Keresés

Részletes keresés

Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42983

De az meg van hogy honnan indult ez a beszélgetés ugye? :)
"ez az egyetlen élő kajakos fórum a neten" :) Nos, ahogy írjátok, meg ahogy kinéz, pont hogy nem. Ez persze nem baj. Csak innen indult az egész.

Előzmény: Fourty (42982)
Fourty Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42982

Ezen a fórumon szerveződött laza társaság már megszámlálhatatlan közös evezésen van túl. A legtöbben ismerik egymást, kapcsolatban állnak telefonon, személyes beszélgetéseken, különféle programokon. Az "öregeknek" akik ezt a fórumot pörgették 6-8 éve már nem kell ez a felület ha valamit megosztanának egymással. Megoldják közvetlen kapcsolatfelvétellel. Nekem semmi bajom azzal, ha itt hetente csak 1-1 bejegyzés van! Ez nem egy magazin, ahol az olvasókat ki kell szolgálni. :)

Előzmény: Moris721 (42977)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42981

Egyébként most azon tűnődöm, hogy néha keveredik a szezon a fazonnal. Konkrétan a tengeri kajakkal való közlekedés, és a tengeren, kajakkal való közlekedés.......

Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42980

Úgy tűnik valóban nem neked való az a világ. De így kerek a dolog...kinek ez, kinek az.

Előzmény: saintus (42978)
motor-os Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42979

Ez így korrekt. Köszönet érte.

Előzmény: DECK.HU Hajósbolt - Péter (42970)
saintus Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42978

Igen, sajnos köztudottan maradi, az internetet és úgy általában az infó világot megvető, és kerülő jellem vagyok. Ezzel kell éljek, de felfedhetnél előtem pár olyan facebookos csoportot, amik tengeri kajakozásról szólnak, nem kell napi 100 kenus, vadvizes posztot átgörgetni, és mivel nyelveket is csak fotón láttam, legyen magyarul.

 

Na egye fene, lehet angol is, a macskám amcsi, Main Coon, az majd tolmácsol. Csak szóljon olyan témákról, ami nekem is elérhető. EU-ban beszerezhető cuccok, és olyan helyek, ahova el tudom vinni a kajakomat. 

 

Sajnos ez a fórum eléggé legyengült, sokan azért nem is írogatunk már, mert nincs más mint az újra meg újra feltűnő, miliószor megválaszolt "sit-on-toppal Balaton, hány kettesből lesz négy egyes, meg dejót eveztem a Dunán" témakörök. Ha van olyan csoport a fészen, ami hasonlít arra, amilyen ez a fórum volt 5-10 éve én megyek. Amit én látok abból az oldalból, az a kontrolálatlan emberi sötétség megnyílvánulása minden ízében. Arra meg nem nyitott nem vagyok, nem érdekel.

 

Érdekes módon informatikai témák, programozás, film és fotótechnika de még olyan 15 éves játékok is mint a WoW még igen jól futó hagyományos fórumokat tud megtölteni. De az ugye nem az én világom... :(

Előzmény: Moris721 (42977)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42977

De repeszt ez a téma, csak nem itt, napi egy bejegyzéssel,meg van amikor egy két hétig semmi. Pont erről beszélek. Közben meg szalad a világ, más szelek fújdogálnak. Ennek a fajta fórumozásnak, már pár éve leáldozott. Nézd csak végig a posztokat. Meg nézz be egy Fb. csoportba, ahol napi több komment, képek linkek, adok-veszek. Nem tagolódik ez el, csak te maradtál le, talán nem vagy nyitott a világra, az újra.

 

Előzmény: saintus (42975)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.01.22 0 1 42976

Egy kis téli nyugalom, hullámok nélkül.

 

saintus Creative Commons License 2020.01.22 0 0 42975

A fácsén már kötelezővé tették az ánuszkamera implantot a belépéshez? Vagy azt csak jövőre tervezik? Szerintem épp elég baj, hogy minden értelmes téma is áthúzódik abba a suttyóbarlangba. Nem mintha ez a tengeri kajakos téma olyan nagyon repesztene idehaza, de ha még szét is tagolódik a közössége...

Előzmény: Moris721 (42959)
DECK.HU Hajósbolt - Péter Creative Commons License 2020.01.21 0 0 42974

Semmi gond! A készleten lévő hajókat igyekszünk még év vége előtt eladni, hogy tavaszra új modellek esetleg új márkák termékei kerüljenek a boltba

titulus Creative Commons License 2020.01.20 0 1 42973

Kedves Péter! Bennem azért ébredt kétely a hajóval kapcsolatban, mert mindenhol máshol (és most már nálatok is) 280.000 forint vagy a felett volt az ára, míg nálatok ha jól emlékszem 200.000-ért lehetett megvenni. Ez nagyon jelentős különbség, ami az ismeretett hibával - ezek szerint tévesen - összefüggőnek látszott. Bocs.

