Keresés

Részletes keresés

jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 118

Nálam a 30 másodperc alap dolog, azért is nem írtam. :-)

Előzmény: benght (117)
benght Creative Commons License 2012.05.06 0 0 117

Annyit fűznék hozzá, Dulovits azt írta egyik művében: ha este fotózunk, B időre állítjuk a zárat, kinyitjuk, és hagyjuk, hogy a villám ráexponálja magát a filmre, akár több is egymás után.

Digi gépnél ez úgy néz ki, hogy 15 sec-re állítjuk ha nincs Bulb, és exponálgatunk. Ha a háttér beexponálódik ennyi idő alatt, és zavaró, sötétebb helyre kell vonulni. 

Előzmény: jupiter-8 (112)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 116

Kicsit pontatlan voltam. Végtelenhez közelire (közelítő) értettem, de lehet nyugodtan teljesen végtelen is a beállítás.

Előzmény: syrius (113)
pgazso Creative Commons License 2012.05.06 0 0 115

Sziasztok!

 

Csináltam egy szerkezetet (ami a neten is fellelhető) ami a villámlás pillanatában süti el a gépet (amelyiken van távkioldó csatlakozó). 9 V-os elemről működik és a villámnak a fényét érzékeli majd egy kis elektronika segítségével elsüti még időben a gépet. akit érdekel, szívesen segítek vagy ha nem akarsz bajlódni vele, meg is csinálom. Pár ezer forintból kihozható. 

 

Ha érdekel akkor írj a gazs.peter@gmail.com címre!

Noxin Creative Commons License 2012.05.05 0 0 114

Mint a képen is látszik, pont középre esett a kábel, az AF meg arra állt be...

Keress a gépeden manuális fókuszállítási lehetőséget, az a biztos.

Előzmény: Pityu... (111)
syrius Creative Commons License 2012.05.05 0 0 113

Végtelen - távolira.

És fohászkodni Zeuszhoz.

Előzmény: jupiter-8 (112)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 112

Javaslatom:

1. képkivágás beállítása

2. élességállítás autófókusszal valami távoli tárgyra, ha ez nem megy akkor manuálfókusz végtelen közelire

3. tükörfelcsapás

4. önkioldó

Mindezt természetesen állványról.

Innentől kezdve már csak exponálni serényen és várni, hogy képre kerüljön a villám.

Ahogy a fotódat elnézem egyrészt bemozdult (talán olcsó, műanyag állvány és erős szél miatt) és az élesség az előtérben lévő vezetéken van, ezért is lett a háttérben lévő villám életlen.

Kialakul ez csak sokat kell gyakorolni.

Előzmény: Pityu... (111)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.05 0 0 111

Én is álványról próbáltam azzal semmi gond,a gépem amúgy egy canon 1100d,csak az élességel volt gond

 

itt a kép amit csináltam

Előzmény: Noxin (110)
Noxin Creative Commons License 2012.05.05 0 0 110

Először is állványról fotózunk, másodszor pedig gépfüggő, hogy be tudod-e fixen állítani végtelenre.

Ha van tereptárgy a távolban, amire tud fókuszálni, akkor kis kompakttal is lehet probálkozni. Tükrösnél értelemszerűen MF állásban végtelenre állítva.

 

Előzmény: Pityu... (109)
Pityu... Creative Commons License 2012.05.05 0 0 109

Látom régen volt itt valaki is de azért próbálkozom ,minap sikerült egy villámot lekapnom,csak egy valamit nem tudok hogyan kell élességet állítani úgy hogy az egéssz kép éles legyen mert a villámlás életlen lett

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 108

A második kép nagyon tuti, plussz pont, hogy délutáni szürkület van, és nem égett meg a kép.

Előzmény: TheCzirko (107)
TheCzirko Creative Commons License 2011.07.22 0 0 107

Halihó,

 

 

Most akadtam rá erre a topicra, gondoltam posztolok is. :)

Első villámfotó-próbálkozásaim:

 

További szép napot!

syrius Creative Commons License 2011.07.21 0 0 106

Az én Pana FZ-30-amon nem lehet kikapcsolni (ezért néha brutál vagyok és egy kikapcs/bekapcs-csal resetelek. Gondolom nem tesz jót a rendszernek, de ezek a villámok mindig kifigyelik mikor vagyok zajszűrésben.

