Keresés

Részletes keresés

Everlee Creative Commons License 2024.04.07 0 0 19018

Köszi a linkeket. Az utolsóként feltett videó oldalán (Old Soap) vannak még 1996-os részek.

 

Érdekes, hogy Sheila majdnem kinyírta a fél családot, lopott, csalt és hazudott, és most újra ott flangál köztük. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=skni3OUzDTk

Előzmény: ShaeLynn (19017)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.04.02 0 0 19017

Ez egy teljes rész. Itt lépett ki Hunter Tylo a sorozatból a Melrose Place-ért 1996 júniusában.

Nagyon érdekes rész. Steph már nagyon beteg a higanytól, Brooke-ot letartóztatják mert megszegett valami végzést, Taylor búcsújelenete szuper. Ez volt az FC-nél a vállalati pszichológusi irodája.

Van a videó alatt egy rövid tartalom is.

https://www.youtube.com/watch?v=liYGFzcivC4

 

Nézd meg mindenképp!

ShaeLynn Creative Commons License 2024.04.02 0 0 19016

Vannak részletek a youtube-on abból az időszakból amit most átugrottak.

Megkerestem párat.

 

Brooke displays her insecurities to Ridge and Taylor

https://www.youtube.com/watch?v=lePIajMJKok&t=80s

Ez most következett volna. Ridge tanácsot kér Taylortól Rick kapcsán. Brooke személyes elfogultsággal vádolja Taylort, Ridge viszont hisz neki.

 

Ridge megtalálja a levelet - Bridget apasági sztori

https://www.youtube.com/watch?v=QNsJ52tJQ0E

Sajnos lengyel TVP-és felvétel.

 

B&B After Paternity Letter is Found 1996

https://www.youtube.com/watch?v=YPnjwHsDjgo&t=27s

 

Brooke Stephanie-t vádolja a levél megírásával

https://www.youtube.com/watch?v=OZtiiVSWxps

 

Stephanie confronts Sheila about paternity test (1996)

https://www.youtube.com/watch?v=Sd0L5x9yZRU

Sheilát nem sokkal ezelőtt engedték ki a gyogyóból és ez az a ház amit kérdeztél, ide költözött akkor. Stephanie-t ezután kezdi el mérgezni higannyal. Sheila megbocsátást akart a családtól, de senki nem akart vele szóba állni. Úgy emlékszem James végül hajlandó kezelni. 

 

Brooke már Barbadoson

https://www.youtube.com/watch?v=HO6g1nDM6dE&t=13s

 

Stephanie attacks Sheila (1996)

https://www.youtube.com/watch?v=rUTqVwlVG4c

Itt már Steph betegeskedik a higanytól, Sheila éppen provokálja.

 

Próbálok még keresgetni.

 

Everlee Creative Commons License 2024.03.31 0 0 19015

Én megnéztem talán 2 részt. az egyikben Steph képzelődött egy nagyot, hogy Ridge és Taylor bejelentik, hogy Taylor terhes. majdnem elhittem! :) Egyébként HT terhes volt, nagy bő blézert viselt, és keveset mutatták állon alul. 

 

A másik megjegyzendő tipikus BB jelenség, egy részen belül csak a szereplők szexuális életét tárgyalgatták. Brooke-Ridge, Grant-Michael. Sheila meg közben James apjával beszélgetett. vajon az öreg hogy került ide? És Sheila milyen házban él? 

Előzmény: ShaeLynn (19014)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.29 0 0 19014

Az 1995-ös Br-Ridge esküvő meghiúsult. A Bridget apasági sztori miatt. Ez egy időre haza vágja a Br-Ridge kapcsolatot. Brooke nem tudja feldolgozni a tényt, hogy nem Ridge az apa és amikor elutazik az anyjához Párizsba onnan hazafelé eltűnik Barbadoson. Nem emlékszem pontosan, de idegösszeroppanást kap, mutogatják egy bozótosban ahol bújkál és babákat lopkod amikkel játszik. (ez talán fent van a youtube-on gyenge minőségben)

Közben nem tudják hova tűnt, Steph magához veszi a gyerekeket hivatalosan is. Közben Ridge Laurennel együtt keresi a nőt Barbadoson.

Aztán majd kibékül Ridge Br-kal és újra együtt lesznek, de egy ideig halogatják az esküvőt, amíg Brooke vissza nem kapja a gyerekei felett a felügyeleti jogot. Mert Steph erősen azt akarja bizonyítani, hogy Brooke alkalmatlan anya.

Sheila sem fog tétlenkedni, ahogy kijön a börtönből Steph ellen fordul és higannyal mérgezi meg.

 

Ezekről mind lemaradtunk.

A 10. szezon 1996. szeptemberi részekkel indít a 2372-ikkel, de itt már Ridge esküvői ruhát tervez Br-nak és meglepetésnek szánja, hogy a kifutón a divatshow végén megkéri a kezét. Vagyis itt már újra házasodni akarnak. Letudva a Bridget-Rick akadály, a Br rossz anya szál. Persze most jön egy újabb, Grant Chambers.

 

Lehet, hogy én is megnézek pár részt 1996-ból.

Előzmény: Everlee (19013)
Everlee Creative Commons License 2024.03.29 0 0 19013

Bosszantó. Nem tudom, hogy mi lehet az igazság, de kiírhatnának valamit az oldalukra ezzel kapcsolatban folytatják-e valamikor. Vagy mindenki ugorjon egyet az időben.

