Keresés

Részletes keresés

Tybald_ Creative Commons License 2022.09.06 -2 0 1718

Sziasztok!

Testvér topicban feltett kérdésre tudtok esetleg javaslatot?

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162402738&t=9175453

 

Köszönöm előre is!

Pontikos1 Creative Commons License 2022.08.05 -2 0 1717

Te azt tapasztaltad, mi teljesen mást. Nem foglak győzködni. 

Előzmény: meorka2 (1716)
meorka2 Creative Commons License 2022.08.04 -3 0 1716

a prospektusban. körbe jártuk majdnem kétszer a parkot . azért pár vadkacsa, ékszerteknős, kecske, tyúk nem egy nagy szám. Az esőerdő meg a látogatóközpont érdekes, nem mondom, de kevés.

Előzmény: Pontikos1 (1715)
Pontikos1 Creative Commons License 2022.08.03 -2 0 1715

Oltremare-ban van még kenguru, papagáj show, csónakázás, esőerdő, teknősök, madarak, kiállítás, illetve nekünk talán kevésbé izgalmasan "farm állatok", és tavon kajakozási opció is. Plusz a delfineket szabadon nézheted a víz alól is akár egész nap.

(nem prospektusból idéztem, hanem amit mi láttunk) 

Előzmény: meorka2 (1714)
meorka2 Creative Commons License 2022.08.01 -3 0 1714

hazaértünk Riccione-ból

 

a bologna-Rimini sztráda nagy szívás, állandóan dugóba szakadtunk, úgy, hogy se felbontás, se terelés, se baleset, semmi. mész tempósan aztán hirtelen állóra fékezés, vánszorgás gyökkettővel kilómétereken keresztül majd meglódul a sor és újra lehet menni egy darabot. és ez ismétlődik.

 

nem sztrádán menni meg nem érdemes mert ott a 70-50-70-90-70-50 ritmusképlet van (90 nagyon ritka).

 

szerintem kaja áral nem változtak, étteremben alap pizza 6-7€, kagylós tészta 12-14€. 

 

voltunk oltremare-ban, de a delfin show-n kivül nincs ott semmi csak a prospektusban létezik a sok állat meg program amit hirdetnek.

 

benzin kb 1.86, szlovéneknél volt egy shell kút a sztráda mellett ahol 1.62 volt máshol 1.84. san marinoban viszont volt 1.64-ért is

colonia70 Creative Commons License 2022.07.21 -4 0 1713

Sziasztok!

 

Egy hónap múlva Ryanair-el megyünk Riccione-Rimini-San Marino 3 napos kirándulásra. Szállásunk a repülőtértől kb. 1,5 km-re a Hotel Napoleon-ban lesz.

Mostanában utazott oda valaki? Friss infók kellenének, nagyon régen voltam. A repülőtéren milyen most a helyzet (kb. 21.30-kor érkezünk), várható szerintetek késés, csomagkiadás gördülékeny? Azért fontos mert éjfélig be kellene érni a szállodába. Strandoláson kívül mit érdemes megnézni?. Mivel közel leszünk Rimini-Miramare vasúti megállóhoz, vonattal megyünk be Rimini központjába, (illetve az utolsó napon innen busszal föl San Marino-ba)

vadasz70 Creative Commons License 2020.06.24 -3 0 1712

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy jesoloban mennyibe kerül a parkolás a sétáló utca közelében vagy esetleg van ingyen parkolás?

Nitus1988 Creative Commons License 2020.01.06 -5 0 1711

Sziasztok!

Tudom messze még a szezon de én már kacsingazok Rimini felé.Olvasgatok keresem a megfelelő szállást 2felnőtt és 2 gyerek részére.Vélemény Residecne T2 Aparthotelről, vagy a Residence Delfina rol? Mjndenképp zárt parkolós apartman érdekelne.Amennyiben lehet tengerpart közelséggel. Mknden közeli kirándulóhelyet látnivalót érdekességet szívesen fogadok.Nem akarunk egész ott tartozkodásunk alatt csak fürdeni.

