Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2006.08.07 0 0 27

Én pl. a TV2-n és az RTL-en nem nagyon találok jó műsort, az MTV-n inkább.

Baromi jó a Kultúrház, a Miért? c. történelmi műsor, érdekes a Kék fény, az Este.

 

Szerintem a TV2 és RTL dög unalmas.

 

Nem vagyunk egyformák.

Előzmény: kiski (23)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 26

ok, nem vagyok komponens ;)

 

de a kiradíroztott x mrd jól fog esni a költségvetésnek

Előzmény: kábelbúvár (20)
Derek Creative Commons License 2006.08.07 0 0 25

"Igen a DUNA TV működött, de ki nézte."

 

pl az izraeli magyar szarmazasuak:-)) Is.Mo-on valoban kevesen nezik,de elsosorban nem is  a magyarorszagi nezoknek keszult.

Előzmény: bopat (18)
Urby Creative Commons License 2006.08.07 0 0 24
Pl. normális hírműsort szvsz csak a Dunán találsz. De lehet, hogy én kutya se vagyok? Vaúúúúúúúúúúúú!
Előzmény: kiski (23)
kiski Creative Commons License 2006.08.07 0 0 23

Ez valami félmegoldás csak.

 

Célszerűbb lenne egyszerűen hagyni csődbemenni az MTV-t, vagyis megvárni egy beszállítót, hogy a fizetési késedelem miatt kezdeményezze a cég felszámolását. Nem kell ide semmiféle parlamenti biztos, a felszámoló szépen beteszi a maga emberét a Rudi székébe, az állam visszaveszi a frekvenciát és odaadja a DunaTV-nek, vagy elárverezi és vigye aki többet ad érte.

 

Ha összeolvasztják a két céget, az eszement mennyiségű munkaügyi és egyéb jogi probléma merül fel, a Duna kap egy olyan koloncot a nyakába, ami őt is tönkreteszi.

 

Mellesleg se a Dunaát se az MTV-t nem nézi a kutya se, az egyetlen nézett műsor a Napkelte, az meg megél mindenképpen.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 22
Mostanság az m1, m2 műsorai élvezhetőbbek mint a dunán adott ... na inkább nem minősítem, hogy mi.
Előzmény: Málnafaló (10)
ex_lx Creative Commons License 2006.08.07 0 0 21
"Igen a DUNA TV működött, de ki nézte."


Ezt a kérdést felteheted mindennel kapcsolatban, amiről az ember józan öt percében nem azt gondolja, hogy szellemi nyomor - az ilyesmi egyre kevesebb, de örülni kéne, hogy még van egyáltalán.
Előzmény: bopat (18)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.07 0 0 20
A mostani Duna-elnök...
Előzmény: Ace Rodstein (14)
1047 001-1 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 19
Jó a műsora, igen.
Előzmény: bopat (18)
bopat Creative Commons License 2006.08.07 0 0 18
Igen a DUNA TV működött, de ki nézte.
Pár nappal korábban beszélgettünk a társaságba és volt olyan aki azt sem tudta hogy működik még a DUNA TV nemhogy nézte volna.
Én is az utóbbi évben max 3x néztem..
Ettől függetlenül még lehet jó a műsor.
Előzmény: Málnafaló (10)
papuc Creative Commons License 2006.08.07 0 0 17
természetesen a Baló. Kimás?
Előzmény: kábelbúvár (13)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 16

mi lesz a Telesporttal, A Napkeltével, és persze Friderikusszal? :))))

 

Híradó OFF?

Előzmény: ex_lx (15)
ex_lx Creative Commons License 2006.08.07 0 0 15
Kíváncsi leszek pl. Győrffy sorsára, és altalában a fegyvernemekre: kik a repülők, az ejtőernyősök, a tűzérek és a feláldozható állomány.
Előzmény: Málnafaló (10)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 14
az ki?
Előzmény: kábelbúvár (13)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.07 0 0 13
De ugye nem Cselényi lesz a főnök ?!!!
Előzmény: Ace Rodstein (-)
milendee Creative Commons License 2006.08.07 0 0 12

jó döntés. velem 2x készítettek riportot a szabadságtéren, először az aulában fagyoskodtam szétrohadt fotelben, a hozott képeket a kezemből vették fel, másodszor (az egyébként kellemes kulturház-ba menet) kis híján leestem a százmétereken át tartó lefölmászkálásban. az egész nagyon szánalmas volt (mindazonáltal izgalmas adventure)

Előzmény: Ace Rodstein (8)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.08.07 0 0 11
Nem, mert a létszám csak látszólag csökken => az állam által működtetett helyeken a nyugdíjasoktól és a nyugdíj előtt állóktól szabadulnak meg (ez jó), de helyüket leépített kormányzati és minisztériumi alkalmazottakkal töltik fel, így nem csökken a létszám. :-((
Előzmény: Ace Rodstein (8)
Málnafaló Creative Commons License 2006.08.07 0 0 10
"helyes a döntés! köztévé: lerombolni, sóval behinteni!"



