Keresés

Részletes keresés

samoyed Creative Commons License 2013.06.22 0 0 35

Megpróbálom, de valszeg az utóbbi lesz a megoldás... :-)

Újra nekilátok...

Előzmény: emsworth (34)
emsworth Creative Commons License 2013.06.22 0 0 34

További ötletek: másold át pen drive-ra, cd-lemezre, Google Drive-ra, és onnan próbáld megnyitni. Amint sikerült, azonnal mentsd ki más néven, csak azután csinálj vele bármit.

Végső, kétségbeesett megoldás:kezdd el elölről az egészet; még nem leszel kész vele, amikor a régi verzió megint működni fog. (Mint amikor az ember azért gyújt cigarettára, hogy jöjjön már a busz.)

Előzmény: samoyed (32)
samoyed Creative Commons License 2013.06.21 0 0 33

Be raktam ide egy képet de nem látszik... Nem lehet képet csatolni?

Előzmény: samoyed (32)
samoyed Creative Commons License 2013.06.21 0 0 32

Nahát: átnevezve sem nyílt meg, az attribútumoknál pedig az látszik, hogy Archív...

Amúgy így néz ki a fájl... Egy ceruza lett az ikon... Pedig hozzá se nyúltam.

 

 

 

samoyed Creative Commons License 2013.06.21 0 0 31

Köszi. Mindjárt megpróbálom... De mitől lesz ilyen? Valami vírus, vagy mi?

Előzmény: emsworth (30)
emsworth Creative Commons License 2013.06.19 0 0 30

2 db educated guess:
1. Másold át Windows file managerben vagy Total Commanderben a file-t, adj neki más nevet, és próbáld meg úgy megnyitni.
2. Nézd meg, nem lett-e véletlenül „csak olvasható” a file;ha igen, állítsd át az attribútumot.

Előzmény: samoyed (29)
samoyed Creative Commons License 2013.06.15 0 0 29

Tudnátok segíteni?!!!

Az elkészített,és már  többször is megnyitott fájl nem nyílik! (x3). Az ikon is megváltozott, egy ceruza hegye van ott!
A különös az, hogy ha ráviszem a kurzort, kiírja a fájl méretét, ami stimmel. Ha a jobb egérgombbal ráklikk, és ott a megnyitás, akkor megnyílik egy üres oldal! Elveszett a melóm???? Segítsetek urak, lécci...lécci...

 

A backup-ok már nincsenek meg. Sok száz file és abból 5-6 nem nyílik. Egyik nap még dolgoztam rajta, másnap már nem nyílt meg... Szarban leszek, ha nem lesz erre valami megoldás... Egyik sem régi file...
Kell, hogy legyen valami oka... Egyszerűen gondolt egyet ez dög, és nem nyit meg néhány fájlt! Ez egy 1044 oldalas könyv. 110 fájlból áll. Mind kép. Ebből a száztízből nem nyit meg négyet. De amikor ezt a melót elkezdtem, akkor már volt egy ilyen sz@rozása. Akkor - nem tudom mitől - rendbe jött. (Talán, mert újra installáltam a Corelt???).

Van olyan vélemény is, hogy a win7 szarakodik. De akkor máshol, más progikban miért nincs gond?

A corel 12-vel sohasem volt bajom. Ezzel szar 13-mal meg van... Nem tudom mit csináljak...
Köszi, hogyha megpróbáltok segíteni...

DJG Creative Commons License 2012.08.29 0 0 28

Szerintem úgy, hogy az angolt telepíted. Nem nagy ügy, ez nem egy operációs rendszer végül is, pár perc alatt megvan.

Előzmény: monstera (27)
monstera Creative Commons License 2012.08.28 0 0 27

A magyar verziót telepítettem CD-ről. A telepítés során felajánlotta a nyelvek között választás lehetőségét, mégis magyarul jelent meg a kezelőfelület. A Beállítások - Globális menüpont alatt sem tudok ezen változtatni, csak egyetlen lehetőség van, a magyar. Ez azért gond, mert a Súgó angol nyelvű, és így elég macerás összehozni. Tudna valaki abban segíteni, hogyan lehet a program kezelőfelületét VISSZAANGOLOSÍTANI?

