Keresés

Részletes keresés

Mark___ Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1635

Sziasztok!

 

Lenhossék 3-ban (bár lehet, hogy ebből a szempontból a többi ház is ugyanolyan) használ valaki Digi internetet? Hogyan történt a bekötés? Szükség volt hozzá fúrásra a lakásban vagy megfelelő a lakások meglévő kábelezése? Hol jött ki a lakásban az UTP-kábel, a TV kábele mellett?

 

Köszi,

Márk

D39-es Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1634

Kedves vagy hogy 1 hozzászólás elejéig beregisztráltál, külön miattam. Milyen figyelmes!

 

Előzmény: Törölt nick (1632)
D39-es Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1633

Köszi. Van az is. Csak hát ozz a maszatolás megy. Kk emberei segítségével. Érted. Kedvenc rovatom ott: pletyi rovat.

Na gondolhatod!

 

Azért köszi.

 

Az előzményekből azért sejtem, hogy mi lehet ott is...

 

Csak információ végett: Azt tudtátok ahogy a Modiant által kezelt Mátyás Udvar építője (Szerdahelyi 2002 kft) felszámolás alá került 2011.01.12 mert a csatornázási művek felé már akkora volt a tartozás?

Csak a mihez tartás végett, gondoltam.... Szép napot nektek! 

Előzmény: Törölt nick (1632)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1632

Szia D-39,

 

tudod zárt fórumot használunk, mert rájöttünk, hogy nem ez a helye a ház ügyeinek.

Annál meg sokkal inteligensebbek vagyunk, hogy az ilyen tipusú provokáló, feszültséget keltő, kavaró kérdésekre egy nyílt fórumon reagáljunk.

 

Szerintem nektek is zárt fórumon kellene a problémákat megvitatni.

Előzmény: D39-es (1631)
D39-es Creative Commons License 2011.02.20 0 0 1631

Sziasztok Toscanások,

Látom már leült a fórum, de azért megprobálok e mbert találni a kérdésemre..

 

Mint tudjátok a CEE a Toscana után a Pöttyös Teraszt építette fel.

Nálunk jelentős gondok adódnak, úgy a közös képviselet (Modiant Kft!), mint a garanciális javítások (Construction 5 Kft) területén.

Fórumotokat átolvasva, ezen már egyáltalán nem lepődőm meg. Mintha ugyan az lenne a szisztéma.

 

- Kérdésem, ott behajtott az építtető közös költség tartozását időben a Modiant, mert itt nem teszi. Hiába van lakás eladás, a tartozás mindig ugyan annyi.

 

- Végül is mennyi késéssel csinálták meg az 1 éves garanciális bejáráskor a hibákat. Megcsinálták?

 

- A Modiant Kftt miért nem váltottátok le eddig, ha korábban bajotok volt vele? Esetleg még nagy tulajdoni hányada van nálatok az építőnek az eladatlan üzlethelyiségek, gépkocsi beállók, tárolókból? Nálunk még kb. 30%, de pár embere is itt kapott lakást, és haza szavaz. Olvasom hogy nálatok sok a külföldi és egy cég (Tower?) fizeti helyette. Azok szavazatai is a Modiant védik, ha jól sejtem?

 

Megköszönném, ha adnátok infót, hogy mire számítsunk, így több mint 1 év elteltével, amikor is már látjuk, hogy mi folyik itt..

Köszönöm.

 

Pöttyös Terasz lakó 

kamilkov Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1629

Szia, köszönöm a jó tanácsokat, nagyon rendes vagy.

Megpróbálom, amiket írtál, aztán meglátjuk mi lesz (egyébként tényleg 50%-ban számolta a teraszt).

Üdv és kösz még egyszer,

Kamilkov

Előzmény: Jackopower (1628)
Jackopower Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1628

Ha Te vagy a vevő akkor Te irányítasz! Új építésűnél 50% ban számolják. Használtnál még ennyivel sem!

