Ha fixen be is varr valamilyen címet, az ADSL (PPPoE) úgyis elindul, és DHCP-zik...
Javaslom egy olcsó router beszerzését, a Windows-ról leszedni a PPPoE szoftvert. A DHCP (IP-cím kérés) maradhat, mert ekkor a routered osztja ki a címet, ami gyorsabb csöppet. Vagy fixen bevarrni a routernek valamilyen 10.0.0.1, a gépednek 10.0.0.2 címet, def. gateway ekkor a 10.0.0.1, a routeren (webes felületen tudod beállítani általában) beállítod az ADSL-es usernevet/jelszót, aztán hajrá. A géped is gyorsabban fog elindulni, és az internet felől kevesebb sz...vatásnak lesz kitéve a géped...
Egy ilyen dobozka 8-9E Ft körül már beszerezhető (pl. D-Link-éknek van jó router+switch doboza),, és ezzel jön egy harmadik előny: ha véletlenül valamikor egy másik gépet is használni akarsz, akkor a switch-en keresztül egymást is, meg az internetet is látni fogják.
Ezt egyszer már sikerült megoldjam, csak nem emlékszem mit hova kell írni.
Windows XP-m van, s ADSL kapcsolatom egy ethernet kártyával (router nélkül).
Amikor bootol a Windows megjelennek az ikonok, majd 20-30mp áll (semmit nem csinál), majd az idő letelte után elég gyorsan befejezi a felállást, s használhatóvá válik..
Valami olyan lehetett anno a megoldás, hogy az ethernet kártya IP / subnet stb. beállításokhoz vmi fixet be kellett írjak, s akkor megszűnt ez a nagy szünet bootkor.
Meg tudja valaki mondani, hogy mit is kell pontosan és hova beírjak?