Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5444
a nagy vizen tul van egy ilyen mozgalom - konkretan arra alapoz, h a gyerkoc arcan latszik, h o most valamit alkotni fog. es ilyenkor kell csak alarakni bilit, kilogatni az ablakon (konkretan ott kertes haz volt, de lelki szemeim elott felremlett egy lakotelep es majd bepisiltem a rohogestol :)). szoval lehet, h ezt a vonulatot is otvozte a konyv.
Előzmény: Allia (5441)
ertal Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5443

Sziasztok!

Klassz hétvégénk volt: 2 napot töltöttünk Kerekegyháza mellett egy lovastanyán (kórustábor).

 

A hintát épp hirdették a Cora-ban.

 

Szobatisztaság:

Nyáron jobb szoktatni, hisz a pelusban azt sem nagyon tudják, mi történik. Sok dicséret kell és türelem. Mi éjjelre adtunk bugyipelust. És ne higyjétek, hogy elöbb a kakilás megy, aztán a pisilés: Kinga pisire már szobatiszta volt, de rendszeresen bugyiba kakilt.

tracy71 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5442

Nálunk kétszer van kakaügy (legjobb esetben).

Az első délelőtt, reggeli tejcsi után peluscsere, öltözés, játszás. És akkor kaka. Én is próbáltam, hogy egy kicsit kihúzom a játékkal az időt, de akkor ő is rákontráz. Hát ennyi. A délutáni alvás idején hozza újabb "termését". A tisztára szokatást mi is nyárra tervezzük. Akkor lehet a kertben szaladgálni, puccérkodni. Hátha segítene a pelus elhagyásban. De erőltetni nem fogom.

 

 

Shaish: Gratula az új lakáshoz!!!! Remélem minden szegletét felavattátok! És hogy van a kis pocilakótok?

 

Borcsi: Jól vagytok?

Előzmény: Zsuzsa89 (5424)
Allia Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5441
Bocsánat, hogy beleszólok, nem szokásom, de ez a 9-15 hó közötti szobatisztasági kezdés azért eléggé meredek (nem olvastad vagy írtad félre???). Van egy 4 éves fiam, egy 4 éves keresztlányom, és az ő 6 éves bátyja a közvetlen közelemben (meg a saját 4 hós lányom, de az nem aktuális a téma szempontjából), szóval azt hiszem van tapasztalatom a szobatisztaság terén.

Nem szabad erőltetni a szobatisztaságot. Egy éves kor alatt semmiképpen. Általában 2-3 éves koruk között érnek meg arra, hogy maguktól elhagyják a pelenkát, akár rögtön éjszakára is, akár azt csak 6-9 hónappal később. Nem fognak pelenkában érettségizni. :-))) Ha türelmmel megvárjátok, hogy ők maguk kérjenek bugyit, kisgatyát, akkor nekik is sikerélmény lesz. És annak sem vagyok híve, hogy bili-ajándékot kapjon a gyerek (tiszta pelus, bilibe végzett dolgok -> ajándék [apró játék, kinder csoki, stb.]) Megdícsérni természetesen kell, lehet eleinte, a pozitív megerősítés fontos minden téren.
Előzmény: Zsuzsa89 (5439)
neglom Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5440
Engem érdekelne a módszer, de pár szóban le tudnád írni itt? Nagyvonalakban?
Köszi!
Előzmény: Zsuzsa89 (5439)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5439

Kakiról jut eszembe...

Szobatisztaságra nevelés!

Gondoltam utánaolvasok a témának, mert úgy terveztem, hogy nyáron ezt is megoldjuk Rékával...  Elolvastam a  Suttogó ide vonatkozó fejezetét. Eszerint 9 és 15 hónapos kor között a legjobb elkezdeni a szoktatást. Úgyhogy majdhogynem le vagyunk maradva... A módszer, amit leírt, elég humánus és logikus, ha érdekel valakit dumálhatunk róla bővebben is... Ti hogy tervezitek?

