Keresés

Részletes keresés

Arza Creative Commons License 2020.02.23 0 0 43010

Néztem a WK 500 fotókat, amit Egyplusz osztott meg... hát, az az ülés sem úgy néz ki, ami tetszene nekem :)

Igazából üvegszálas hajóban eddig még csak akkor találkoztam számomra kényelmes üléssel, amikor a KajakSport ülés volt beletéve, ami a Tahe Marine WindSolomban is van :)

Előzmény: Arza (43009)
Arza Creative Commons License 2020.02.23 0 0 43009

Pola-nak is van tengeri kajakja...

Ocean 520

Ránézésre a TaheMarine WS-re emlékeztet, csak hosszabb egy kicsivel.

Szerelvényekről, kényelemről nem tudok semmit, de általában az a azűk keresztmetszet a hazai hajóknál, legalábbis, amit én tapasztalok :)

Előzmény: Fourty (43005)
Ork63 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 43008

Egyetértek! :)))

Előzmény: alq52 (43007)
alq52 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 43007

Vagy építsen mindenki magának:)))

Előzmény: Egyplusz (43006)
Egyplusz Creative Commons License 2020.02.22 0 0 43006

Kiáltványnak szántam a bejegyzést. Ideje lenne lépni a hazai gyártóknak. 

Előzmény: Fourty (43005)
Fourty Creative Commons License 2020.02.21 0 0 43005

Hasonló formában Kabaiék készítik a "Mézes" féle Mistrált, de az jóval hosszabb!

Nincs sok hazai gyártó. Pörnyeszi, Kape, egy Kft az Ysak üvegszálas klónnal és valaki magángyártó a Robbe hajóval.

A Mistralon kívül indegyik "banán" formát gyárt.

Előzmény: Egyplusz (43004)
Egyplusz Creative Commons License 2020.02.21 0 0 43004

Szeretnék egy ötméter hosszú, 56-60 cm széles, fiberglass tengeri kajakot, kis hosszanti ívvel (rockerrel). A world of kayaks WK 500 Touringja jó is lenne, csak különösen nagy vagyoni hátrányt okoz az ára.

https://www.worldkayaks.com/kayaks/single-sea-kayaks/wk-500-touring/ 

Tud valaki hazai gyártót, aki ilyen felfogású hajót készít? 

Pilóta méretek: 70 kg/176 cm magasság, no sport.

 

Alkapánó Creative Commons License 2020.02.18 0 0 43003
Előzmény: Hazer (43002)
Hazer Creative Commons License 2020.02.18 0 0 43002

Nagyon szépen köszönöm !!! Így biztosan nem találtam volna meg :)

Előzmény: Alkapánó (43001)
Alkapánó Creative Commons License 2020.02.18 0 0 43001
Előzmény: Hazer (43000)
Hazer Creative Commons License 2020.02.18 0 0 43000

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségetek, hogy hol tudnék vásárolni tengeri kajakoknál használatos műanyag alkatrészeket a gumipók használatához.

 

Köszönöm!

 

Géza

 

Beka621 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 42999

Azt egyszer én is szívesen kipróbálnám, bár olyan a labdaérzékem mint egy pingvinnek :-)

A net szerint itt volt : http://kajakkenusport.hu/hir/20_eves_a_multi_se_kajakpolo_szakaga/

Ha 20 évet kibírtak, talán még egy tizest rá tudtak húzni .....

Itt találtam elérhetőséget hozzájuk, ha viszont befejezték, akkor talán meg tudják mondani, hogy merre keresgélj: https://sites.google.com/site/multise88/kontakt?authuser=0

 

Előzmény: igricek (42998)
igricek Creative Commons License 2020.01.26 0 0 42998

Kajakpoló edzésről tud valaki Budapesten?...net sajnos hallgat...

