Keresés

Részletes keresés

oldstruggler Creative Commons License 2007.01.23 0 0 57

Oke. Amikor zufusz mentem Velencébe én is hasonlóan tettem. De az 5m-es Ysakot elviszi a busz? És ha többen vagyunk, hány hajó a busz "befogadó képessége"? Vagy úgy gondolod, azzal a verdával visszük hajóinkat a városi nagy parkolóházhoz, amivel leruccanunk Velencébe? Vagy lehet vontatmányként kimenni a városba a partról induló motoros bárkák segítségével? Vagy le is stoppolhatunk egy teherbárkát? Vagy ilyenkor van valami szervezett kiszállítás a hozzánk hasonló egyszemélyeseknek? Nekem nem hiányzik a +20km. A többiek vajon hogy csinálják? Úgy látom, a hivatalos honlapon nincs a kérdéseknek rovata. Nos?

Naki

Előzmény: Emdzsí (56)
Emdzsí Creative Commons License 2007.01.22 0 0 56
Anno Mestreben szálltunk meg, innen mentünk busszal Velencébe. Ez sokkal közelebb van mint Punta Sabioni, ami azért vagy 10 kilcsire van Velencétől. Ez  önmagában nem sok, de oda-vissza az 20, meg amit még napközben kéne evezni.
Előzmény: oldstruggler (54)
donhuan Creative Commons License 2007.01.17 0 0 55

Sziasztok!

 

 

Ha tényleg érdekel a Velencei Voga Longa érdemes megnézni ezt az oldalt.

Elég ronda, de ha bemásoljátok egész jó térképet találtok!

 

http://www.mapquest.com/maps/map.adp?ovi=1&zoom=6&mapdata=zeiVjxR2mBHDQuw8BVtYuYhZDblxj09vD%2fjA1UgIgES05H0EceEJAUtL5JV5qC0xJ0%2b1qqQiypPfTiCZ354l506RJNz5nEDRB8QMHmOZGpVDKkGd%2fuGq6KNSVK2R57Vd3Fz3jGafR9s9FBnRaXx43Tpcy%2fDzMc7koSspzrhetuJuY0KQh%2fnPSnx1rvO%2bzJ1qkb2%2fXJuf0MNbmmsx71ps0HLiaw6izIerym4Hu4VLN%2bxX3hiBH7CHcUOz4AH7p7ZGGQn%2fWFfVJfQvA0Xlt3%2bA1Q0TuF8wFudpoz2o8MhduIFJjNarKmJIRS7cYlRYlk2pi8UaqYTk5vS05ccxdZfLeHPqL%2baCu8b7YEeGHQh7FCLEeyfiVzNCGY5dALqOk9f1owNCqe0IS3J90GGNUyUisZ1xo0RE0mA3sufCCadYfIZHcaLrElEnuT5AaVHkwiaybuj1YE4f1b81MuBhwDEfkt4fpS%2f6GfC%2fyv0ZTJESv2%2fHTQirQfDIBP0BFMcFIs1TbyBR7zm1kGq95o0wwQdnMsiriTXmZijLMghfR1%2fv5vS7JLGQSC8tMqVXuHcTdwy9w9XiAaDqtJ%2bv7bhjUEaVS252cwZSVg3G68e17vIGYN9LLv8qKefxc5PxSLB3bz0Vg9mAsQqkzEz8ENTXOQuKPFS4qF3ObdVN4mxWzdCZ9QHebCR3VDX2%2b9X0d%2f5h%2bYEeiJuprZIVm2mNnrbKmPBHtiI%2fVVgBOvVBO41tK6Jx6cVdKW2SUP3YvMqyfRT1wlVN%2f0r0H1Nty4eaXz8uB9bXlqZJ0gf4pO6Qv2uYIQKBsTUL9Y3uWUu3shjmW7%2frNoCU120zevTuBjxiI5TGb%2f1UZvoUxKkK9C9ttAbKkeBa3IGhaalhiJKojM6DXyJ%2fDg4UIJwG3mA5mj7sAgr92Fnn0R6FE2VlbZ19XMvQFyDuoHmrUisynGKCZg%3d%3d#map1-linkmap1-link

