Keresés

Részletes keresés

mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 738
"Nekem a minimális utazási idő vna a sor elején. :)
Sokszor 3-400 Ft-al is hajlandó lennék többet fizetni, csak érjek oda mielőbb "

Te így vagy vele,més nem..illetve mondtam,ha többen utaztok,akkor a vonat előnyben részesül sokaknál...

"Nem beszélve arról, hogy a vonattal mennyi probélma van. Esik egy kis hó, lefagynak a váltók, leszakadnak a vezetékek, rádől egy fa a sínre, vonat-gépkocsi karambol, valaki a vonat elé ugrik stb."
Azért ezek nem mindennaposak - szerencsére - errefele,hidd el egyes főbb vonalakon jóval több gubanc van.
Amúgy volt olyan,amikor a vonat hazavitt igaz 6 óra alatt,de a busz már Zeg.-ről el sem indult fel nappal a jég miatt..

"Állandó késések. Nekem ennyi elég volt, hogy ha lehet kerüljem a vonatot."
Látod,sokaknak még nem...:))

" Az intercity ráadásul sokkal drágább, mint a busz."
Egyezik. Én sem járok azzal,max. sógoréknál:))

"A sima gyors meg lassú, és kényelmetlen szar."
Kényelmet sokféleképp ítélik meg az emberek,valaki a zegi setrák-ra mondja ugyanezt...:(

"De nem értem meg azokat, akinek a 2 órás buszút sok."
Ebben én sem tudok neked segíteni:)

"Szerintem ezt azért meggondoltad volna, mert a vonatút a 4és fél órához közelít, a busz meg alig éri el a 3-at Egerszegről...."
A 4,5 még csak 4,s mint mondtam,nálam a szempont a minél további otthonmaradás...csak ezt a MÁV sem támogatja,mert az esti jó kis sebesemet 7kor tönkretették.:(((

Előzmény: MBman (737)
MBman Creative Commons License 2007.03.12 0 0 737

Nekem a minimális utazási idő vna a sor elején. :) Sokszor 3-400 Ft-al is hajlandó lennék többet fizetni, csak érjek oda mielőbb (akár pestre, akár haza)

Nem beszélve arról, hogy a vonattal mennyi probélma van. Esik egy kis hó, lefagynak a váltók, leszakadnak a vezetékek, rádől egy fa a sínre, vonat-gépkocsi karambol, valaki a vonat elé ugrik stb. Állandó késések. Nekem ennyi elég volt, hogy ha lehet kerüljem a vonatot. Az intercity ráadásul sokkal drágább, mint a busz. A sima gyors meg lassú, és kényelmetlen szar.

 

De nem értem meg azokat, akinek a 2 órás buszút sok.

 

 

"de előtte tuti hogy a 17:00-ás rovására az esti vonatot választottam volna,mert az később megy...

Szerintem ezt azért meggondoltad volna, mert a vonatút a 4és fél órához közelít, a busz meg alig éri el a 3-at Egerszegről....

 

 

 

 

Előzmény: mcg (736)
mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 736
"Egyébként azt gondoltam, hogy egyből telt házzal fog menni már első alkalommal is, mert a vonatról átszoknak a buszra.... De ha nekik kell a 3és fél órás vonatozás, akkorcsak hajrá! :)"

Azzal a járatal zömében azok utaznak,fognak utazni,akik eddig is busszal mentek,most nekik nem kell felnomorogniuk a korábbi járatokra...

A 17:27-esről nem lesz sok átszokó,mert ott zömmel csoportosan mennek az emberek,s 3-4 főnek buszon utazni nem olyan nagy élmény,mint a vaskerekűn..
Egyéni utasokból (egyedül utazók) páran majd lehet átszoknak,de el kell fogadni,hogy valaki 2 órát sem szeret buszozni...ez van..

A 18:07-esről meg azért nem szoknak át,mert aki azt választotta,az azért tette,mert nem akart korábban elindulni..illetve azon a vonaton nagyobb a 33%-ossal,ill. teljesárral utazók...előbbieknek a VOLÁN tudtommal semit sem ad (26 év alatt)...

