Keresés

Részletes keresés

Beka621 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 42908

Ha az az ingyenes szállítás 1000 korona fölött ránk is vonatkozna, simán rendelnék egy Crunchot akkor is ha egy évben csak egyszer ülnék bele.

Előzmény: aeroe (42905)
Beka621 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 42907

Köszi Imi!

A módszer gyönyörően látható itt:  https://www.youtube.com/watch?v=QkxDT0lJsPw

 

A ragasztóban nem voltam biztos, végül maradt a Steinel.  Így felhasználva rugalmasnak látszik.

 

A filmhez képest annyit módosítottnuk, hogy a nyél belsejébe is kentünk fogkefével egy kis felmelegített ragasztót. A filmen srác nagyon profi, de házilag jobb ketten csinálni. Az én ragasztóm 10 másodperc kötési idejű, nem úgy mint a Braca. Két kéz kevés lett volna egyszerre hőlégfúvózni, hőntartani, forgatni és ragasztózni mind a két darabot.  Szerencsére Kukac besegített (amúgy is ő hozta a ragasztópisztolyt :-)))

Amit még pluszban megcsináltam: szigszalaggal a ragasztástól fél centire lemaszkoltam a nyelet és a tollat is, így semmit nem kentem össze.

A tollszöget szétszedés előtt meg kellett volna jelölnöm, na ez maradt el. Így érzésre beállítottam, azután amikor rámértem, és 67 fok lett, rájöttem hogy teljesen átlagos vagyok: https://www.surfski.info/latest-news/story/1270/what-feather-angle-do-you-use-greg-barton-on-wing-paddles.html

 

A jó öreg péklapát újra üzemképes.

Előzmény: Imi 61 (42904)
aeroe Creative Commons License 2019.11.20 0 1 42906

megpróbálhatnánk Varga Richárdot a következő filmfesztiválra elhívni, hátha még akkor is itt lesz mo-on

Előzmény: Rollende Landstrasse (42883)
aeroe Creative Commons License 2019.11.20 0 0 42905

nem vagyok ügynökük, csak egyszer béreltem tőlük hajót és azóta rajta vagyok a hírlevélen: most a black friday alkalmából minden point65 hajóra és cuccra 50% kedvezmény van, a titkos kupon kód black50

 

https://point65.se/

 

hajrá

Előzmény: aeroe (42871)
Imi 61 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 42904

Hali, az első kajakom vásárlásakor lapátot is vettem Kabaitól. Abban az időben még társak voltak Kajnerral. A lapátot mértetre szabta, beállítottuk a szöget, majd az átlátszó ragasztó rudat a gázrezsón felmelegítve a lapátnyélre csorgatva belecsúsztatta a nyelet a lapátba. Kicsit megforgatva beállítva ismét a megfelelő szöget, a ragasztó kihült, és kész lett a lapát. Azt tanácsolta Kabai mester, ha nem jó a szög, melegítsem meg a lapátot és fordítsam a megfelelő pozícióba. Szerintem ezt azóta is így csinálják.

Előzmény: Beka621 (42903)
Beka621 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 42903

Karbon lapát nyél és toll összeragasztáshoz valami fekete ragasztó rudat használnak. Megpróbáltam felkutatni, hogy mi ez, nem sikerült. Amit a neten találtam, és jó lehet, az Bosch UltraPower. Ez fekete is, tehát a látvány alapján még ez is lehet.

Ilyet nem kaptam, viszont sikerült vennem az átlátszó Steinel ultrapower rudat. Ami megnehezítette a keresést az, hogy 7 mm-es ragasztópisztolyom van. 

 

Tudja-e valaki, hogy milyen az eredetileg használt ragasztó?

 

Off: a szifonos történetet én is érdeklődve olvastam :-)

Moris721 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 42902

Köszönöm szépen! Hasznos az információ!