oldstruggler Creative Commons License 2007.01.12 0 0 54

Hali! A szállítás, tárolás nem gond, tudok segíteni, megoldható. Ami a pünkösdi túra részleteit illeti, szintén megoldhatónak látszik. Ha annak idején a parti campindből felfujható gumikajakkal el lehetett jutni a lagúnákig, akkor ... A korábbi történéseket figyelve úgy tűnik, van e program iránt érdeklődés, csak össze kell szervezni. Még időben vagyunk. Természetesen néhány felkészülés jellegű lapátolás szükséges. Ez is megoldható.

Emberek! Akit a dolog érdekel, jelezze, adjon valami elérhetőséget. Vagy nyissunk egy spéci topikot? Hungarian Vogalonga Team?

Naki

Emdzsí Creative Commons License 2007.01.12 0 0 53

Igen nekem is inkább hosszú hétvége, mert júni elején nekem is lesz vizsgám, ha minden jól megy. Péteken, vagy csüt  lemegyünk és Vas este vissza, csak még a hajóm szállítását kell megoldanom, mert Esztergomban van és éjszka nem nagyon tudom a csónakházba visszavinni.

Majd összedobhatunk valami kis szezonnyitó evezést, ami ha így folytatja az idő már itt is van.-)) Jó lenne ha mindenki jönne  a topikból, és a vízitútra topikból is.-)

Előzmény: oldstruggler (51)
oldstruggler Creative Commons License 2007.01.12 0 0 52

Hali! A velencei buli hivatalos honlapját rosszul írtam ki. www. vogalonga.it a helyes. Utánanéztem a google-n, magyar nyelven 578 találat van. A veszprémi egyetemisták leírása részvételükről, a hungaroraft utazási iroda programajánlata, stb. Info van bőven.

Naki

oldstruggler Creative Commons License 2007.01.12 0 0 51

Hali! Miért voltam dühös? Tudod ez olyan, mint amikor az ember egy szép és kényelmesnek látszó túrabakancsot húz fel elsőre. Ki kell taposni, bele kell szokni. Utána összenő a lábbal. Így vagyok az Ysakommal. Duna - én az öreg-dunai ág közelében lakom és Dunakeszinél járok le a vízre. De ez csak az edzés időszaka. Idényben bármilyen víz érdekel. Velencei-tó, Balaton, Tisza-tó, Mosoni-Duna, és természetesen az Adria. Nem régi ez a "szerelem", de annál kedvesebb. Vogalong - Az egy hét nekem sok. Nyáron megoldható, de szorgalmi időszakban nehézkes. Egy hosszú hétvége viszont beleférne. Ahogy nézem a képet (www.vogalong.it), ez egy népünnepély egy 30 km-es könnyű versennyel kombinálva Buranoig és vissza. Úgy tudom ekkor a városból ki vannak tiltva a motoros testvérek és miénk a pálya. Persze a gondoláké a főszerep. Talán a newyorki marathonhoz hasonlítanám. Szóval egy nagy buli is, verseny is, aki menni akar, és persze a pünkösdi búcsú céllövöldével és műanyag fésűvel a lá Velence. Nos?

Naki

donhuan Creative Commons License 2007.01.12 0 0 50

Sziasztok!

 

Hol lehet több info-t szerezni a Velencei dologról? Ez azt jelenti, hogy a Velencei csatornákon lehet evezgetni ? Vagy vmi. őrült verseny a szokásos tömeggel és vurslival? Ha nem az utóbbi, akkor jó volna az ötlet. Velencével "szemben" Punta Sabbioni-n (nem tudom pontosan, hogy ez a földrajzi fogalom mit takar, de emlékeim úgy hívják a területet) vannak kempingek és szerintem könnyen át lehet evezni. Annak idején (iszonyú régen) szüleim úgy eveztek át Velence közelébe, hogy egy strandgumikajakban ültek hárman öcsémmel, és meg mögéjük voltam kötve egy másik gumicsónakban.... lehettem 10 éves.