 

Az első két részt megnéztem. Érdekes volt, hogy James Maggie-vel van (rémesen néz ki a nő), és Sheila meg csak úgy betoppan a F család udvarára. Grant és Michael pedig Taylor házában voltak. 

 

Akkor a 1995-ös "hivatalos" esküvői terv sztornós lett, de Ridge újra Brooke-ot kérné meg, ám ebből sem lesz semmi, és Brooke Granttel esküszik. A sooapcentrálon szoktam önéletrajzaikból okosodni. Innen látom, hogy Jessica, Dylan még szerepel ebben az évben. 

 

Ezek a részek nekem kiestek, szerintem a ZDF-et anno onnan láttam, hogy Brooke Throrne-al kavar.

Előzmény: ShaeLynn (19012)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.28 0 0 19012

Nem tudom mi legyen.

A 2372. résztől kezdve valahol ott tartanak, hogy van már Grant Chambers mint tervező az FC-nél és szerelmes Brooke-ba. De közben ezek készülődnek a kifutós lánykérésre, mármint Ridge készül rá, de előtte meglátja Br-ot Granttel csókolózni és emiatt Taylort kéri meg.

Na és közben Sally-éknél megint van Clarke aki valami gengszterrel áll harcban. Úgy rémlik a gengszter elrabolja majd CJ-t.

Sheila meg már James-be szerelmes, de James együtt van Maggie-vel. Tehát nagyon sok mindenről lemaradtunk.

 

Ha gondolod nézegethetjük, mivel más nem nagyon van. Az 1999-es részekre nem akarok előreugrani, azokat is most töltögetik, nemrég születtek meg az ikrek, Brooke kavar Thorne-nal, Steph éppen stroke-ot kapott miattuk.

Előzmény: Everlee (19011)
Everlee Creative Commons License 2024.03.28 0 0 19011

Pont most ültem le a gép elé, hogy megnézzem, fent van-e már a folytatás, de sehol semmi. Én is olvasgattam a kommenteket, de ezt az infót nem találtam meg. Bosszant, hogy várni kell rá. A Bridget apasági sztori, meg Sheila szabadulása érdekelt volna. 

 

Csak úgy kíváncsiságból rámentem az első szezonra, és az első négyszázvalahány rész sincs már az oldalon. :( Vajon miért szedték le?

 

Most mi legyen? Folytassuk a 10. évaddal? Az legalább a 2372-vel kezdődik? Vagy ott meg belevágtak a közepébe?

 

Na klassz, hogy belengették a Taylor támadója sztorit, és ennyi volt? Pedig ki lehetett volna hozni belőle bármit.

 

 

 

 

Előzmény: ShaeLynn (19010)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.28 0 0 19010

Kiakadtam, hogy most miért álltak le a 2119. résznél.

 

Aztán olvasgattam a kommenteket, hátha tudnak valamit és ezt találtam:

 

Ok guys I found out the truth, the recordings are not lost, that's a bad rumor. The truth is this channel is gonna reupload season 1-8 in 1080p HD. Then it will continue with Season 9.

Season 9 and later is currently licensed with other streaming services right now. By the time they reupload season 1-8 the license for Seasons 9 and later will expire allowing this channel to upload them. I talked to someone familiar with this channel.

 

Valami licenszjog miatt nem folytatják egy darabig.

Most nézzem a 10. szezont a 2372 epizódtól? Nagyon jó szálak voltak a hiányzó 260 epizód alatt. Sheilát kiengedik a gyogyóból, megmérgezi Steph-et. Bridget apasági sztorija, Brooke kallódása Barbadoson, Eric-Taylor szál. Eric behúzza a csőbe Sally-t.

áhhh

 

Jaa és ahogy olvasgattam, sosem derül ki, hogy ki volt Taylor támadója. Egyszerűen nem fogják felfedni. Akkor ezért nem is emlékeztem rá.

 

 

Előzmény: Everlee (19008)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19009

A magam részéről nem tudom ugyan arra a szintre pakolni Taylort és Brooke-ot. 

Egész egyszerűen Brooke a sorozat kezdetétől napjainkig mindig is egy manipulatív, hazug, erkölcstelen nő volt. Akit csak a vágyai vezettek. Ennek alárendelt mindent és mindenkit aki az útjába került.

 

Taylor 1990 és 2002 között a jó karakter volt, aztán utána lelökték a piedesztálról, mondhatni kicsontozták. Mégis nálam maradt valamiféle szimpátia iránta. Talán mert az írók nagyon elbántak vele a nézettség kedvéért.

 

Steph meg Steph. Ő egy olyan vezető karakter a sorozatban, akit sokszor az érdekei vezetnek, aki alakítja a szálakat csak azzal, hogy éppen kit támogat vagy kit nem. Mégis mindig vele mondatják ki az igazságot, még akkor, ha ez az igazság pont egybe esik az ő érdekeivel.

 

Kíváncsi vagyok ki ez a zaklató Taylornál. Én úgy láttam, hogy kulccsal ment be. Mert James távozása után Taylor bezárta az ajtót. Aztán később amikor kapcsolgatta le a lámpákat észrevette, hogy nyitva az ajtó. És nem volt feltörve a zár.

Előzmény: Everlee (19007)
Everlee Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19008

Én azt néztem az oldalukon, hogy nem-e a következő részeket már feltették valamikor régen. De a következő részek nem innen mennek, még a 9. évad sincs fent.

