (16)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.29 0 0 16
Heee!!! oszt én meg honnan bírjam megkülönböztetni ezeket az oroszokat? azt tudom hogy rov a vége oszt jólvan. Amúgy majdnem olyan híres, sőt ő is volt párszor világbajnok. De mindegy. Az az igazság hogy nem izgat a dolog. Viszont Lékón behaltam... A résztvevők, mindenki öltönyben, ő pedig csíkos póló, farmer + edzőcipő. Egyből kérte hogy tegezzem, viszont elég érdekesen beszél magyarul... De nem baj. Az a lényeg hogy azért van szabadidőm....
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 15
Heee! Az ellenfele nem is Kaszparov, hanem Karpov.
Előzmény: ToMCheCk (12)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 14
Akkor ha eszedbe jut és ráérsz vegyélm már nekem 2105-ösbe kuplungfőhengert, mert egyre szarabb és attól tartok, hogy a kuplungot is tönkre fogom vágni vele vhogy, úgy is megyek valszeg hétvégén Zsoltihoz, meg lehet hogy még csütörtökön is bemegyek aztán megkereslek. De ha megveszed szóljál már lécci Zsoltinak, hogy megvetted, nehogy megvegye ő is.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 13

Lékót azért olyan sokba nem nézem, nekem itthon csak egy nevet mondtak, nem mondták, hogy több is lehetséges. Ez a név Kaszparov volt, ami azért egy nagyobb kaliberű név, mert van vagy 10x-es világbajnok. Lékót nem tudom milyen ember lehet, de szeret focizni, úgyhogy sztem sznob nem lesz, mert én még nem láttam olyan bandát, ahol 10 sznob focizott. Sőt, aki focizik sztem nem lehet sznob, akkor már inkább puritán, vagy alpári. :)

 

Egyrészt bandázhatnánk, csakhogy nem tudom mikor kerülök haza, mert megyek Zsoltihoz árkot ásni. Viszonz ha hazajössz, hozd haza a Mad Maxet lécci oszt ha nem leszek itthon, vagy egyáltalán nem találkozunk, akkot másold már át a Gabi gépére, ha vinyón hozod. Köfi!

 

Erről jut eszembe ma leadják a Dunán a Mad Max 3-at, csak az tart vagy éjfélig, oszt holnap meg kelnem kéne vagy 5.30-kor.

 

Itt a fórumon legközelebb hétfőn jelentkezek majd, addig ne várj több választ.

Előzmény: ToMCheCk (12)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.25 0 0 12

Na ma kiderült, Lékót fogom vinni és egy 530d-vel. A fizetésem az olyan mintha simán itt lennék bent. És kiderült azis hogy valszeg ha szabadidőm van, akkor be kell jönnöm. Fasza. Igy már sz.r az egész. Lehet ez akárki, nem az én érdeklődési körömben mozog, igy csak teher az egész. Inkább Ritával találkoznék. De Így egész héten nem lesz időm... HURRÁ!!!

 

Amúgy megyek haza holnap, ha gondolod bandázhatunk 1et...

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 11

És milyen fizetést fogsz érte kapni? 8 órásat? Lehet, hogy ő is tol a zsebedbe vmit, egy hétig meg kibírod. Beniket azért ehhez ne hasonlítsd, mert Benik a nemzetközi porondon senki, attól hogy az országban egy raliversenyző.

 

Én pont nem szoktam a politikáról beszélni, egyrészt mert nem nézek TV-t (az infoóimat a netről szedem), másrészt meg itthon nem is igen szokás ez a helyi politikát leszámítva. Ami a hírben igazán felbosszantott az az, hogy több mint 10% a GDP-nek a közférában dolgozók fizetésére megy el, és örültem, hogy vmivel végre őket is sújtják, nem csak a termelőerőt.

Előzmény: ToMCheCk (10)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.24 0 0 10

Hát először is. Tényleg leszek sofőr, és tényleg jó meg minden, csak van egy bökkenő. Egész héten ezt kell majd csinálnom, és hát rá fog menni az egész napom. Jó ezért biztos sokan cserélnének velem, de az az igazság hogy ez egy jó logikájú ember, de szerintem egy sznobb. és tudod hogy az olyat ki nem állhatom. Képzeld el hogy egy hétig olyan környezetben kell unatkoznod akiket ki nem állhatsz és teljes mértékben lenéznek. Lehet hogy nem ilyen ember, de akkor is ezt fogom érezni. Például ha csak a munkaidőm menne rá akkor okés, de az összes szabadidőm rámegy. Nem tudom hogy jó lesz-e vagy sem. Az a baj hogy mondjuk Ritával nem igazán fogok talizni, ami nekem sokkal többet ér mint mondjuk egy héten keresztül csicskaként vezetni. Akkor kell mennem és oda ahova ők gondolják. ha eszükbe jutt hogy este 11kor menni akarnak csavarogni, akkor nekem mennem kell. Na még előre nem mondok véleményt, ezek csak a megérzéseim voltak. Lehet hogy nagyon jól fogom érezni magam. Majd ha vége akkor írok hogy milyen volt. Irigykedni meg nem kell. Ez ép olyan mintha mondjuk Benikkel kellene eltöltened egy hetet.

