Keresés

Részletes keresés

sincsavar 1.1 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 83
Nem rég volt egy kis villámos hír az időkép.hu-n, de nem is ez az igazán érdekes, hanem a kommentek közt Cilu nevő olvasó írásai és a linkelt youtube videók, közte talán a tiédhez hasonló villám, nagy sebességű felvételen!
http://www.idokep.hu/?oldal=hirek&id=564
Előzmény: Soká (81)
Noxin Creative Commons License 2009.07.09 0 0 82

Erre gondolsz?

 

villám
Előzmény: Soká (81)
Soká Creative Commons License 2009.07.09 0 0 81
Az index egyik mai cikkének volt ez a villámos fotó az illusztrációja.
Számomra a dolog annyiból érdekes, hogy a napokban, egy buszmegállóban ácsorogva pontosan "belenéztem" egy hasonló villámba. Nem mernék rá megesküdni, de úgy tűnt, mintha nem is egy középontból indultak volna a villám "sugarai", hanem egy kör alakú kis villámból. Sosem láttam még hasonlót.
Nagy szerencse kell egy ilyet lencsevégre kapni.
nyakashegyi Creative Commons License 2009.06.26 0 0 80

Tegnapi képek, csak hogy újraélesszük a topikot:-)

 

 

 

bépé2 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 79
Adria
Szombat este az Adrián
kustor Creative Commons License 2008.08.17 0 0 78
Pár évvel ezelőtti képem:











A háttérben Tapolca látható.
norbi31 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 77

legutóbbi:

 

1047 504-4 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 76
Sziasztok! Most bukkantam rá erre a topikra, fel is tennék egy fotót.
Sony DSC P93-as kompakt géppel fotózok, néhány villámot én is megcsíptem már. Mutatnék egy fotót (a villanyoszlopot nézzétek el) :
FPerez Creative Commons License 2008.07.30 0 0 75

Kedvenc villámos fotóm. Tavaly készült Horvátországban:

 

http://farm3.static.flickr.com/2348/2314640945_5b100c873b.jpg

excdrac Creative Commons License 2008.07.25 0 0 74
az Faraday-kalitka, belülre nem megy a töltés, abba azért biztonságban vagy szerintem..... vagysem....
Előzmény: szega (73)
szega Creative Commons License 2008.07.25 0 0 73

Jogos! Én a kocsiban ültem... :)))

Előzmény: Noxin (71)
norbi31 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 72
Noxin Creative Commons License 2008.07.24 0 0 71

Aha...

Én egy ilyen villámnál gondolkoztam el, hogy jó-e fémállványról fotózni a hegyoldalban. Előtte csak a város fölött, messze villámlott, biztonságban éreztem magam.

 

 

Előzmény: szega (69)
bépé2 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 70
Pusztai villám

Bugacpusztaháza cca. 2 hete
szega Creative Commons License 2008.07.24 0 0 69

Egy tavaly nyári nagy vihar alkalmával csináltam. Majdnem kiestem a kocsiból, akkorát szólt... :)))

kustor Creative Commons License 2008.07.23 0 0 68
Sziasztok!

Most bukkantam erre a topikra, hála nyakashegyi kollégának.
Mindjárt kezdetnek jöjjön a három nappal ezelőtti zivatar tevékenységről, és ugyan arról a helyről, egy évvel korábban készült fotó.
Noxin Creative Commons License 2007.08.22 0 0 67
20-án éjszaka, amennyi gyönyörű villámot láttam az M7-en Balatontól Pestig, hát azzal nem lehetett betelni. Csak végig esett és nem nagyon lehet megállni az autópályán. Igazság szerint egy halszem objektivvel kellett volna egy dombtetőről fotózni, mert körben mindenhol villámlott.  
nyakashegyi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 66

Ma éjszaka:

 

 

Noxin Creative Commons License 2007.08.12 0 0 65
Előzmény: Noxin (64)
Noxin Creative Commons License 2007.08.12 0 0 64

Villámfotózás nappal 2007.08.11

Nem tudom mennyire látszik majd a baloldali villám, de kézből sikerült fotózni jónéhány próbálkozás után. A DSLR zárja sokkal gyorsabb, mint a kompaktoké, úgyhogy megpróbáltam a villámlásnál exponálni. Az esetek többségében le is maradtam, pedig volt ennél szebb is, de ezt sikerült elkapni.

Zár: 1/20, rekesz: 19, iso100.

Echo Zulu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 63

Két kedvencem a sajátjaim közül nekem is itt van:)

 

 

 

 

nyakashegyi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 62

Üdv. Én kameráztam, majd abból vágtam ki a képet. Ezért lett ilyen a minősége. Meg azért, mert csak egy kicsi Canon Powershot A520 volt a gép.

 

Noxin Creative Commons License 2007.07.10 0 0 61

Jó néhány képen van még villám, de amilyen este volt, nehéz volt fényképet csinálni villám nélkül. Viszont messze volt a vihar, emiatt a villámok legnagyobb része halvány és távoli volt.

Én 6 másodperceket exponáltam, szerencse kérdése, hogy 4 másodperc alatt sikerül-e fogni valamit. Inkább kényelmetlen tartósan 4-5 másodpercenként exponálni, hacsak nincs időzített sorozatfelvétel a gépen, a Minolta A1-emen volt.

Előzmény: Ati88 (60)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 60
Lásd az 50-es sorszámú hozzászólást, Noxin kolléga is írta, hogy jó 70-80 képet lőtt, amiből lett jó is. (Nem írta az arányokat, de gondolom a többség kuka.)
Előzmény: Vayyeg (55)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 59
Igen, érdemes, de lehet, hogy több "sikertelen" képed lesz. (A memóriakártyát meg lehet törölni, úgyhogy sebaj!)
Előzmény: Vayyeg (55)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 58
Szupernovák esetén pedig deríteni szoktam vele.
Előzmény: DIE_ROBOTER (57)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 57
.. pedig még nem is meséltem, hogy űrséták során milyen hasznos a vaku a néhány fényévnyire lévő égitestek megörökítése esetén....
Előzmény: madgie (54)
Vayyeg Creative Commons License 2007.07.10 0 0 55
Naja csak 4 s es záridővel egyáltalán érdemes nekiálnom?
madgie Creative Commons License 2007.07.10 0 0 54
Te se leszel mán betegebb :)))
Előzmény: DIE_ROBOTER (53)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 53
HÁT, a vaku villámfotózásnál kihagyhatatlan. Nagyon jó meg tudja világítani a villámot és az 5km-re lévő hátteret is a kompakt gép vakuja... A villám jó visszaveri a fényt. Csak érdemes a piros szem elleni üzemmódot bekapcsolni, mert a villám is hajlamos pirosodni.
Előzmény: Vayyeg (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!