Néztem máshol még 1 éve egy nagyteraszos lakást. 44 nm volt a 6-.on a lakás és 15 nm a terasz. Simán az építtető 50% számolta, így lett 19,8  a vételár, amit Én lealkudtam 18,2-re! Azt hittem, hogy üyges avgyok. Erre kijött a bankról az értékbecslő és csak 15% vette fiygelembe  ateraszt, így felbecsülte 15,8-ra.

ezért nem vettem meg.

Építtető meg höbörgőt, hogy Ö csaktudja mennyit ér az ingatlana.

 

Ezzel azt szerettem volna sugalni, hogy ne 50% ban, hanem 20% ban gondolkozzál terasz illetően, még ha az illető 50% fizetet is érte.

Lementek Budapesten is az új lakásokm árai 2007-es árra. Az övé meg még használtnak is minősül, és neked ileltékfizetési kötelezetséged is van.

 

Tehát csak olcsobban tud megszabadulni a jelenlegi zulaj alakásától a fentiek miatt!  Vagy benyeli, vagy nem tudja eladni. :-)

Szerintem oylan 290.000,-Ft 6 nm számolhatod a lakást. A teraszt meg ha pl 10 nakkor 2 nm-rel!

Előszőr ugyse adja oda. Aztán hívd fel majd 2 hét múlva hogy....

 

Tudod. Kinálati piac van, nem keresleti.

Győzd meg róla, hogy a  kpt amit most kana azzal már most tud gazdálkodni, pl, befektetni. Ha ajta ül alakásán akor a mostani helyzetben, pláne ha deviza alapú hitele van  rajta, még rosszabbul is járhat.

Ha ezs em gyözi meg, akkor ő nem eladni akarja, nincs kényszer helyzetben, hanem nyerészkedni akar. Akkor az a lakás neked nem kell!

 

 

 

 

Előzmény: kamilkov (1627)
kamilkov Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1627

Szia, köszönöm, hogy írtál.

Én egy már ott lakó hirdetését olvastam, szóval használtan venném (kicsit félreérthető volt, ahogy írtam).

A kérdéseim továbbra is aktuálisak, ha lesz időd, örülnék a válaszoknak.

szia

Előzmény: Jackopower (1626)
Jackopower Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1626

Szia,

 

Van egy rossz hírem. A http://www.toscanakert.hu/lakaslista?databaseListLimit=250http://www.toscanakert.hu/lakaslista?databaseListLimit=250 alapján az összes lakás elkelt, ami nem is csoda hiszen 5 éve árulják. Ez van!

 

Viszont a parkoló nem fogy, azt még tudsz venni! :-)

 

Szia.

Előzmény: kamilkov (1625)
kamilkov Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1625

Sziasztok!

Nem tudom él-e még a topik, de megpróbálom. A Toscana kert-ben szándékozom lakást venni, az érdekelne, hogy milyen nm árak a jellemzőek most? (magas emeleti, kertre néző, nagy teraszos). Hogyan kell beleszámolni a terasz nagyságát az árba? (úgy tuddom, hogy bizonyos nagyság felett kevesebb, mint a felével). Melyik szárnyba érdemes költözni? Mik a tapasztalataitok, rendben van az épüketek minősége? (szigetelés stb.) Visszaolvasgattam az itt írtakat, megvalósult végül a fittness-terem? Bármi érdekel, amit egy ott lakó megosztana velem.

Előre is köszönöm, üdv:

kamilkov

Lenhossék Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1623

Kedves kovacsa3!

 

Ha még mindig érdeklődik egy Toscana-kerti lakás iránt, hívon a 06/30/478-3846-s telefonon.

 

 

Előzmény: kovacsa3 (1622)
kovacsa3 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 1622

Sziasztok,

 

Lakást szeretnénk venni a házban és ebben szertnénk tanácsot kérni.

Babával költözünk, úgyhogy biztos akarok lenni, hogy jó helyet választottunk.

 

A kérdések:

- Az apró bosszúságok kivételével a ház dolgai rendben vannak?

- Vannak kisgyerekes családok?