Előzmény: jupiter-8 (105)
jupiter-8 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 105

Én a hosszúexpós zajszűrést nem szoktam bekapcsolni villámfotózásnál, pont az általad leírt bosszúságok miatt. Bár így is van, hogy a 30 másodperc lejárta után közvetlenül csap le a villám. :-(

Előzmény: syrius (104)
syrius Creative Commons License 2011.07.20 0 0 104

Előbb az ablak előtt 100 m-re csapott le egy gyönyörűséges, majd a masik irányban maradtam le egy hasonlóról a tegnapi többfelvonásosban. Aztán az utolsó részben végre bejött egy-kettő, bár a hócippőm tele

 

van azzal, hogy a gépem akkkor szűr zajt, amikor a legszebbek villognak.

 

 

jupiter-8 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 103

Végre Miskolcon is volt egy kis égi játék:

 

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.06.02 0 0 102

Nekem sem ment ma délután, éjszaka szoktam általában. Még nd8 (szürke) szűrőt is tettem fel, de legszűkebb rekesszel és legalacsonyabb ISO-val is csak 1-1,5 mp volt tűréshatáron belül. Amúgy nikon d5000-rel és ugyanúgy 18-55 kittel estem neki a témának. Infra szűrővel viszont 70 mp alatt látszott csak értelmesen a város, a villám meg semennyiresem :) Szóval kéne valami köztes megoldás :)

Én azt javaslom, egyelőre éjszakai viharokkal próbálkozz, és ha az már megy, akkor fogsz ott tartani mint most én, és akkor neki lehet esni a nappali villámfotózás témának :P

Előzmény: fireproof1173 (100)
Noxin Creative Commons License 2011.06.02 0 0 101

Full manuális expo beállítás, alacsony iso, szűk rekesz, max. 8-15 másodperc expo többször egymás után. Ki kell játszani a jót. Nappal másképp nem igazán megy.

Előzmény: fireproof1173 (100)
fireproof1173 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 100

Sziasztok. Van egy NikonD3000 gépem és egy 18-55 kitobi. Na most az a problémám h szeretnék villámot fotózni de mindig kiég a kép ha hozzú záridőt használok. Hogyan tudnék jó villámfotókat csiálni? vagy most túl világos van ehhez?

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.06.01 0 0 99

és a mai termés, először próbélkoztam bulppal:

 

 

zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 98

Hát, ebből a 2 opcióból nekem inkább b&w, de miért nem fakítod kicsit azt a királykéket, és akkor sztem jobb lesz. Én is visszavettem az enyémek színéből, éppen csak annyit, hogy ne legyen arcbamászó.

Előzmény: Rizscsibe (96)
zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 97

Az eddigi idei termés: (az első 3 május 27 éjszaka, az utsó ma koraeste)

 

 

 

 

és egy, ami még világosban készült:

 

 

 

Rizscsibe Creative Commons License 2011.05.30 0 0 96

Nekem jobban tetszik b&w, csupán ezért.

 

 

Színesben:

 

Előzmény: Noxin (94)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.05.30 0 0 95

Fekete-fehér Nikon D80-assal csinálta.

Előzmény: Noxin (94)
Noxin Creative Commons License 2011.05.30 0 0 94

Miért nem szines?

Előzmény: Rizscsibe (93)
Rizscsibe Creative Commons License 2011.05.30 0 0 93

Hellóka,

 

Első próbálkozásom villámfotó témakörben. ;)

 

Noxin Creative Commons License 2011.05.25 0 0 92

Az ott a nap fent hátul?

Előzmény: kgyd (91)
kgyd Creative Commons License 2011.05.25 0 0 91

Technikailag gyenge kép, de van egy páratlan tulajdonsága: 1/200 s zársebességgel készült.:)

ötfelezős Creative Commons License 2010.08.24 0 0 90

...légköri viszonyok nélkül, egy adott villám képe akármilyen távolságból pontosan ugyanúgy exponálódik. (adott (felületi) fényessége van, mindegy, hogy milyen messziről fotózod...

Ebben, bocsánat, én kételkednék. A távolsággal négyzetesen csökken.

Előzmény: zorko (11)
jupiter-8 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 89
 2010.08.16.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!