DJG Creative Commons License 2011.10.09 0 0 26

A Smart Fill eszközzel. De ez a körvonal középső vonaláig tölti ki. Ha az a fél körvonalvastagság sem kell, akkor a körvonalat előbb alakítsd objektummá (Arrange > Convert outline to object), és úgy töltsd ki a belsejét.

 

De szerintem elbonyolítod a dolgot, a körvonalakat könnyedén be lehet állítani úgy, hogy azok is átméreteződjenek (Scale with image).

Előzmény: mersereg (25)
mersereg Creative Commons License 2011.10.09 0 0 25

Szaisztok! Látom kicsit pang a fórum. Nekem lenne egy fontos kérdésem.

Corel Draw-t azért használok hogy vektorgrafikusan készítsek ábrákat, amiket tetszőleges méretre lehet nagyítani vagy kicsinyíteni. Mármost ilyen esetben a vonalak használata nem jó, mert annak fix vastagsága van. Csakis síkidomok használhatók határoló vonalak nélkül. Viszont mi van akkor, ha valami úgy van meg nekem, hogy van vonal benne, és egy adott méretben az pont jó, de szeretném átalakítani sikidommá, hogy tudjam nagyítani. El lehet ezt érni valahogyan automatikusan?

 

Mondok egy példát. Pl legyen egy karakter, amit sikidomként akarunk megcsinálni, mondjuk az 5-ös szám. Tegyük fel, hogy kiválasztottuk valamely fontot, mondjuk Arial. Átalakítottuk görbévé. És mondjuk az 5-ös pont jó lenne nekünk 2-es vonalvastagsággal, úgy hogy a vonal nincs benne, csak az 5-ös belseje. Hogyan lehet a belső sikidomot megkapni?

ekrisztian Creative Commons License 2011.05.04 0 0 24

Sziasztok!

 

Hogyan lehet CorelDRAW X3-X5- ben méretarányos vonalzót rajzolni (ami a nyomtatáson is látszik) a grafikára?

 

Köszönettel:

 

ekrisz

DJG Creative Commons License 2010.07.31 0 0 23
Corelben lehet, csak nem a Corel Draw-ban, az ugyanis nem tördelőprogram (mint a Quark), hanem grafikai szoftver – tehát nem egyforma dolgokat hasonlítasz össze. De természetesen a Corelnek is van tördelőprogramja, Corel Ventura a neve, és minden további nélkül meg lehet csinálni benne.
Előzmény: take1do (22)
take1do Creative Commons License 2010.07.30 0 0 22

Sziasztok!

 

azt szeretném megtudni, hogy lehet-e a Corel-ben automatikus oldalszámozást csinálni, mint mondjuk a Quark Xpress-ben. tehát nyitnék egy Page1.. Page2.. Page3 stb. oldaalkat és egy meghatározott helyen minden lapon saját maga növelné az oldalszámozást.

 

Köszi a válszt előre!

 

 

TorrentMan Creative Commons License 2010.03.14 0 0 21

Sziasztok!

 

Aki udna segíteni annak nagyon megköszönném amit keresek:

 

Tanulj hatékonyan oktató videóval: CorelDRAW X4

Vagy brmilyen magyarnyelvű ebook.

 

Hogy mit kér érte a részleteket megbeszéljük emailen.

aas Creative Commons License 2006.09.27 0 0 20
Valamit csak alkothattak a Vistával, mert a CorelDRAW X3 most 2.5 másodperc alatt indul el ugyanazon a gépen, ami a korábbi WindowsXP alatt még 20 mp volt...
aas Creative Commons License 2006.09.27 0 0 19

Megtévesztett a Vista. Azt hittem rendszergazda vagyok, annyira meggyőző volt az az Administrator felirat... :-)))

 

 

Előzmény: Bíborkékhóvirág (18)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.09.27 0 0 18

Vagy Administrator-ként lépsz be, és akkor pláne mindenhez jogod van.

Persze azt elismerem, hogy a Tied az elegánsabb megoldás!

Előzmény: aas (17)
aas Creative Commons License 2006.09.27 0 0 17

Sikerült zöld ágra vergődnöm persze, csak gondoltam, hátha más már találkozott vele és nem kell kétszer feltalálni a melegvizet... :-)

 

A megoldás: Ki kellett kapcsolni az UAC módot:

 

Előzmény: Bíborkékhóvirág (16)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16
Ó, én ezt a problémát megoldottam (egyébként nem vagy rendszergazda).
Előzmény: aas (15)
aas Creative Commons License 2006.09.27 0 0 15

Kipróbáltam Vista alá telepíteni a programot, nagyszerűen sikerült. Első indítás, ahol aktiválás helyett ez jön: (pedig rendszergazdaként lennék bent...)