 

 

 

Amúgy én is hűségesküt tennék a fórum mellett.Kezdő tengerikajakosként nagyon sokat segitett.Aztán az ember átrágja magát azokon a másoknak rutinkérdéseken,ami szembejön...és elfogynak(mindig,minden kérdésemre kimeritő választ kaptam.../Utána meg úgyis csak az élet számit,minél többet,minél többfele vizen lenni.Ezt a fórumot inkább ilyen gyüjtöhálónak tekinteném,amiben szerencsére én is fennakadtam.Több életreszóló barátot kaptam innen.és nagyon motiválóak a társasági találkozások...örületes mennyiségű tudás ,tapasztalat halmozódott fel a tagokban az évek során,na meg mindig jó buli/Az más kérdés,hogy idővel nincs miről irni a forumban....vizen lenni jó,és valjuk be ezek nem atomóra bonyolultságú kérdések,amik felmerülnek...könnyű körbejárni őket....annak meg semi értelmét nem látom,hogy hetenként kiposztoljam merre járok,erre ha amugy lenne motiváciom,arra tényleg vannak más erre alkalmasabb fórumok.

aeroe Creative Commons License 2020.01.25 0 0 42997

sztem nem ismered saintust személyesen, ugye? keressünk alkalmat, hogy összefussunk valahol szárazon vagy vízen, akkor jobban meg tudjuk tippelni, hogy hol van irónia + kiderül, hogy ki hol mennyit szokott evezni, mennyire mérvadó a véleménye egy-egy témában

 

valóban igaz, amit fourty írt a hozzászólásod felett eggyel, hogy azok, akik nagyrészt itt a fórumon ismerkedtek össze, személyesen évek óta ismerik egymást, számtalan közös evezésen vannak túl, ezért nincs szükségünk arra, hogy a továbbiakban ezen a fórumon tartsuk a kapcsolatot. azért igyekszünk a később érkezőket is bátorítani, hogy csatlakozzanak a közös hobbinkhoz, a tengeri kajakban való (lehetőleg tengeren történő) evezéshez. erről a befogadásról szólt hozzá pl. alpakánó, akit csak néhány éve van szerencsénk ismerni, de nagyon örülünk neki, amikor együtt tudunk vele is evezni

 

elég korán közösen elhatároztuk, hogy igyekszünk ezen a körön kívül hagyni az 'odakint' zajló folyamatos konfrontációt és ellenségkeresést, ne kezdjünk hozzá 10+ év után kérlek

 

egyébként nem saintus mondta, hogy ez az egyetlen pörgős tengeri kajakos hely a neten

 

köszi

 

 

Előzmény: Moris721 (42980)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.24 0 0 42996

nekem egy Werner Shuna Bent van vagy 8 éve, még százezer ft alatt vettem.  most majdnem a duplája. a hajlitott nyél fantasztikus, itthon azzal evezek, tengeren ha sima a víz KAJENR keskenytura ha dolgos a tenger a Werner-t használom. Már itthon is rendelhető.

Előzmény: JéEs (42995)
JéEs Creative Commons License 2020.01.24 0 0 42995

Egy Werner Ikelos nekem is kéne :) Egyszer eveztem vele. Fura dolog ez a hidrodinamika, szemre semmi különös nincs a formában, de nekem az volt a legjobb lapát, ami valaha a kezemben volt. Nem olcsó, egyszer majd rászánom magam és rendelek egyet, de jelenleg - az előttem szólóhoz hasonlóan - a többivel is meg vagyik elégedve.

Előzmény: saintus (42992)
saintus Creative Commons License 2020.01.24 0 1 42994

Amikor én először megjelentem itt azzal, hogy "Hurrá vettem kajakot!", nemsokára mentem is egy itt szerveződő túrára. Az volt az első tenger. Az Adria. Már túl vagyok a 8.-on, pedig még olyanok is kimaradtak, mint az Jón tenger, vagy a Tirén. Szóval a 10 sincs messze.

Előzmény: Alkapánó (42987)
saintus Creative Commons License 2020.01.24 0 0 42993

...ja igen, a szétszedhetőbe bejut a víz dologhoz: Ha víz alá kerül a nyél közepe, ami eszkimózáskor történik meg vele. 5-10 burásonként ki kell folyatni, különben 10 dekával nehezebb lesz.