Köszi előre is.

Ziza2018 Creative Commons License 2019.09.18 -2 0 1708

Köszönöm, pont ettől tartottam...

Előzmény: hunaqua (1707)
hunaqua Creative Commons License 2019.09.18 -3 0 1707

Nagyon sokat jártam évekkel ezelőtt Jesolóra szeptemberben. Nekem az volt a tapasztalat,hogy 15.-e után azért megállt az élet.A boltok nagy része be is zárt,és az időjárás sem igazán kiszámítható.Amennyiben szeretnek kirándulni akkor arra nagyon jó,de voltak évek,hogy szinte végig esett.Olyankor azért "csavarogni" sem az igazi. Szóval az a szeptember vége már minden szempontból nagyon lutri.

Előzmény: Ziza2018 (1706)
Ziza2018 Creative Commons License 2019.09.18 -1 0 1706

Sziasztok!

Én júniusban voltam Riminiben és most a szüleim is kedvet kaptak, most szeptember 23-án mennek is. Szerintetek szeptember végén még van ott hangulata, kényelme egy kései üdülésnek? Úgy értem, nyitva vannak még ugyanúgy az bagno-k, éttermek, üzletek a sétányon? Pl. a San Marinói busz menetrendje is csak szeptember 15-ig van fent a neten, ez is aggaszt egy kissé....

 

Nagyon köszönöm a válaszát annak, aki esetleg már töltött ott utószezonban pár napot.

JOSBOMO Creative Commons License 2019.09.14 -2 0 1707

Legtöbb Tabacchiban lehet buszjegyet kapni. Van hetijegy. 11 es busz megy a tengerrel párhuzamosan Riccioneból indul és Rimini végéig megy, rengeteg megállója van. Legtöbben ezzel közlekednek.

Étterem rengeteg van, ahol mi ettünk az a Libeccio ezt merem jó szívvel ajánlani.

Előzmény: nasala1976 (1706)
nasala1976 Creative Commons License 2019.09.13 -1 0 1706

Szia!

Riminiben van olyan, hogy 4 napos (heti) bérlet?
A jegyautomatából lehet venni bérletet, vagy csak jegyet.. esetleg van átszálló jegy?

Van "tipikus olasz" étterem amit jó szívvel ajánlsz?

És ha egyéb jó dolog eszedbe jut, azt szívesen veszem...

 

Köszönöm,

Nagy Sándor László

Előzmény: JOSBOMO (1702)
JOSBOMO Creative Commons License 2019.08.12 -1 0 1705

Ez a hotel elég messze van Rimini központjától, ez az északi részen található.

Mindenki mást szeret, de én azt gondolom a Marina Centro környékén vagy a Bellariva részen keresnék szállást.

Voltatok már Olaszországban félpanziós ellátáson?Mert másabb mint egyéb európai országban.

 

Előzmény: Nitus1988 (1704)
Nitus1988 Creative Commons License 2019.08.11 -2 0 1704
Sziasztok!
Tervezzük a nyaralást Riminibe 2felnőtt 2gyerek(3 és 9 év).Nagyon jókat olvastunk,rengeteg kirándulási szórakozási lehetőség mely gyereknek felnőttnek érdekes lehet.Esetleg a Park Hotel Srrena-ban szállt e már mev valaki,tud e véleményt róla.Mindenképp félpanzióval keresünk szállást ami jo környéken és közel van a parthoz.Viserbella részről valaki több infót esezleg?Fiabilsndia ról vélemény?Mit nem szabad kihagyni ha Riminiben jár az ember?Köszi a válaszokat.
redbandy Creative Commons License 2019.08.09 -1 0 1703

Sziasztok! Jesoloban a Don Bosco campinget ismeri esetleg valaki? Mobilházba mennénk két kisgyerekkel szeptember első hetében, itt kaptunk elég jó áron szállást 2 éjszakára.