 

A 2372 rész is fent van, de be kell jelentkezni a youtube-ba életkor igazolásért. Brooke és Ridge az ágyban! :) :) :) 

Előzmény: ShaeLynn (19006)
Everlee Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19007

Steph csak a saját érdekeit nézi, a saját sérelmeit (Beth, Brook, Eric sztori). Amit a Loganek tettek azt ő vele szemben elkövetett bűnténynek minősíti. Ridge boldogsága másodlagos. Taylor ugyebár nem ártott neki, bár Jack eljegyezte a feje felett Sallyt, de az valszeg nem nyom annyit a latba mint a két Logan nő torpedója a házassága ellen. Pedig Taylor lefeküdt James-szel. Taylor hozzáment egy másik férfihoz, miközben haza is mehetett volna. De ez Steph-nél nem nyom annyit latba mint Brooke meg az anyja tettei. 

 

Még. Aztán majd Taylor is kavar Erickel, Thorne-al, Rickel. Steph is úgy tett, mintha a legidősebb gyereke apja Eric lenne, szóval az erkölcsi fertő az évek alatt sajnos eléggé elszabadul a családban. Kár, hogy itt nem álltak le vele, elég lett volna ennyi belőle, hogy Brooke hozzáment Erichez is, és Ridge-hez is, és jelen állás szerint van egy-egy gyereke a két férfitól. Idővel mindenki felett pálcát lehet törni.

 

Szerintem az jelent valamit, hogy a faszi nem erőszakolta meg kapásból Taylort, valszeg a való életben ez így működött volna. Erre írtam a tisztes szándékot, hogy a hapsi talán csak valami csodáló lehet, aki ártani nem akar Taylornak, de valamiért mégis ezt a módját választotta, hogy jelentkezzen nála. 

Miért nem szereltet be riasztót? Érdekes volt, hogy a múltkor is Ridge pót zárat tett fel az ajtóra. Mintha a középkorban lennének.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ShaeLynn (19005)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19006

Nem tudom mi van. Remélem folytatják, mert ha nem akkor kimaradnak a 1995 okt. nov. dec részek.

1996-ból sok részt feltöltöttek, de csak a 2373. epizódtól.

Vagyis hiányoznak még epizódok 2120-tól 2372-ig. Ez elég sok, pont ebben az időszakban volt Bridget apasági sztorija.

Előzmény: Everlee (19003)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19005

Az első komment a 2119. epizód alatt.

 

Idézet Stephanie-től, amikor Ridge-nél van:

"There are certain things in life you just don't do. You don't divorce the father and marry the son. This child is old enough now to understand the ramifications of this relationship."

 

Általában több irányból lehet közelíteni, persze igaz amit írsz, hogy Steph-nek jól jön a CJ-Rick balhé, és nyilván a saját szempontjai a fontosak, meg az, hogy Ridge ne vegye el azt a nőt, akit világ életében gyűlölt. Neki Taylor a jó meny, ez nem vitás, ezért mindent el is követ.

Ugyanakkor lehet ezt más szögből is nézni. Itt van ez az abnormális helyzet és nem hinném, hogy a való életben ne zavarna egy 8-9 éves gyereket ez a furcsa (és akkor finom voltam) család. Én is tudtam, 9 éves koromban, hogy az apám testvére az a nagybátyám, vagy hogy a nagyapám fia az az apám. Ezek nem olyan bonyolult dolgok.

Ilyen felállás mint amit Brooke 2 házassága okozott ebben a családban elég ritka. Apa és fia, akiktől (jelenleg úgy tudjuk) gyerekei vannak. Brooke pechjére a nagyobbik gyereke nem hülye, aki ne látná, hogy az anyja vőlegénye a féltestvére. Miközben az anyja elvárja tőle, hogy úgy viselkedjen mintha a féltestvére az apja lenne. Miért várja ezt el? Mert Br-nak csak az a fontos, hogy állandóan odamószerolhassa Taylornak és Steph-nek, hogy a családom Ridge-el, a gyerekeim Ridge-el.

Aztán elhangzik a részben, hogy Rick tkp. az anyjára dühös, de mivel szereti őt, a dühét Ridge-re vetíti ki, őt okolja a zavarért.

 

Írták a kommentekben, hogy az írók ezt a nagy gubancot feloldják majd azzal, hogy Bridget is Eric gyereke lesz és végül amikor Massimo-t behozzák, akkor meg végleg megoldják ezt a konfliktust Ridge igazi apjával.

 

Szóval ahogy mondani szoktad, mindig több nézőpont van és mindegyik megállja a helyét.

 

 

Taylor betörője:

Háát én nem tudom, de nem hinném, hogy álarcban, fenyegető hanggal tisztes szándékai lennének. Nem tudom ki ez a férfi, nem emlékszem erre sem. Gyanús lehet az a pasi akivel már többször beszélgetett Taylor, talán Jerry-nek hívják. Ridge is látta a múltkor a teraszon.

Előzmény: Everlee (19002)
Everlee Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19004

Belenéztem az új részekbe. A dailymotionon elég élvezhető az adás, feliratot is lehet kapcsolni. Most a legnagyobb talán, hogy ki Luna apja. A neten azt írják Finn, de ez nem biztos. Érdekes lenne, mert Luna elvileg az unokatesója, meg Finn fiatal is ehhez. De tudjuk soapban gyorsan öregszenek az emberek, ha arról van szó. 