Én pl. azért nem fogok sose azzal a busszal menni,mert ha egyedül jövök fel,akkor minél később,azaz pl. hétfő reggel akarok csak (bár ma is ráértem volna dél fele az északi parton vonatozni) , ha meg többen jövünk,akkor a társaság miatt vonat...Ennyi.

Az egerszegi 19:00-ás jó ötlet volt,ha én zegi lennék,akkor ezzel járnék,de előtte tuti hogy a 17:00-ás rovására az esti vonatot választottam volna,mert az később megy...







Előzmény: MBman (735)
MBman Creative Commons License 2007.03.12 0 0 735

"ZVR-102 gyártási és beszerzési éve is '99. Ez gondolom elírás, régebbi kell hogy legyen."

Szerintem is régebbi, olyan 95-96 körüli lehet. Beszerzési éve megeshet, hogy 99. Gondolom a két ZVR rendszámú E98-al egyidőben szerezték be őket nem?

 

".....Ezt miből gondolod.

Amúgy egy hét telt el a járat indulása óta. Nem kellene messzemenő következtetések levonni, egyelőre. Amúgy a vasárnapi 19:00-ás Zalaegerszeg-Budapest az indulását követő 2. héten csak 10-12 utassal ment."

 

Ezért is írtam, hogy várjunk még pár hetet. De a mondandóm inkább a rendszeres reggeli járatra vonatkozott. Egerszeget inkább ne hasoníltsuk ehhez. Háromszor akkora város, vonatközlekedés egy nagy nulla. meg onnan addig is több busz indult 5 kor. Akinek kora volt az 5 óra- átment 7 re.

 

 

Gondolom nem az a lényeg, hogy az a szentgrótról pestre tartók leszállnak-e vagy sem. Csak a jegyet külön veszik meg, mert más a két járat száma.

Egyébként azt gondoltam, hogy egyből telt házzal fog menni már első alkalommal is, mert a vonatról átszoknak a buszra.... De ha nekik kell a 3és fél órás vonatozás, akkorcsak hajrá! :)

 


 

 

V_Carvalho Creative Commons License 2007.03.12 0 0 734
Nofene, itt mindenki "kémkedett"... :))

Lehetséges. De csak 2 átutazó lett volna? Akkor Hévíz-Szentgrót (+ közte néhány falu) mivel jár fel Pestre? Biztos csak Keszthely van kiírva... mert elvileg 2 külön viszonylat.
Múlt héten viszont mindenki leszállt, de mintha utaztak volna tovább is.
Előzmény: setra415HD (733)
setra415HD Creative Commons License 2007.03.12 0 0 733

"Keszthelyen le kell szállni a továbbutazóknak, és külön kell jegyet venni Pestig, mert más a viszonylatszám."

Én úgy láttam a két átutazó nem szállt le:-)

Előzmény: V_Carvalho (727)
setra415HD Creative Commons License 2007.03.12 0 0 732

"De hogy 20 emberrel felmegy vasárnap, üresen meg visszajön, ez egyelőre minden csak nem nyereséges...."

 

Ezt miből gondolod.

 

Amúgy egy hét telt el a járat indulása óta. Nem kellene messzemenő következtetések levonni, egyelőre.

Amúgy a vasárnapi 19:00-ás Zalaegerszeg-Budapest az indulását követő 2. héten csak 10-12 utassal ment.

Most pedig rendszeres a másodrész.

 

 

Előzmény: MBman (729)
mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 731
"Te akkor nem is utazol... de mégis nagyon képben vagy az utasszámokat illetően:) "
Mármint én nem utazok?

De...:)

Hetente járok Bp-re...csak valamikor teszek egy kis kerülőt Győr fele...:)))
De 2003-2004-ben mentem én már Keszthely-Veszprém,Veszprém-Bp útvonalon is,mert akkor este az ment..(18:25 - 22:30)
Sőt a múltkor Khely-Zeg-Gőr/Győr-Bp volt,igaz a másnap már vonattal...

