Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 87
Gyerekként olvastam először, minden előítélettől mentesen, és nem tetszett. Aztán elolvastam később is, hátha csak nem megfelelő életkorban olvastam, és nem értem fel ésszel, de másodjára, harmadjára sem tetszett. Igaz, másért nem, mint elsőre :)
Előzmény: Lucius Artorius Castus (86)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2007.01.02 0 0 86
Nem kell "erőfeszíteni", csak élvezd! :-)
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 85
Akkor úgy látszik, sosem a kellő életszakaszban és/vagy a kellő lelkiség birtokában olvastam, mert hol elvontnak, hol nyálasnak találtam, pedig igazán igyekeztem fölfedezni az értékeit.
Előzmény: Lucius Artorius Castus (84)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.28 0 0 84
Szerintem A kis herceg aranyos könyv, csak kellő lelkiség kell hozzá.
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 83

Coelho. Mondjuk ki lehetne adni "Hogyan tegyünk szert életbölcsességre könnyen és gyorsan?" alcímmel, sorozatban.

Márquez. A legtöbb regényében semmi sem történik, bár lehet, hogy az én fogékonyságom gyér...

A kis herceg. Jáj.

Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.18 0 0 82
Az első rész vetítése alatt körülbelül a nézők fele ment ki a teremből az első félóra-háromnegyed óra után. Menet közben olyanokat mormogtak a bajuszuk alatt (még a nők is! :-)), hogy: Mekkora zűrzavar! Ez volt az én tapasztalatom.
Előzmény: a_viking (81)
a_viking Creative Commons License 2006.12.18 0 0 81
Fura, nekem a filmmel kapcsolatban voltak olyan érzéseim, hogy ragyogóan megcsinálták (mondom ezt úgy, hogy részben a fantasy tőlem is igen távol áll, részben meg amúgy is némi fenntartásokkal viseltetek az ámerikánus látványfilmek iránt), a végén persze a nyálas hepiendnél leborultam a székről, mondjuk készséggel elismerem, hogy a műfajhoz ez a motívum hozzátartozik, ám az elejétől a végéig követni tudtam, mindenféle "hát ez mi? ez most miért van?" bizonytalanság felbukkanása nélkül. (Ennél a pontnál mondjuk eszembe jut, hogy nem vagyunk egyformák; a moziban egy csaj mögöttem idegesítően mindig megkérdezte a mellette ülőtől, hogy mér beszél a Gollam többes számban. Nekem valahogy az is világos volt.)
A könyvet pedig halálra untam, ha jól emlékszem, a harmadik rész közepén adtam fel.
Előzmény: Lucius Artorius Castus (78)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.17 0 0 80
Amikor kiadták először a művet, nem hitték, hogy villámgyorsan kultikussá válik. Ennyit számít a hivatalos kritika és ennyit az olvasók hozzáállása. :-)
Előzmény: Fejtágító (79)
Fejtágító Creative Commons License 2006.12.17 0 0 79
nos igen, gondolom sokan feladták, de mégtöbben nem. biztos nem véletlenül olyan népszerű a könyv és a filmváltozat is.  
Előzmény: Lucius Artorius Castus (78)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.17 0 0 78

Pontosan ezért adták fel többen is. A könyv (és esetleg a szilmarilos történet) elolvasása nélkül nehezen értelmezhető némely, filmben említett dolog. Ha nem olvastam volna a könyvet, én is csak néztem volna kifelé a fejemből, hogy: Most miről is beszélnek!? Ki is ez az alak, akire hivatkoznak!? Miért hivatkoznak rá!?

A szilmarilokban a Gyűrűk ura nagyjából pár oldalt tesz ki. Ami a Gyűrűk urában egy hatalmas regényfolyam, az rövidre vágva elfér a Szilmarilokban a többi történet mellett.

Előzmény: Fejtágító (77)
Fejtágító Creative Commons License 2006.12.17 0 0 77

alapvetően a műfajjal vannak nehézségeim. Nemes István könyveit leszámítva nem sok fantasyt tudtam végigolvasni.

A scifiket is inkább filmen szeretem, de a GyU-t filmen sem tudtam végignézni, már az első rész felénél feladtam.

De egyszer megpróbálom a módszert, ha be tudok szerezni egyet a Szilmarilokból. 

Előzmény: Lucius Artorius Castus (76)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.17 0 0 76
Először (réges-régen, tinédzserkoromban) én is nagyon meguntam az első pár tucat oldal után - mondtam is magamban, hogy mekkora ostobaság ez! -, de utána fogtam magam és türelmesen végigolvastam (sőt jegyzeteltem is), és aztán pedig, amikor hozzáférhetővé vált számomra a szilmarilos történet, azt is végigvettem és így már összeállt a kép nagyjából. Persze most is úgy tekintem, mint igényes rekonstrukciót, mintsem "action-packed" fantasyt, de talán éppen ezért tartom jobbnak az utána írott egyéb fantasyknál.
Előzmény: Fejtágító (75)
Fejtágító Creative Commons License 2006.12.17 0 0 75
Igazad lehet, bár a mondák a GyU-nál sokkal rövidebb terjedelműek szoktak lenni.
Előzmény: Lucius Artorius Castus (74)
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.17 0 0 74
El kellene olvasnod előtte a Szilmarilokat is, hogy a Gyűrűk urában tett utalások érthetőek legyenek. De az olvasás során úgy kellene kezelned a művet, mint a régi mondákat, vagy vallásos irományokat, azaz nem elsődlegesen a cselekményt, hanem a hátteret kellene vizsgálnod.
Előzmény: Fejtágító (73)
Fejtágító Creative Commons License 2006.12.17 0 0 73
Legutolsó ilyen a Gyűrűk ura volt.
Lucius Artorius Castus Creative Commons License 2006.12.15 0 0 72
Az alant olvashatókra is megáll a szép angol mondás: One man's meat is another man's poison.
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.29 0 0 71
Tiszteletem az írónak:bocs, Ulysses.
Előzmény: anblock_italia (70)
anblock_italia Creative Commons License 2006.10.29 0 0 70