 

üdv

 

Előzmény: oldstruggler (48)
Emdzsí Creative Commons License 2007.01.12 0 0 49

Szia

 

Én is nagy Ysak hívő vagyok, nekem is bizonyított már tengeren, én is behúztam már a strigulát :-)

Kormánylapát nélkül nyomom, vannak előnyei, mint ahogy a kormánylapátnak is.

 

"Amikor először beleültem a Dunán, átkoztam magam, hogy lehettem ilyen hülye."

 

 Mért is átkoztad maga, hogy beleültél, vagy hogy ennyit tököltél míg rájöttél, hogy ez egy nagyon jó hajó:-)))

 

Vogalong elvileg érdekelne, de sok mindentől függ még, hogy le tudok-e menni. Elvileg szeretnék úgy lemenni egy hétre, hogy benne legyen május 27-e Vogalongástúl.

 

Hol evezel a Dunán, Rómain?

Előzmény: oldstruggler (48)
oldstruggler Creative Commons License 2007.01.11 0 0 48

Hali! A fórumra most cuppanva mondanék néhány apróságot.

1. Ha szavazni kell, én karcolok egy strigulát Ysak mellé. Amikor először beleültem a Dunán, átkoztam magam, hogy lehettem ilyen hülye. Még az első balatononi lapátolás alkalmával is hüledeztem. A tengeren viharos szélben meg sem billent. Aki ennél jobb árút készít, az csal. Persze, ez olyan mint, a papné, meg a lánya. Van, aki az egyiket, van aki a másikat szereti. Mint ahogy 10 milla felett a 4x4-es dízel automata Audi, BMW és Merdzsó között alig észrevehető a különbség.  Azóta ... Nem kell másik hajó. Ez így, ahogy van, oké. Nagylányom egy égésznapos tengeri kalézolás után azzal szállt ki a vízből, hogy egy ilyen hajó neki is kell.

2. Kormány. Biztos jó dolog. De az én autószerelő barátom egyre csak azt mondja, minnél bonyolultabb egy szerkezet, annál több a gond vele. Ma is egy 1,6-os szívó dízel Audival jár. Ohne számítógépes vezérlés. Szóval, lehet, hogy többet kell lapátolni kormány nélkül. Na és? Egyébként mindenre vonatkozóan tapasztaltam meg saját káromon: csak first class motyóval szabad elindulni. Ez igaz hajóra, lapátra, spicóra, egyéb felszerelésre. Ebben van objektív és szubjektív elem is. A mérce: ami bejött.

3. Vogalong, Velence, 2007. május 27. Nagy bulinak látszik El kéne menni! Kit érdekel?

Naki

 

donhuan Creative Commons License 2007.01.09 0 0 47

jobb a csavaros megoldás, mert előbb-utóbb a tengely is elkoptatja a tartót ha nincs rögzítve! Majd hétvégén kireszelem a csavarhelyeket és kipróbáljuk

Előzmény: tbnc623 (46)
tbnc623 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 46
'pot!

esztergáltatunk egy vastagabb tengelyt - nem is kotyog, nem is törik.
Előzmény: donhuan (44)
Emdzsí Creative Commons License 2007.01.09 0 0 45

Szia

 

Igen kb ez a "nyaraló" sebesség. Ha az ember kényelmesen elindul kb 10 órakor, evez egy kicsit, megáll ebédelni, kiköt sörözni, akkor kb napi 20km tartható. A túrasebesség stimmel, de ez függ a hullámzástól, széltől is. Én azt mondom, ha az ember elindul 9-kor, nem áll meg sokszor, akkor napi 30-40km is belefér. Ha én tervezném meg az időbeosztást, akkor kelés 5-kor, indulás 6-7 között, evezés 12-ig, majd pihi 4-ig, és evezés kb este 7-ig 8-ig. Persze ez a sportos változat:-))A legrosszabb időpont nyáron ez a 11 kor indulás, és du 4-ig evezés, a legnagyobb kánikulában. Nekem gyulladt be az erős naptól a szemem, pedig volt rajtam napszemüveg.