Ertal, Monyesz, van valami okosság (korábbról), amit esetleg meg tudtok osztani velünk? :))

 

Samu mama Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5438
Akkor éljen a nyugis Noja!!! :))) Tegnap eszembe jutott a kanálharc :))) Egyébként Sári tegnap volt olyan, mint a kis Gekkólány, egyszerűen ötig nem volt hajlandó elaludni, bár reggel rekordot döntött, fél hétig aludt, biztos ez is benne volt a pakliban. Szülinapi parti milyen lett?

Zsuzsa: jó volt a kaki-sztori! :DDDD
Előzmény: borcsi555 (5437)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 5437
Köszi:)
Hintaügy megoldódott?
Cumiról: vannak szülők, akik szegény gyerektől várják, hogy magától monnyon le a cumiról, mert ők félnek elvenni tőle. Ilyenkor ált. az történik, hogy amikor suliba megy már tényleg cikisnek érzi és akkor tényleg leszokik.
Szóval én is azt tűztem ki célul, hogy 1 éves korára már eszébe sem fog jutni az a gumibumszli. A nem beszéléssel és a helytelen beszéddel is tuti összefügg és amúgy is, hogy néz ki egy beszélő ember cumival a szájában.
Smami, képek klasszak! Noja szerencsére megjavult, tegnap angyali arcát mutatta apjának, aki le sem hitte, hogy ez a gyerek hisztizni is tud.
Ma szülinapi partit tartunk, készülök tegnap óta.
további jó hétvégét!
Előzmény: toria78 (5436)
toria78 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5436
Ami elmaradt tegnap...Nojkának boldog hohohohófordulót!
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5435
Én a Játékszigetben vettem a Borárosnál... 1800 ft.
Előzmény: Fogár (5433)
neglom Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5434
http://www.regiojatek.hu/

XI. ker. Nándorfejérvári út, mi ~1600 Ft körül vettük itt.
Előzmény: Fogár (5433)
Fogár Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5433

sziasztok!

 

SOS...tudna vk olyan helyet mondani ahol ezt a középen dudával ellátott műanyag hintát be lehet szerezni ma v holnap?

ajándékba lenne....csak egész héten elfelejtettem megkérdezni

toria78 Creative Commons License 2007.03.03 0 0 5432
A képeket majd meglesem!!! A cumi elvétele óta ráadásul sokkal jobban alszik, korábban 7-ből 5x fel kellett hozzá kelni 5-6körül reggel, most pedig nem. Csak hogy megint a vásott kölykökre utaljak, Tánya mondta, h a cumizás nem hagyja megnyugodni a gyereket fizikailag, mert ugye szopizza. Most, hogy nincs cumival cumizás, nem is ébred arra, hogy nincs mit cumizni, vagy hogy rosszat álmodna. (nagy kijelentések így 3 nap után, ugye? :-))) Nagyon rettegtem egyébként az elvételtől (már az odaadáson is), mert tesóm lánya 5 évesen cumizott, kb egy óra együttlét után már hajlandó volt pár szót szólni (tehát sokáig azt sem tudtam, milyen a hangja), szóval hihetetlenül zárkózott volt, amit én a cuminak is tudok be, mert ugye akkor nem tud beszélni a gyerek....
Előzmény: borcsi555 (5430)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5431
Tudna vki adni tár jelszókat, már megint elvesztettem.
Előzmény: Samu mama (5429)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5430
Nincs mit, tényleg nagyon jó volt! Gyertek máskor is! Ertal, itthagytad a pelenkázó tasidat!
Sárimami, te meg vagy fél kiló pogit meg még vmit.
Peti egy igazi férfi, Sári meg egy házitündér. Felseperte az egész konyhát!
Képzeljétek azután sem aludt ez a rosszcsont, nemrég fektettem le. Ilyen nyűgös napunk hónapok óta nem volt..nem tudom miért fesztiválozott a kisasszony:)
Zsuzsa, ez a kakiszertartás sztori ngyon tetszett, nálunk nincs ilyen, mivel napi többször is van és összevissza.
Janka ügyi!!!
Toria, köszi a cumis összefoglalót, pár hét múlva elkezdem én is.
Előzmény: Samu mama (5429)
Samu mama Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5429
Hahó mindenkinek!