No igen.
Illetve a beolvasztással még azt is tönkretenni, ami eddig működött: a Duna tévét....
Előzmény: Ace Rodstein (-)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 9
jah, a Duna költségvetése a Királyihoz képest szánalmas. A műsoruk viszont színvonalas, és még jó filmekre is futja (nem is beszélve a hazai fociközvetítésben kitartó támogatásukat)
Előzmény: Urby (7)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 8

szeretném elkerülni a naivság látszatát, de nem lehetséges, hogy _ezúttal_ nem lehet őket elhelyezni, mert mindenhol máshol is következetes reformok lesznek, ergo a létszám mindenhol csökken, hova "helyeződjenek" ?

Előzmény: Bíborkékhóvirág (6)
Urby Creative Commons License 2006.08.07 0 0 7
Tetszik az ötlet! Semmi szükség arra, hogy újabb tízmiliárdokat tömjenek egy teljességgel nézhetetlen színvonaltalan, elbuévárosodott közszolgálati intézménybe, A Duna sokkal színvonalasabb, jobban megfelel a közszolgálati tv követelményeinek is, ráadásul a gazdálkodása is jobb.
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.08.07 0 0 6
Ettől félek én is, hogy valahova elmennek (elhelyezik őket mások rovására) napot lopni dolgozni.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 5
Hát majd elmennek dolgozni.
Előzmény: Bíborkékhóvirág (4)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.08.07 0 0 4

Na, de mi lesz a sok léhűtővel?

:-D

Daikini Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3
No, erre mar reg szukseg lett volna! Nem gondoltam, hogy a kozeljovoben latok racionalis esszeru dontest.
Előzmény: Ace Rodstein (-)
Fuchsmajor Creative Commons License 2006.08.07 0 0 2
Megveszi? Itt a soha vissza nem térő.
Előzmény: Ace Rodstein (1)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 1
aki tévét akar, vegyen magának? :)))
Előzmény: Fuchsmajor (0)
Fuchsmajor Creative Commons License 2006.08.07 0 0 0
(00rbán)?
Előzmény: Ace Rodstein (-)
Ace Rodstein Creative Commons License 2006.08.07 0 0 topiknyitó
A Magyar Televízió szanálására készülnek tervek kormányzati körökben. Az elképzelések között parlamenti biztos kinevezése és a Duna tv-vel való összeolvadás is szerepel a jelenleg még csak műholdról sugárzó tévé bázisán. Több lépés kétharmados politikai konszenzust igényel.

 

Egyesülhet a két közszolgálati televízió, az MTV és a Duna, írja a Népszabadság. A kormánykörökben érlelődő elképzelések szerint ez még mindig takarékosabb megoldás lenne, mint újabb tízmilliárd forintokkal megsegíteni a Magyar Televíziót.

A két közszolgálati tévé - egy irányítás alatt - összeolvadna. Csakhogy nem a Magyar Televízió, hanem a Duna tv lenne az anyaintézmény. Míg ugyanis az MTV-nek gyakorlatilag nincs vagyona, csak - ahogyan Rudi Zoltán elnök fogalmazott - "a szellemi tőkéje, az archívuma és az elavult eszközparkja", addig a Duna tv nullszaldós, saját épülete, stúdiója és korszerű eszközei vannak.

Kétharmad kellene

Az MTV nemrég jelentette be, hogy nem tud visszafizetni egy 2004-ben felvett, kamatok nélkül is négymilliárd forintra rúgó hitelt. Az MTV még 1999-ben eladta Szabadság téri központját azzal, hogy majd felépítik saját, modern központjukat. Jelenleg bérlők a belvárosi ingatlanban, és a tulajdonos jelezte, hogy jövő nyáron jelentősen megemeli a bérleti díjat.


Egy új bázis felépítése 20 milliárd forintba kerülne. Erre sem a cégnek, sem az államnak nincs forrása.

A Duna székhelyén kialakítandó médiaközpontban az MTV munkáját segíthetné a Millenárison működő stúdió, illetve az Uránia Filmszínház is. A döntést nehezíti, hogy a terv néhány eleméhez kétharmados parlamenti többség szükséges. Szóba kerülhet parlamenti biztos kinevezése, de ehhez is kétharmados egyetértésre kell jutnia a politikának.

 

************************

helyes a döntés! köztévé: lerombolni, sóval behinteni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!