A hajó kiülése azt jelenti, hogy az evezős súlyátol megnyúlik-deformálódik a hajó anyaga a fenékrésznél, és hullámos lesz. Mivel nem okoz semmilyen problémát, nemk kell vele törődni.

A kormánylapátod biztos darabnak néz ki, de ez inkább folyóvízi forma. A tengeri lapát hosszú keskeny, hogy ha hullámzik a tenger akkor is beleérjen a vízbe. Mivel a nagyobb hullámokban nagy nyomás éri a lapátot, a kisebb felületű általában kevésbé törik el. Fontos, hogy a tengely erős legyen, kb8-10 mm vastag.

A kormánylapátok nagyon könnyen törnek az Adrián.-)))

 

Előzmény: donhuan (41)
donhuan Creative Commons License 2007.01.09 0 0 44

otthon gyártott kormánylapát

 

... na talán most sikerül végre feltenni a fotót!!!

donhuan Creative Commons License 2007.01.09 0 0 43
Így néz ki a kormánylapátom! .. az előbb is megpróbáltam feltenni, de csak egy üres hozzászólást sikerült produkálni!
donhuan Creative Commons License 2007.01.09 0 0 42

 

donhuan Creative Commons License 2007.01.09 0 0 41

Sziasztok!

 

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

 

Olvasgattam a fórumot és felmerült néhány kérdés bennem. Tengeren mennyi az átlagos túrasebességetek? Mennyivel lehet kalkulálni, ha az ember egy hosszabb túrát szervez esetleg több hajóval? Mi most (2 személyes excursion) voltunk az Adrián. Ha kényelmesen húztuk 7-8 között haladtunk, ha egyedül húztam akkor meg 6 körül alakult. Ha iszonyatosan megtéptük (kb 20 mp-ig bírtuk) akkor 13 volt a max. Egy nap általában 20 km-t tettünk meg, többre nem jutott (későn keltünk és korán sötétedett). A nézelődős, halászgatós bambulgatós tempóban ez 4 órát vett igénybe. Ebben benne van a "húzzuk meg!" és a "nézd mekkora uborka, próbáljuk meg kivenni.....". Ez átlagosan 5 km/h.

 

Mi az, hogy kiülni a kajakot??? Nem értem, hogy ez a fogalom mit takar pontosan.

 

Az otthon gyártott kormánylapát elég jól bevált, de mivel kicsit lötyög még tovább kell javítgatni! Nagy előnye, hogy fém és nehezen törik.. lett volna rá alkalma, néha nagy hullámzásban kellett kikötni.

Emdzsí Creative Commons License 2007.01.04 0 0 40

Szia!

 

A Tsunami egy hihetetlenül stabil hajó, óriási beülővel, hatalmas raktérrel, és ráadásul nem is lassú, persze lomhább mint a RIOT, vagy az Ysak. Nem tudom, hogy lehet e vele eszkimófordulózni?:-))

Előzmény: kaipuke (39)
kaipuke Creative Commons License 2007.01.04 0 0 39

 

Köszi, emdzsí!

 

Már sikerült eljutnom a boltba. Azt mindenesetre meg kell hagyni, Andrew hozzáállása előtt le a kalappal.

Nagyon tetszik a Riot - tényleg mesés "kis" hajó.

Tempest most nem volt, de láttam egy Tsunamit. Ez sem rossz...

Ysak sem volt benn.

Igen, nekem is azt mondták, hogy már csak az új, háromrétegűt lehet kapni - nem is baj.

Mindegyiket ki kell próbálnom... :-)

 

kaipuke

 

Előzmény: Emdzsí (36)
kaipuke Creative Commons License 2007.01.04 0 0 38

Szia, Zoli!

 

Köszi az infot!

Ezzel megnyugtattál.

 

kaipuke

Előzmény: libazzoli (37)
libazzoli Creative Commons License 2007.01.04 0 0 37
Szia,
Egy három hetes tórán, sok-sok cuccal sikerült kiülnöm a Ysakot, de ez azóta eltűnt, szépen kirúgta magát.
Előzmény: kaipuke (33)
Emdzsí Creative Commons License 2007.01.03 0 0 36

Andrew boltjának honlapján www.kajakshop.hu itt van a bolt cime is. Most nincs túl sok hajó bent, mert ilyenkor téli üzemmódra váltanak, snowboardra állnak át. A RIOT azt hiszem bent van. Amúgy lehet teszteket találni a neten, csak rá kell keresni, most fejből én se tudok, pedig amikor hajót keresgéltem sokat jártam a neten.

