Keresés

Részletes keresés

C7206VXR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 1435
Szia, Én is majd most tervezem az átjelentkezést. Annyit tudok hogy korán érdemes odamenni és sajnos azaz amennyire én tudom telefonos időpont kérésre nincs lehetőség.... :-(
Előzmény: page12 (1434)
page12 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1434

Sziasztok,

 

Allando lakcimre szeretnek belejetkezi a Tosc. lakasba.

 

Melyik okmanyirodaba kell menni?

Milyen papirokat kell vinni?

Tud vki telefonszamot ahol idopontot lehet foglalni?

 

Az Ugyfelkapun is probaltam "ugyet inditani" de kiirta, hogy a "lakcim ismeretlen", es ezzel meg is akadt a folyamat.

 

Koszi.

 

 

izera Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1433

Amennyire én tudom, az albetétesítés egy új háznál a ház átadása után akár 1 évig elhúzodhat. Most még csak széljegyszeten vannak az infok.

 

 

passat.pdtdi Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1432
Azért, hogy nehogy könnyebb legyen beállni:)
Előzmény: Toszkánfiú (1431)
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1431

Sziasztok!

 

Én próbáltam megnézni a tul. lapomat a magyarorszag.hu-n, de csak a fő tul. lapot adta ki - a társasházét (hrsz. 37743), az albetétet nem találta. Nem akartam bekocogni a földhivatalba ezért külön, de úgy látom nincs más választás... :-(

 

Más: ki tudja miért van elromolva már vagy 2 hete mindkét oldalon a jobb oldali garázskapu? vagy takarékoskodásból lett lezárva?

Mucitunder Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1430

Hiperbola, ez sajnos édeskevés. Ha ugyanis pl. banki jelzálog is került tévesen a tulajdoni lapra, azt az a bank nem fogja onnan egykönnyen levenni, pláne, ha a jelzálog-szerződést a régi helyrajzi számra kötötték - ebben az esetben módosítani kell a zaciszerződést, vagyis újra közjegyzői okirat stb. stb.

Ja, azt meg ugyan el ne higgye már senki, hogy (csak) a Földhivatal kavarászott. Azért ne legyünk ennyire naivak.

Előzmény: hiperbola (1429)
hiperbola Creative Commons License 2008.02.25 0 0 1429
Tudtommal nem megint adásvételit kell módosítani, hanem egy olyan papírt irattak alá - velünk legalábbis  - hogy a Földhivatal (aki kutyult) vezesse át az XY (téves) helyrajzi számon lévő bejegyzéseket a szerződés szerinti XYZ (helyes) helyrajzi számhoz. És evvel a papírral már intézik az ügyvédek földhivatalnál tovább.
Előzmény: Mucitunder (1428)
Mucitunder Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1428

Kedves 1012, sajnos a probléma általánosnak tekinthető és nagyon durva.

A témában született már homár-bejegyzés, meg itt, a fórumon is volt róla szó - igaz, csak érintőlegesen.

A 223 lakásból tudomásom szerint kb. hetvenet érint az ügy, és mintegy 50 lakást azért nem tudnak birtokba adni, mert a bankok nem adnak kölcsönt rendezetlen tulajdoni lapra. Örüljetek, hogy már bent laktok.

Ha jól tudom, megy az intézkedés, de több hónap is lehet, mire minden rendbe lesz téve, hiszen láncolatban van az egész szajré összekeveredve, és minden mindennel összefügg.

Egyébként ha az adásvételit módosítani kell, akkor a kölcsönszerződést is, azaz lehet menni még egyszer a közjegyzőhöz perkálni. Kemény.

Előzmény: 1012 (1427)
1012 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1427

Sziaztok!

Szeretném megkérdezni a ti tul.lapotok rendben van?Nagy meglepetésemre mi nem is a mi lakásunkba vagyunk bejegyezve + terhek kerültek mellénk.Van valakinek infoja? Ügyvédi iroda szerint mindenkinek kell szerződésmódosítás, mert az egész hrsz. el van csúszva.Ki milyen állapotban van ezzel?Milyen szerz.módosítást jelent?

