Keresés

Részletes keresés

Kikos Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5183

Sziasztok, nem nagyon olvastam, csak egy pár kép erejéig jöttem.

borcsi nektek jobbulást!!!

Na mentem, igérem jövök ahogy tudok. Ti tesóval hogy álltok. Asszem mi jól:))))))

shaish Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5182

Furcsa, hogy az ügyelet sem küldött ki egy dokit....

Tényleg strapabíró kis manók ők már, de azért fő az óvatosság.

A 39 alatti láz már vmivel jobban hangzik, további drukkok a kicsinek!!

Remélem tényleg pár nap és teljesen meggyógyul!

Puszi neki, Te is pihenj amennyit tudsz!

 

Előzmény: borcsi555 (5180)
tasha Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5181
Borcsi, drukkolok!!
Hogy csinálod a hutofurdot? Elég sokáig van benne?
Ha a 3 napos láza van, akkor holnapra jobban lesz+kiutéses. Adhatod 4 óránként a lázcsillapítót, foleg ha felváltva megy (nurofen/panadol) NYUGI!!!! Rendben lesz Nojka.
Előzmény: borcsi555 (5180)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5180
Sziasztok! Hát nem hiszitek el mivan. Este felhívtam a mentőket apósom javaslatára, hogy magas láza van a gyereknek. Erre közölték, hogy ők emiatt nem jönnek ki, hívjam az érdi ügyeletet. Jó felhívtam. Ők sem jönnek ki, mert minek, a magas lázat 4 napig bírja a csecsemő, addíg csillapítsam gyógyszerrel+ hűtőfürdő. Ha plusz két napig nem változik, hívjam őket újra.. várom haza a férjem, még nem tudom mi lesz. Most alszik, minden bevetéssel sikerült levinni 38.7re a lázát.
shaish Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5179

MyBaby, hűha, irigylésre méltó idő:)) csak úgy süt a nap a képekről!!:)

Szép a lányka!

 

Zsuzsa, csakontsad a képeket, nekem tetszik! Légjobb a karácsonyi meglepettpofi:).

 

Igazából azért ugrottam be, hogy Nojkáról jó híreket olvassak, de látom még nincsenek hírek...aggódom....

Remélem javul a kicsi!

tracy71 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5178

Borcsi! Mi újság Nojkával? Láza lement már valamennyire? Voltatok kórházban? Remélem nem volt szükség rá.

 

MyBaby! Hát tényleg irígylésre méltó helyen vagytok! Egy kis meleget postázhatnál erre, legalább annyira, hogy ne kelljen fűteni. Vigyázzatok magatokra!

 

Zsuzsa! Nagyon helyes a lányod, és nagyon ügyesen játszik. Ő egyedül építette fel a "tornyot"?

Ancsúr Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5177
Elvileg vért vesznek, megnézik van- e ellenanyag a szervezetében. Vannak olyanok, akiknek spec. tesztet is csináltak. Mi a Budai Gykórházban voltunk, ott 2 éves kor alatt feleslegesnek tartják. Aztán be kell tartani egy alap diétát pár hétig. Majd kb. egy hetes csúsztatással adni egyféle vmit, figyelni a változást. Ez mondjuk nehéz, mert a fogzás, nyugtalanság, betegség ront a bőr állapotán. Valóban írni kell, hogy miket eszik, de azért nem olyan aprólékosan. ( Ez eddig nekem sem jött össze, még nem parancsoltak rám eléggé. )
Előzmény: Zsuzsa89 (5160)
Ancsúr Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5176

Persze, ebben is van igazság. Enyém 1-2 hónaposan már ekcémás volt, az még esetleg lehetett az én táplálkozásomtól. Viszont 4 hónapja én főzök neki, így is az.

Viszont a dédnagypapa (aki lassan 90 lesz és egy nagyon pici faluban él, csak saját maga által megtermelt dolgokat evett) szintén allergiás, ekcémás... Nem diétázott soha, így bizonytalan, hogy ő mitől :-)

Előzmény: Fogár (5140)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5175

oké, csajok, eldugulok képileg:))))  persze nem túl hosszú időre :)

Mindjárt fel kell raknom a szülinapi képeket is :)

 

Monyesz... szóval totál nem tudom, mi volt a baj a képkicsinyítővel... jól begurultam, letöröltem, aztán előkutattam valami régi vinyóról a korábbit, aztán az műkszik :)))

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5174

és amikor barátnőméknél voltunk pár napig...