 

 

aas Creative Commons License 2006.08.31 0 0 14

Egyszercsak elkezdett rosszalkodni a program. Egy idő után (~ néhány perc) futtatja a Microsoft Script Debuggert csaknem minden művelet után. ilyenkor 4× kell leOKézni és megy tovább, de igen idegesítő...

 

Tapasztalt már valaki ilyen dolgot ?

srf Creative Commons License 2006.08.12 0 0 13
Sikerült! Az SP1 után műxik a nyomtatás!
Köszönöm.

srf
Előzmény: DJG (10)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.08.10 0 0 12

Az újratelepítés után megszűntek a problémák, még Adobe Illustrator Workspace mellett is működik ... legalábbis egyelőre!

 

Viszont egy problémám továbbra is megmaradt, bár lehet, hogy én nem csinálok vagy értek valamit jól.

 

Ha van egy zöld színű munkalapom, amin van egymáson félig fedésben két objektum két különböző színnel, és ha alkalmazok rajta egy Lens Effectet, akkor a Remove Face bejelölése esetén a hatásnak nem szabadna a munkalapon érvényesülnie, csak a lencse alatti objektumon. De nálam mégis megváltozik a munkalap színe az adott területen.

 

Tud erre valaki magyarázatot?

srf Creative Commons License 2006.08.10 0 0 11
Még nem tudtam róla, de utána nézek, kösz!
Előzmény: DJG (10)
DJG Creative Commons License 2006.08.09 0 0 10
Bár nem közvetlen a PS-nyomtatással, hanem az EPS-exporttal voltak igazán nagy bajok, de mintha kijött volna egy SP1. Az fenn van?

Üdv,
Gábor
Előzmény: srf (9)
srf Creative Commons License 2006.08.09 0 0 9
Ja még valami!

4 hete a Corel 11 után feltelepítettem a laptopomra az X3-t, azóta nem sikerült vele olyan PostScriptet nyomtatni, amit lerippelt volna a levilágítónk. Odaraktam egy régebbi Coreles gép mellé, minden kapcsolót ugyanúgy állítottam be, akkor sem. Amúgy minden más (Adobe bármi, Quark több verzója) remekül ír PostScriptet, de az X3 az istennek se. Szégyenszemre elmentem 11-esnek, megnyitom másik gépen, és minden OK.
Na erre varrjunk gombot!
srf Creative Commons License 2006.08.09 0 0 8
Azért árnyaljuk a képet egy kicsit.
Jó PostScriptet ír mindaddig, míg hozzáértő ember használja. Mai napig kapok olyan Corel állományt, amiben különféle színterű bitmapek vannak, 1200dpi-vel beszkennelve, 12%-ra lekicsinyítve, majd 3-4 Lens Filter ráengedve, aztán a RIP úgy hajítja el, mint annak a rendje.
De ettől függetlenül is gyakran van baj a Lens Filterekkel...


srf
Előzmény: DJG (5)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.08.09 0 0 7

Ezt én is próbáltam, sőt a telepítőről a javítást is, de az sem használt. Viszont másik gépre tisztán feltelepítve, nem tapasztalható ez a probléma.

Ezért megpróbálom az én gépemen is újratelepíteni.

De lehet, hogy az a gond, hogy én nem az X3 Default Workspace-t használom, hanem átállítottam Adobe Illustratorra (mivel azt előbb tanultam, valahogy áttekinthetőbb számomra, mint a Corel rengeteg grafikus ikonja).

 

Majd meglátjuk a telepítés után, de azért köszönöm a segítséget.

Előzmény: mkii (6)
mkii Creative Commons License 2006.08.09 0 0 6
Még én sem tapasztaltam ilyen hibát. Talán valami kiakadt a progidban. F8 mellett újraindítva a CorelDraw-t vissza lehet állítani az alapértelmezett értékeket, így elvileg rendbe tehető a zavar.
Előzmény: Bíborkékhóvirág (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!