A három rétegű Ysak kb úgy evezhető mint az egyrétegű, nekem nem tűnt nagy különbségnek, persze nagy hullámzásban merevebb, talán könnyebben irányítható, és ilyen hidegebb időben kevésbé fázik fel benne az ember, kevésbé kiülhető, de ezt se próbáltam:-)) Átlagos használat során nem éreztem különbséget, súlyban is egyformák kb. Viszont már csak ezt lehet kapni, ha jól tudom. Amúgy 2005-ben negyedik lett az év hajója választáson, azt hiszem se Prijon, se Necky nem került eléje:-)

Előzmény: kaipuke (35)
kaipuke Creative Commons License 2007.01.03 0 0 35

 

Köszi, Emdzsí!

 

Írtad, hogy van az új modell, ami három rétegű...

Próbáltál már ilyet?

A gyakorlatban mennyire érzékelhető, illetve milyennek tűnik? Vannak már ezzel kapcsolatos tapasztalatok?

 

Esetleg tudsz valami olyan helyet, ahol utána lehet olvasni (esetleg összehasonlításnak)?

Csak az angolt értem.

Nagyon minimálisan német - talán...

 

kaipuke

Előzmény: Emdzsí (34)
Emdzsí Creative Commons License 2007.01.02 0 0 34

Szia!

Hogy mennyire zavaró, hát semennyire, menettulajdonságokban nem jelentkezik, amúgy minden hajót ki lehet ülni, a Prijonosok büszkék hogy az övéket nem, elmondom, dehogynem. Kettes Prijont egy túra alatt kiültek a kollegák.

Ja nekem két éve van, 90kg vagyok, még nem ültem ki, de láttam kiült Ysakot, nem vészes, főleg a régebbi egyhéjas típusoknál figyelhető meg. Az enyém is egyhéjú csak újabb. A 2006-2007-es modellekkel nagyot dobtak, háromrétegű lett a hajó, merevebb, és kapott egy hőszigetelő réteget, kiülni nem hiszem, hogy ki lehet,nagyon komoly lett így a jószág, ezt csinálja utána a Necky, vagy a Prijon:-))

A régebbi üléseket jobban szeretem, mint amilyen nekem is van, úgy néz ki 2007-ben visszatérnek rá.

Fontos figyelmeztetés!!!! Hajót csak úgy vegyél, ha kipróbáltad, minden embernek más a testalkata, igénye stb. Olvashatsz bármilyen tesztet, ha beleülsz és bejön, az a lényeg. Az a minimum, hogy akár szárazon az üzletben beleülj, mennyire kényelmes. Andrew ilyen téren nagyon segítőkész, feldob pár hajót, és kipróbálhatod, persze majd csak tavasszal:-))

 

Előzmény: kaipuke (33)
kaipuke Creative Commons License 2007.01.02 0 0 33

Szia, Emdzsí!

 

Köszi szépen a részletes választ!

 

Azt még hadd kérdezzem meg, hogy mi igaz abból - más fórumon olvastam -, hogy az Ysakot ki lehet ülni; méghozzá eléggé hamar (ez mennyi idő alatt jön létre)?

Mennyire észrevehető ez, illetve mennyire zavaró?

 

Nem mellesleg: ezúton kívánok minden topic-lakónak boldog új évet!

