Keresés

Részletes keresés

Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.06 0 0 62

Hát gépkocsi, az nincs. Költsége legfeljebb egy internetkapcsolat (talán UPC-s?), meg egy mobil, amit most is nagyon moderáltan használ. És mert otthon dolgozik, elvileg a lakásrezsiből is elszámolhatna tán valamit, de hogy ezt hogyan kell, abban szerintem nem sok segítsége van. Egyébként azért ment EVÁ-ba, mert leírható költsége egy ilyen számítógépes tördelőnek lényegében nem adódik.

Előzmény: sharolta (61)
sharolta Creative Commons License 2006.08.06 0 0 61

Ha marad EVA-ban és dupla járulékot is fizet, akkor cca 45 Eft-al többet kell fizetnie az államnak, ez nem jó. Szerintem módosítania kéne a társasági szerződést úgy, hogy a kültag személyes közreműködés címén a mindenkori minimálbért kapja. Így elkerüli a dupla járulékfizetést, de biztosított marad, és az EVA-ban a ráfizetése cca 27 eFt/hó a 45 eFt helyett.

Ha átmegy tételes adózásba, és elszámol havi cca 35 eFt gk.költséget meg 10 eFt rezsit, akkor ugyanitt tart, de ha ennél több költséget is el tudna számolni (pl.számítógép, Internet, irodabútor, stb.) akkor érdemes lenne kilépni az EVA-ból.

Ossza meg ezeket az ötleteket a könyvelőjével.

 

 

Előzmény: sharolta (60)
sharolta Creative Commons License 2006.08.06 0 0 60
Várj egy kicsit, számolok.
Előzmény: Vén Csataló (59)
Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.06 0 0 59

Egy két dolgot megkérdeztem. Ez egy EVÁ-s bt. ahol a haver a kültag, de valójában ő viszi az egészet, nagymamika a beltag. Azt mondja, hogy szerinte biztosított, mindent rendesen fizettek, még magánnyugdíjpénztárat is. És fogalma sincs, hogy mit csináljon, a könyvelője semmi extra, rendbentartja és beadogatja a papírokat,de semmi egyéb. Eddig semmi baj nem volt vele meg azzal, amit csinált.

Előzmény: sharolta (57)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 58
sharolta Creative Commons License 2006.08.06 0 0 57
Alkalmazottra vonatkozik, aki július-augusztusban 68.800,- Ft bruttóval, szept.1-től pedig 125.000,- Ft bruttóval van bejelentve. Hogy mit keres itt, azt én se értem. A 200 eFt+ÁFA a havi brutto bevétele a BT-nek, ami megint más tészta. Indián pedig már elmagyarázta, hogy az szívja meg, aki meg akarja szívni. Nem ékeskedek az ő tollaival, nézz bele a dupla járulék-topicba is, ha érdekel.
Előzmény: csg67 (56)
csg67 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 56
Na ezt nem tudtam (mi nem foglalkoztatunk senkit minimálbérért). Akkor viszont nem értem a táblázatot, mert kire vonatkozik? A topiknyitó valami 200+Áfa bevételről beszélt (bár ha jobban belegondolok). Mindenesetre a minimálbéres kényszervállalkozók nagggyon megszívják...
Előzmény: sharolta (55)
sharolta Creative Commons License 2006.08.06 0 0 55
Nem. A bal oldali adatsor a 2006.07.01. és 2006.08.31. között érvényes, valamelyik szakmára megállapított havi minimálbér összegét tartalmazza (68.800,-). Ugyanis július 1-től bevezették a szakmánkénti minimálbért. A jobboldali pedig a 09.01-12.31. között érvényes minimum járulékalapot (125.000,-), mely 2007.01.01-től emelkedni fog 131.000,- Ft-ra.
Előzmény: csg67 (53)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.06 0 0 54
Azokon a papírokon nem Szt. István portréja volt véletlenül, a másik oldalán meg Esztergom látképe? ;-)
Előzmény: Rübezahl (51)
csg67 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 53
"Mitől nő a bruttó (első sor) a 2*-re?"