Előzmény: saintus (42992)
saintus Creative Commons License 2020.01.24 0 0 42992

A Brácsáknál, Kajnereknél ez tényleg mindig probléma volt. A tíz éve 15 ezerért vásárolt, üvegszálas tollú és nyelű Galasportjainknál, amik azért láttak hideget-meleget soha nem volt ilyen gond. Azt se mondanám, hogy idővel fárad a cső, és porózussá válik, mert ezeknél már a tollak festése feketéből barnára fakult, rengeteg rángatáson, feszegetésen mentek át és semmi. Három darab van, egyik szétszedhető. Utóbbiba középen, a szétszedési ponton bejut víz, de az kb. 10-10 cm-re a középpontól le van dugózva, így nem folyik jobbra-balra evezésnél, valamint 10 mp kiönteni. (Ha a dugón átjutna, akkor persze nem lehetne kiönteni, de még nem jutott át.)

 

Ezt a témát is kiveséztük már egyébként korábban. Jbmerv hozzászólásaiban van a megoldás, ha jól emlékszem: Megpróbált szétszedni egy olcsón vett balos Galasport lapátot, és arra jutott, hogy epoxival van összerakva, így a tollakat nem lehet kivenni, átfordítani. más gyártók a javíthatóság érdekében hőre lágyuló ragasztót szoktak használni.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy nagyobb külföldi evezőgyártók termékeivel mi a tapasztalat. Igen rég fenem a fogam egy Wernerre, de amíg a jelenlegi Galákkal ennyire semmi gond, nehezen szánom rá magam.

Előzmény: JéEs (42989)
Alkapánó Creative Commons License 2020.01.24 0 0 42991

Van kétrészes Kajner wing lapátom semmi gond vele.

Pár éve vettem egy kétrészes Braca Hurrican-t is a Kajak.hu-nál. Ők vágták méretre a nyelet és ragasztották a tollakba. Na ennél már befolyik a víz a ragasztásnál. Két éve tettem rá én is zsugorcsövet, valamivel jobb lett, de nem tökéletes. Kis sziloplaszt vékonyan megoldaná a dolgot.

 

A fa grönlandi lapáttal nincs ilyen gondom :))

Előzmény: JéEs (42989)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.01.23 0 0 42990

Jó a téma. Gondoltam, veszek modern, üvegszálas lapátot, de ezt olvasva újabb érvem van a régi megtartása mellett. 16 éves korom óta ugyanazt a lapátot használom. Alumínium nyél, fa tollakkal. Jut a csőbe víz, de azonnal kifolyik belőle. A végeit már cseréltem, szóval tulajdonképpen csak a nyél ugyanaz 36 éve.

Előzmény: JéEs (42989)
JéEs Creative Commons License 2020.01.23 0 0 42989

Na jó srácok, akkor bedobnék egy témát a békesség kedvéért, hátha Moris721 nem olt le vállveregető stílusban. Beázós lapátnyél? Ki ismeri a jelenséget, és ki tudott rá megoldást találni? Nekem a régebbi (20-25 évvel ezelőtti) időkben sajnos evidens volt, hogy az alu nyelű, műanyag tollú lapátok szárába előbb-utóbb bejutott egy kis víz, ami evezés közben ide-oda folyt természtesen lötykölődő hangot adva, kiszáradni pedig nem akart. A tollakat melegítéssel levettük, újraragasztottuk, szigetelőszalagoztuk az érintkező részt. Ez egy ideig jó volt, majd újra beázott. Pár éve vettem egy Kajner túralapátot, aminek üvegszál nyele volt. Ez is beázott egy szezon végére, és mivel az üvegszál nyél tekercseléssel készült, volt egy kis érdessége belül. Emiatt a lötyögő víz egy végtelenül idegesítő, surrogó hangot adott, amire még a tíz méterrel arrébb evezők is odafordították a fejüket. Kajner Gyurival beszéltem, azt mondta, hogy a meleg napokon nagyon nagy a hőmérséklet különbség a víz és a levegő között, emiatt a toll folyton tágul/összemegy, és ez rést képez a ragasztáson. Epoxyval odaragaszthatja a tollat, ha akarom, de akkor többet roncsolás nélkül nem lehet levenni. És végül megtaláltam a megoldást!!! Nagy átmérőjű zsugorcső! A villanyszerelő boltokban lehet kapni, kb 2000 ft egy méteres darab. Rámelegítettem a nyélre kb. öt cm átfedéssel, illetve följebb kb. nyegyven centit nyúlik, ez lett a fogás helyén is, kellemesen tapad. (Persze az egyrészes nyélre a toll levételével tudtam felhúzni rámelegítés előtt) A zsugorcső alá a hüvelykujj fölé beraktam körben egy darab zsinórt, ez rámelegítés után egy kis hurkát képez a nyélen, nem kell keresgetni a fogás helyét. Van olyan zsugorcső, aminek enyvezett a belseje, ezt kissé vastagnak találtam, és az enyv nélküli is 100% eredményt hozott.

