Keresés

Részletes keresés

Dundy Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3
Köszönöm! A fix IP cím beírása tényleg remekül működött. :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.19 0 0 2

Ha fixen be is varr valamilyen címet, az ADSL (PPPoE) úgyis elindul, és DHCP-zik...

Ettől függetlenül a fix címbeállítás tökéletesen megszünteti a problémát, más kérdés, hogy szimpatikusabb egy router beállítása.

 

Sőt, akinél esetleg Huawei ADSL router-modem van, annál eleve adott a belső PPPoE, én is azt használom.

Előzmény: ZE (1)
ZE Creative Commons License 2006.07.19 0 0 1
Ha fixen be is varr valamilyen címet, az ADSL (PPPoE) úgyis elindul, és DHCP-zik...

Javaslom egy olcsó router beszerzését, a Windows-ról leszedni a PPPoE szoftvert. A DHCP (IP-cím kérés) maradhat, mert ekkor a routered osztja ki a címet, ami gyorsabb csöppet. Vagy fixen bevarrni a routernek valamilyen 10.0.0.1, a gépednek 10.0.0.2 címet, def. gateway ekkor a 10.0.0.1, a routeren (webes felületen tudod beállítani általában) beállítod az ADSL-es usernevet/jelszót, aztán hajrá. A géped is gyorsabban fog elindulni, és az internet felől kevesebb sz...vatásnak lesz kitéve a géped...

Egy ilyen dobozka 8-9E Ft körül már beszerezhető (pl. D-Link-éknek van jó router+switch doboza),, és ezzel jön egy harmadik előny: ha véletlenül valamikor egy másik gépet is használni akarsz, akkor a switch-en keresztül egymást is, meg az internetet is látni fogják.

Előzmény: Misteri (0)
Misteri Creative Commons License 2006.07.19 0 0 0

A Windows alapértelmezett beállítása szerint a rendszer elindulásakor hálózati kártyánk megpróbál IP-címet kérni, de

nincs kitől - és sajnos fél percig tart, amíg erre rájön. Mivel az ADSL-kapcsolat egy virtuális modemen keresztül

jön létre, a csatlakozáskor kapott IP-címet sem a hálózati kártya kapja, amely az SP2 telepítésével extra

sértődékennyé válik, és nemcsak a kéziféket húzza be 30 másodpercre a Windowsban, hanem még reklamál is a Tálca

értesítési területén.

Elég egyszerűen kibékülhetünk vele, csak adjuk meg neki, amit kíván: egy IP-címet. A Vezérlőpulton nyissuk meg a

Hálózati kapcsolatok panelt, és kattintsunk az egér jobb gombjával a Helyi hálózatra, majd az előugró menüből

válasszuk ki a Tulajdonságok pontot. A listán jelöljük ki a TCP/IP protokollt, és kattintsunk a Tulajdonságok

gombra. Az IP-cím mezőben adjunk meg egy belső hálózaton használatos címet (például 10.0.0.100 vagy

192.168.0.10-et). Az Alhálózati maszk automatikusan felveszi a 255.255.255.0 értéket - ez pont jó nekünk. Nyugtázzuk

a változásokat, és indítsuk újra a számítógépet!


http://www.pcworld.hu/story.php?sid=4410

Előzmény: Dundy (-)
Dundy Creative Commons License 2006.07.19 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Ezt egyszer már sikerült megoldjam, csak nem emlékszem mit hova kell írni.

 

Windows XP-m van, s ADSL kapcsolatom egy ethernet kártyával (router nélkül).

 

Amikor bootol a Windows megjelennek az ikonok, majd 20-30mp áll (semmit nem csinál), majd az idő letelte után elég gyorsan befejezi a felállást, s használhatóvá válik..

 

Valami olyan lehetett anno a megoldás, hogy az ethernet kártya IP / subnet stb. beállításokhoz vmi fixet be kellett írjak, s akkor megszűnt ez a nagy szünet bootkor.

 

Meg tudja valaki mondani, hogy mit is kell pontosan és hova beírjak?

 

Köszönöm előre is!

 

Dundy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!