 

OazIs (13) Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1426

Vágom a problémát, külföldi bérlőkre gyanakszom. Tudod, EU, oda tartunk most mi is állítólag, csak le vagyunk tőlük maradva.

 

Biztos más területeken...

 

Előzmény: pék_baker (1425)
pék_baker Creative Commons License 2008.02.22 0 0 1425
Lassan kezd szépen beilleszkedni a házunk is a környékbe. Mármint a környék lepusztultabb utcái közé. Legalábbis a földre szétdobált kartonok, meg szemetes zacskók a bejáratnál, eléggé ismerősek a putrik előtt található dzsuvára. Több baj is van. Egyrészt páran nem értik hogy össze kéne nyomni a kartonokat mielőtt bedobják a kukába (egy egész hűtő dobozát láttam eredeti formájában még a hét elején benne) másrészt a ritkább ürítés is téves döntés. Ugyanis nem hiszem hogy mindenki rendelkezik egyből annyi pénzel, hogy berendezze a lakást, így folyamatosan sok karton (jellemzően bútoroké) kerül oda, még azután is, hogy mindenki beköltözött. Bár annak is gratulálok aki oda rakja a kuka mellé, amikor tudja, hogy nincs hely. Nekem a lakásban van egy jó adag karton, csak kibírom amíg ürítik a konténert. Mert a kukás biztos nem fogja összeszedni! Ja és azt ne is említsük, hogy a kis kukákat ma kitolták, de valakik a tárolóba simán a földre rakták a szemetet. Tiszta IX-VIII kerület. Beilleszkedtünk. Persze nem mindenkire vonatkozik.
hi
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.22 0 0 1424
Nem tom, engem a La Palma pizzafutára simán megtalált. És a postai küldemények is megtalálnak. Lehet, hogy a mi lépcsőházunkra ki van írva? Majd megnézem...
Mucitunder Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1423

Ma este a kajafutár teljesen ki volt akadva, mert sehogy sem találta meg az épületet, ahol lakom, és komolyan morgott, hogy az építtető nem írta ki a kapuk mellé, hogy az melyik lépcsőház... Szerintetek is jól tettem, hogy igazat adtam neki? :-)

Ami az árakat illeti, az ingatlan.com-on is szép summákért kínálgatják a Toscana-lakásokat. Jó befektetés volt itt venni lakást, úgy érzem. ;)

F-block girl Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1422

Én a Duna House kínálatában láttam az üres lakásokat hirdetni: 33nm lakásokat 15 milliótól! Az már majd 500e/nm.

5 év múlva lehet kaszálni! :-)

Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1421

Ezt nem tudtam letölteni, "file is too large"...pedig megnéztem volna. Fránya tűzfal...

 

Témához kapcsolódó aktuális cikk a Napi Gazdaságon:

 

http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=360604&place=vezeto_anyag_bal2

