Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2015.08.26 0 0 15

Mint látod, ez egy nem működő topik, a témában sokadiknak lett nyitva. 

Pl. a sok közül a "Banánfa, citromfa" topikban olvasgathatsz a témában igen sokat.

De röviden: citrusnak citrusföldet, ami enyhén savanyú, laza talaj. Átültetés leginkább tavasszal aktuális.

Jó olvasást! 

Előzmény: hevilus (14)
hevilus Creative Commons License 2015.08.25 0 0 14

Van egy nemrégiben vásárolt citromfám egy gyönyörű gyümolccsel. az egyértelműen látszik, hogy nagyobb cserépbe kell ültetnem. Igen, de milyen a földigénye? Valaki tud nekem segíteni? Citrustápot már kaptam, de először szeretném nagyobb cserépbe ültetni, de gondolom a virágföld nem megfelelő. Vagy mégis?

Segítsetek!

Zotyi75 Creative Commons License 2006.09.10 0 0 13
Sziasztok!

Citromfám terméssel Itt van a citromfám és közelről a termése, sajos ez mobilos kép, most csak ilyet tudtam csinálni.
citrom

Üdv: Zotyi
Tamasa Creative Commons License 2006.08.13 0 0 12
Van olyan citrusféle tudtommal amit nem szükséges beoltani, mivel örökli az anyanövény tulajdonságait. Ez több csirás magoknál jellemző leginkább, ahol csak 1 csira származik beporzásból a többi az anyanövény génjeit hordozza. Én is ebben bizom, mivel nem valószinű, hogy termő fáról sikerül ágat szereznem.Főleg úgy, hogy még nem is találtam nyomát a Sweety növénynek.
Előzmény: Flanell (11)
Flanell Creative Commons License 2006.08.13 0 0 11
Magról kelt citruson oltás nélkül 20 éven belül ne várj termést.
Előzmény: Tamasa (10)
Tamasa Creative Commons License 2006.08.13 0 0 10

Hello

Érdeklődnék, hogy Sweetyről van-e infód? Én a Tescoban vettem gyümölcsöt és elültettem a magjait, szépen fejlődnek jelenleg kb 40 centisek a magoncok, remélem nem kell oltani, mert örökölték az anyanövény tulajdonságait. Rákerestem a neten, nem sok sikerrel. leginkább a pomeló és a grépfruit tulajdonságait ötvözi, grépfruit nagyságú, zöld húsú édes a gyümölcse. Tescoban télen kapható, ha jól tudom Izraelben termesztik. A neten való keresésből leginkább a Rappaiék oldalán találtam hasonló növényt sajnos kép nélkül. Talán a Sweety az ő általuk Thai édes pomelóként ismertetett növényre hasonlithat leginkább. Osztott levelei vannak mint a narancsnak. Képet próbálok feltenni róla hamarosan hátha az előbbre visz.

Előre is köszi ha tudtok bármi infóval szolgálni róla

Zotyi75 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 9
relics relics relics!

Nem az dedóba vagyunk, hogy mindig a tied az utolsó szó, mostmár nem érdel, hogy mit írsz és hogyan szemétkedsz. Majd a moderátorok eldöntik, hogy kell-e egy témából több topik, ne te dönts a moderátorok helyett. Tudom erre vissza fogsz szólni, kontrázni, hogy tied legyen az utolsó szó.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 8

Kitílthatsz nyugodtan!

 

"Szeritem igazad van és relicsneki is igaza van" - te írtad, akkor miről beszélünk?

Na mindegy nem írok már semmit, ugyse értenéd.

Előzmény: Zotyi75 (7)
Zotyi75 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 7
Szia Keszthely1!

Szeritem igazad van és relicsneki is igaza van valamennyire, relics minden topiknyítóval kekeckedik, ezért írta azt amit írt. Azért haragszom relicsre mert olyanokat írt már nekem és szerintem írni is fog ami számomra felháborító, jobb lenne ha nem szolna be nekem és másoknak se. Remélem ezt megérti relics. Szerintemis a moderátoroknak kell eldönteni, hogy melyik topikokat engedélyezik, nem relics feladata.

Üdv: Zotyi
Előzmény: Keszthely1 (4)
Obszidián kés Creative Commons License 2006.08.05 0 0 6
Hm, ma ilyen... savanyú napod van?
Előzmény: Zotyi75 (3)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 5

Nincs jogot ezért kitiltani !!

Inkább a moderátoroknak kéne odafigyelni , hogy  az azonos témájú topikot ne  lehessen nyitni.!!

Előzmény: Zotyi75 (3)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 4

Pedig most igaza van  !!!

Minek ennyi ugyanolyan témájú topikot nyitni.

Kaktuszosból is van  vagy 4-5

Tavasból is van  kettő

Mi a pálmákat cykászokat vontuk össze.

Előzmény: Törölt nick (2)
Zotyi75 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3
Szia relics!

Mégegy ilyen beszólás és kitiltatlak a kertészeti fórumokból, jobblenne ha magadbanéznél és nem írkálnál ilyen baromságokat. Mért jó ez neked, hogy mindenkibe belekötsz?

Üdv: Zotyi
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 2

Tudom, hogy a célod a minél több topiknyitás, de azért figyelmedbe ajánlom a következő topikokat:

 

BANÁNFA, CITROMFA
Trópusi növények és egzotikumok
Citrusfélék,szaporitas,nevelés

Obszidián kés Creative Commons License 2006.08.04 0 0 0
lem0nlem0n
Zotyi75 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 topiknyitó
Ide várom a citrusfélékkel és a kevésbé ismert citrusfélékkel kapcsolatos kérdéseiteket, hozzászólásaitokat, esetleg képeket is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!