Talán azért, mert a bal oldali adatsor 2, míg a jobb oldali 4 hónap adatait tartalmazza...
Előzmény: Egy a hülyék közül (1)
qncogi Creative Commons License 2006.08.06 0 0 52
Vidéken a nyugdíjasok nem szeretnék ha visszajönnének a "kommunisták".  A zorbányi meg olyan szép gyerek, ráadásul a Kossuth krónikán élnek.
Előzmény: Egy a hülyék közül (42)
Rübezahl Creative Commons License 2006.08.06 0 0 51
A Fény utcai piacon, mikor a Fidesz osztogatott vmi papirokat a választások előtt, a nyugisok szabályosan megrohanták őket, mikor a MSzP volt, akkor meg nyomták a rikácsot. Persze errefelé a felső tizezer lakik, akik a legtöbb támogatást kapták OVtól.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (44)
qncogi Creative Commons License 2006.08.06 0 0 50

Persze az MSZP/SZDSZ fan nem tudja, és nem érti, hogy az adóbevételek 80%-át a magyar kis, és középvállalkozások fizetik be a költségvetésbe, mig a Messiásként várt multik csak 20%-át adják a költségvetésnek, közben a nyereség 60%-a a multié, a 40% a kis-, és középvállalkozásoké...

 

Ne keverj ide hazaszeretetet, egyebeket, ezt elég tükör előtt (másnak is).

 

Az aláhúzott részt pedig leszel szíves igazolni valami tényfélével.

 

Bocs, elmaradt az italic.

Előzmény: qncogi (49)
qncogi Creative Commons License 2006.08.06 0 0 49

Persze az MSZP/SZDSZ fan nem tudja, és nem érti, hogy az adóbevételek 80%-át a magyar kis, és középvállalkozások fizetik be a költségvetésbe, mig a Messiásként várt multik csak 20%-át adják a költségvetésnek, közben a nyereség 60%-a a multié, a 40% a kis-, és középvállalkozásoké...

Ne keverj ide hazaszeretetet, egyebeket, ezt elég tükör előtt (másnak is).

 

Az aláhúzott részt pedig leszel szíves igazolni valami tényfélével.

Előzmény: vaskerék (47)
Janóbá Creative Commons License 2006.08.06 0 0 48
Csak! Nem hülyülök: A számolás kedvéért!
Előzmény: Egy a hülyék közül (1)
vaskerék Creative Commons License 2006.08.06 0 0 47
"Egyébként menjenek tönkre. Eddig arról vol szó, hogy elmennek Szlovákiába, mi a lófacér' nem mennek? Kinek hiányzik a sírásuk?
Eddig csak csaltak, most már nyafognak is? Kinek, minek?"


Ha elmennek, akkor tényleg kutyavilág jön...
Persze az MSZP/SZDSZ fan nem tudja, és nem érti, hogy az adóbevételek 80%-át a magyar kis, és középvállalkozások fizetik be a költségvetésbe, mig a Messiásként várt multik csak 20%-át adják a költségvetésnek, közben a nyereség 60%-a a multié, a 40% a kis-, és középvállalkozásoké...

Persze lehet a lelkiismeretre, a hazaszeretetre, és hazafiasságra építeni így is:
"EL LEHET MENNI! TESSÉK! MI MEG MAJD EL LESZÜNK A NYUGDIJASUNKAL!"


Előzmény: qncogi (16)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.06 0 0 46
Hát tény, hogy sok vasesztergályos nincs köztük. :)
Előzmény: drzyx (45)
drzyx Creative Commons License 2006.08.06 0 0 45

neked is le kell állni vitatkozni eggyel a hülyék közül:)

itt a fórumon is látható, hogy igaza van, nézd meg a sok magasan iskolázott fidesz fant:)

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (44)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.08.06 0 0 44
Ez egy baromság. Ha igaz lenne, akkor az mszp-nek kétharmada lenne a parlamentben. Szerinted miért nyomult a Fidesz Fata Elgurult a Szívgyógyszerem Jánosnéval? Mert nincsenek nyugdíjas törzsszavazói?
Előzmény: Egy a hülyék közül (42)
sharolta Creative Commons License 2006.08.06 0 0 43
Szerintem inkább az lehet, hogy a könyvelő kiadta ezt a számítást tájékoztató jelleggel. Régebben én is csináltam ilyet, aztán leszoktam róla :) A legegyszerűbb mezei könyvelőnek is tudnia kell, hogyan optimalizáljon egy ilyen kicsike BT esetében, akkor is, ha Indiánnak a nyomába se érhet. Mérlegképeseknek ez menni szokott, adótanácsadói kurzus nélkül is, választék pedig van bőven.
Előzmény: Vén Csataló (41)
Egy a hülyék közül Creative Commons License 2006.08.05 0 0 42

Tévedés.