JOSBOMO Creative Commons License 2019.08.09 -1 0 1702

Sziasztok,

 

Mi is 1 hétig voltunk a Ryanairrel Riminiben. Azt gondolom Rimini sokkal több, mint egy nagy homokos part. Az óváros, a benti részei nagyon szépek illetve San Marino is nagyon közel van. Ha bárkinek kérdése van próbálok segíteni.

gaspoltshofen74 Creative Commons License 2019.07.30 -1 1 1701

Sziasztok,

most jöttünk haza 1 hét Rimini és egy kis Maranello-Garda tó kitérőből. Összefoglaltam a tapasztalatokat, hátha valakinek segít.

Mi Rédics/Lendvánál léptünk határt, Bolognáig viszonylag normálisan haladtunk, Ljubjana után volt egy kicsi lassulás, ill. Udine-Velence között szinte végig útépítés van, 80 km-es korlátozással, útszűkítéssel, de annyival simán lehetett menni, viszont Bolognától lépésben, kb. 3 órás út volt a kb.120 km, egy tankolással pihivel egybekötve. Az autópályadíj Riminiig 29,5 Euro volt Gorziától. Mi mindig nem Triesztnek lépünk határt, hanem Gorziának megyünk, ott soha sincsen dugó, forgalom.

Mi vettünk 3 napos Romagno Smart Passot, 11 Euro volt egy főre, a régióban bármennyit lehetett vele buszozni, ill. bizonyos helyekre kedvezményre adott jogosultságot, pl.: Oltremare 2 Euroval olcsóbb volt a belépőjegy. Mi egy hét alatt egyáltalán nem használtuk az autónkat, mindenhová buszoztunk, nagyon jó a buszhálózatuk, és segít a google útvonaltervező buszra állítás is az ideális buszok kiválasztásához is, de van spec. alkalmazás is. Én mindenkinek szívből javaslom. A szállásunk a városközponttól viszonylag távolabb volt, a 72-es stranddal egy vonalban.

Strandok, nekünk a tapasztalatunk, hogy lazán kezelik a dolgokat, nem kell attól félni, hogy hol mész le a vízhez, szabad bejárás van, ha szolgáltatást szeretnél igénybe venni, akkor kell odamenned a recepciós pulthoz, ha nem, akkor ki-be sétálhatsz. A moló és az egyes strand között van egy nagyon nagy szabad strand is, de van valahol a 80-as számunál is, de nyugodtan be lehet menni bármelyiknél, nem kérdik meg hová mész, le lehet menni a vízhez is, sőt mi első nap terítettünk le törölközőt is, nem szóltak érte, aztán vettünk nyugágyakat ki. 15 Euro volt 2 ágy és egy napernyő  naponta, ha valaki hosszabb időre veszi ki adnak kedvezményt, mi 6 napra 75 Eurot fizettünk, azaz 12,5 Eurora jött ki. Ha belegondolok, hogy a Balatonon van belépőjegy és mennyit fizetek pluszba a nyugágyért-ernyőért, akkor egyforma árban jön ki, de tényleg nem éreztem azt, hogy muszáj lenne. Ez az ár a második szektorra volt igaz, de nálunk a víz után volt jó nagy szabad hely, majd szóló nyugágyak (ennek 5 Euro az ára), majd 4 sor volt az első szektor (ez többe kerül), és a második szektor jött. Tisztaság van a strandon, nincsenek túl közel az ágyak. Nálunk volt minden féle ingyen használható strandcucc, gyerekeknek ,homokozó, úszógumi,….. animáció, volt hogy pattogatott kukoricát osztogattak nekik ……, de bármelyik másik strandra is simán át lehetett sétálni, és ott igénybe venni a szolgáltatásokat. A parton folyamatosan tornák, vannak, van ahol laza gerinc torna, van ahol pörgös aerobik,…