 

 

  Boldizsár épp táncolni tanította RÉkát....

 

 

  és együttfürdés :))
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5173

  még a karácsonyi képekkel is lógok :)  pár perce jött a Kisangyal, úgyhogy még nagy a meghatottság...

 

 

  és egy beállított, extra a nagyszülőknek, csinirucis :)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5172
  kicsi húgom és pici fia Bátor
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5171
  még mindig nincs jobb játék, mint a telefon :)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5170

szóval nálunk nagyon megy az építő, a formabedobó, a széktologatás, és az egyik papucsomat rendszerint a lakás valamelyik leglehetetlenebb pontján találom meg, mert azt is tologatja mindenfelé...   úgy látszik (lány ide, lány oda), kell vennem valamit, aminek kerekei vannak, és lehet tologatni ide-oda.

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5169

Újra tudok képet beszúrni, juhééé!!!

Most aztán túl fogok tengeni itten, bocsika előre is mindenkitől :)))))

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5168
  nem, nem, ez az előtte, és az előző az utána :)))
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5167
  előtte
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5166

MyBaby, picit irigykedem :)) látom, csudajó idő van :)  kezd hiányozni a zöld szín!!!  (értsd: fű)

 

Réka most aludt el, szerintem estig alszik... hogy este hogy altatom el megint, az jó kérdés :)

MyBaby Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5165
MyBaby Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5164
Sziasztok

Beteg babáknak gyógyulást!!!
Shaish, hatalmas gratula a teszthez!!!! Jó pocakosodást!

Tória, jó téged is olvasni! :-))) Rolcsi hatalmas fiú lett! Fotót plíz! Meló miatt :-(( Bébiszitter miatt :-)))

Most jöttünk fel a kertből, egy kis fotósorozat:

ertal Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5163

Jaj, borcsi, most olvasom csak Nojkát! Jobbulást neki! Aludjon sokat, és le KELL nyomni azt a fránya lázat. Nekem kúppal hálistan mindig sikerült. Fogalmam sincs, mit csinálnék, ha ilyen magas láz nem menne le...

 

Peti mellettem a nagyágyban csak néha alszik el. Legutóbb is csak úgy sikerült visszaaltatnom, hogy visszatettem a kiságyba ;)

Az evés végét is szuperül jelzi. Nyelvvel kinyomja, kézzel kitörli szájából a falatot.

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5162
borcsi:
Háromnapos láz:
Exanthema subitum; ártalmatlan, vírus okozta fertőző betegség, szinte kizárólag csecsemőben és kisgyermekben fordul elő. Három napig magas láza van a betegnek minden egyéb tünet nélkül, a láz hirtelen esik le a normálisnál akár valamivel alacsonyabb szintre és megjelenik a törzsön, végtagokon, ritkán az arcon a világosvörös kiütés. Ezzel a betegség véget is ér, szövődmény vagy maradandó károsodás még soha nem fordult elő. Kezelést nem igényel. Lappangási ideje 1-2 hét. Elkülönítésnek nincs értelme. A betegség valószínűleg egész életre szóló védettséget hagy maga után. (http://www.vitalitas.hu/ismerettar/babalex/blh.htm)
Előzmény: borcsi555 (5159)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5161

Betegeknek gyors gyógyulást, depi mamáknak meg jókedvet kívánok!

Réka elvileg aludna most 12-től 2-3 órát... na, hát az álmosság halvány jelét sem látom rajta!!!!!!!!! Remélem, hamarosan kidől...

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5160

Kösz a tippeket és a jókivánságokat...

Mostanában nem nagyon volt új kaja, az egyetlen dolog, ami eszembe jutott, az, hogy a minap lehet, hogy túlzásba vitte a joghurtot. Eddig csak néhány kanállal evett egyszerre, most meg majdnem egy egészet megevett...

