Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2007.08.20 0 0 108

Hú wazz komám!

 

Van ebben a trafótekerésben píz...... nidda!  most vagy elírta, vagy ennyit is adnak érte... és ez hol van a tiédtől...

2007-08-19 | Molnár L | 70-228-6965 | Fejér 2A3-hoz hálózati trafó.Kiöntött fémházas. Irányár: 120000 Ft.

Előzmény: dys-cus (107)
dys-cus Creative Commons License 2007.08.12 0 0 107
Kedves érdeklődők: Mindenkinek felhívom a figyelmét, hogy kifejlesztettem az új ESL step-up traficseket: P=75W 25Hz-22kHz +-0dB i=1:150-es áttétel, 8 Ohm. Hosszú kísérletezések során állt össze, C magon van, dupla tekercses elrendezésben. Már három hanxóróban műxik.
mnjee Creative Commons License 2007.05.19 0 0 106
Siba Ferencnél szerintem. 363-5202
Előzmény: wohlrabm (105)
wohlrabm Creative Commons License 2007.05.18 0 0 105
Üdv mindenkinek!
Remélem jó helyen keresgélek, ugyanis az lenne a kérdésem, h kimenő trafó kapható-e valahol 15000Ft alatt? Éppen Marshall AVT50X-et építek, melyben végülis egy Marshall 2203 (asszem) végfok fog dolgozni.
Előre is köszönöm.
Jolida Creative Commons License 2006.11.22 0 0 104
Ment mail.
Előzmény: dys-cus (102)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.22 0 0 103
:-)))))))Hihi
Előzmény: dys-cus (70)
dys-cus Creative Commons License 2006.11.22 0 0 102
Jóvanno! Az áttételt is írd ám meg! Az AD1865 az 1 mA-t ád ki, a 1541-es azt nem tudom. De az is jó, ha a megfelelő Lundahlt megírod, de az akkor tuti jó legyen. Én meg 2 napon belül küldöm az árat, aztán ha megfelel, akkor hajtás pajtás. Mámint a derótot.
Előzmény: Jolida (101)
Jolida Creative Commons License 2006.11.22 0 0 101
Bácsi ám a nénikéd!
Jó kis képzavar. :-))

Egyébként is a kor nem érdem, hanem állapot. Sajnos romló. :-)

Este írok, mert most dolgoznom kéne. :-(
Előzmény: dys-cus (100)
dys-cus Creative Commons License 2006.11.22 0 0 100
Változás történt a Tau Ceti-ben. Újra tekertem a step-up trafóját, így az áttételt feltornáztam 1:125-re. Átvitel: 20kHz -1dB ami nagyon jó ekkora áttételnél. A mélyet meg belőttem úgy, hogy 120Hz az alsó 3dB-s töréspont. Ez azt jelenti, hogy a váltási frekin a töréspont puplija ennyivel alábbszállt, azaz eltűnt. Bigi mostmár naon dícsérné a hanxórót. A legközelebbi fonóra fel kéne vinni, hátha eladnék belőle pár száz darabot. :o) Jolida bácsi! Nem is tudtam, hogy egyidösek vagyunk. A CD illesztő trafóval kapcsolatban írj egy emilt az x1vz2@freemailra, vagy a borotto@t-online.hu-ra.
Előzmény: spacc (99)
spacc Creative Commons License 2006.09.14 0 0 99

terém!

Ahol az a tákolmány a fázist tologassa, ott ember már meg nem hajja a tologatást.....

Persze a jószemü megláthassa,ha sasolja, de esetünke szembe besütött a nap. Amúgy is el voltunk alélva. Na!

Előzmény: tere (97)
spacc Creative Commons License 2006.09.14 0 0 98

Jolidácska!

 

Ez tény és való, hogy a lányok a "fázis"tolástól bepisilnek......  adott esetben a másik, a vájtfülüek elalélásáról volt szó.....

Előzmény: Jolida (95)
tere Creative Commons License 2006.09.14 0 0 97
háááátttt... :DDDD na mind1
Előzmény: dys-cus (94)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.14 0 0 96
Az ájulás esete forgott fenn, mivel leányzók nem voltak jelen, sajnos.
Előzmény: Jolida (95)
Jolida Creative Commons License 2006.09.14 0 0 95
"amitől az akusztikus zene kedvelői elájulnak, a lányok meg bepipilnek, és megadják magukat..."