KKL rémesen fest, agyon van már ő is plasztikázva. Viszont Krista Allan jó ideje nem látható Taylorként, talán már nincs is szerződése. Nem tudom Eric él e még, de volt egy februári rész, amiből úgy tűnt elvette Donnát. Sajna azt részt meg a lejátszó nem töltötte be.

Everlee Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19003

Ma nem tettek fel részt 1995-ből? 1999-ből pedig hármat is?

Everlee Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19002

Továbbra is azt érzem, hogy erőltetett az idegenkedés Ridge-től Rick számára egyszerre, hacsak azt nem nézem, hogy CJ most nagyon hergeli és ez elbizonytalanítja. Eddig egyik férfivel sem volt baja, és úgymond nagyobb korában többet volt Ridge-el, mint a saját apjával. Nagyon jól tudta eddig is (bár nem tudjuk konkrétan mióta), hogy Eric az apja, Ridge meg Eric fia. Nem hinném, hogy egy 7-8 éves gyerek ezen sokat agyalna. 

Az meg szerintem egyik anyának se tetszik, ha a gyereke nevelésébe boldog-boldogtalan beleszól. Itt szava Ridge-nek, Ericnke lehet. Persze Steph-et fűti az indulat az egész számára arról szól, hogy Ridge-t eltávolítsa Brooke-tól, és visszamenjen a neki sokkal szimpatikusabb Taylorhoz.  

 

Macyék esküvője nem tetszett, pláne a ruha Macyn, egyáltalán nem esküvői ruha volt. Ízléstelenül túl rövid volt oda, mintha csak egy törülközőt csavart volna maga köré. Azt sem értettem, hogy ha már ennyit vártak rá miért egy szimpla bárban tartották, ahol - ha jól emlékszem - csíkos terítő volt az asztalokon, és szintetizátorral ment a zene? Jessica meg egyre nagyobb darab nő, úgy fest, mint elefánt a porcelánboltba. az anyja egy kis törékeny nő mellette. Brooke frizurája is rémes volt. Macy-Thorne dalát leszámítva, meg azt, hogy a 2 színész között megvan az összhang nem igazán jött be.

 

És még aznap éjjel újra felbukkant a furcsa betörő Taylornál, aki - bárki is - érdekes módot választott az udvarlásra. Miért kell betörnie Taylorhoz, és ijesztgetnie, ha tisztes szándékai vannak vele? Az egésznek semmi értelme. Most észrevehette, hogy ezzel csak Ridge, a biztos pont karjába taszítja. 

Előzmény: ShaeLynn (19001)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.22 0 0 19001

Macy-Thorne esküvőről:

Azt hiszem ez volt a sorozatban az utolsó normális esküvőjük. Később elválnak kb. 1996-97 körül és ugyan lesz egy esküvőjük Rotterdamban de az kamerákon kívüli lesz és nem tart semeddig sem.

Ez a beach esküvő egyfajta érzelmi csúcspontjuk a sorozatban, sosem lesznek boldogok igazán.

Szép volt Macy dala, megható volt, hogy így adta tudtára Thorne-nak kigyógyult a betegségéből és énekelnie is szabad. 

 

Rick-CJ balhéról:

Az egyik részben Ridge jó nagy meglepetésére Eric junior közölte vele mostantól Rick a neve. Érdekes volt.

CJ nagyon aljasul provokálta verbálisan, Rick erre neki esett. Összeverték egymást, bár komolyabb bajuk az orrvérzésen kívül nem lett. Sally nem aggódta túl a dolgot, ellenben Brooke, na ő aztán túljátszotta a szerepét. 

Mindenki döbbenten figyelte hogyan viselkedik. Jajveszékelt és lehurrogott mindenkit, senki ne szóljon a családja dolgaiba. Nem akarta engedni, hogy Eric-kel hazamenjen a fia. Olyan hülyeséget adott elő, hogy az esküvő után még együtt mennek fagyizni, erre Ridge is jó nagyot nézett. Steph nem bírta megállni, hogy ne ossza ki. Az öreglány szerint a homokba dugja a fejét, nem akarja látni, hogy a gyereknek segítségre van szüksége, nem viselkedik igazi anyaként, nem veszi komolyan a problémát.

Azt látni, hogy Brooke erőszakosan, mindenáron a családmodelljét akarja védeni. Nem akarja, hogy Eric többet legyen a gyerekkel, és látszik, hogy ez az öregnek sem tetszik. Ridge kezéből kicsúszott a kölyök, hiába erőlködik, nem tud szót érteni vele.

Taylor végig figyelő üzemmódban volt James-szel együtt.

 

Dylan-Jessica-Maggie szál:

A csaj rengeteget ivott az esküvőn, nem alkoholt. Aztán egyszer csak összeesett. Most lesz cukorbeteg szerintem.

Dylan szerelmes lett Maggie-be és meg is akarta mondani ezt Jessicának, de a lány rosszul lett. Unom ezt.

ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.17 0 0 19000

" ... nem értem, hogy most a gyerek egyszerre miért idegenkedik ettől a helyzettől? Ebben nőt fel!"

 

Ez fontos szerintem. Emlékszem amikor Brooke-Eric válófélben volt és Taylortól kértek tanácsot, mert a kisfiú hisztérikus lett. Akkor arról beszéltek, hogy egy 2,5 éves gyerek kicsi még, hogy megértse a helyzetet, és a megszokott napi ritmusa a fontos, amit jobb ha továbbra is megadnak neki, így Eric akkor visszaköltözött a lakásba Br-hoz.

A válást valószínűleg a gyerek nem igazán fogta fel, csak a maga szintjén.