Előzmény: Ipari-antidepresszió (1420)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1420
Én annó felhívtam a Mill-Loftosokat és 500 ezres négyzetméterártól vannak lakások. A legkisebb akkor 60 négyzetméteres volt. Igaz, ott nagyobb a belmagasság.
A Ferencváros honlapjára felkerült egy Integrált Városfejlesztési Stratégia dokumentum (40Mb). Abban van egy térkép, hogy miként fog kinézni a rehabilitációs terület 2010-ben. Jó lesz... :-)
Előzmény: Toszkánfiú (1419)
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1419
Megnéztem, nem gyenge! 30 m2-es lyukért 14.3 Misi! Ez konkrétan 475e FT/m2. Ez még annak tudatában is irdatlanul soknak tűnik, hogy az árban benne foglaltatik a széria konyhabútor konyhagépekkel, a központi légkondi, és mondjuk nem laminált parkettát adnak, hanem tömörfa parkettát. Ennyivel azonban ki is merül a difi a Toscanához képest. Nem gondoltam volna, hogy 2-3 év alatt is ekkorát ugranak az árak, de szerencsére én már túl vagyok a lakásvásárláson. Én már az akkori árakat is sokalltam, az átlagfizetések szintjétől kezdenek fényévekre járni az új lakás árak... Ok, hogy jó és szép a Toscana is, vagy bármelyik új "lakópark" a IX.-ben, de csak 5 métert kell eltávolodnom tőle, és belecsöppenek a nyomorba, omladozó, málló épületek, kutyaszar hegyek, húgyszag és társai, züllött figurák a sarkon, stb... Ezt valahogy egyik honlapon sem említik... :-) Mondjuk a Mill Lofts még tetszik nagyon, de ott nincsenek árak a honlapon, de biztos vagyok benne, hogy elszörnyülködnénk azon is. Ennek ellenére már alig van szabad lakás...
Előzmény: silverside_girl (1418)
silverside_girl Creative Commons License 2008.02.20 0 0 1418

A négyzetméter árakhoz: nézzétek meg milyen árak vannak a Dandár22 projektnél. Igaz 'eladva' felirat még nincs sok lakásnál, de foglalt van néhány.

www.22dandar.com

Előzmény: OazIs (13) (1415)
passat.pdtdi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 1417

Én nem hallok semmit.

Hányadik emeleten vagy?

Előzmény: pék_baker (1412)
hiperbola Creative Commons License 2008.02.18 0 0 1416
Eszem ágában sincs eladni de azért megnyugtató :)
Előzmény: OazIs (13) (1415)
OazIs (13) Creative Commons License 2008.02.18 0 0 1415

Ami még tutibiztos (mert saját magam jártam utána :) ), az az, hogy a bokréta utcában, ami 5-6 évvel ezelőtt kb úgy nézett ki mint most a lennhossék (tudom mert egy ismerősöm pont akkor vett ott új kecót 250e/m2-ért és együtt mentünk megnézni a környéket) szal ott most kb aranyárban mérik az ingatlant. Az utolsó beépítetlen telken már elkezdték a fúrást-faragást (elég nyomott elhelyezkedésű zugtelek két már álló ház között) és 420-440e/m2 2008 végi átadásra. És ugye ilyentájt még a kész lakás majdani árához képest van egy kb 10-15%-os rés az árban a vevő javára. Tehát elvileg ha ezek a lakások egyszer elfogadható minőségben elkészülnek akkor lazán 470 körül fognak menni.

 

Ezzek képest nem tűnik túlságosan a földtől elrugaszkodottnak a toscanas ár, de való igaz, egy dolog árulni valamennyiért és egy másik eladni :). Szerintem egyébként 350 körül lehetne itt nálunk egy kisebb, emeleti kecónak jó elrendezéssel elpasszolni a négyzetméterét, ha esetleg valaki koccolni akarnak közülünk :)

 

Előzmény: Toszkánfiú (1414)
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.18 0 0 1414
Ezek szerint tényleg jó befektetés a IX-ben lakást venni...ez már olyan 400000 Ft/m2 körüli ár, majdnem budai árszínvonal...habár egy dolog a hirdetés, és megint egy dolog, hogy ténylegesen mennyiért fogják megvenni!
Előzmény: OazIs (13) (1413)
OazIs (13) Creative Commons License 2008.02.18 0 0 1413

Én eddig teljesen elégedett vagyok a lakással, néhány apró, zavaró körülmény tényleg bejátszik, de reméljük ezek hamar meg fognak oldódni. Úgy tudom hiperbola is elégedett, ezt csak azért írom, hogy ne csak mindig a sírás-rívás menjen a fórumon :).