 

A politikáról pedig annyit hogy már kezdem unni ezeket a témákat. Unom hogy mindenki erről beszél. Nem igaz hogy nincs más téma. Akár hogy hisztizünk úgy sem mi döntjük el hogy mivan, mivelhogy ez demokrácia. Mindenki azt csinál amit ők akarnak. ez olyan mintha lenne kb 30 királyunk... És ez már nagyon nem izgat. kevessebbet fogok keresni egy 1000essel? Sz.rok rá. Úgy is kimutyizom magamnak. Mert úgy is azt fogják elérni. Hiába hoznak akármilyen törvényt, a magyar ember úgy is kitalálja a kiskaput, ha a pénzről van szó. Benne van a vérünkben a lopás...

Egyenlőre ennyit... Szerintem behoztam a lemaradásomat fórumozás terén :D

Üdv a többieknek!

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 9

Na megvan a kormány első értelmes lépése, bár igen sokan gondolom nem ilyen boldogok ettől. A közszférában dolgozóktól megvonják a 13. havi bért, meg egyéb juttatásokat (ami a termelődolgozóknak nem jár). Mondjuk láttam olyat, amivel nem értek egyet, mégpedig az, hogy a nylevpótlékot is elveszik tőlük, pedig hát sztem az jár, de iylesmit sztem nem is fog engedni az alkotmány.

Azért az durva, amit most láttam először, hogy mégis mennyi pénzt visz el a közszféra. A GDP-nek több mint 10%-a megy el a közszférában dolgozók fizetésére!

Előzmény: ToMCheCk (7)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 8

Hát jó vóna!

 

Kit fogsz te furikázni baszd ki? Meg egyébként is mi az, hogy sofőr leszel vkinek? Ha tényleg igaz, amit hallottam, akkor most irigyelllek. Az az ember benne van tán a Föld 10 legokosabb embere közt. Hogy rohhhad meg!

Előzmény: ToMCheCk (7)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7

Az az érdekes hogy egyszerüen nem bírom magam rávenni hogy minden nap megnézzem ezt a fórumot.

túl sok a kedvencek mappában lévő címek, igy mire rákattintanék az indexre, mindig megállok valahol...

miuszály leszek betenni elsőnek a listában :DDD

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 6
Megnéztem a dunaTV honlapját és most láttam, hogy ez nem is a Mad Max 1 volt, hanem a 2. Az 1-et egy héttel korábban adták, viszont leadják a 3-at is most pénteken. :)
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 5

Hát én azt gondoltam, hogy ez az igazi neve, már az első két részét is csak így hívtam.

Nem jössz haza a hétvégén? Csak azért, mert ha igen, akkor hazahozhatnád a Mad Maxeket, bár nagy örömömre pénteken leadták az 1-et a Dunán. Remélem a többit is leadják majd, bár mivel ezt is csak úgy észrevettem, nem sok esélyem van arra, hogy elcsípjem, de lehet megnézem a Neten.

A mentőhelikopter állomást meg lassan lehetne Szendrőbe telepíteni, mert már megint ott volt pénteken. :(

Előzmény: ToMCheCk (4)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.19 0 0 4

He! Mond má' meg annak a játéknak az eredeti nevét! E!!

Kell a neve, én meg nem találtam róla semmit (15 percig foglalkoztam vele)

Viszont ha meg van a teljes neve akkor szerintem le tudom szedni.

Amúgy? Helyzet? Nálam változatlan, de nem reménytelen!!!!

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3
He, tudod mi kéne nekem? Commandos3, hallottál már róla? Nem egy nagy újdonság.
Előzmény: ToMCheCk (2)
ToMCheCk Creative Commons License 2006.08.16 0 0 2

Hali! Na kiderült hogy mmár regeltem annó erre az oldalra, csak elfelejtettem

 

Na szóval aki nem járt errefelé az jöjjön nyugodtan. a környék szép. annyi hogy bizonyos településeken nem érdemes kiszálni a kocsiból, az emberek miatt.

De ez csak 10%ban igaz. Túristáknak jó hely, itt élni annyira már nem. De ez az én véleményem.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1
Akkor gyere!
Előzmény: Rokakoma (0)
Rokakoma Creative Commons License 2006.08.16 0 0 0
0-szor jártam arra
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 topiknyitó
Azért hoztam létre ezt a topikot, hogy tudjak társalogni a ismerőseimmel, de írjon bárki, aki akar.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!