Borcsi, szuper volt a minitali, köszi még egyszer mindent, Sári hiperül érezte magát, 2 (!) órát aludt utána, akkor is mi keltettük fel :-). Képeket most töltöm a tárra.

Szép hétvégét!!!!
Fogár Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5428

képzeljétek, Janka egyre ügyibb :)

 

ma már úgy is ment,h elindult, megáltt, elindult :)

persze mindent ösztönzésre :)---de ma 1x önállóan odament apjához, aki a földön játszott a játékaival :)

 

éppen nézem a szállásokat Zalakarosra...vsz Húsvét előtt megyünk oda pár napot...Jankával. Kis családi relax...bár még messze van nagyon, de nagyon várom.

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5427

http://www.arzuhanas.com/T%E9literm%E9kek-Kat882/szuperj__baba_bob_snowstar___babasz_nk_-Art3114.html

 

találtam egy tök jó bébiszánkót... ha valakit érdekel...

Magyarországon tudtok valami hasonló jót valahol?

lehet, hogy megyünk síelni, és Rékának is készülnék valamivel... ötlet?

 

Fogár Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5426

nálunk még nem fedeztem fel rendszert ebben. totálisan randomban megy.

de ha jön, akkor ködös tekintet, nyögés---főleg térden állva készül...szem bekönnyez néha, majd amikor végez, megkönnyebbült sóhaj és csillogó szempár----+BÜDÖÖÖÖS

 

reggelre az esetek 90%ban ott figyel kulaúr...vsz reggel az ébredés után gyártja.

 

Borcsi: párom 5perce ért haza...így sztem nem indulok már el, Janka most ebédelt és sztem kb 1óra múlva álmos lesz...ha ez máshol éri, nem tud aludni---->nyűgös

 

ilyen szempontból a péntek nekünk bajos.

 

általában ilyenekre jó a hfő 1től,szerdán 1től, és csütörtökön 3-4ig :)

 

lehet,h hülyeség de igyekszem ahhoz igazodni,h amikor vm programom van, párom éppen dolgozzon,v ilyesmi...ritkák a nyugis napok, amikor együtt tudunk lenni 3asban...és ha itthon van nekem is kicsit több időm jut magamra...pl mindjárt elmegyek hajat mosni, mosni (ruhát) és pl itt írom ezt a hsz-t :D

Előzmény: Zsuzsa89 (5424)
toria78 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5425

:-)

ez aranyos volt

nálunk nem: van 8 és 18 körül, leginkább áll, de térdelhet is, nyög, majd jön a bűzfelhő:-)

 

 

A talit sajnos kihagyjuk 1/2  4 körül érnénk csak oda, nálunk délben van alvás, plusz evés készülődés stb...

Előzmény: Zsuzsa89 (5424)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5424

Nálatok a kakilás szertartásszerű?

Nálunk tök érdekes, minden nap 1x van, a déli alvás elején. Játékokat elpakoljuk, Rékát tisztábarakom, lehúzom a redőnyt, lekapcsoljuk a villanyt, berakom az ágyába, én lefekszem az én ágyamra, ő is lefekszik. Aztán feláll az ágyban, kapaszkodik a rácsba, koncentrál, kakil. Villany fel, peluscsere, aztán vissza az ágyba, és akkor meg simán elalszik.

Próbálkoztam, hogy nem cserélek pelust kétszer, de akkor nem kakil, csak nyafog. Ő csak tiszta pelusba szeret belecsinálni :))) Kész pazarlás :)

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5423

Boldog hófordulót Noéminek!

Senki nem hívja őt Noéminek? :)))

Fogár Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5422

hali

 

nekünk még bizonytalan, de megírhatod a számod :)

Előzmény: borcsi555 (5421)
borcsi555 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5421
Sziasztok, most jut eszembe, hogy még nem mindenki tudja, hová kell menni. Aki jön, írjon és megírom a számom!
Fogár Creative Commons License 2007.03.02 0 0 5420

sziasztok!

 

gyorsan, mert eléggé koki vagyok.