Tessék mondani a 70. hsz-ben levő kép tanúsága szerint melyik történt? :-)))
Előzmény: dys-cus (94)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.14 0 0 94
Senki nem hallotta, mert nincs fázishiba, vixont van nagy, reális színpad. Amilyen pl. a Glastonburry-nek nem volt. Az, amit Te hibának vélsz, az az ESL sajátja: a légies megszólalás, a tér birtokba vétele. Ez az, amitől az akusztikus zene kedvelői elájulnak, a lányok meg bepipilnek, és megadják magukat, mint régen a bélyeg gyűjteménynek:o)
Előzmény: tere (93)
tere Creative Commons License 2006.09.14 0 0 93
És azt az iszonyatos fázishibát senki se hallotta? Lehet, hogy tényleg rossz a fülem. :DDD Azon túl tényleg csak áradozni lehet arról a cuccról.
Előzmény: dys-cus (90)
Jolida Creative Commons License 2006.09.14 0 0 92
No ezt is megértük.
Bigi belépő szintű hangfalakat használ! :-)))
Előzmény: big-dewil (85)
big-dewil Creative Commons License 2006.09.14 0 0 91

Nem spacc, hanem én kardoskodtam a mélyek aktiwwá tételére, me én má hallottam olyan rendxert, azt az jo wolt.

Különben is ugyanezt irtam, mint te.)))

Előzmény: schetl (89)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 90
Köszi az őszinte véleményt.
Előzmény: schetl (89)
schetl Creative Commons License 2006.09.13 0 0 89
Azért nem szóltam mert egyrészt nem azért mentem hogy ítélgessek, meg aztán ugyi nem is állna jól az én számból;)

De ha elvárás vagyon akkor írok valamit mégis...
Figyelem! A szubjektív véleményemet erősen befolyásolja jómagam;)

Szóval, először is gratulálok, őszintén! Ezt személyesen is megtettem;)

A panelek igen korrektül szólnak, a trafóval együtt. Légiesen, finoman, transzparensen, ahogy egy jó sztatikusnak kell. A hallgatási pozícióban nem hallottam zavaró interferenciákat, a fejem mozgatásával sem hallottam zavaró effektust annak ellenére hogy semmilyen szoba-küzdelem nyomát nem láttuk. A mélyegység is korrekt a 17 centijével, és tényleg nem nagyon különül el (asszem Sonido;)). Tényleg jól szólalt meg összességében, és volt is kedvem rajta zenét hallgatni, csak úgy. De hát, nem ez volt a dolgunk ugye, hanem hogy belekössünk, és verejtékes munkával meg is leltük ezt a pontot:))

Szóval, annyi volt a bajunk (amit Bigi is írt), hogy mivel a panel a teljes spektrumot megkapja (bár kb. 120 Hz-től szól), ezért a harapósabb tranziensek nyugisabbak voltak a kelleténél, s némleg összeszólalkoztak a mélyegységgel. Szerintem egy felüláteresztővel ez orvosolható (fx>200 Hz), és Spaccal erőteljesen lobbiztunk a mély aktív hajtása mellett. De mondom még egyszer, szó sincs leégésről - messze nem. Tök jól szólt.

Ja és Popori Ottó munkáját is tiszteletre méltónak tartom. Neki is gratulálok!

SL
Előzmény: dys-cus (81)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 88
Hallottam én má Apoggee-t szólni. Igaz az 70 watt bevitt teljesítményre szót akkora erővel mint a TauCeti. A Tere is jó vót.(míg Tengeri beteg nem lettem:o)) Azé ez egy profi hangfal, nem olyan mint a miénk, ami igaziból egy DIY. Ha legközelebb arra járok, istenbizony felhívlak, és bejelentkezek. Holnap is felhívlak a Spaccli miatt fúró ügyben.
Előzmény: big-dewil (87)
big-dewil Creative Commons License 2006.09.13 0 0 87
Az a nem semmi, h a két doboz egymáshoz képest 0,5dB-en belü wan... Xinte hihetetlen. Olyan tere wan, amit e sem tucc képzölni...)))
Előzmény: dys-cus (86)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 86
Köszi a linket. Wazze! Azért ezek nagyon jó, és garantált paraméterek. Hun vagyunk mi ezekhez.:o( Nemtom, hogy egy Blood Sweat and Tears hogy szol rajta. Valszeg jó. Dehát ezt félvezér elektronyikával hallgatni?:o))
Előzmény: big-dewil (85)
big-dewil Creative Commons License 2006.09.13 0 0 85

http://www.atc.gb.net/domestic/entry.html

 

Nekem SCL 100 passziw wan és a régebbi wáltozat.

