Keresés

Részletes keresés

kamahaza13 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 30

Köszönöm.

Előzmény: unartis: (29)
unartis: Creative Commons License 2018.11.18 0 0 29

A fürdetés se maradjon el végül mert a levekeken lévő mézharmatot imàdja a korompenész. Csúnya fekete bevonat lesz rajta, mint ha kormos lenne.

Előzmény: kamahaza13 (28)
kamahaza13 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 28

Köszönöm..most az egész növényt alulról-felülről-oldalról keményen lepermeteztem...várom a végeredményt.

Előzmény: unartis: (27)
unartis: Creative Commons License 2018.11.17 0 0 27

Pedig az csöpögés valamilyen tetűre utal, érdemes az egész növényt megfürdetni, hogy a mézharmat lemosódjon, az is lehet még az elöző tetvek terméke még, de az is lehet,hogy a vegyszeres kezelés utàn kikelők termelik. Tehàt érdemes újra lekezelni.

Előzmény: kamahaza13 (26)
kamahaza13 Creative Commons License 2018.11.17 0 0 26

Tiszteletem!

 

Érdeklődnék, hogy mitől ragadhat a Yucca levele?.. a padlóra is lecsöpög ez a ragacsos valami. Befújtuk  Fito pajzstetvek elleni szerrel, de a ragacsosság nem múlt el? Milyen megoldást javasolnak?

 

Köszönöm.

-Smiley- Creative Commons License 2018.01.14 0 0 25

köszi

Előzmény: unartis: (24)
unartis: Creative Commons License 2018.01.13 0 0 24

Szia!

Gondolom Yucca recurvifolia vagy Yucca gloriosa lesz, ezekre jellemző, hogy télen így járnak!

Egy fűrésszel vágd le a törzs azon részét ahol eltört, széttört faszénnel(grillezéshez való is jó) kend be a vágás felületet, hogy megvédd a berothadástól, és tedd be tavaszig egy csapadéktól védett hideg helyre(szelős legyen akár  a nap is érheti, ne legyen nyirkos, de téli eső, hó ne érje, hogy tavaszig meg ne puhuljon ).

Késő tavasszal, áprilistól, májustól lehet gyökereztetni egy cserépben, az alsó leveleket le kell vágni kb 30 cm magasságban a vágás felülettől számolva(ha korábban nem tetted, a  levágott csonkokat is le kell szedni, kézzel vagy egy kombinátfogóval, munkáskesztyűben könnyen lejön, ez utóbbi használata minden esetben ajánlott, mert a levelek nagyon vágnak, mint a kés, )tiszta homokban tűző napon, lehetőleg csapadéktól védett helyen kezdve, amint jön a kánikulás időszak, akkor már nem számít, ha éri az eső is, tehát nyártól már érdemes öntözni rendszeresen. Sok alsó levél le fog száradni ez alatt az idő alatt, ne ijedj meg, de őszig meg fog gyökeresedni.És marad egy törzses jukkád is. A az alsó gyökeres rész is ki fog hajtani, de az jó pár év múlva lesz akkora, mint amit meggyökereztetsz!

Mindkét fajt sikeresen gyökereztettem már így, decemberben és januárban egy több törzses Yucca gloriosa az évek alatt mindig elvesztette egy-egy ágát, majd meggyökereztem ezeket, tehát neked is sikerülni fog! A szomszéd utcában egy Yucca recurvifolia is kidőlt, amit  a tulaj szomszédja el akart égetni, inkább elkértem a tulajtól,  megmentettem, azóta a kertemben nő 2 példányban, mert két törzsű volt a kicsike, lett belőle kettő db törzses jukka.

Néhány link róla, illetve segítség  a gyökereztetéshez:

http://www.palmatartok.hu/viewtopic.php?f=33&t=93

http://www.palmatartok.hu/viewtopic.php?f=33&t=93&start=20

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141527716&t=9154098

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141527735&t=9154098

 

Sok sikert a gyökereztetéshez!

Előzmény: -Smiley- (22)
Ali-bá Creative Commons License 2018.01.12 0 0 23

Igen. A törzs is kihajt. (Ird be a google keresőbe, hogy "yukka gyökereztetés" és olvass.)

Előzmény: -Smiley- (22)
-Smiley- Creative Commons License 2018.01.12 0 0 22

Sziasztok. Egy nagy méretű kb  10 éves  yukkámnak félbe tört a szára és most instabil. Hogyan lehetne megmenteni? Ha félbe vágom ki lehet gyökereztetni valahogy? 

unartis: Creative Commons License 2017.04.14 0 0 21

Télen egyáltalán nem kellett volna locsolni(legfeljebb havonta egyszer), hűvös helyen nevelni, ha van rá mód! Ha levélsárgulás tüneteit mutatta, az túlöntözés jele is lehet!

Előzmény: Adrienn1106 (20)
Adrienn1106 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 20

Sziasztok,

segítséget szeretnék tőletek kérni, mert a yukkánk nagyon úgy tűnik, hogy nem érzi jól magát. Nem locsoljuk túl.. max 1x egy héten.

Egy másik oldalon azt olvastam, hogy ha ilyet (mellékelten a képek), akkor fényhiánya van és rakjuk közelebb ablakhoz, hogy több fényhez jusson. Ez megtörtént, de sajnos azóta sem lett jobb állapotban.

 

Kérlek segítsetek.

