Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2007.07.10 0 0 61

Jó néhány képen van még villám, de amilyen este volt, nehéz volt fényképet csinálni villám nélkül. Viszont messze volt a vihar, emiatt a villámok legnagyobb része halvány és távoli volt.

Én 6 másodperceket exponáltam, szerencse kérdése, hogy 4 másodperc alatt sikerül-e fogni valamit. Inkább kényelmetlen tartósan 4-5 másodpercenként exponálni, hacsak nincs időzített sorozatfelvétel a gépen, a Minolta A1-emen volt.

Előzmény: Ati88 (60)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 60
Lásd az 50-es sorszámú hozzászólást, Noxin kolléga is írta, hogy jó 70-80 képet lőtt, amiből lett jó is. (Nem írta az arányokat, de gondolom a többség kuka.)
Előzmény: Vayyeg (55)
Ati88 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 59
Igen, érdemes, de lehet, hogy több "sikertelen" képed lesz. (A memóriakártyát meg lehet törölni, úgyhogy sebaj!)
Előzmény: Vayyeg (55)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 58
Szupernovák esetén pedig deríteni szoktam vele.
Előzmény: DIE_ROBOTER (57)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 57
.. pedig még nem is meséltem, hogy űrséták során milyen hasznos a vaku a néhány fényévnyire lévő égitestek megörökítése esetén....
Előzmény: madgie (54)
Vayyeg Creative Commons License 2007.07.10 0 0 55
Naja csak 4 s es záridővel egyáltalán érdemes nekiálnom?
madgie Creative Commons License 2007.07.10 0 0 54
Te se leszel mán betegebb :)))
Előzmény: DIE_ROBOTER (53)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2007.07.10 0 0 53
HÁT, a vaku villámfotózásnál kihagyhatatlan. Nagyon jó meg tudja világítani a villámot és az 5km-re lévő hátteret is a kompakt gép vakuja... A villám jó visszaveri a fényt. Csak érdemes a piros szem elleni üzemmódot bekapcsolni, mert a villám is hajlamos pirosodni.
Előzmény: Vayyeg (51)
Vayyeg Creative Commons License 2007.07.10 0 0 51
Kérdésem lenne a nálam tapasztaltabbakhoz. Rendelkezem egy Minolta Z5-ös géppel. Magávalragadott a villámfotózás de nemtudom hogy a 4 ms-es záridő elég e ehhez a "témához". Van valami tippetek, hogy kéne csinálnom. Vakut használjak e vagy sem? Egyenlőre távkioldóval álványról próbálkozok. Van pár kép de szerintem csak a véletlen műve :D. A válaszokat előre is köszönöm.
Noxin Creative Commons License 2007.06.29 0 0 50

10-15 képpel belőttem magam, aztán exponálgattam még 70-80 képet. Volt még néhány, ahol épp a keresőbe néztem és lemaradtam... 

Szerencsém volt, barominagy.  

Előzmény: gelsystem (49)
gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 49
nagyon süti a kép.......és hogy jött össze????
véletlen.....-hosszúsorozatra volt állítva a gép-....?
a felhővillámok is nagyon durvák rajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Noxin Creative Commons License 2007.06.29 0 0 48

Óbudáról Pest felé, egy hete, éjszaka.

iso200/6sec/4,5

 

veresj Creative Commons License 2007.06.29 0 0 47
Én Photoshopot használok: 640*480 300dpi 10es minőségű tömörités.
Előzmény: M3DTM (45)
gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 46

én spec. irfanview-et használok.......

free letölthető + magyarul is beszél........

M3DTM Creative Commons License 2007.06.29 0 0 45

Hogy méretezted így le a képet hogy maradt a minőség? Én a 2 megás képet lehuztam a 10%-ra és csúnya lett.

gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 44
ez nagyon májer lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)):):)):)::)):
most már mindig, ha vihar, gép ki az erkélyre:)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 43
Előzmény: veresj (42)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 42

lemaradt a kép :)

 

 

 

Előzmény: veresj (41)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 41
Első próbálkozás...
gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 40
4 x 10sec expora kiraktam a gépet állványostól az erkélyre........
YO-l beszartam, akkorát szólt..........................
M3DTM Creative Commons License 2007.06.28 0 0 39

Ez nagyon király lett gelsystem. Hogy sikerült?

 

 

gelsystem Creative Commons License 2007.06.27 0 0 38
M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 37
M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 36

Tehát ilyen...

M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 35

....akkor nagyon gyengének tünik..vagy épp ez a jó?

M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 34
Ha nincs semmi fény a háttérben......
zuglo_14 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 33
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 32
Türelemjáték és egy jó álvány se ártana...na meg egy nagyobb gép ...nagyon lebutitottam a képet.
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 31
villám
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 30
Canon ixus 40

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!