Közben Ridge Taylorral élt házasságban közel 3 évig. 

A kiskölyök 4-5 éves lehetett amikor Ridge összebútorozott az anyjával. Egészen addig nem játszott semmiféle apaszerepet Eric Jr életében.

Muszáj időrendben menni, ha valamiféle magyarázatot keresünk. Aztán majdnem 1 évig együtt éltek mint egy család, csak azt láttuk, hogy a gyerek kijön Ridge-el, de még előtte azt is láthattuk, hogy kijött James-szel is, amíg úgy volt az anyja hozzámegy. Persze egyszer csak ott is hirtelen Eric Jr megváltozott és már nem akarta James-et sem.

Szóval azt akarom mondani, hogy a gyerek rövidke élete alatt túl sok furcsa helyzethez kellett alkalmazkodnia, vagy megértenie, ami lehetetlen. Elvégre egyrészt túl kicsi volt, másrészt a helyzet maga annyira komplikált, hogy nem csoda ha most dühös.

Szerintem amiben felnőtt az nagyon instabil volt, ennek fényében meg lehet érteni ha most tiltakozik. Persze az idő faktor a BB-ben mindig sok hülye helyzetet szült. A gyerekek erőszakos növesztése legtöbbször érthetetlen szituációkhoz vezetett.

 

"... nem annak kéne a fő bajának lennie kis Ericnek, hogy Ridge a féltesója/anyja vőlegénye, hanem hogy CJ gúnyolódik vele ezen, ergo nem fogadja el, hogy neki a féltesója az apja."

Ezt egy normális ember nehezen, vagy egyáltalán nem tudja elfogadni. Ezért nem hibáztatnám CJ-ét. Persze az a gyerek Sally kicsiben, ez oké, de a gyerekek egymáshoz nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Az átjött a Spectránál amikor Brooke megjelent, hogy CJ nem szereti ha Clarke-nak szólítják,vagyis valószínű az apját sem szereti, aki elhagyta. CJ-nek is megvan a maga traumája.

 

Egyébként tényleg igaz, hogy ez a konfliktus most azért kell, hogy ne legyen annyira rózsaszín ez a "család" és Taylort továbbra is talonba tartsa Ridge-nél. Mint tudjuk ez nem egy család, sosem volt az, és Bridget apaságának felrobbanása meg is semmisíti végleg. Ez tkp. a felvezetés az igazi bombához.

Előzmény: Everlee (18998)
Everlee Creative Commons License 2024.03.16 0 0 18999

Mikor Ridge elaludt Taylornál a fotelban arra gondoltam, jól el lehetett fáradva, ha egész éjjel nem ébredt fel abban a kényelmetlen pózban. :)

Előzmény: ShaeLynn (18997)
Everlee Creative Commons License 2024.03.16 0 0 18998

Zavaros a sztori. Konkrétan senki sem mondja ki, hogy a gyerek hogy és mióta lett felvilágosítva arról, hogy az anyja élete az F férfiakkal hogyan alakult eddig. CJ is csak bosszantotta ezzel a katyvasz családi helyzettel, nem ő mondta meg neki először. Szerintem kis E felvilágosításának a mutatása megért volna egy misét,  érthetőbb lenne ez az egész. 

Mert oké, hogy az anyja hozzá akar menni a féltesójához, és ez elég szürreális, de ha azt vesszük, hogy eddig végig Ridge volt számára az apafigura, jól kijöttek egymással, kedvelték egymást stb. akkor viszont nem értem, hogy most a gyerek egyszerre miért idegenkedik ettől a helyzettől? Ebben nőt fel! Neki annak kell a természetesnek lennie, hogy Ridge az apja. Olyan ez, mint egy örökbefogadó-természetes szülő esetében. A gyerek szerintem ahhoz a szülőhöz ragaszkodik jobban, aki felnevelte, akit ismer. Azt eddig is nyilván felfogta, hogy Ridge Eric fia, és az anyja "férje". Eric maga mondta, hogy eddig félreállt E életében, tehát nem sokat szerepelt kis E életében, kis E miért ragaszkodik hozzá egyszerre ennyire? Miért lett hirtelen olyan elfogadhatatlan a családi felállás? Szerintem ebből következve nem annak kéne a fő bajának lennie kis Ericnek, hogy Ridge a féltesója/anyja vőlegénye, hanem hogy CJ gúnyolódik vele ezen, ergo nem fogadja el, hogy neki a féltesója az apja.

 

Nem tudom, mennyire érthető. Szóval kicsit felfújva érzem ezt a dolgot, nyilván a sztori kedvéért, hogy meglegyen a feszkó a családban+Sallyvel is. Igazából a sztori arról szól, hogy Brooke egy életképtelen, gusztustalan családot akar építeni Ridge-el, aki lássuk be még mindig vonakodik a két nő között. Így meg hogy bedobták kis E pálfordulását vele szemben dobtak egy esély Taylornak, Steph-nek. Ha a gyerekek utálják Ridge-t ő meg miattuk választotta Brooke-ot, akkor lényegében nincs már alapja a döntésének. Mert ugye számára tök mindegy melyikkel nővel van, úgyis epekedik egyszerre a másik után is. 

Előzmény: ShaeLynn (18996)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.16 0 0 18997

Először Brooke azt akarta, hogy James beszéljen Eric jr-ral, de ezt Ridge nem akarta. Most meg Ridge azt akarja, hogy Taylor beszéljen vele. Miért?