 

Kaipuke

Előzmény: Emdzsí (32)
Emdzsí Creative Commons License 2006.12.29 0 0 32

Szia

 

Riot most is látható Andrew üzletében. Nekem az tetszett meg benne hogy nagyon jók a méretei, biztonságosan éreztem magam benne, nagyon jók a szerelvényei. Amellett hogy valamivel 5 méter alatti hajó, nagyon gyors. Minden hajót először olyan erőkifejtéssel próbáltam ki amit egy hosszú tengeri túrán is használnék, majd minden beleadva is mértem a sebességet GPS-el. Nekem a túrasebesség volt a fontos, és ez a Riotnál nem maradt el az 5 és efeletti hosszúsággal rendelkező hajókétól. Persze a végsebesség alacsonyabb volt, mint a Tempesté,de ezt max akkor használjuk ha cápa elől menekülünk.-))

A Tempest először szokatlan volt, nagyon körül voltam párnázva a beülő,  szűknek tűnt a hely benne, de hamar belesimultam:-)) Kicsit nekem instabilabbnak tűnt mint a RIOT, de ez nagyon szubjektív dolog, próbálgattam döntögetni és nem borult fel:-)). A Tempestnek jó egyenesfutása van alapban is, ha leeresztem  a szkeget akkor elveszti a jó irányíthatóságát, nehezebben fordul, viszont mintha sínen húznák. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kormánylapát azért kell, főleg nagy oldalszélben, és ez is a Riot mellett szól.

Nekem Ysakom van, és a három hajó egy súlycsoport, mindegyiket másért lehet szeretni. Az Ysak az ára miatt is nyerő, ici picit lassabb mint a másik kettő, de tengeri körülmények között használva  érdekes módon gyorsabb mint amit a Velencei-tavon mértem, szereti a sós vizet(nagyobb felhajtóerő) és felhúzott orra miatt nem akasztják meg a hullámok.A három hajót tengeren is kéne tesztelni csak akkor tudnék véleményt mondani. Az Ysak tudom hogy nem hagyott ott, viharban is megállja a helyét, már bízom benne.Ha anyagilag megengedhetnék még egy hajót akkor vennék egy Riot-ot is, könnyű irányíthatósága, gyorsasága, minősége, jó felszereltsége miatt.

Egyik hajóval se jársz rosszul, bármelyiket is választanád, gyanítom hogy lesz tavasszal is ilyen kajakteszt, és személyesen is kipróbálhatod a hajókat, de ha nem, Andrewnál mielőtt megvennéd kipróbálhatod a hajókat.

Előzmény: kaipuke (31)
kaipuke Creative Commons License 2006.12.28 0 0 31

Szia, Emdzsí!

 

Írnál egy kicsit bővebben a Riotról?

Mivel fogott meg ennyire?

Mitől tetszik jobban, mint a Tempest?

Szerinted a Tempesten a leereszthető szkeg mennyire pótolhat egy kormányt?

 

Ha most vehetnél egy hajót, akkor is Ysak-ot vennél, vagy bevállanál egy Tempestet, vagy Riotot?

Mennyire nagy közöttük a különbség (mármint Ysak, illetve Tempest, Riot)?

 

Előre is köszi a választ:

 

kaipuke

 

PS.:

 

Mindenkinek kellemes ünnepeket - még ha megkésve is kissé!

 

Előzmény: Emdzsí (3)
Emdzsí Creative Commons License 2006.12.25 0 0 30
Mindenkinek Boldog Karácsonyt és Új Évet!!! Kívánok mindenkinek sok vízen-tengeren eltöltött, élményekben gazdag napokat!
Emdzsí Creative Commons License 2006.12.18 0 0 29

Sziasztok!!

 

Elszőzör is Nagyon Boldog, Meghitt Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

 

Nagyon úgy látom hogy kissé punnyad a topik, azonban a tengeri kajakos télen sem pihen:-)) Szoktam programokat kiírni, mint például a medencézés,ahol technikánkat fejlesztjük,  vagy most pénteken volt egy jó kis vetítés Kenyáról. Szóval érdemes néha ránézni a topikra. Nem is beszélve arról, hogy ez az az időszak amikor felszerelésünket erősen leakciózott cuccokkal egészíthetjük ki, és feltehetjük a topikra az akciókat.

Emdzsí Creative Commons License 2006.12.12 0 0 28

Ja ezzel még tartozom:-))

 Andrew azt mondta, hogy a hosszabb 518cm-es Tempest volt.

Előzmény: libazzoli (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!