A vasárnapi dolgokat láttam,mert arrafele sétáltunk,ma meg jöttem fel reggel.


Amúgy tényleg a vasárnap esti visszajövő járatokon meniyen szoktak lenni?
Pl. 21:00-ás pályás egerszegin,vgy ami az északi parton jön? ill. a 23:00-áson?


Előzmény: V_Carvalho (730)
V_Carvalho Creative Commons License 2007.03.12 0 0 730
Ja, hétfő reggel... értem.

(Te akkor nem is utazol... de mégis nagyon képben vagy az utasszámokat illetően:) )
Előzmény: mcg (723)
MBman Creative Commons License 2007.03.12 0 0 729

2007.03.02 18:59:53 kor írtam: "A hétfőtől szombatig 7:30, vissza 14:15 nek nemtom mi értelme lesz. (persze pénteket kivéve). "

(Keszthely-Bp járatra vonatkozóan)

 

Akkor valaki nagyon leugatott, de most mégse úgy tűnik, mintha be kellene álíltani még egy buszt, mert akkora a zsúfoltság... Még vissazfelé fehérvárig csak-csak... De várjunk még, mert egy hét telt el az indítás óta.

 

De hogy 20 emberrel felmegy vasárnap, üresen meg visszajön, ez egyelőre minden csak nem nyereséges....

mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 728
Éreztem hogy valami ilyesmi lesz...:)))

De Te hogyhogy arra ültél fel? Nem tett volna le a sofőr űtközben (gondolom nem Bp-re mentél)...?:)

Amúgy gondolom elfértél,mert ahogy láttam a 4 kocsiban most kevesebben voltak,mint 1 hete a kettőben...:))
Előzmény: Carpy (725)
V_Carvalho Creative Commons License 2007.03.12 0 0 727
Itt azt írják, hogy ZVR-102 gyártási és beszerzési éve is '99. Ez gondolom elírás, régebbi kell hogy legyen.

Most ez jött Bükfürdőről és ment tovább. Nem lehetett nagy élmény pl. Szentgrót-Hévíz között, mellékutakon kegyetlenül zörög... autópályát viszont szereti :)
Keszthelyen le kell szállni a továbbutazóknak, és külön kell jegyet venni Pestig, mert más a viszonylatszám.
mcg: azért álltunk a telep bejáratánál, mert valaki Szentgróttól kért számlát, de emiatt nem kaphatott. Félház volt, ~25 utas. Ez szerintem nem olyan rossz a szombati munkanap miatt. És még mindig nagyon kevesen tudnak róla... Majd jövő héten :)
(Reggel nem megy semmi vasárnap, nemhogy "zörgős E95"...)
Dtomesz Creative Commons License 2007.03.12 0 0 726
Akkor nagyon "beteg" lehettél :-))
Előzmény: Carpy (725)
Carpy Creative Commons License 2007.03.12 0 0 725
Vonatból készült a kép :)

(Igen, igen, vonatra ültem, én, aki - mint mostanában másoktól megtudtam- , zsigerből utálom a vonatot... Jó, mi?)
Előzmény: mcg (724)
mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 724
Maga meg mit csinált ott a susnyásba?

Tán lerakták a buszról,mert nem volt jegye?

:))
Előzmény: Carpy (718)
mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 723
Állomásra már 4,de ebből 1 tuti a rózsánál szállt fel...

Itt fel 6-an,ebből 3 kollégista,egy fiatal anyuka+kisgyerek,illetve még egy teljesárus...
Kiváncsi vagyok a hét egyéb napjain mennyien lehetnek..

Bár most hétvégén a vonatokon is csak félház volt az 1 nap miatt...:(

Előzmény: setra415HD (722)
setra415HD Creative Commons License 2007.03.12 0 0 722

"Sajna rggel meg zörgő E95 volt...:((("

 

Utas mennyi volt?