Mondjuk egyik sem jó szerintem, mindkettő érzelmileg kötődik a családhoz. 

 

Szerintem elsősorban a gyerekkel az anyjának és az apjának kellene beszélni, ahogy írod is. Brooke vajon miért alibizi ezt el? Miért CJ-ét és Sally-t okolja a helyzetért? Miért nem hiszi el Sally-nek, hogy ez a dolog beszédtéma a többi gyereknél is az iskolában? 

Persze a kis fejében most is másokat hibáztat, hárítja a felelősséget. Belegondoltam mit is mondhatna a fiának?

Akkoriban nagyon szerettem az apádat, hozzá is mentem, de mindig is Ridge volt a nagy szerelmem, ezért a születésed után össze is szűrtem vele a levet. Majd megcsaltam az apádat, aztán elváltam tőle. Ridge azonban nem engem választott hanem Taylort. Közben terhes lettem, nem tudtam ki a gyerekem apja, a te apád vagy a féltesód. Az apasági teszt szerint a húgod apja Ridge. Aztán egy család lettünk, ennyi az egész. De most már ne törd ezen a fejed, hiszen minden happy, mert végre elvesz a féltesód.

Szerintem a gyereket kényszerzubbonyban vinnék egy elmegyogyóba. Brooke tehát mit is mondhatna, az igazság egy horror lenne a gyerek számára.

Még ebben a lehetetlen, abszurd helyzetben is Eric próbál valamiféle magyarázatot adni a fiának, de elég felszínesre sikerült az irodában a párbeszédük, hogy semmi nem számít csak az, a családban mindenki jót akar neki és szereti.

 

Még írni akartam arról, hogy jól visszanyalt a fagyi Brooke-nak, amikor Ridge elaludt Taylornál. Brooke olyasmivel vádolta Taylort (szerinte csak kitalálta a besurranó támadót) ami pont rá jellemző. Fordított esetben Brooke mindent megtett volna, hogy magánál tartsa Ridge-et. A véletlenek összjátéka volt, hogy Ridge a beach házban maradt. 

Mindentől függetlenül Taylornak a rendőrséget kellett volna először hívni és nem az exét. 

 

Az is tetszett, hogy Sally beszólt rendesen Brooke-nak. Miért fontos neki annyira, hogy Macy-ék esküvőjén ne legyen botrány a 2 gyerek között? Talán mert az rossz fényt vetne rá? Mint anyára? 

Egyébként jó lesz az az esküvő.

Előzmény: Everlee (18995)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.16 0 0 18996

Az biztos, hogy nem következetes a sztorivezetés, mert láthattuk a kis szőke Ericet, akinek semmi baja nem volt Ridge-el, aztán hipp-hopp megjött a semmiből a kb. 5-6 évvel idősebb barna kis Eric, aki viszont nagyon utálja Ridge-et.

Nyilvánvaló, hogy ekkora változás negatív irányba érthetetlen.

 

De ha azt nézem, hogy milyen család ez a család, és a benne élők valójában kik is, akkor már simán megmagyarázható a gyerek dühe, aki ennyi idősen már nagyon is érti, hogy aki az apját játssza a családjukban az nem az apja, hanem a féltestvére.

Azt is kérdezhetnénk, hogy Eric jr. tisztában van-e azzal, hogy az anyja 2 olyan férfivel élt/él, akik apa és fia?

Azért ez a szitu nem kicsit bizarr, mondhatnám gusztustalan.

 

A 2111. és 2112. epizódokban a gyerek magyarázatot ad az apjának arra, hogy miért van rosszul Ridge-től. Szerinte Ridge csak azért kedves hozzá és játssza ilyen eltökélten az apaszerepet, mert el akarja venni feleségül az anyját. De ő utálja a férfit, nem az apja, hanem a féltestvére, és egyáltalán nem akarja, hogy elvegye az anyját.

 

Nem értjük, hogy Eric jr. mikor világosodott meg, túl kevés idő telt el azóta, hogy láttuk a szőke kiskölyköt Ridge-el bohóckodni. Mégis azt mondom, az lenne furcsa, ha előbb vagy utóbb ez nem következett volna be. Annyira kusza lett Brooke belépésével a Forrester család, hogy ezt nem lehetett kihagyni. Brooke pedig csak egye meg amit főzött, elvégre az a fene nagy étvágya az oka ennek a káosznak. Persze legalább ugyanennyire hibás Ridge is, aki képes volt újrakezdeni a nővel azok után, hogy lepaktált érdekből az apjával és gyereket is szült tőle, plusz az egész családot kihajította az FC-ből

 

 

Előzmény: Everlee (18993)
Everlee Creative Commons License 2024.03.16 0 0 18995

Kész röhej, hogy a család (Steph, Ridge) azt akarják, hogy Taylor elmenjen Macyék esküvőjére, és ott beszéljen a kiskölyök fejével. Normálisak? Egyrészt  Ridge arra nem gondol (nem) hogy mekkora feszültség keltődne a 2 nő között ezzel? Másrészt Taylor fogja vissza a kis Ericet a kirohanásaitól? Fogja vissza az anyja meg az apja. Alapból nem normális, hogy egy olyan személy kezelje kis Ericet, akinek érzelmileg köze van a szüleihez. 