Köszönöm! :)

taormina001 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 19

Kedves Yukkakedvelök

Elajándékoznék néhány gigantikus növényt. Óriási megfékezhetetlen bokrok, szintén minden viszontagságot elviselnek, ami a kiásásukra is vonatkozik. Gyönyörü 2 m-es virágyszárat hoznak többszáz virággal.

Budapesten kiáshatók. Bányaengedély van!

Mnet85 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 18

Sziasztok! 

 

Mikor érdemes elkezdeni kiszoktatni a jukkát a teraszra? 

taormina001 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17

Vágd ketté, vagy több felé; ahány darabra vágod, annyi növényed lesz; és sokkal szebbek, mint egy 3 méteres fölkopaszodott égimeszelö.

Bízz benne: ki fog hajtani!

Előzmény: Robi92 (16)
Robi92 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 16
Van egy yukkam ami.màr több mint 10 éves kb 2,5 - 3 méter magas lehet de tavaly oktobertöl elkezdet a levelei széle és elejebarnulni és utàna el szàradnak a levelei nem tudom mit tegyek mi lehet a baja? tul öntözve nincs ugyan ugy van öntözve ahogy eddig is hetente szoktam kérlek segitsen valaki hogy mentsem meg mert nagyon szeretem ezt a növényt! ;(
Alma Kee Creative Commons License 2008.11.16 0 0 15
hi
kerkyra Creative Commons License 2007.04.18 0 0 14
Az én yukkáim a tűző napon mindig világos zöldre váltanak majdnem sárgára.ezért most nem merem a napra tenni.Ugy szép ha méregzöld a levele.
Paty945 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 13
Nincs képem róla!! De nagyon köszi a tanácsot!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 12

Érdemes kitenni a szabadba, mehet a tűző napra is, de mivel ramaty állapotban inkább csak árnyékba. aztán ha magához tér, akkor is csak lassan szoktatva tedd ki a napra. Locsolás: várj míg ki nem szárad a talaj. inkább kevesebb vizet kapjon mint többet.

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 11
Dobj fel egy képet róla! Ok??????????????????
Paty945 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 10
Nemrég kaptam egy yukkáét és mióta nálam van levelei elkezdtelk elbarnulni és lekonyulni!Túl locsolni nem locsolom túl!!! Tanácsra vágyom, hogy szeretett yukkám ne pusztuljon el??????????????????????????????????????????????Mit tegyek vele?????????????????????????????????? Mennyi napfényre van szüksége??????????????
Paty945 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 9
Nemrég kaptam egy yukkát és mióta nálam elkezdtek a levelei konyulni és elbarnásodni! Vizet csak keveset rakok és azt is hetente! Tanácsra lenne szükségem, hogy mit tegyek hogy Yukkácskám ne pusztuljon el??????????????????????????????????????????
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.23 0 0 8
egyetértek
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.23 0 0 7

a vizpermettől biztos nem.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.23 0 0 6

Neem, régebben nem az ablak előtt volt, hanem ugyanebben az amúgy világos nappaliban, de az egyik sarokban...

 

Ma a feleségem -amúgy Övé a virág, de lusta regisztrálni :-))- lepermetezte a leveleit vízzel, és estére szerintem életre kelt...elkezdtek a levelei felegyenesdni. Ki tudja, miért - talána  vízpermet, talán a fény...mindenesetre ott marad az ablak előtt.

 

Köszi!

Előzmény: kinszky (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.22 0 0 5
Nekem is pont ilyen Yukkám van, de nekem, kint van a tűző napon, épp emiatt nagyon gyorsan nő.
Előzmény: Törölt nick (-)
cserella Creative Commons License 2006.07.22 0 0 4
hali.
megnyúlni akkor szoktak,ha a fényviszonyokhoz képest sokat van locsolva,
szerintem két loccs között a föld teteje száradjon ki,próbáld ki ,talán segít
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.22 0 0 3

télen esetleg nem volt túl meleg,száraz helyen? ez is lehet az oka.

Előzmény: Törölt nick (-)
kinszky Creative Commons License 2006.07.22 0 0 2

A yukkád tulajdonképpen szép, hiszen négy ága is van! Csak érdekes felépítésű!

Lehet, hogy az alsó (kisebb) két hajtás veszi el a tápanyagot és ezért nem fejlődik úgy, ahogy Te szeretnéd? Nekem volt egy hasonló, az három ágú volt, kettő V alakban, és oldalt egy kisebb, hasonlóan ehhez. Kinőtte a lakást, majd 2 méteres volt (merthogy ferde falrész előtt, ezért nem volt több helye), ekkor kiültettem a kertbe, és addig nem szedtem fel, hogy sajna ott "felejtődött", csak a gyerekeit ültettem el.

EGyébként ez egy tő ugye? Nincs épkézláb ötletem, hiszen úgy tűnik az ablak előtt jó helyen is van. Zöldnövény táppal próbálkozz még, legalább kéthetente.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 1

az egyik ismerősömnek kint vannak a szabadban a yukkái, a tűző napon,nagyon szépen fejéődnek! szerintem inkább kevesebbet locsold,mint többet. bent 1héten egyszer elég, várd meg még kiszárad egy kicsit. ha túl felkopaszodik akkor vágd le, ujból kihajt több helyen is, ha erre kerülne a sor,akkor viszont gyantával csöpögtesd meg a tetejét.

Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!