Másik megoldás: kétrészes lapátot használni, és a vizet kiöntögetni

Harmadik megoldás: a fenti kettő kombinációja, én most ezt használom, kétrészes Braca IX. rámelegített zsugorcsővel. 

Ha az urakat érdekli, töltök fel képeket is a lapátról, illetve érdekelnének a többiek megoldásai is.

Béke!

Vöcsök_ Creative Commons License 2020.01.23 0 0 42988

A Facebook  egy jogilag szürke zónában mozgó adathalász program, ez meg egy fórum.

Előzmény: Moris721 (42983)
Alkapánó Creative Commons License 2020.01.23 0 1 42987

Amikor évente néhányszor összefutunk a közös találkozásokon (30-40 kajak), néha szóba kerül ez a fórum és sokon csodálkoznak, hogy még működik ez a topic.

 

Én speciel ennek köszönhetem, hogy ide is eljuthattam:

 


vasipipa Creative Commons License 2020.01.23 0 0 42986

Remélem még sokáig fog élni ez a fórum, rengeteg a jól felhasználható információ , tavaly végig olvastam. Ezt még OLVASNI kell, viszonylag kevesebb a képanyag de ez így jó és maradjon is így! Bízom benn hogy néhányotokkal személyesen is tudok találkozni!

Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42985

Ebben igazatok van! A topic cím nem fedte azt ami a topic leírásában van, és ez zavarhatott meg. Nem olvastam el. Mea culpa!

Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42984

Nem keveredik a "tengeren" meg a "tengeri", de a legtöbbünk évente egyszer jut el a tengerre, ezért sok a hazai vizekről beszélgetés. Nekem ez a fórum hozott egy új hajót 2019-ben, ezért részemről elégedett vagyok ezzel a hellyel.

Előzmény: Moris721 (42981)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42983

De az meg van hogy honnan indult ez a beszélgetés ugye? :)
"ez az egyetlen élő kajakos fórum a neten" :) Nos, ahogy írjátok, meg ahogy kinéz, pont hogy nem. Ez persze nem baj. Csak innen indult az egész.

Előzmény: Fourty (42982)
Fourty Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42982

Ezen a fórumon szerveződött laza társaság már megszámlálhatatlan közös evezésen van túl. A legtöbben ismerik egymást, kapcsolatban állnak telefonon, személyes beszélgetéseken, különféle programokon. Az "öregeknek" akik ezt a fórumot pörgették 6-8 éve már nem kell ez a felület ha valamit megosztanának egymással. Megoldják közvetlen kapcsolatfelvétellel. Nekem semmi bajom azzal, ha itt hetente csak 1-1 bejegyzés van! Ez nem egy magazin, ahol az olvasókat ki kell szolgálni. :)

Előzmény: Moris721 (42977)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42981

Egyébként most azon tűnődöm, hogy néha keveredik a szezon a fazonnal. Konkrétan a tengeri kajakkal való közlekedés, és a tengeren, kajakkal való közlekedés.......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!