Keresés

Részletes keresés

Beka621 Creative Commons License 20 perce 0 0 43067

Én még csak egy ilyen kajakot láttam: https://www.decathlon.hu/felfujhato-kajak-strenfit-x500-id_8403087.htm

Mikor először megláttam a Decathlonban, teljesen megtetszett. Lényegesen megkönnyítené a logisztikát, vihetném a hátizsákjában, nem kellene gondolkozni, hogy hogyan jutok vissza a kocsimhoz.

Figyeltem is az árát, de szezon után sem ment 200 alá.

Aztán amikor belegondoltam, hogy a meglévő hajóimat sem használom, nem foglalkoztatott tovább a gondolat, de szívesen kipróbálnám egy pár napos túrán.

Ha a YouTube keresőjébe beütöd, hogy x500 kayak, ad egy pár videot.

Előzmény: edesviz (43063)
pingui Creative Commons License 27 órája 0 0 43066

Igen, pont ezt másoltam be pár hsz-al lejjebb.

De amíg ez nem volt tisztázva, addig bizonytalan volt a megítélése a kajakozási célú autó használatnak. 

Előzmény: kvcsgz127 (43065)
kvcsgz127 Creative Commons License 30 órája 0 0 43065

Nekem meg 25-25km autózás az M0-n mindkét napon a hétvégén. Nem szólt érte senki.

Ez a cikk pont erről szól:

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/03/28/rendorseg_igy_autozhatunk_kijarasi_korlatozas_idejen/

Előzmény: pingui (43064)
pingui Creative Commons License 1 napja 0 0 43064

"gyalogos közlekedés külterületen"
Itt ezzel volt a gond.. Azzal, hogy gyalogos közlekedés engedélyezett.
A vízhez le kell jutni, és nekem pl ez 6km autózás, tehét nem gyalogos közlekedés.

Előzmény: Beka621 (43062)
edesviz Creative Commons License 1 napja 0 0 43063

Ne haragudjatok, láttam egy videót felfújható kajakról, ami "drop stitch" technológiával készült. És borulás utáni újra indulásról. vízből bemászásról szólt. A magasnyomású technológia (0,6 bar) majdnem merev kajak lehetőségeket kelt. Na ennek a videónak nem találom a linkjét. Ha valaki találkozik vele, szóljon. Eredetileg yacht tenderekhez, kemény felfújható padlónak találták a technológiát ki.

Kösz Édesviz

Beka621 Creative Commons License 2 napja 0 0 43062

A kijárási korlátozásról szóló 71/2020. (III. 27.) Korm. rendelet 5. §-ban foglaltak alapján mindenki bátran kajakozhat bizonyos egyszerű szabályok betartásával, ugyanis a fenti joghely alapján: „Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.”

A jogszabály tehát nem tilalmazza önmagában a kajakkal űzött sportolást, ha az nem jár együtt a sporttevékenységet megelőző, illetve azt követő bandázással, közös sörözéssel a parton.

A kormányrendelet gyakorlati végrehajtása szempontjából jelen pillanatban a horgászat is sportnak minősül. Tegnapelőtt is egy csomó ökör horgászt láttam a parton hármas-négyes bokrokban összebújva, ahogy elnéztem kicsi az esélye, hogy közös háztartásban élők lennének. Ez a kis mutatvány helyszíni bírság esetén simán lehet fejenként 50.000 Ft, amit jobb célokra is el lehetne költeni. Persze vannak olyanok, akik mindent jobban tudnak, és úgy érzik, hogy nagy okosság megtagadni a helyszíni bírság kifizetését. Ez ott első körben jó ötletnek tűnik, ekkor keletkezik a szabálysértési feljelentés, amelynél a maximum az 500.000 Ft. Higgyétek el, hogy aki nagyon kívánja, ezt sikerül is kivívnia.

Előzmény: saintus (43061)
saintus Creative Commons License 2 napja 0 0 43061

Mi pedig pont a komptól északra eveztünk, és ott is végig tele volt a víz és a part is. Mondjuk pecázni pont nem igazán lehetne a rendelet alapján. Mindenesetre jövő hétre is jó időt ígérnek, szóval menjetek bátran vízre!