Előzmény: The_Rible (42901)
The_Rible Creative Commons License 2019.11.19 0 0 42901

Akkor rántja ki a vizet a szifonból, ha a szennyvízrendszer legmagasabb pontján nincs kiszellőztetés. Rosszul van megcsinálva a rendszered. Ehhez nem kell még szivattyús átemelő-rendszer sem. Elég, ha pl. egy emeleti WC-t lehúznak, és ha nem tud kiegyenlítődni a nyomás a szennyvíz rendszerben a nemlétező kiszellőztetőn keresztül, akkor ott fog beszívni levegőt, ahol tud: a szifonon keresztül. Ezen nem segít, ha a rendszer végén (pl. az udvaron) furkálod meg a rendszert. (ha már idekerült ez a kis szösszenet, remélem segítettem)

Előzmény: Moris721 (42897)
Moris721 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 42900

Örülök ha tetszett! :) Sok sikert kívánok a hétvégi párosításhoz. :)

Előzmény: qrzor (42899)
qrzor Creative Commons License 2019.11.19 0 0 42899

Annyira izgalmasan írtad le, hogy én végigolvastam. Hiba volt? :-P

Én is hasonló csatára készülök hétvégén. (kézmosó szifonja és mosógép "összeszerelmeztetése")

 

 

Előzmény: Moris721 (42898)
Moris721 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 42898

Hú...ez nem ide akartam. Sejtitek ugye? De mivel törölni még mindig nem lehet, így gazdagabbak lesztek egy történettel. Még hasznos is lehet. :)

Előzmény: Moris721 (42897)
Moris721 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 42897

Víz visszafolyás ügyben többen segítettetek, sajnos kevés sikerrel. Ezért most leírom a tapasztalatomat, hátha másnak is ezt dobja ki a rendszer. :) Mindenki dugulást emlegetett, habár leírtam hogy átnéztem az egész rendszert, és tiszta.A jelenség meg ugye az volt, hogy nem minden esetben volt visszafolyás. Ebből is lehetett következtetni hogy nem dugulás, hiszen egyszer visszafolyik a víz máskor meg nem. Ráadásul a program végéhez képest más és más időben. Van amikor hamar, van amikor egy óra múlva. Ez sem dugulás jele. És ugye nem is Pumukli. ;)
Szóval az történik, hogy a gép kiszivattyúzza a vizet. A gép és a bűzelzárónál lévő bekötés között, magyarul a kifolyócsőben, benne marad a víz, mert a szivattyú nem nyomja már ki a csőben lévő vizet, a bűzelzáróban lévő víz pedig nem engedi visszafolyni. Mint a kerti locsoló tömlő. Ha nem vesszük le a csapról, akkor benne marad a víz. Csakhogy....nálunk szivattyús a szennyvíz rendszer. Kb. mióta van a visszafolyás a gépbe, azóta figyeltem meg, hogy olyan erővel szívatják meg a rendszert, hogy a bűzelzárókból kikapja a rendszer a vizet.De a wc-nél is le fel ingázik a víz, majdnem azt is kikapja. (ezért furkálnak lyukakat a szennyvíz szellőző kupakjába)   Nos, ilyenkor a mosogató alatti bűzelzáróból is eltávozik a víz, és mivel levegőt kap a mosogatógép kifolyócsöve, szépen vissza tud áramlani a víz a súlyánál fogva a gépbe. A megoldás az, hogy nagyobb, több lyukat kell fúrni az udvaron lévő szellőztető kupakjára, hogy kisebb legyen a szívóerő a benti rendszerben.Mondtátok, hogy egy golyós szelep a megoldás, de igazából az sem, mert nem csak a mosogatógép víz visszafolyás a probléma, hanem mert büdös lesz az egész lakásban.Hát ennyi a történet. :)

petergabor Creative Commons License 2019.11.18 0 0 42896

Sziasztok!

 

 

Egy kérdésem van két helyszínnel kapcsolatban:

 

Tudtok-e olyan kikötési lehetőségről, ahol a hajót nyugodt szívvel ott lehet hagyni pár órára?

 

  1. Mosoni-Duna Vének közelében (Vénekig legalább el szeretnék jutni illetve innen lenne  buszom vissza a túra kezdőpontjára a kocsihoz),
  2. Zátonyi-Duna Dobrogazsziget (lehetőleg még a híd felett, hogy ne kelljen átcipelni a kajakot).

 

 

A túrákat tavaszra tervezem.

 

 

Köszönöm.

alq52 Creative Commons License 2019.11.14 0 1 42895
Előzmény: Bali racer (42894)
Bali racer Creative Commons License 2019.11.14 0 0 42894

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!A ruhát inkább visszavittem !

Betudnád tenni a kajakos széldzseki linkjét?

Előzmény: qrzor (42892)
morrgo14 Creative Commons License 2019.11.14 0 1 42893

Bocs, hogy belevauvau.