- Nyugodt szívvel ajánlanátoka barátaitoknak?

 

Köszönjük előre is az infokat!!!

Darni Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1621

Sziasztok!

 

Beleolvasgattam a hozzászólásokba (őrök, hangoskodás stb.).

Amikor eret vágok az az amikor valaki nem tud éjjel csöndbe maradni és be nem áll a pofája.

Nem is ezt akartam ideírni, hanem azt szeretném megkérdezni, hogy tud e valamelyikőtök kb. 30nm2 eladó lakást az épületben (jó helyen, csendes szomszédokkal, lehet, hogy már most túl sokat kértem :))

Képek alapján nagyon tetszik a kialakítás és a burkolatok. Ja és klassz az is, hogy megbeszéltek egy csomó mindent, kicsit olyanok vagytok mint egy nagy család :)

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,

Darnold

G--boy Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1620
Köszi az infót.
Előzmény: hiperbola (1618)
ali75 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1619
3. A főbejáratokhoz is felszerelnénk ilyen proxi-kártyás beléptetőrendszert. (A Securiteam ajánlatában ez is szerepel)

Kérdés, hogy a kb. 2 milliós beruházásra megvan-e az igény, illetve van-e esetleg más alternatíva. (A garázs kulccsal történő lezárása tűzvédelmi okokból nem lehetséges.)

Tekintettel, hogy a fenti szerelések kb. 2 millió Ft-os tételt jelentenek a Társasház részére, így erre a pénzügyi forrást is meg kell találni. Az év elején lakógyűlést fogunk tartani, ahol a költségvetést úgy kell kalkulálni, hogy a fejlesztések megvalósíthatóak legyenek.
Kérdés, hogy egyszeri célbefizetésként, vagy normál közös költségként kívánja a lakóközösség a fejlesztések forrását biztosítani. (Értelemszerűen az első gyorsabb megvalósítást tesz lehetővé.)

Ki mit szól hozzá???????
hiperbola Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1618
Erste.
És naná, valami széljegy miatt kellett vmi plusz tudomásulvételi papír a legvégső idegbajban.
Előzmény: G--boy (1617)
G--boy Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1617

Sziasztok,

Azt szeretném megtudni, hogy ki volt a projektfinanszírozó?

A Blalusztrágnál, majd a Cee nél?

Köszi.

És volt e fenakadás a banki hitelfolyósításnál?

Köszönöm szépen.

Sun is fun Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1616
Van egy kiadó beállóhelyem a garázsban!

Érd:20/523-0190
NeroClaudius Creative Commons License 2009.07.09 0 0 1615

Sziasztok!

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Toscana Kerben vannak még eladó kis méretű lakások? Valószínűleg a beruházótól már nem, de esetleg aki el akarja adni.

 

Köszönöm szépen!

matyuska90 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 1614
THX a válaszokat. :))
guci Creative Commons License 2009.06.03 0 0 1613
pék bak(k)er, ne költsd a rossz hírünket (válság van - takarékoskodjunk)

matyuska: van biztonsági szolgálata a háznak, szóval itt nincs Csikágó a lépcsőházakban és a kertekben (s szalonjaiban és összes tánchelységeiben).