Előzmény: mcg (721)
mcg Creative Commons License 2007.03.12 0 0 721
De akkor megint késve indultatok,met fél6-kor még ti álltatok a telep bejáratánál,nem?
Utaslétszám?
Én 20-25-öt láttam távolról...

Sajna rggel meg zörgő E95 volt...:(((
Előzmény: V_Carvalho (716)
Carpy Creative Commons License 2007.03.12 0 0 720
Látom, nagyon ráérsz :)
Előzmény: MBman (719)
MBman Creative Commons License 2007.03.12 0 0 719

Fotómontázs :)

 

 

Remélem nem haragszol :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Carpy (718)
Carpy Creative Commons License 2007.03.11 0 0 718
Előzmény: V_Carvalho (716)
MBman Creative Commons License 2007.03.11 0 0 717

Nem mai "gyerek" már. Hátul is "rohad már szét". Ezeken a szántóföldhöz hasoníltó magyar utakon nem csoda, hogy szétment...

A verebek azt csiripelik, hogy már nemnagyon küldik különjáratnak, helyébe a JMD-610 lépett, és kapott sárga rendszámot. Igaz ez?

 

Akkor mégse volt oylan nagy félreinfo amikor azt írtam, lehet hogy valamelyik setra fogja csinálni az új járatot vasárnaponként :)

 

A rendszámok változatosságának kedvéért én meg ZVR-101-el jöttem! :) Mire értetek ti fel?

Előzmény: V_Carvalho (716)
V_Carvalho Creative Commons License 2007.03.11 0 0 716
Kellemes meglepetés: ma ZVR-102 volt az új keszthelyi gyorsjáraton. Kérdeztem a sofőrt, hogy ezután is ez lesz-e: azt mondta, változó, "mikor hogy...". Furcsa.
ZVR-102 nagyon kényelmes, jó busz, csak Setra létére úgy zörög mint egy rosszabb E98.
MBman Creative Commons License 2007.03.11 0 0 715
Nem én. De egy Merci Intoruro nem 85-90-et bír. MEg az Irisar Scania sem
Előzmény: Grimbi (714)
Grimbi Creative Commons License 2007.03.11 0 0 714
Te hajtottad a buszt, hogy tudod mit bír és mit nem?
Előzmény: MBman (690)
MBman Creative Commons License 2007.03.11 0 0 713

Sztem nem szegeztek fegyvert a fejéhez, hogy "márpedig le kell érned 2:25 alatt Hévizre", és hogy "lakott területen belül 100-al kell menned".

Úgyhogy nem sajnáltam volna, ha elveszik a jogsiját.

 

Vannak olyan sofőrök is, akik tempo 100-as buszt csak 85-el hajtanak sztrádán, amikor fél órás késésben vannak. Ez a másik véglet :) Velük is el kéne beszélgetni.

Előzmény: monor-21 (712)
monor-21 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 712

Persze, hogy nem.

 

Itt a veszély nem baleseti egy őszi késő este egy északi parti falun átsuhanni 100-110 körül, hanem az ha véletlenül ott áll egy trafipax egy bokorban akkor 100%-os sebesség túllépés esete forog fenn, lakott területen belül, azért pedig a szabálysértési előadók morcosok szok lenni, ami egy hivatásos gkv. kenyérkeresetére rossz hatással lehet.

 

 

Előzmény: MBman (711)
MBman Creative Commons License 2007.03.10 0 0 711

"vmax50 kmh ?"

 

Szted 50 el is ment? Gyanítom nem

 

Előzmény: monor-21 (709)
monor-21 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 710

Kb. 3-4 éve.

 

Vmiért megfeküdt egy Zeg-Bp vagy vmilyen más busz és este leküldtek egy tartalék Ik-250-est, hogy reggel felfelé legyen járat Egerszegről.

 

 

Előzmény: htibor (707)
monor-21 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 709

Szerintem igen.

Ülj be egy buszba és teljesísd.

 

Balatonakarattyától Hévíz végéig mennyi lakott terület van ahol vmax50 kmh ?

Előzmény: MBman (706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!