 

Evezéshez szárazruhát javaslok, amennyiben az 1-10 fokos vízben tartózkodás már nem komfortos.

Egyrészt korlátlan ideig komfortos, másrészt az aláöltözet skálzható vízhómérséklettől függően.

 

Az kicsit oroszrulettes megközelítés, hogy sosem kerülhetek a vízbe, tehát felesleges.  :-))

 

 

Előzmény: Bali racer (42884)
qrzor Creative Commons License 2019.11.13 0 2 42892

Most látom, hogy 3/2-es. Vagyis a mellkason, háton 3mm, a többi helyen 2mm vastag. Ezeket a szörfösök csak nyáron használják a hidegfrontokban, amikor a víz meleg, a levegő meleg, de a windchill miatt nem akarnak megfázni. Hidegben az első izzadást követően egyből vacogni fogsz.

 

Őszre, télre, tavaszra nem jó. Neo zokni, vagy neo cipő, neo nadrág (főleg aláöltözővel) lehet jó, felül mindenképpen réteges öltözetet javaslok. Technikai pólók, polárdzseki, széldzseki stb. A Decathlonos neoprén csuklójú- és nyakú kajakos széldzseki sokkal jobb és nem drágább. (kajakozáshoz)

 

Szörfözésen, kájtozáson túl kis-katamarános vitorlázásáshoz lehet jó nyáron, ahol szintén folyamatosan csobbansz és sokat kell akrobatikáznod a fedélzeten.

Raftingra még esetleg vinném, és kanyoningra is. SUP-ra ősszel-télen a kajakozással azonosan öltöznék, vagyis semmiképpen nem "egyréteges" ruházatba.

Előzmény: Bali racer (42884)
szilascet Creative Commons License 2019.11.13 0 1 42891

Azt nem írtam, hogy egy ilyen öltözetben, ha rendes tempóban evezel, alaposan beizzadsz, szóval egy etaphoz ajánlott. Utána teljes ruhacsere, akár az autó mellett,  -5-ben is. :-)  Egész napos téli túrákhoz kell a komolyabb öltözet, illetve nyílt vagy veszélyes tengeri evezéshez is abszolút. Nálunk a folyók partjára pár száz métert kell küzdeni, ahhoz hőtartás szempontjából az általam leírt kombó elég. 

Váltás ruha a raktérben, vízhatlan zsákban.

Előzmény: szilascet (42890)
szilascet Creative Commons License 2019.11.13 0 1 42890

Ha teheted, küldd vissza ezt a ruhát. Nem lesz igazán jó benne evezni, mert a vállövet nem hagyja szabadon mozogni. 

Létezik neoprén Long John a decathlonban olcsóbban, az használható. Fölülre kell húzni egy zárható aljú és ujjú orkánkabátot, ilyet is árulnak ugyanott (szezonban). Ezek kajakozáshoz is ajánlottak, bár nem nyújtják azt komfortot és hosszas vízben lebegés lehetőségét, amit egy rendes szárazruha. Igaz, 10-ed annyiba kerülnek. 

Én pár órás túrákhoz a fentieket használom, neoprén csizmával. Használok aláöltözőt, és ha hideg van a kabát alá polárpullóvert is. A neoprén csizmába nem szokott belefolyni a víz amikor beszállok a sóderes parton.

Azt nem értem, hogy beszálláskor kell ez neked, miért, úszva szállsz be?  Ez azért kell, hogy ha mégis beleborulsz a hideg vízbe, legyen esélyed túlélni. Ehhez legalább olyan fontos feltétel, hogy a kezed se hűljön ki, mert akkor elég nehéz fogni vele. A kesztyű is nehéz ügy.

 

Előzmény: Bali racer (42884)
Arza Creative Commons License 2019.11.12 0 1 42889

Nem tudom... 

Neoprén zoknit és csizmát használok télen.

Neoprén ruhát nem próbáltam... attól tartok beleizzadnák, és megfázás lenne belőle...

Aki már próbálta, ismeri, azt mondta, kajakozáshoz nem jó.

 

Va egy shorty-m, de azt vizeskedéshez használom meleg időben, ha hideg a víz

Előzmény: Bali racer (42888)
Bali racer Creative Commons License 2019.11.12 0 0 42888

Dehogy is. Csak arra gondoltam, hogy a ki-be szállásnál lenne vizes. Amúgy ezek alá, fölé mennyire kell még 1 réteg?