 

Azt érzem, hogy Steph állandóan kihasználja Taylort a saját érdekében. Bábként akarja rángatni, hogy az utált Brooke-tól általa megszabaduljon. Taylor miért nem veszi észre? Ez az egész család romlott, újra és újra felteszem a kérdést, hogy mi a fenét lát bennük Taylor? Ridge még mindig anyuci kicsi fia, fejben soha el nem költözött tőle. 

Everlee Creative Commons License 2024.03.14 0 0 18994

Egyébként is hogy ragaszkodhat egy gyerek jobban valakihez, aki csak távolról volt részesen az életének, mint ahhoz, akivel egy csomó szép élménye van? 

 

Taylor betörője vajon a szomszéd fazon lesz? Vagy Omar? :)

Előzmény: Everlee (18993)
Everlee Creative Commons License 2024.03.14 0 0 18993

Nem kicsit idétlen ez az Eric Jr-Ridge ellentét sztori vonal. Először is a gyerek nagyon gyorsan megnőtt. A "ki Ridge felesége?" tárgyalás óta nem teltek el évek! Sőt, 6 hónap se, mikor a válás létrejön. Másodszor eddig nyoma sem volt, hogy Eric Jr. nem komálná Ridge-t. Sőt! Minden jelenet úgy volt beállítva, hogy a kissrác és Ridge tök jól kijönnek egymással, szeretik egymást. Pont ez volt a Brooke-Ridge kapcsolat egyik alappillére, hogy R nagyon odavan a gyerekekért és vica versa. Hol csúszott be a hiba? Mikor? Mi történt? Miért kellett ezen átlépni? Mikor tudta meg Eric Jr. hogy Eric az apja? Hogyan? Kitől? Szerintem ezek lényeges jelenetek lettek volna. Hogy hagyhatták ki?

Ja, mert gyorsan kell valami feszkó tényező Ridge és Brooke közé, csak hogy fenntartsák a lehetőségét, hogy mégsem annyira kerek ez a család, ahogy arról vagy fél éve győzködnek minket,magukat, mindenkit? Talán Ridge mégsem lesz boldog ezzel a családdal? Értem én, de ez így ezzel a gyors gyereknövesztéssel nagyon a semmiből jött és full hiteltelennek tűnik. 

Előzmény: ShaeLynn (18992)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.13 0 0 18992

Eric próbálkozása Taylornál itt még plátói marad, jóval később a 2010-es évek végén volt az amikor viszont Taylor már belement egy viszonyba.

 

Ezekre az 1995-ös részekre továbbra sem emlékszem jól.

Úgy értettem Eric jr legnagyobb baja az, hogy Ridge megjátssza ő az apja, de valójában az igazi apja Eric. És emiatt a kölyök utálja Ridge-et, Eric-et akarja, sőt nála akar élni. Szinte nem bírja elviselni Ridge-et, jó nagy hisztit csapott miatta.

Eric beismerte, hogy kevés szerepe volt eddig a fia életében, ezen változtatni kell szerinte. Ridge viszont ezt kritikának fogta fel, hogy az apja nem elégedett ahogy neveli a gyereket. Holott nem erről van szó.

 

Ericnek volt egy jelenete Steph-fel is, elmondta, hiba volt hátrébb lépnie Eric jr életéből azért, hogy nagyobb teret kapjon Ridge és Brooke mint család, mert ez összezavarta a gyereket. Ez az oka, hogy most így viselkedik és ellenséges.

Steph elég tisztán látja a helyzetet, szerinte Brooke az oka mindennek, a 2 férfivel való kapcsolata a probléma gyökere.

Ami engem nagyon zavar Brooke-ban és tudom, hogy mindig ilyen volt és lesz is, hogy számára ez a krízis nem sokat számít. Nem érzi át, hogy miről is szól, homokba dugja a fejét, ez a legkényelmesebb neki, mert egyébként be kellene ismernie magának is, hogy miatta és a rögeszmés szerelme Ridge iránt a probléma. Csak mászik Ridge-re mint egy pióca, szexszel akarja Ridge figyelmét elterelni. Miközben Ridge emészti magát a dolgon és meg akarja oldani. 

 

Közben Taylort megtámadta egy álarcos férfi a házban, elég rémes volt. Utáltam, hogy rögtön Ridge-nek telefonált ahogy a fickó elmenekült. Miért nem a rendőrséget hívta?? Persze Ridge éppen Brooke-kal van az ágyban amikor a telefon befut. Azonnal elrohan a nőhöz, aki halálra rémült.

Előzmény: Everlee (18991)
Everlee Creative Commons License 2024.03.10 0 0 18991

Nyilván azért írták így, hogy görbe tükröt tartsanak Brooke elé. Igazad van, gyomor kell egy ilyen nőhöz. És nem csak az, hogy lefeküdt apával, fiával is, hanem, hogy mindezt miért tette? Eric-hez nem azért ment hozzá, mert ez volt szíve vágya. De úgy tűnik Ridge bukik a romlott nőre, és a nem teljesen kerek történetekre.

 

Épp írni akartam, hogy abban a jelenetbe, mikor Eric találkozik Brooke-kal a házban az öreg elérzékenyült. Én azt hittem, hogy megint Brooke-ra fog hajtani. Az hogy inkább Taylort veszi célba na az már mindennek a teteje. Emlékszem, mikor anno láttam azokat a részeket a ZDF-en akkor sem értettem, hogy Eric hogy lehet ekkora perverz? Mondanám, hogy Ridge-nek volt kitől örökölnie, de mint tudjuk nem E fia. Plusz Ridge-nél az számít, ha egy nő körüldongja, ilyen apróságokkal nem igazán törődik, hogy kivel volt még házasságban.