Előzmény: pingui (43060)
pingui Creative Commons License 3 napja 0 0 43060

Ma is kint voltam. Dunaharasztiból indulva felfele a soroksári köteles kompon túl fordultam.

A part végig tele volt horgászokkal, kocogókkal, sétálókkal, a vízen is találkoztam kajakosokkal, kenusokkal.

Én kocsin szállítom a kajakot, és bár találkoztam rendőrrel, nem állítottak meg. Szerintem nyugodtan evezz.

Előzmény: Arza (43057)
Arza Creative Commons License 3 napja 0 0 43059

OK :) majd hívlak, ha ott vagyok a "kertekalatt"

Előzmény: Fourty (43058)
Fourty Creative Commons License 3 napja 0 0 43058

Gyere felénk! Kevesen voltak ma vizen.

Előzmény: Arza (43057)
Arza Creative Commons License 3 napja 0 0 43057

Kösz a linket az infóval...

Végre egy cikk, ahol van konkrét válasz is.

Tegnap - két hét után ujra - én is kajakozram egyet, ma viszont már nem tudtam megítélni mehetek-e.

Így bringáztam egyet a szomszédos erdőben - sokan voltak...

Szerintem értelmesebb keresni olyan erdei utakat kicsit távolabb Budapesttől, ahol reményeim szerint nem lesz sok kiránduló.

Előzmény: pingui (43056)
pingui Creative Commons License 4 napja 0 0 43056

Szabadon lehet mozogni, kajakozni, csak másik emberrel tarts távolságot. 
Mi is mentünk az RSD-re Dunaharasztinál, nem volt gond, a vízen is voltak többen.

Ezt láttad?

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2020/03/28/rendorseg_igy_autozhatunk_kijarasi_korlatozas_idejen/

Előzmény: Arza (43053)
Imi 61 Creative Commons License 4 napja 0 0 43055

Ma délelőtt Szegeden eveztem 10+ km. Az utakon kocsik jártak, a rakparton futók és napozók 2-3 főnél többet nem láttam együtt. Úgy tűnt, kevesebben tartózkodtak a szabadban. A rendőrkocsi a rakparti parkolóban dekkolt, de semmi intézkedés. A vízen senkivel sem találkoztam, egy-két nyaralótulajdonos pakolászott, javítgatta a mólóját. A máskor nyüzsgő vizitelep üres volt, nem láttam a mólón papucsokat. Na, de azért mégis edzettek, jóval feljebb Tápé fölött láttam kajakos edzést. A víz szuper volt, verőfényes napsütés és vasalt víz.

Előzmény: Sikloernyos (43054)
Sikloernyos Creative Commons License 4 napja 0 0 43054

Vizen azert eleg ritkan szoktam osszefutni emberekkel. Viszont a Zatonyi dunara a strandrol jo lenne lemenni, meg elotte uszni egyet nyaron. Nem artana, ha vege lenne ennek a tebolynak addigra. (Ha minden igaz, legkesobb juniusig eleri a csucsat...)

Arza Creative Commons License 4 napja 0 0 43053

Nekem ez még mindig nem egyértelmű...

Én úgy értem, hogy ha budapesti lakos vagyok, Budapesten kajakozhatok. Dél felé az RSD-n Zöld Békáig ... 

Remélem, hogy rosszul értem...

Mert így Budapesten a kirándulóhelyeken hatalmas tömeg lesz...

?

Előzmény: saintus (43052)
saintus Creative Commons License 5 napja 0 0 43052

Szabad. Nyilván nem elvárás, hogy csak ott kirándulj ahol laksz, sőt ajánlás, hogy zöldterületen tedd lehetőleg. Vízhez is leviheted a kajakot, és vízre szállhatsz, ahol akarsz. 

Annyi, hogy mondjuk a szezonnyitót nem tudnánk most megtartani.

Előzmény: petergabor (43051)
petergabor Creative Commons License 5 napja 0 0 43051

Igen. Ezt a mondatot próbálom én is valahogy értelmezni az egész rendelettel együtt.

