Keresés

Részletes keresés

szega Creative Commons License 2008.07.24 0 0 69

Egy tavaly nyári nagy vihar alkalmával csináltam. Majdnem kiestem a kocsiból, akkorát szólt... :)))

kustor Creative Commons License 2008.07.23 0 0 68
Sziasztok!

Most bukkantam erre a topikra, hála nyakashegyi kollégának.
Mindjárt kezdetnek jöjjön a három nappal ezelőtti zivatar tevékenységről, és ugyan arról a helyről, egy évvel korábban készült fotó.
Noxin Creative Commons License 2007.08.22 0 0 67
20-án éjszaka, amennyi gyönyörű villámot láttam az M7-en Balatontól Pestig, hát azzal nem lehetett betelni. Csak végig esett és nem nagyon lehet megállni az autópályán. Igazság szerint egy halszem objektivvel kellett volna egy dombtetőről fotózni, mert körben mindenhol villámlott.  
nyakashegyi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 66

Ma éjszaka:

 

 

Noxin Creative Commons License 2007.08.12 0 0 65
Előzmény: Noxin (64)
Noxin Creative Commons License 2007.08.12 0 0 64

Villámfotózás nappal 2007.08.11

Nem tudom mennyire látszik majd a baloldali villám, de kézből sikerült fotózni jónéhány próbálkozás után. A DSLR zárja sokkal gyorsabb, mint a kompaktoké, úgyhogy megpróbáltam a villámlásnál exponálni. Az esetek többségében le is maradtam, pedig volt ennél szebb is, de ezt sikerült elkapni.

Zár: 1/20, rekesz: 19, iso100.

Echo Zulu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 63

Két kedvencem a sajátjaim közül nekem is itt van:)

 

 

 

 

nyakashegyi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 62

Üdv. Én kameráztam, majd abból vágtam ki a képet. Ezért lett ilyen a minősége. Meg azért, mert csak egy kicsi Canon Powershot A520 volt a gép.

 

Noxin Creative Commons License 2007.07.10 0 0 61

Jó néhány képen van még villám, de amilyen este volt, nehéz volt fényképet csinálni villám nélkül. Viszont messze volt a vihar, emiatt a villámok legnagyobb része halvány és távoli volt.

Én 6 másodperceket exponáltam, szerencse kérdése, hogy 4 másodperc alatt sikerül-e fogni valamit. Inkább kényelmetlen tartósan 4-5 másodpercenként exponálni, hacsak nincs időzített sorozatfelvétel a gépen, a Minolta A1-emen volt.

Előzmény: Ati88 (60)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 60
Lásd az 50-es sorszámú hozzászólást, Noxin kolléga is írta, hogy jó 70-80 képet lőtt, amiből lett jó is. (Nem írta az arányokat, de gondolom a többség kuka.)
Előzmény: Vayyeg (55)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 59
Igen, érdemes, de lehet, hogy több "sikertelen" képed lesz. (A memóriakártyát meg lehet törölni, úgyhogy sebaj!)
Előzmény: Vayyeg (55)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 58
Szupernovák esetén pedig deríteni szoktam vele.
Előzmény: DIE_ROBOTER (57)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 57
.. pedig még nem is meséltem, hogy űrséták során milyen hasznos a vaku a néhány fényévnyire lévő égitestek megörökítése esetén....
Előzmény: madgie (54)
Vayyeg Creative Commons License 2007.07.10 0 0 55
Naja csak 4 s es záridővel egyáltalán érdemes nekiálnom?
madgie Creative Commons License 2007.07.10 0 0 54
Te se leszel mán betegebb :)))
Előzmény: DIE_ROBOTER (53)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 53
HÁT, a vaku villámfotózásnál kihagyhatatlan. Nagyon jó meg tudja világítani a villámot és az 5km-re lévő hátteret is a kompakt gép vakuja... A villám jó visszaveri a fényt. Csak érdemes a piros szem elleni üzemmódot bekapcsolni, mert a villám is hajlamos pirosodni.
Előzmény: Vayyeg (51)
Vayyeg Creative Commons License 2007.07.10 0 0 51
Kérdésem lenne a nálam tapasztaltabbakhoz. Rendelkezem egy Minolta Z5-ös géppel. Magávalragadott a villámfotózás de nemtudom hogy a 4 ms-es záridő elég e ehhez a "témához". Van valami tippetek, hogy kéne csinálnom. Vakut használjak e vagy sem? Egyenlőre távkioldóval álványról próbálkozok. Van pár kép de szerintem csak a véletlen műve :D. A válaszokat előre is köszönöm.
Noxin Creative Commons License 2007.06.29 0 0 50

10-15 képpel belőttem magam, aztán exponálgattam még 70-80 képet. Volt még néhány, ahol épp a keresőbe néztem és lemaradtam... 

Szerencsém volt, barominagy.  

Előzmény: gelsystem (49)
gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 49
nagyon süti a kép.......és hogy jött össze????
véletlen.....-hosszúsorozatra volt állítva a gép-....?
a felhővillámok is nagyon durvák rajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Noxin Creative Commons License 2007.06.29 0 0 48

Óbudáról Pest felé, egy hete, éjszaka.

iso200/6sec/4,5

 

veresj Creative Commons License 2007.06.29 0 0 47
Én Photoshopot használok: 640*480 300dpi 10es minőségű tömörités.
Előzmény: M3DTM (45)
gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 46

én spec. irfanview-et használok.......

free letölthető + magyarul is beszél........

M3DTM Creative Commons License 2007.06.29 0 0 45

Hogy méretezted így le a képet hogy maradt a minőség? Én a 2 megás képet lehuztam a 10%-ra és csúnya lett.

gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 44
ez nagyon májer lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)):):)):)::)):
most már mindig, ha vihar, gép ki az erkélyre:)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 43
Előzmény: veresj (42)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 42

lemaradt a kép :)

 

 

 

Előzmény: veresj (41)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 41
Első próbálkozás...
gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 40
4 x 10sec expora kiraktam a gépet állványostól az erkélyre........
YO-l beszartam, akkorát szólt..........................
M3DTM Creative Commons License 2007.06.28 0 0 39

Ez nagyon király lett gelsystem. Hogy sikerült?

 

 

gelsystem Creative Commons License 2007.06.27 0 0 38

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!