 

holnapi tali...nem tudom, mivel egyelőre nem is gondolkoztam el rajta...kocsiügyben...elvileg ha 1től van, lehet,h párom hazaér...nem tudom.

napközben mi pont így 1-2------------------->5ig szoktunk együtt lenni,mert este meg 10-11nél előbb nemigen ér haza. Igazából meglátom,h milyen lesz a holnapi nap...lehet,h hulla fáradt lesz és örül is kicsit ha hagyjuk itthon nyugiban aludni...mivel minden reggel 4,f5kor kel. Így nem mondok inkább semmit sem.

elmúlt éjjel én 2,ő 1órát aludt a hülye iskolai makettem miatt :)

kissé fáradtak vagyunk...én most fejeztem be egy munkát...sietek aludni,így zárom soraim.

 

Jankánál álommanókkal szerencsére nincs gond...a hisztimanók mehetnének inkább szabira. :)

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5419

Talihoz mindenkinek jó szórakozást kívánok! Majd este meséljetek áááám! :)

 

ertal Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5418
Asszem megyünk. 12 körülre, de hogy meddig, kérdéses. Sürü napunk lesz...
Előzmény: borcsi555 (5414)
toria78 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5417
ertal és monyesz? megint túra, csak elfeledkeztem?
toria78 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5416

biztos kábel ölelgetés

 

Cumileszoktatást hogyan kezdtem?
Aggódva, hogy biztos azért nincs felső 1-ese, csak 2-esei:-)))) , mert cumizik. No nem, totál kósza gondolatként indult, semmi alapos megfontolás és tervezés mikor hogyan stb.
Mi lenne, ha nappali alváshoz nem adnék. Mint korábban írtam, tegnap nappal fél óra sírás után (én szokás szerint ott feküdtem mellette kint a földön) elaludt. Ugyanúgy megaludta a 2 óráját, majd ébredés után jókedvű volt. Este a szokásos cumisüveg ki-cumi azonnal be hogy ne keltse fel saját magát-t is kihagytam, pedig ott majréztam, hogy nem alszunk éjjel. De nem így lett. ÉÉÉÉN csodálkoztam a legjobban.
Ma is ugyanígy ment minden, csak sokkal simábban.

Nappal eddig is úgy volt, hogy ha vmiért nyüszi volt, odaadtam neki fél percre, majd elvettem. De 2 napja nem volt a szájában cumi. Ilyen csak az első 5 kórházi + 2 itthoni napján volt :-)

Persze a lakásból is el kellene mind a 8at tüntetni, mutatva  a helyzet komolyságát, de egyelőre lustaságból még nem tettem meg.

Korábban az volt a bajom, hogy "rossz anya" lévén nem tudtam gyorsan megnyugtatni a gyerekemet, a cumi viszont azonnal. Pontosabban a nyüszögőset nem, a fájósra adtam puszit, kis ölelést, és rendben voltunk.

 

Tiltás: 2 napja a konnektorkapcsolót sem kapcsolgatja. De persze akkor vannak a nagy mutatom-mind-a-4-fogamat-mosolyok, mikor összehúzott szemmel tiltok neki éppen vmit (dvdpakolás stb).
Kábé, mint Samu mamánál..

 

Gyáva Nyúl, a fotel nálunk is égető, a felmenés sima ügy, de onnan  még továbbmászik egy asztalkára, majd vissza, majd feláll a karfára, hogy benézzen az ágyába. Aztán leül a fotelben, hátradől megpihen, majd kér, h vegyem le, mert tudja, h fejjel nem jó lejönni. Otthagyni nem is nagyon tudom, mert jön utánam, mint egy kiskutya:-)))

 

Fogár, 7végén biztos lesz egy kis extra alvási lehetőséget a kimerítő éjjel után..

 

Borcsi, a kimenést megkérdem, nem tudom, férjem itthagyja-e az autót. (aranyélet lesz pár nap múlva, mikor ideiglenesen megjön a bérautóm)

 

Eddig is tudtuk, hogy két turbógyerek van itt Csabi és Beni. Hihetetlen skacok!

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 5415

mi az a drótozás? :))

 

Előzmény: borcsi555 (5414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!