 

Várom a Bridget apasági teszt sztorit. Kíváncsi leszek a fejekre, mikor kiderül az igazság. 

 

A baseball edző tökre úgy néz ki, mint Keith.

 

 

Előzmény: ShaeLynn (18990)
ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.10 0 0 18990

2106. epizód

https://www.youtube.com/watch?v=JG2tGQiZTyY

 

Ez egy uncsi rész a Maggie-Dylan szál miatt, viszont elkezdődik Eric jr és CJ balhézása.

Tehát az iskolában Eric jr vele verekedett amiatt, hogy CJ cukkolja azzal, "Ki is az apád? Tudod egyáltalán ki az apád?"

A fiatalabb Eric 6-8 rész alatt nőtt ekkorára, emlékszem a per alatt még a kis szőke srác játszotta a fiút. Itt szerintem már vagy 10-11 éves. 

A lényeg nem más, a gyerekek viselkedéséből az derül ki, hogy Eric jr-ban nem tudatosodott ki az apja valójában. Ericpapa ki volt iktatva az életéből, mert Brooke családmodelljébe nem fért bele mint valódi apja a gyerekének. Hiszen az Ridge kell legyen, mert a családja az Ridge és a 2 kölyök.

Amit mindig is írtam, hogy ez a család nem létezik valójában, csak Brooke fantáziájában.

Szóval visszatérve: Eric jr nincs tisztában azzal, hogy Ridge a féltestvére? Hogy Eric Forrester az apja? Úgy tűnik se Brooke, se Ridge agyában fel sem merült a gondolat, hogy ez a családi összevisszaság és Brooke múltja a férfiakkal hatással lehet bármelyik gyerekre.

 

Normális esetben egy férfi aki kavar egy nővel, és az a nő majd hozzámegy az apjához, akitől gyereke születik, aztán elválik, majd az a férfi el is veszi a nőt, akinek a saját apjától van gyereke, az a férfi egyáltalán nem 100-as.

Ridge fejében sosem fordult meg, hogy ez milyen undorító. Sosem érezte azt, hogy nem kellene újra összebútoroznia azzal a nővel aki hozzáment az apjához!

Egy normális férfinek a gyomra kifordulna egy ilyen helyzettől. Szerintem. Arról nem is beszélve, hogy ő is gyereket gyárt a nőnek, és még apasági tesztre is szükség van, mert a nő nem is tudja kitől esett teherbe. Apjától vagy fiától. Nagyon durva.

Ezt kellene megértenie egy 10 év körüli gyereknek.

 

Megjegyzem, nemrég volt az a rész, amikor Eric ott volt a házban és pont telefonált az edző, hogy a srác verekedett és az edző Ridgenek azt mondta "Mr Forrester a fia verekedett". Ez is furcsa. Ridge nem mondta el Ericnek mi történt, holott ő az apja jr-nak. Ridge lelépett, otthagyva az öreget. 

Nem értem, hogy egy 4-5 éves gyerek (szőke kisfiú aki játszotta) nem emlékszik arra, hogy ki az apja? Kicsit zavaros ez az egész.

ShaeLynn Creative Commons License 2024.03.09 0 0 18989

Egyetértek veled, nyilván Taylor a helyzetét saját magának köszönheti.

Azt nem gondolom, hogy akkor is lett volna esélye Ridge-nél, ha ott Marokkóban felfedi magát mondjuk amikor Ridge-ék távozásakor felbukkant lefátyolozva. A történet ezen szakaszában a gyerekeket használták az írók, hogy Ridge döntését Brooke mellett igazolják. Tehát Ridge akkor is Brooke-kal maradt volna, ha jóval előbb tudja meg a felesége él.

Ettől függetlenül Taylor hülyeséget hülyeségre halmozott, ez így van. 

Persze elmondta Ridge-nek még mindig szereti, de hát ez kit lep meg. Ez sosem változott és nem is fog.

Az nem zavar téged, hogy Ridge mit teper ott a süket szövegével, hogy segíteni akar neki? Hagyná békén!

 

A tegnapi részben meg ez a faék egyszerűségű Brooke - akin csak Ridge nem lát át - előadja magát, mennyire aggódik ő is Taylorért, és hát ott van James a régi barát, majd ő megtámogatja mindenhogyan Taylort. Hiszen még mindig szerelmes a nőbe. Ez Brooke-nak nagyon, de nagyon tetszik, mert azért az piszkosul zavarja, hogy a férje sokat gondol az exére. Be is veti a bájait, mert az mindent megold nála.

 

A beach ház még nincs rendesen berendezve, de én nagyon emlékszem arra a kis kiugró ablakos részre, ahol ücsörögni lehet, vagy a kandalló melletti világítótorony makettre és arra a kis fa szekrénykére a fal mellett. Szerettem ezt a házat nagyon illett Taylorhoz.

 

Még valami: Ridge kis happy családi idillje pár hónap múlva felrobban, mert közeledik Bridget apaságának a tisztázása. Emlékszem ez a köcsög akkor is Taylorhoz fog rohangálni megértésért és támaszért. Eric jr-nak - akiből hamarosan Rick lesz - pedig komoly gondjai lesznek annak a megértésével, hogy a mostohaapja tkp. a féltestvére és aki hivatalosan a nagyapja az tkp. az apja. Nem is csoda, hogy a fiú kezelhetetlenné válik.

Előzmény: Everlee (18988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!