Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2012.07.08 0 0 159

Kikapcsolható,de nekem pl van egy két hotpixelem és csak a zajszűrő funkcióval tünnek ell és igen hosszú záridő,hosszú zajszűrés,viszont nem képszerkesztővel kell eltüntetni azt az egy két hotpixelt

Előzmény: jupiter-8 (155)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 158

D3100-on kikapcsolható szerencsére. De ha be van kapcsolva, akkor igen, annyi, mint az expo idő. 30-mp-es záridőknél nem szoktam használni. 10-15 percig nem jelentkezik olyan mértékben a hotpixelesedés, amennyivel érdemes lenne foglalkozni. Az ide linkelt képeimen sem volt, az összerakáson kívül más szerkesztést nem kaptak.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 157

"Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy"

 

Igaz, egy jól beborult háttér előtt viszont lehet látványos. Volt is itt egy hivatkozás ilyenre.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 156

Van, ahol kikapcsolható. Akkor viszont lehet kézzel irtani a hotpixeleket.

Előzmény: syrius (154)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 155

Én tegnap este épp a zajszűrés miatt maradtam le a lényegről (Canon SX150is géppel). A DSLR gépek némelyikén kikapcsolható a zajszűrés (pl. Canon EOS 1000D).

Előzmény: syrius (154)
syrius Creative Commons License 2012.07.07 0 0 154

Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy, szóval csak akkor az igazi, ha a szomszédban csap le. Éjszaka viszont tényleg elég a 4-5.6-os rekesz és fényszegény környezetben 10-20 sec. Csak az a nyavalyás zajszűrés ne lenne, naná, hogy mindig akkor csapnak le a legszebb villámok.

A CMOS/DSLR kamerákon is lefut az exp. idővel megegyező zajszűrés?

Előzmény: Ati88 (153)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 153

Nappali fényben igen. Az ND szűrő semleges szürke színű, az a feladata, hogy csökkentse az objektívbe jutó fény mennyiségét. Ha van több ND szűrőd, alaposan lecsökkentheted a fény mennyiségét, így növelned kell az expozíciós időt. Plusz jól lerekeszeled az objektívet, így drámaian megnövelheted az expozíciós időt. Ez a módszer másra is jól használható, nem csak villámfényképezésre.

Előzmény: Pityu... (152)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.07 0 0 152

Vagyis szűrő nélkül csakis rövid záridő lehetséges?

Előzmény: Ati88 (150)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 151
http://indafoto.hu/nmb/image/15615993-3181da3d/user
Talan most jo lesz a link. NMB kepe.
Előzmény: Dragon22 (149)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 150

Egy ND szűrőt tegyél az objektív elé. Jó sötétet. Azzal lehet a záridőt növelni.

Előzmény: Pityu... (148)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 149
Nappal nem igazan tudsz mit csinalni. Nekem volt itt egy kepem (amit mar toroltem,mert nem tetszett), az reggel keszult. ISO a minimumon, rekesz kozel maximumon es meg ugy sem tudtam tobb masodperces zaridot elerni. Allitsd sorozatra a gepet es rogzitsd a tavkioldot. akkor talan 1-2kepen lesz villam. Nekem 200bol 1en volt. Ez egy ismerosom kepe:
indafoto.hu/nmb/image/15615993-3181da3d/user
O kezbol keszitette.
Előzmény: Pityu... (148)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.07 0 0 148

Nos tegnap világos nappal próbálkoztam villámot fotózni de a kép totál kiégett állítgattam mindent rekesz értéket volt 8,11,16,22,a záridőt meg 30" ra raktam,de semmi jó kép,nappal miket hogy kell állítani?

Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 147

Tegnap előtti műsor részletei:

benght Creative Commons License 2012.07.06 0 0 146

Szia, lehet fotózni, állványról, manuális beállítással hosszú záridővel, vagy a 4 másodperces tűzijáték programmal.

Előzmény: balusecurity (145)
balusecurity Creative Commons License 2012.07.06 0 0 145

sziasztok érdeklődők hogy ilyen géppel lehet már villámot fotozni? 

 

Nikon coolpix p510 

 

http://digitalko.hu/index.php?id=coolpix_p510_voros&kat=felprofi_fenykepezogep

 

köszönöm!

syrius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 144

Ide is elérkezett. Sajnos a kezdeti tüzijátékról lemaradtam, de egy kettő azért sikerült:

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 143

Még egy:

Szintén több képből. Ez sajnos csak 7. Megeredt az eső és nem akartam eláztatni a gépet a nyitott ablak előtt. :(

homerx Creative Commons License 2012.07.04 0 0 142

brutaljo! :)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 141

Remélem lesz folytatása. Van egy domb, ahonnét Sorpon nagy részét belátni, de villámlásban egy dombtetőre nem szívesen megyek fel. Viszont, ha a következő is ilyen messze vonul el, akkor lehet, hogy megpróbálom.