Előzmény: DECK.HU Hajósbolt - Péter (42970)
gólyás Creative Commons License 2020.01.20 0 1 42972

Mint érintett, meg tudom ezt erősíteni.

Ahogy eredetileg is írtam.

 

Üdv.S.

Előzmény: DECK.HU Hajósbolt - Péter (42970)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.01.20 0 1 42971

Köszönjük, megnyugtató.

Előzmény: DECK.HU Hajósbolt - Péter (42970)
DECK.HU Hajósbolt - Péter Creative Commons License 2020.01.20 0 2 42970

Sziasztok,

Varsányi Péter vagyok a DECK.HU Hajósbolt üzletvezetője. Szeretnék pár szóban hozzászólni az ominózus TAHE MARINE WIND SOLO bejegyzéshez. A hajót nem azért adtuk kedvező áron mert tudott volt a hiba! Sajnos előfordult már öntési vagy sablon hiba, amit a gyártó természetesen cserél. A Kajak.store.hu -val, Hetyesi Gáborral szorosan együttműködve igyekszünk Budapesten is bemutatni az általa forgalmazott márkákat. Nem volt célunk megtéveszteni senkit a hibás termékkel. Miután jelezte a vásárló felénk a hibát, mi felajánlottunk egy cserét ami viszont az ünnepek közelsége miatt nem érkezett volna meg csak januárba. Ezt nem fogadták el és kérték a visszafizetést, aminek maradéktalanul eleget tettünk. Jeleztünk, hogy a termékből januárban elérhető még két darab ha még is emellett döntene. A kedvező ár a készleten lévő kajakokra és kenukra, nem pedig a hibás termékekre vonatkoznak. Semmi érdekünk nem fűződik ahhoz, hogy eladjuk egy hibás terméket, nem mellesleg a hibás termékeket a gyártó korrekt módon cserélni. Köszönöm, hogy elolvastátok a hozzászólásom! Mindenkit szeretettel várunk üzletünkben. Üdv. Péter 

Imi 61 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 42969

Azt azonban érdemes megfontolni, hogy ezért az összegért kajakos szárazruhát is lehet venni. A kite álló testhelyzetű sport, és a karok mozgása is teljesen más irányú és intenzitású. A kite ruhán a kampós beülőhöz és a kite mellényhez van kialakítva a szabás. A kajakos mellény sokkal rövidebb az ülő testhelyzet miatt. Ha kiteozni is akarsz vedd meg, ha nem, akkor inkább keress kajakozáshoz valót, mert gyorsan el akarod majd adni.

Előzmény: Moris721 (42968)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 42968

Nehéz kérdés. Igazából egy alkalommal kellene nagyon, mikor beleborulsz. :) De ha életszerűen nézzük a kérdésedet. Ha 10-12 alkalommal kajakozol télen, akkor azt gondolom neked megéri. Én voltam tavaly egyet februárban meg decemberben. Én nem is gondolkodom ilyenben, a kajakom is nagyon stabil, soha nem borultam. Szélsőséges időben sem megyek vízre. A másik, hogy ha van rá pénzed, akkor vedd meg mindenképpen.(szerintem!)

Előzmény: NOOBodi (42967)
NOOBodi Creative Commons License 2020.01.18 0 0 42967

Szárazruha kérdés :

 

Belefutottam ebbe a ruhába a neten . 

https://www.coronation-industries.de/shop/en/drysuits/11098-trockenanzug-ocean-rodeo-soul-2019-drysuit-neon-green-grey.html#/864-01_grossen_universal-xlk

 

Inkább kite -os , de kajakozni is jó lenne . Ismeri valaki a márkát és/vagy a boltot ?

 

A másik dilemmám az ár . Aki vett ár szárazruhát az évi hány alkalommal használja ? Vagy csak azért vette , hogy ha télen is rájön az "evezhetnék" akkor legyen miben biztonságosan menni ?  

Itthon igazán október végétől március végéig lenne rá szükség szerintem , ez mondjuk 10-12 alkalom.   Vajon megéri ? 

 

 

T-omti Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42966

Üdv

 

Nem akarok senkit lebeszélni a Regatáról, lehet, hogy ha mindent alkalmasnak találok, benevezek a Seayak 520-ammal.

Nem mindegy, hogy a víz 3 vagy 6-os sebességgel visz lefelé, ill. esik az eső, vagy süt a nap.