Teljesen ugyanez, csak a régebbi SEAS magas wan benne, nem az EXELL.

Előzmény: dys-cus (84)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 84
Tudom, hogy nem fikáztál, és nem is értettelek félre. Ja! a TauCeti is újj:o) Tényleg nem ismerem az ATC-t. Bevallom: mielőtt Te nem írtál róla, nem hallottam még felőle, és ezért fogok eccer emenni hozzád, hogy meghalljam. Majd én is viszek lemezt. Kazánt:o))
Előzmény: big-dewil (83)
big-dewil Creative Commons License 2006.09.13 0 0 83

Ezexerint félreértettél...

Nem fikáztam, ezt leirtam az elején is, meg a wégin is.

Az ATC csak és kizárolag azé lett megemlitwe, me a magasak tisztasága, a légies megxolalás, ugy gondoltam, h eléri annak megxolalását. Sajna a mélyek nem, de azok jawithatoak és a közepek is.

Az árakra inkább nem reagálnék, meg arra sem, h howa és mi wer oda, hix dinamikusban ennyié (800) má nagyon jo haxnáltak és ujak wannak ám...

 

 

Előzmény: dys-cus (81)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 82
Ez a 18ker azért jellemzó, még a tájszólásán is érezni:o)
Előzmény: big-dewil (80)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 81
Hát referálnék: Igen, 150-200Hz tájékán van egy kis feketeleves, de legalább van basszus. A topictalin nem volt. Nálam csörömpölés sincs. Mint a talin. A lemezeidet meg wazdmeg! :o)) Talán nem is a vágással van probléma, hanem magával a vágóval: vasmagos 7,8mH-is induktívitás vág. Köztudott: a vas maszatol. Ezt a bajt nehéz egy ATC-hez hasonlítani, mert nem egy kategória. Árban sem. A két sztatik teraszon, lakótelepi lakásban készült. Csak a józan paraszti ész van mögötte. Igaz, én az idén kezdtem el fejleszteni, de 25 éves elektronyos tapasztalattal. Bajai barátunk éveken keresztül fejlesztett szobát, kenyeret megvonva szeretteitől, kevesebb elektronikai tapasztalattal. Egyet azért vállalok: mindkét hangfal hibái ellenére is egy Audiostatic rencert lever. Azt ismerem. Tanulni nem szégyen. A "konkurens" céggel meg is állapodtunk, hogy kipróbálja a Step-Up trafómat, amit olcsóbban szállítok mind a jelenlegi verzió. De viszon lesznek magasak, és valszeg majd ki lehet hagyni egy alkatrészt, ami a sztereót nagyban befolyásolja. Egyszóval: nekem azért könnyebb helyzetem volt. Az esetleges vásárlók tájékoztatására azért közlöm: Nem tudom, mibe kerül egy ATC, nem is hallottam még soha szólni, de eggyet tudok: a TauCeti is, meg a bajai bajnok is szrintem 800 rongyig odaver, max. ízlésbeli szelektációval. A bajai hanxóróról nem mondok véleményt, mivel nincs jogom addig, még a másik fél nem hallgatta az általam elkövetett TauCetit. Majd akkor jó lepofozzuk egymást:o)) Köszönöm minhármotóknak, hogy eljöttetek, és megtiszteltetek azzal, hogy meghallgattátok a hangfalakat, meg elhoztátok az ütvefúrót. Azért Spacc, meg S Laci is hozzászólhat. Ja! meg a többiek is.
Előzmény: big-dewil (78)
big-dewil Creative Commons License 2006.09.13 0 0 80

XVIII.kerbe jár isibe...))))

 

Tom, gyufailag mán kinn wok rendesen...)))

Előzmény: dys-cus (79)
dys-cus Creative Commons License 2006.09.13 0 0 79
Csak mindent a maga idejében: fekete táskát a harmadik faluban kell észrevenni, hogy hiányzik, Hiltit meg Bp.-n, hogy Kecskefalván maradt.:o))) Ne félj, vigyázok rá, pénteken a fijammal fúrunk. Magánba megbeszéljük, hogy küldöm fel. Ja, és még meg van, mert az éccakát kint töltötte, de nem lopták el a szinesfém gyűjtők.
Előzmény: spacc (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!