Keresés

Részletes keresés

gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 49
nagyon süti a kép.......és hogy jött össze????
véletlen.....-hosszúsorozatra volt állítva a gép-....?
a felhővillámok is nagyon durvák rajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Noxin Creative Commons License 2007.06.29 0 0 48

Óbudáról Pest felé, egy hete, éjszaka.

iso200/6sec/4,5

 

veresj Creative Commons License 2007.06.29 0 0 47
Én Photoshopot használok: 640*480 300dpi 10es minőségű tömörités.
Előzmény: M3DTM (45)
gelsystem Creative Commons License 2007.06.29 0 0 46

én spec. irfanview-et használok.......

free letölthető + magyarul is beszél........

M3DTM Creative Commons License 2007.06.29 0 0 45

Hogy méretezted így le a képet hogy maradt a minőség? Én a 2 megás képet lehuztam a 10%-ra és csúnya lett.

gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 44
ez nagyon májer lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)):):)):)::)):
most már mindig, ha vihar, gép ki az erkélyre:)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 43
Előzmény: veresj (42)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 42

lemaradt a kép :)

 

 

 

Előzmény: veresj (41)
veresj Creative Commons License 2007.06.28 0 0 41
Első próbálkozás...
gelsystem Creative Commons License 2007.06.28 0 0 40
4 x 10sec expora kiraktam a gépet állványostól az erkélyre........
YO-l beszartam, akkorát szólt..........................
M3DTM Creative Commons License 2007.06.28 0 0 39

Ez nagyon király lett gelsystem. Hogy sikerült?

 

 

gelsystem Creative Commons License 2007.06.27 0 0 38
M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 37
M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 36

Tehát ilyen...

M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 35

....akkor nagyon gyengének tünik..vagy épp ez a jó?

M3DTM Creative Commons License 2007.06.25 0 0 34
Ha nincs semmi fény a háttérben......
zuglo_14 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 33
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 32
Türelemjáték és egy jó álvány se ártana...na meg egy nagyobb gép ...nagyon lebutitottam a képet.
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 31
villám
M3DTM Creative Commons License 2007.06.22 0 0 30
Canon ixus 40
nagy-srac Creative Commons License 2007.05.30 0 0 29

Az idei termésből:

Gigantos Creative Commons License 2007.05.06 0 0 28
Naggyon jó képek!!!! Imádom ezt a témát!
Előzmény: eggohoek (24)
Ati88 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 27
Ismét szezon van! Tegnap éjjel volt itt egy kis bemutató... Sajnos lemerült az akkumulátorom. :-(
Ati88 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 26
Nagyon jók!
Előzmény: eggohoek (25)
eggohoek Creative Commons License 2006.09.25 0 0 25

Első villámos próbálkozásra ezek jöttek össze.

Szererncsém volt a viharral, sok villám volt, de nem esett az eső.

Általában f 9-el csináltam, 20 mp-vel, DSLR-el 18 mm-en. Igy utólag inkább B idővel csinálnám őket.

eggohoek Creative Commons License 2006.09.25 0 0 24

eggohoek Creative Commons License 2006.09.25 0 0 23

Ati88 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 22
Sajnos csak a gyengébb fényképezőgép volt a kezem ügyében.
Villám 2006.09.18.
Ati88 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 21
Miután jól kitárgyaltuk ezeket a dolgokat, jöhetne már egy nyamvadt zivatar, mert minden összejött egy jó villámfotózáshoz, csak az a villám nem...
:-)
Előzmény: zorko (20)
zorko Creative Commons License 2006.08.04 0 0 20

hehe, mostmár jól belegabalyítottam magam....

 

szóval: a kisülési csatorna a kisülés befelyeztével gyorsan lehűl. Egy nagyobb méretű csatorna (villám) lassabban hűl le, ezért eleve kicsit hosszabb ideig marad vezető, mint egy villanócső esetén. Villanócsőnél viszont nincsenek másodlagos, további kisülések (normálisan :-), itt tehát ez eleve mindegy.

Villámnál nem, mert egy kisüléssel általában nem semlegesítődik a teljes töltésmennyiség (mert a töltés alapvetően nem vezető térfogatban van jelen), és az aktív csatorna ezért "csalogatja" a további kisülést, amíg van a közelben töltés (feszültségkülönbség). És minden újabb kisülés után megint vezető marad egy rövid ideig.

Tehát egy átlagos villám "élettartama" így áll össze:

1. aktív kisülés + csatorna ki nem hűlés + 2. aktív kisülés + csatona ki nem hűlés + ... + n. aktív kisülés

 

az először írt nagyságrendi becslés a csatorna kihűlési idejére vonatkozott, a második a villám élettartamára.

Előzmény: zorko (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!