 

Ti egyébként BKV-ügyileg mit preferáltok ha metrózni kell? (bár hálistennek keveset BKV-zom). Múltkor tesztelgettem, hogy a Thaly Kálmánon éri meg elmenni a Klinikákig vagy a mesteren végig, 4-6os és úgy Ferenc körút, hát az első verzió nekem jobbnak tűnt. Gyalog ugyanúgy 7-8 perc mint a nagy körút és nem kell villamosozni.

 

Múlt héten a kezembe akadt csütörtökön egy ingatlanos lap, 52 m2-t kínálnak 20 millió feletti áron a Toscana-ban, kulcsra kész állapotban, kiváló kivitelezési minőségű munkát hirdetve :). (jó, messze nem tökéletes, de láttam én már sokkal szarabbat is.)

 

pék_baker Creative Commons License 2008.02.16 0 0 1412
Más is hallja a B lépcsőházban ezt a rezonálást? Brutális. Eddig csak nappal volt, és estére abba maradt, de most megy folyamatosan. Kegyetlen. remélem nem valami cső a falban ami örökre így fog csinálni. Olyan mintha az agyamat gyalulnák :)
C7206VXR Creative Commons License 2008.02.13 0 0 1411
Hát jó lenne ha végre megcsinálnák az A épület 3-adik 4-edik emeletén a folyosó világítást. Sem kapcsolóval sem mozgás érzékelővel nem működik és ez a helyzet már fennáll beköltözésem azaz tavaly november óta. :-(
Hát ennyit a hatékonyságról.
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.11 0 0 1410

Pék!

 

Úgy látom az aktivitás a nullához konvergál a lakógyűlés óta. Ezek szerint a múlt homályába vesztek az ici-pici problémák, mindenki elégedetten használja az ingatlanát? A kerti fények nálunk is kialudtak...meghúztuk a nadrágszíjat? Ezt is a lakógyűlés szavazta meg? Pedig szép volt...

Előzmény: pék_baker (1409)
pék_baker Creative Commons License 2008.02.11 0 0 1409
azt tudja valaki esetleg, hogy a belső kerti lámpák azok direkt nem működnek, vagy valami hiba van velük? csak azért kérdezem mert én a nem töksötét alvás híve vagyok és most töksötét van.
köszi
Toszkánfiú Creative Commons License 2008.02.10 0 0 1408

sziasztok,

 

A ti liftetek belsejét is csúfítja egy csomó ragacs, amik ott éktelenkednek a védelmi célt szolgáló hullámkarton leszedését követően? nálunk elég ronda, ehhez valami oldószer kell, sima mosószeres vízzel biztos nem fog lejönni... és szerintetek a liftről, egyéb ajtókról mikor fog lekerülni a gyári védőfólia? nálunk a garázslejáratnál már valaki jelzésképpen megkezdte a bontást, csak éppen elfelejtette befejezni!

Előzmény: Modiant (1407)
Modiant Creative Commons License 2008.02.04 0 0 1407
Kedves Tulajdonosok, Lakók!

Kérünk minden Lakót, hogy február 1-től az általános napi szemetet, háztartási hulladékot a szeméttárolókban elhelyezett kukákba tegyen! A kinti konténert már ritkábban fogjuk elvitetni, ezért ebbe csak a nagy méretű kartondobozokat legyenek szívesek bedobni.

A postaládákba dobtunk új tájékoztatókat, ha vki még nem lakik itt, akkor írjon nekünk emailt ezzel kapcsolatban.

Köszönettel:

Modiant Kft
Közösképviselet
C7206VXR Creative Commons License 2008.02.03 0 0 1406
Hű ilyen csavar nekem is volt hogy bennemaradt.... :-(
LG mosógépet vettem aztán okosan beüzemeltük csak éppen ezek a rögzítőcsavarok bennemaradtak. Nem lett szerencsére semmi baj de a mosógép úgy ugrált... hogy nagyon. Ő lehet hogy tud segíteni ha a probléma fennáll még: +36-20-934-5141
Előzmény: Mucitunder (1402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!