Előzmény: pék_baker (1612)
pék_baker Creative Commons License 2009.05.31 0 0 1612
tömegközlekedés az teljesen oké szerintem, a 4-6 körúti villamos mester utcai megállójától 9 perc a ház normál tempóban. továbbá 1 percre van a háztól a 24-es villamos megállója, amivel két megálló a kék metró, kicsit tovább utazva meg egyből a keleti pályaudvarra jutsz.
este csak a körútról lehet a mesteren gyalogolni.
a környék.. na az érdekes. ha végigmész a mester utcán, akkor minden utcában befelé is tök új lakások vannak, de egyre távolabb a körúttól egyre közelebb vannak a putrisabb utcák.
a toscana majdnem a legtávolabbi új lakás, egy utcával beljebb jelenleg egy frissen felgyújtott autó van, a kereszteződésben pedig mobiltelefonról nyomják a zenét tizen akárhányan, arany nyaklánc bmw, hasonlók. tehát ha tudod milyen a VIII. ker akkor ez kb hasonló, de iszonyatos tempóban épülnek az új lakások.
tehát a környéken vegyesen keverednek a jobbmodú fiatalok, külföldi cserediákok, meg a 8ker stílus.
A ház nagyon csendes, mivel nem néz autó útra, mégis van tér, mert egy suli választ el tőle. márc15, meg okt23-án élő műsor, himnusz, szózat.
Sok a külföldi bérlő, valamelyik lépcsőházban zajosabbak, valamelyikben nem annyira.
összességében szerintem jó hely.
Előzmény: matyuska90 (1611)
matyuska90 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 1611
Hali!

Tegnap találtam egy albérletet a Toscana-kertben, és pár kép alapján megtetszett a lakás. Valaki tudna nekem néhány információt mondani, hogy milyen a lakópark, a környék, és hogy milyen tömegközlekedési lehetőségek vannak a közelben? THX, a választ. :)
pék_baker Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1610
Azt mondták a diginél, hogy fel kell húzni egy alépítményt. Csinálják. Az hogy ez mit jelent és hogy mikorra lesznek kész, azt nem tudtam meg.
De a lényeg h haladnak, és nem kavart be senki eddig.
hi
Előzmény: OazIs (13) (1609)
OazIs (13) Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1609

Sziasztok,

 

Diszkréten érdeklődnék, hogy van-e tudomásotok valamiféle előrelépésről a Digitv ügyében?

 

1. Lesz-e egyáltalán? Mikor legutóbb jártam a Toscanaban akkor éppen lyukakat fúrtak, tehát gondolom azóta már adnia kellene az ívet.

 

2. Esetleg van már olyan aki élvezi a digitv-s szolgáltatás előnyeit? Ha igen milyen megbízhatósági szint mellett funkcionál a cucc?

 

3. Ezt az 50 ropit be kell pengetni az UPC-nak a szolgáltatóváltás miatt, vagy nem?

 

Köszi - oa

 

guci Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1608
OazIs,

nem volt már az sem rózsaszín, csak azóta estem egy hatalmasat a koromsötét lépcsőházban, s betelt a pohár. :)
Előzmény: OazIs (13) (1607)
OazIs (13) Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1607

guci,

 

1596-os hozzászólásodban még minden rózsaszín volt, mi történt azóta? :)

 

Nekem az a véleményem, hogy a sok kulfoldi mindent elkúr. Nem azért, mert kulfoldi, hanem azért, mert igénytelen paraszt. Összerugdosva a falak, szétkarcolva a lift, hangoskodás, másik semmibe vétele, közös egyuttélés szabályaira fittyet hánynak, áh,hagyjuk mert csak felcseszem az agyam.

 

Remélem idővel kikopnak ezek a francba.

Modiant is odavághatna nekik erélyesebben, mert ez minden csak nem közös képviselet.

 

Előzmény: guci (1606)
guci Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1606
hi, az E-ben se működik, illetve a világítás sem jó egyes szinteken, vaksötétben kell botorkálni a lifttől a lakásig. Ez szerintem nevetséges, ezt a lakótelepet (kezd azzá válni) egyszerűen nem üzemelteti senki.
Előzmény: hiperbola (1605)
hiperbola Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1605

hello,

másnál se jó a D-ben a kaputelefon, vagy csak nálunk nem szól? :(

guci Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1604
"Amennyiben Vevő a UPC-n kívüli más szolgáltatóval kíván szerződést kötni, akkor a UPC tulajdonában lévő kábelvezetéket 35e+fa (42e, igazad volt) vételárért köteles [tőle] megvenni. vevő elfogadja a nevezett összeget, s tudomásul veszi fizetési kötelezettségét, amennyiben más szolgáltatóval kíván szerződést kötni."

Előzmény: the.island (1603)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!