Előzmény: syrius (140)
syrius Creative Commons License 2012.07.04 0 0 140

Jujjjj! Ügyes, de ezek külön-külön is hatásosak, nemhogy így együtt. Várjuk a folytatást, estére ismét riasztás van a nyugati országrészen :-)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 139

Nem bírtam ki estig, inkább gyorsan összeraktam:

28 képből van összerakva Starstax nevű programmal.

Nem csak a plusz villámok lettek átrakva! Állványról készültek a képek, mindegyik ugyanolyan beállításokkal. A program a különbségeket (világosabb részek) adja hozzá a sorozat egy képéhez. (vagy vonja ki, beállítás függő)

A program ingyenesen letölthető innen: http://markus-enzweiler.de/StarStaX/StarStaX.html

A sorozatot manuális módban, rögzített távkioldóval készítettem.

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 138

Sziasztok!

 

Ezt ma reggel készítettem:

 

Álványra rakott géppel, sorozatra állítva, rögzített távkioldóval 200 képből ez az egy sikerült. :)

Tegnap este lettek jobbak is. Majd rakok fel még, de azokkal kicsit trüközni szeretnék, de erről majd később.

Dragon22 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 137

Sziasztok!

 

Az első villámos képem szeretném megosztani veletek:

 

 

Sajnos nem lett olyan, mint szerettem volna. A lakás ablakából sajnos csak így sikerült elkapni. A gépet messze kellett raknom az ablaktól, nem akartam, hogy eső érje. A következő alkalommal inkább kimegyek valahova, ahonnét az egész várost belátni.

Sopronban készült a kép.

Pityu... Creative Commons License 2012.06.15 0 0 136

Köszönöm a válaszod,nagyon nagyon kezdő vagyok ebben a villám fényképezésben de legközelebb kipróbálom amit írtál

Előzmény: csakb (135)
csakb Creative Commons License 2012.06.15 0 0 135

"a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?"

 

Nem, sajnos. Ha ütközésig tekered, akkor általában túl mész a végtelenen. A végtelen valahol a végállás közelében van. Úgy látom, Canont használsz, IS II-es kitobival. Arról sajnos lespórolták a távolságskálát, vélhetően dollármilliókat spórolva meg ezzel a húzással. ;]

 

A legyegyszerűbb eljárás ilyenkor, hogy valami nagyon távoli fényforrásra próbálsz fókuszálni, és csinálsz pár tesztképet, ahogy azt már írták. 3-4 próbálkozásból el lehet találni a végtelent.

 

Esetleg megpróbálhatod nappal is belőni, hogy hol van a végtelen, és bejelölöd a gyűrűn. Másik lehetőség, hogy eltekered ütközésig, és megpróbálod megjegyezni, hogy mennyit kell kb. visszatekerni a végtelenig. De pár tesztkép az éles akcióban mindig segít.

 

A 2. kép elég éles lett, de ilyen sötétben szerintem nem kell lerekeszelni f/8-ra.

 

Előzmény: Pityu... (132)
Pityu... Creative Commons License 2012.06.14 0 0 134

Jó képek

Előzmény: AwesomeZoll (133)
AwesomeZoll Creative Commons License 2012.06.14 0 0 133

Sziasztok!

 

Én az élességet kézzel állítottam egy városi lámpa fényérem így lettek ilyenek a képek.

 

 

Pityu... Creative Commons License 2012.06.10 0 0 132

Hát én is próbálkoztam tegnap de nekem nem nagyon megy pedig úgy csináltam ahogy itt leírták,a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?Nos csináltam olyan képet

 

18mm kitekerve a fókusz "végtelenre"

 

 

aztán 18mm a fókusz vissza betekerve

ez talán sikerült valamennyire

 

De még mindíg nem tudok éles képeket készíteni,hogyan tudnék jobb képeket csinálni?

huf Creative Commons License 2012.06.10 0 0 131

Villámparádé tegnap éjjel

 

http://www.facebook.com/andrasbacskaiphotos

Ati88 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 130

A tegnap éjjeli műsor legjobban sikerült képe.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!