Voltunk San Marinoban kirándulni busszal, 72-es járat megy oda. Az interneten írtakkal ellentétben nincsen retúr jegy, útirányonként 5 Euro a díj, azaz összesen 10Euro (neten a returra 9 Eurot írtak, rákérdeztem, de azt mondták, hogy nincs ilyen). A busz valóban a vasútállomással szembe a Burger King elől indul, és jegyet is a Burger king melletti irodában lehet venni, de egyébként a buszon is, és viszonylag sok helyen megáll a busz, mint egy helyjárat. Több buszmegálló van egymás után ott, a legutolsóból indul a San Marinoi, van előtte más megállója is, így valóban kb. a kiírt időre érkezik meg a busz. Mi 8.10-es reggeli busszal mentünk, amit nem bántunk meg, egyrészt viszonylag hűvösebb volta hőmérséklet San Marinoban (abszolút kánikula volt egész héten, amikor mi voltunk), másrészt mondhatom, hogy a dolgozókkal mentünk, és nem volt tömeg, kényelmesen tudtunk sétálni, fotózni úgy, hogy nem voltak az utcán. A busz 9 órára ért oda, szinte teljesen felvitt a városkapuig (1 szintet kellett hozzá liftezni/lépcsőzni), és a 11.45-al már jöttünk vissza, úgy hogy végig jártuk az útvonalat, várakba viszont nem mentünk be. Amikor már visszafelé mentünk viszont már alig tudtunk haladni a hömpölygő tömeggel szembe menve.

Mi még Oltremarba voltunk, ami közvetlen az Aquafun mellett van, ugyanaz a pénztáruk is. 11.30-kor és 17.00-kor van delfin show, úgy érdemes menni, mert van még sok látványosság mellette, de az a fő atrakció. Mi 10 órakor érkeztünk, és 13 után kicsivel mentünk tovább. A parti sétányos busszal (11-es számú) mentünk át Riccione központjáig, ott pedig az 58-as buszra szálltunk át, aminek kimondottan ez az úti célja, végállomása.

Nagyon szép a kikötőrésze, kétszer is bebuszoztunk oda, gyönyörű a naplemente. A parttal párhuzamosan a vásárló utcában közlekednek buszok 6-12 percenként nagyon hosszan összekötve településeket is, a buszmegállok ezen a vonalon számozva vannak, és sokszor pár száz méterre vannak egymástól, így könnyű tájékozódni. Mi a 19-es számúnál szoktunk felszállni, a kikötőjé a 10-esszámú, amikor pedig Riccione központjába mentünk, akkor a 49-es számúnál szálltunk le, tényleg csak ajánlani tudom a Romagna Smart Pass-t, mert mindent elértünk vele, és annyit és oda buszoztunk, amennyit szerettünk volna. Kocsival is lehetett volna közlekedni, de szinte lehetetlen a parkolás Riminiben, így nem is lett volna célszerű.

Voltak a gyermekeim a vizi játszótéren is (RIMINI feliratú), 10 Euro egy óra, az 54-es strand recepciójánál lehet rá jegyek pani, és kb. az 56-os strandnál van a bemenetel, ott adnak mentőmellényt is, óránként változó színűt, hogy tudják, hogy kinek jár le. Minden egész órában indulnak a csoportok, a játszótér a mélyebb vízben van, egy darabon úszni is kell, hogy fel lehessen menni rá.