 

 

Üdv

Előzmény: Beka621 (42965)
Beka621 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42965

Köszi, legyen úgy, nekünk abszolút nem gond.

Úgyis megbeszéltük, hogy ha akarjuk, ketten is bármikor megcsináljuk. Szállást, fuvart amúgy is intézünk magunknak, és még nem is vagyunk kötve senkihez.

Segítünk Neked, idén sem előnevezünk :-))

 

Üdv:

Béka

Előzmény: T-omti (42964)
T-omti Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42964

Szia Fourty !

 

Erről szó sincs, csak beírtam egy túralehetőséget .

 

Én sajnos eddig nem indúltam rajta, és továbra is Spártai ,embert próbáló túrának tartom.

A sikert a széljárás, vízsodrás és időjárás is nagyban segíti.

 

 

Én személy szerint, már évek óta harcolok azért, hogy felejtsék végre el a Regatát és az egyik legsikeresebb, legtöbb résztvevőt megmozgató túrájukat (Tavaszi Hernád) tegyék Pünkösdre ,3 napossá.

1.nap Mala Lodina-Kassa

2.nap Kassa-Hernádszúrdok

3.nap Hernádszurdok-Vizsoly

 

2-3 éjszaka ugyan azon a szálláson.

 

Ui: Az Új tirpakturista honlapon sajnos csak egy hír olvasható :

http://www.tirpakturista.hu/new/

 

Üdv

 

Előzmény: Fourty (42956)
Beka621 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42963

Köszi hogy szóltál. Tavaly Trikével szerettünk volna menni, igaz nem előneveztünk. Májusban kérdeztem rá EKG-re, aki kiderítette, hogy elmarad (nem volt elegendő számú elmebeteg, aki két nap alatt le akar evezni 200 km-t :-))

 

Az előző évit csak a Tirpáktúrista honlapon találtam meg, az ideiről tudsz valamit?

Előzmény: T-omti (42955)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42962

Ha ott nem vagy, akkor nem tudhatod vannak-e ott menők,....ha meg ott is vagy, akkor ugye ott is vannak menők.

Előzmény: JéEs (42961)
JéEs Creative Commons License 2020.01.17 0 0 42961

"Facebookon vannak frissebb, ingergazdagabb, korszerűbb naponta frissülő fórumok. Képekkel videókkal infókkal."

 

De itt vannak a menők :)

Előzmény: Moris721 (42959)
Vöcsök_ Creative Commons License 2020.01.16 0 0 42960

Köszönöm az információt!

Előzmény: Rollende Landstrasse (42958)
Moris721 Creative Commons License 2020.01.16 0 1 42959

"de ez az egyetlen élő kajakos fórum a neten."
Ez azért erős túlzás. Nem szeretnék tapintatlan lenni, de ez pont az egyik leglassabban csordogáló fórum a témában.Facebookon vannak frissebb, ingergazdagabb, korszerűbb naponta frissülő fórumok. Képekkel videókkal infókkal.
 

Előzmény: Vöcsök_ (42957)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2020.01.16 0 1 42958

Jó egyedül is. Könnyen irányítható egyszeméllyel. Kicsit kiemelkedik az orra, ezért tenni kell bele ballasztot, ha egyedül evezel.

Előzmény: Vöcsök_ (42957)
Vöcsök_ Creative Commons License 2020.01.16 0 0 42957

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata régi NDK-s kettes túrakajakkal? Tudom, nem tengeri, és nem is a tengeren használnám, hanem a Tisza-tavon, de ez az egyetlen élő kajakos fórum a neten. 

Így néznek ki: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/kajak-2-sitzer/1272603789-211-3802

 

Kb. 5 m hosszú és 80 cm széles. Lehet ezzel haladni, ha egyedül evezem (vagy a másik beülőben csak gyerek evez)?

Fourty Creative Commons License 2020.01.15 0 0 42956

???

Nem értem! Úgy gondolod, ez a csillagtúra vonzaná el a tömegeket a regattáról?

Ennek a pünkösdi Adriának kb. 7-8 éves hagyománya van!

Mellesleg ekkor van a Vogalonga is.  Az már elég konkurencia!

Előzmény: T-omti (42955)
T-omti Creative Commons License 2020.01.15 0 0 42955

Hali

 

Úgy hallottam, hogy Pünkösdkor ismét megrendeznék a Tisza regatát, ha nem lesz elég jelentkező, nem próbálkoznak többet vele.

 

Üdv

Előzmény: Fourty (42954)
Fourty Creative Commons License 2020.01.15 0 0 42954

Kiírtam a szervezőre a pünkösdi, szokásos adriás csillagtúrát!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!