Apukám kérésére, majd emlékére másodszor is nekiláttam T. Mann Varázshegyének. Annyira, de annyira el szerettem volna kiolvasni, a három kötetből két és félre jutottam, nem bírtam ki a végéig. Azóta is nagyon szégyellem magam.

Az Ulissest sem bírtam, de azt nem szégyellem annyira:-)

dudde Creative Commons License 2006.10.28 0 0 69
jártam már így én is - égető esztert szerettem volna jól megrázni. egyébként pedig kedvelem németh lászlót. 
Előzmény: maplesyrup (67)
amateuse Creative Commons License 2006.10.27 0 0 68
előbbi tetszett, utóbbit én is - szégyen ide, szégyen oda - félrerektam
Előzmény: maplesyrup (67)
maplesyrup Creative Commons License 2006.10.13 0 0 67

Az én rémes könyvem: Závada - Jadviga párnája volt.  Már nem emlékszem miért, talán a szereplők tehetetlensége idegesített? Szabályosan szenvedtem az olvasásakor.

Egy másik, amit végül is nem olvastam el: Proust Az eltünt idő nyomában.

Igazából tetszett, de annyira lassú, hogy nem volt türelmem hozzá. Talán majd később folytatom.

 

dudde Creative Commons License 2006.10.07 0 0 66
ugy tunik, befagyasztottam a topikot
dudde Creative Commons License 2006.09.22 0 0 65

veget ert a sztori: kozpont kontra periferia vita? kar, izgalmas parbaj volt. reszemrol paysane a pont.

jut eszembe: csalodas volt a zsivago (nem most, regen. azota nem probaltam).  

Előzmény: paysan (63)
paysan Creative Commons License 2006.09.18 0 0 63

Ha meg akarsz élni, tápláld a csürhe igényét.

Csak óvatosan, mert ebbe beleérthetik esetleg azokat is, akiket te megbecsülsz ilyen-olyan szempontok miatt.

Előzmény: Artificial Intelligence (62)
paysan Creative Commons License 2006.09.18 0 0 61
Az irodalomban dettó ugyanez a helyzet. Vagy nagyon blőd a téma és sok-sok marhaságot lehet belemagyarázni, vagy trendi irodalmat készítesz, vagy pedig a legbrutálisabb dolgokat írod le.
Előzmény: paysan (60)
paysan Creative Commons License 2006.09.18 0 0 60
Megtanulod a szakma csínját-bínját, hogy utána öt darab óvodás-szintű egymásra festett színes vonallal - aminek titokzatos nevet adsz - megkeresd azt a pénzt, amit a taníttatásodba feccöltél. Ha többet akarsz keresni vele, akkor ahhoz botrányt kell csinálnod jó sok pucérsággal és guszti dolgokkal, mert akkor megvesz egy menő kortárs galéria.
Előzmény: Moll Flanders (59)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.09.18 0 0 59

Na én meg a hülye vagyok, mert maradok a klasszikusoknál :) Utálom a lila ködöt kultúrának/művészetnek deklarálva...ezért aztán a festmények is befejeződnek is az impresszionisták után, max. a gyerekrajzokat értem :)

 

 

Előzmény: Artificial Intelligence (58)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.09.18 0 0 57

"a posztmodern is visszamászott a történelmi regényekhez. A történelemben pedig van pár sztori :-)"

 

Pedig nem kellett volna, mert a posztmodern viszont viszont hülye a történelemhez és baromságokat ír, élvezhetetlen stílusban. Tisztelet a kivételnek, bár ilyet még nem sokat találtam azok között akikbe véletlenül belefutottam.

Előzmény: Artificial Intelligence (53)
paysan Creative Commons License 2006.09.18 0 0 55
John Braine, aki a Hely a tetőnt írta, pár éve írt egy könyvet a regényírásról, ahol kifejtette - és ebben egyetértek vele -, hogy még annak az embernek is van egy jó története, aki vak és teljesen béna és még nővel/férfivel sem volt soha az életében; azaz kimaradt az alapvető emberi tapasztalatok nagy része az életéből.
Előzmény: Artificial Intelligence (53)
Moll Flanders Creative Commons License 2006.09.18 0 0 54

A nonfiguratív festészethez hülye vagyok, ellenbem utálom :-)

 

keblemre! :)

Előzmény: Artificial Intelligence (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!