A megszorítások hol érték volna váratlanul a Fidesz-hívőket?

Nekik már hónapok óta csak ezt mondták.

És ugye be is jött.

Aki nem tudott róla az Mari néni, Júliska, meg a többiek.

Az alacsonyabb iskolázottságú, és tájékozatlan emberek, azaz az MSZP törzsszavazói.

 

Minnél magasabb egy réteg iskolázottsága annál inkább szavaz a Fideszre.

Lehet, hogy ez nem tetszik, attól még tény.

 

Az MSZP szavazók fő tábora az inaktívakból, a nyugdíjasokból, a legszegényebbekből, és a kevésbé (érettségi alatt) tanultakból áll.

Előzmény: bogel (40)
Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 41
Nem azt mondtam, hogy te hülyézted le. Úgy általában kétségbe lett vonva a hozzáértése és ez akár igaz is lehet, de azt gondolom, hogy az ellenkezője is. De akár csak az is lehet, hogy egy tök egyszerű, mezei könyvelőről van szó, akikből százezer rohangászik az utcán, akik nem végeztek adótanácsadói kurzust és csak könyvelnek, törvény szerint. Az igazán kicsi kisvállalkozók általában az ilyeneket tudják megfizetni.
Előzmény: sharolta (39)
bogel Creative Commons License 2006.08.05 0 0 40
Ami OV-t meglep, az 3,2 millió embert is meglep, akikkel konzultálni szokott, de legalább a 2,1 millió választóját, akik vakon követik.

Nálam is esett az MSZP népszerűsége, de nem is szoktam rájuk szavazni. Azért esett, mert megszorításoknál ez a divat, ha várják, ha nem.
Előzmény: Egy a hülyék közül (36)
sharolta Creative Commons License 2006.08.05 0 0 39
Nem hülyéztem le a könyvelőjét. Ha az illető alkalmazottként dolgozik a BT-ben, és tényleg 125.000,- Ft a díjazása, akkor a táblázat jó lehet, ezt írtam is. De meg kellene nézni, hogy lehet-e más módot találni az elszámolásra, és ha lehet, akkor spórolhat esetleg. Pl. megszüntetheti a munkaviszonyát, kiléphet az EVA-ból, beléphet az EVA-ba, stb. Végig kell játszani a lehetőségeket.
Előzmény: Vén Csataló (37)
Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 38
Igaz. De erősen kétlem, hogy ne lenne biztosított.
Előzmény: sharolta (35)
Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 37

Egy valamit nem értek. Az adatsort látva csípőből le van hülyézve a könyvelője, de az nem fodulhat elő, hogy az általunk ismeretlen feltételek miatt kell így fizetnie?

Azokra a feltételekre gondolok, amelyeket kértek tőlem, de mert nem tudom, ezért megállapítódik, hogy így azért nehéz véleményt mondani.

Előzmény: sharolta (34)
Egy a hülyék közül Creative Commons License 2006.08.05 0 0 36

baz+, ez nem igaz.

Szerinted miért vesztett a MSZP 1X százalékot két hónap alatt?

És Fletó?

A jó népet, aki a Főkuszból és az ATV-ből informálódik, azt beetették rendesen.

Egy felmérés szerint a lakosság több mint felét meglepte, hogy már nem dübürüg, és hogy a államháztartás köszi, de szarul van!

Előzmény: bogel (23)
sharolta Creative Commons License 2006.08.05 0 0 35
Csak szólok: attól, hogy valaki fizeti a járulékot, még nem biztos, hogy biztosított!
Előzmény: Vén Csataló (27)
sharolta Creative Commons License 2006.08.05 0 0 34

A beltaggal kapcsolatban lásd Indián beírását :) De ha ezeket a gondolatokat a barátod eddig nem hallotta a könyvelőjéről, akkor az nagy gáz. Ha meg EVA-s, akkor megint más a képlet. Ezek nem olyan dolgok, amiket félinfók alapján el lehet dönteni, abból csak csúnya ráfázás lesz.

Előzmény: Vén Csataló (32)
Vén Csataló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 33
És még valami. Azt hiszem EVÁs.
Előzmény: sharolta (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!