Ezt ma sikerült akciósan 17 ezerért vennem. Hobbi szinten nekem erre szükségem lehet egyáltalán vagy inkább vigyem vissza? 😅 

Előzmény: Arza (42887)
Arza Creative Commons License 2019.11.12 0 0 42887

Beszállás után, és kiszállás előtt átöltözöl neoprénbe a kajakban ülve?

:) :) :)

Előzmény: Bali racer (42886)
Bali racer Creative Commons License 2019.11.12 0 0 42886

Köszi a kimerítő választ! 😉

Nekem csak arra kéne, hogy (hidegebb időben) ki-be száljak a kajakból. Max csak fél napokat lennék benne. 

Előzmény: qrzor (42885)
qrzor Creative Commons License 2019.11.12 0 1 42885

Vitorlázáshoz? Persze. :-) De nem mindegy melyik "fajtához".

 

A testhezálló (szörf-, katamarán-) neoprén és a kifejezetten tengerikajakozashoz gyártott vízhatlan ruházat alapvetően más koncepció mentén működik.

 

A neoprén abban jó, hogy amikor víz megy alá, azt a réteget mozgás KÖZBEN testhőmérsékletre melegíted és abban dinszteled magad. Intenzív és teljes testre kiterjedő mozgást feltételez a használata. Amikor csak ücsörögsz benne, akkor rövid időn belől ÁTHÜL! A szörfösök, kájtosok amikor kimennek pihenni a partra, akkor vagy azonnal levetik és átöltöznek, vagy ráöltöznek (pl. neoprén kabátot vesznek fölé)

 

A neo szörfruhák alapvetően egyenes testartásra szabottak, illetve fenékben sincsenek megerősítve (spec. vitorlázó neoprén ruha esetleg lehet).

Lehet kajakozni bennük, de hónaljban egy idő után kínos lehet a gumi, kis- és nagydolog "projekt" nehézkes, mert le kell vetkőzni,  illetve a rétegezés hiánya miatt folyamatosan mozogni kell, és lehet hogy mellkasban meleg, de combnál, vesénél hideg lesz. Hideg vízben és hideg időben, rövid kalandra (max fél nap) elmegy de nem ideális választás.

 

A spec. kajakos ruházat réteges öltözködésre készült. Tehát technikai aláöltöző, polárpulcsi stb. és úgy a vízzáró külső réteg. Vannak zsebek, van nyílás a férfias ponton szükség esetére. Sokkal tágabb hőmérsékleti tartományban és sokkal kényelmesebben használható. Hosszú túrára mindenképpen csak ezt javaslom.

 

Persze mindkettőt ki lehet váltani térdes mackónadrággal, kockás pamutinggel és csehszlovák kapucnis orkánkabáttal. Az első izzadásig. :-)

 

 

Előzmény: Bali racer (42884)
Bali racer Creative Commons License 2019.11.12 0 0 42884
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2019.11.11 0 0 42883

Elismerésre meltó  utazás. Szívesen beszélgetnék vele, főleg a zsilipekről. Az biztos, hogy én annyi cuccal túrázom, hogy Prijon Grizly lenne a minimum a hajó választásakor.

Előzmény: Imi 61 (42882)
Imi 61 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 42882

Jó kajak a Zegul Arrow play :-) A gyártó ajánlása szerint kiváló kajak egynapos kirándulásokhoz és hosszabb éjszakai túrákhoz. Varga Richárd túrája kicsit hosszabbra sikerült. Minden elismerésem!

Előzmény: Beka621 (42881)
Beka621 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 42881
Ork63 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 42880

Egyetértek az előttem szólóval. :)

Jó hajóik vannak, jó felszereléssel és direkt kezdőknek szóló nagyon jó oktatással.

Egy néhány órás rövid túra végére rengeteg információd lesz a kajakozásról.

 

Szóval inkább oktatóval, vezetővel, tapasztalt ismerőssel, kölcsönzött/bérelt kajakkal vágj bele, mint egyedül!

Előzmény: helyihülye (42875)
alq52 Creative Commons License 2019.11.05 0 1 42879

Inkább várd meg a tavaszt és keresd föl őket.https://www.chilioutdoors.com/blog/ Menj el velük egy rövid túrára és közben kiderül, hogy tényleg szeretnél-e kajakozni. Hidd el olcsóbb, mint mindenféle tapasztalat nélkül venni egy kajakot.

Előzmény: helyihülye (42875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!