Más ötletem nincs.

 

Megvárom hétfőn mit mond a védőnő meg a doki, aztán szerintem elmegyünk egy gasztrodokihoz...  Picit tartok tőle (lustaságból), mert úgy tudom, az úgy működik, hogy akkor x napig/hétig állandóan mindent kell írni, hogy mikor, mennyit, mit evett-ivott a drágám, és akkor talán az alapján le lehet vonni valami következtetést??? Vagy ez hogy működik, aki volt már ilyen helyen?

 

 

borcsi555 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5159
Köszi szépen! Férjem kb 8ig dolgozik, de itt a kocsi, bármikor indulhatok vele.
3 napos láz, hallottam róla, de vajon mi okozza? Nyúl, nálunk mindig betegség előtt van éjszaka nem alvás. Most is így történt.
Előzmény: shaish (5156)
ertal Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5158

Sziasztok!

Elöször is, köszi mindenkinek a jókívánságokat Peti számára. Nincs ám olyan rosszul: még láza sincs. A doki szerint egyeseknél mindenböl hörghurut lesz; Dani is ilyen volt.

Ma reggel fél 6-kor ébredt, 3/4-ig még mellettem pihizett, aztán felkeltünk. A délelötti alvása viszont 8:35-töl 11:11-ig tartott!! Ezalatt vasaltam, fürödtem, olvastam, aludtam: szuper volt!

 

Kismica, depi hess!! Az nagyon vacak, és nálam szinte alapállapot. Ezt a többiek persze most nem fogják elhinni, de tényleg. Apró gyözelmek sokat segítenek: sikerül mindenkit iskolába vinni, elintézni dolgokat, egy problémásabb helyre eljutni kocsival, beparkolni... Matyival szerintem pont azt csinálod, amit kell. Nem emlékszem, viszed-e babatársaságba. Ha nem, vidd: ez neked is mamatársaságot jelent. A ceruza szerintem még roppant korai. Ki lehet néha próbálni, hogy mit kezd vele, de azt hiszem, csak késöbb.

Kaja nálunk:

fél 7 körül reggeli: vajaskenyérdarabkák a mi reggelizésünk alatt, aztán 1. 90 táp, joghurtos gyümi, vagy 2. tejpép, 3. gyümölcsös kölespép

10-11 tízórai: 180 táp, ha késön eszik, lehet ez az étkezés az ebéd

fél 1-1 ebéd: 200 fözelék, a mi kajánkból is kap (együtt eszünk), 100 gyümi

3-4 uzsi: 180 táp vagy tejpép

6-fél 7 vacsi: mint ebéd, ill. kap vajaskenyérdarabkákat a mi asztalunkról

fél 8: táp, 20-180 ml, amennyi épp lecsúszik

Vizet mindig iszik, elég sokat.

 

Ekcémás Rékának puszi!!

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5157
borcsi, szegény Nojka! lehet, h három napos láz? annak sem szokott semmi tünete lenni néhány napig, csak a láz (aztán kiütés).
jobbulást!
Előzmény: borcsi555 (5149)
shaish Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5156
shaish Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5155

Na, sztem tiltsd le a topicról a fiadat, vagy csak a jókat hagyd neki elolvasni:)!

Éjszakáknak jobbulást...

 

Ekcéma azért jellemzően elmúlik pár éves korra, úgyhogy nem lesz az összes most ekcémás kicsi mindig az....ha meg igen, akkor is kezelhető.

Előzmény: Gyáva Nyúl (5148)
shaish Creative Commons License 2007.02.16 0 0 5154

Nem tudom felétek mi van legközelebb...hozzánk a Heim Pál, behoznád Bp-re vagy van közelebb is? Passz, dokid sztem tudja....

 

Csak akkor várj délutánig ha a családban nem volt jellemző a lázgörcs, gondolom Nojkának nem volt (ne is legyen).

 

Férjed hazaér du és tud segíteni?

 

Sok alvás kell is sztem ilyenkor, a láz "fárasztó" a szervezetnek, pihenjen a kis drága...

Előzmény: borcsi555 (5153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!