A konkrét példa (most éppen nem kajak):

Vasárnapra terveztem egy gyalogtúrát a Kőszegi-hegységbe egyedül. Viszont oda el kell jutnom kocsival Szombathelyről. Ezt szabad-e vagy nem? Ezen dilemmázom.

Előzmény: Alkapánó (43050)
Alkapánó Creative Commons License 5 napja 0 0 43050

"egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés"

bel- és külterületen is folytatható

Előzmény: petergabor (43049)
petergabor Creative Commons License 5 napja 0 0 43049

De elmehetsz a vízhez? Ha nem a parton laksz? Esetleg más településen?

Ez nem világos.

Előzmény: saintus (43046)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 0 43048

Attól tartok, a csónakház nem fog kinyitni. Már küldtek volna meghívót.

Előzmény: Rollende Landstrasse (43047)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 5 napja 0 0 43047

Vegülis az eddigi #maradjotthon lett hivatalos formába öntve. 

Előzmény: saintus (43046)
saintus Creative Commons License 5 napja 0 0 43046

No bevezették, de tulajdonképpen kajakozás szempontjából csak a szervezett túrák lesznek problémásnak. Egyedül vagy egy háztartásban élővel lehet vízre szállni, de akár andalogni is lazán sétálgatva.

Előzmény: Rollende Landstrasse (43045)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.03.22 0 0 43045

Ahogyan én tudom: egyelőre nincs szó a kijárási tilalom bevezetéseről, mert a magyarok nagy része fegyelmezett. Ha így marad, akkor felesleges a szigorítás, de a rendszer már felkészült a zárásra. Én már megkaptam az engedélyemet, miszerint nemzetgazdasági szempontból kiemelt munkakőröm miatt szabadon mozoghatok MUNKAVÉGZÉS CÉLJÁBÓL. Tehát a vízirendőröknek hiába lobogtatom.

Azért nem kell magányosan SEM kajakozni, mert bármi megtörténhet. Vízbe esel, megfázol, elbotlasz. Segít neked valaki vagy kimentenek a vízirendőrők, az is pont eggyel több talàlkozás, érintkezés az emberek között.

Egyébként meg ez (ha esetleg elrendelik) nem háborús kijárási tilalom. A boltok nyitvatartási idejében senkit nem fognak zaklatni a környéken, meg elhiszik bemondásra, hogy munkába mész gyalog. Az viszont biztos, hogy lazán sétálgatva vagy andalogva számíthatsz hazaküldésre.

Sikloernyos Creative Commons License 2020.03.22 0 0 43044

Egyedul szoktam evezni. Felmenni a Mosoni-Dunan, Lajtan. Vagy epp a Zatonyi-Dunan, de ez szerintem iden kukazva lesz. Viszont a cseresznyet le kene szuretelni, az meg kint van unokatesomeknal.

Imi 61 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 43043

Szlovéniában a szabályok péntektől   tovább szigorodtak, csak egyedül lehet sportolni, kutyát sétáltatni és a szabadban tartózkodni. Ha itt is lesz ilyen, a kajakozás, ha egyedül vagy, magányos sport. :-( 

Előzmény: víztorony (43042)
víztorony Creative Commons License 2020.03.22 -1 0 43042

csak mondd, hogy a patikába mész...

Előzmény: Sikloernyos (43037)
Fourty Creative Commons License 2020.03.22 0 0 43041

Ezzel a nick-névvel, kijárási tilalomról hozzászólni eléggé bizarr!

Előzmény: petergabor (43040)
petergabor Creative Commons License 2020.03.22 0 0 43040

Ha jól tudom a legtöbb helyen, ahol kijárási tilalmat vezettek, csak éjszakára vonatkozik. Ha jól tudom...

Előzmény: motor-os (43039)
motor-os Creative Commons License 2020.03.21 0 0 43039

A kijárási tilalom megszegése bűncselekmény is lehet. Akár 8 évvel is büntethető.

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.03.21 0 0 43038

El tudnád, de mjnek feszítenéd a húrt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!