Mi nem jöttünk szombaton haza, hanem ráhúztunk egy napot, felmentünk Maranelloba a Ferrari múzeumba, Mantovaba Pó folyót néztünk, és a Garda-tónál Sirmioneba mentünk át. Az autópálya nagyon jól közlekedhető volt. Sirmione gyönyörű, de dugig volt túristákkal, olyan szinten, hogy kocsival be sem engedtek a földnyelvre az óváros felé, és parkolni is nagyon messze tudtunk a lezárástól is. Amire rájöttünk, hogy közlekedik Shuttle busz, viszonylag sűrűn, negyedóránként, és bevisz az óvárosig, ha a buszon veszed meg a jegyet másfél euro, ha árusnál (ez az óvárosnál lehetséges), ott csak 1 euro. A buszmegállók itt is számozva vannak, az 5-ös az óvárosé. Gyalog lehetetlen lett volna bemenni, mert több kilométert kellett volna gyalogolni. Az óvárosban jobb oldalt lehet fürdeni is, nagyon jól esett nekünk a nagy kánikulában.

Néhány észrevétel Riminihez:

  •  nem nagyon beszélnek nyelvet, két idegen nyelv tudásával nem gondoltam volna, hogy a google fordítóhoz kell forduljak.

  • A legtöbb turista orosz, hozzájuk is igazítanak sok mindent.

  • Bibione, Jesolohoz képest nagyon kevés a magyar (én ezt élveztem)

  • árak, pizzák 5 Eurotól kezdődtek (Margaritha), 5-10 Euro között voltak, italok, ásványvíz nagy üveges 2-2,5 Euro, sör, bor, üdítő 4 Euro között mozgott, és számoljatok étteremben személyenként felszolgálási díjjal, kb 2 Euro/fő

  • tenger nagyon koszos volt, volt olyan nap, amikor vörös színű volt, azt mondták rá az olaszok, hogy az algáktól van

  • voltak medúzák is, ha nem is túl sok, de okoztak csípést, nálunk allergiás reakciót nem váltott ki, de kicsit kellemetlen volt

Bízom benne, hogy van néhány hasznos info az általam leírtakban.

Gas

gaspoltshofen74 Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 1700

Szlovén -magyar határtól 4 óra:)

Előzmény: meorka2 (1698)
CsanHan Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 1699

Szia, mi szombaton jöttünk haza Bibionéból. Az autópályamatricát a határt átlépve, a szlovén oldalon található MOL kútnál vettük, szerintem így olcsóbb. 

Előzmény: Pöttyös 08 (1695)
meorka2 Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 1698

Szlovén határtól 4 óra lenne Bibione???

 

Amúgy én matricát az autópálya ügyfélszolgálaton vettem. Nagykanizsa környékén MOL kutak is árulnak de nem volt kedvem lehajtani az autópályáról.

 

Innen nézve velencéig felújítás van az autópályán, hazafelé nagyot szivtunk vele. Egyszercsak megáll a sor és 10-20 perc várakozás. Vagy több. Meguntuk és lementünk a párhuzamos útra.

Szlovéneknél a H4-n vannak munkák, de ott nem veszítettünk túl sokat viszont trafiznak.

Előzmény: gaspoltshofen74 (1696)
Pöttyös 08 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 1697

Bajáról indulunk. Úgy számoltunk, ha minden jól megy reggel 8 - 9 körül már Jesoloba lennénk. 

Előzmény: gaspoltshofen74 (1696)
gaspoltshofen74 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 1696

Szia, szlovén pályamatricát MOL kúton tudsz legegyszerűbben venni. az indulásnál az a kérdés, hogy honnét indulnak, nem mindegy, hogy Debrecen v nagykanizsa:) mi most hétvégén jöttünk, kb haromnegyed hatkor léptünk szlovén határt, onnét kb 4 óra bibione, jesolo, és egyáltalán  nem volt addig, azon a szakaszon dugó. 

Előzmény: Pöttyös 08 (1695)
Pöttyös 08 Creative Commons License 2019.07.21 0 1 1695

Sziasztok ! Jesoloba indulunk jövő szombaton egy hétre. Autóval megyünk Szlovénia felé  és lenne pár kérdésem . Ha hajnali 1 körül indulnánk, van esély rá, hogy el kerüljük a dugókat az autópályán ? A  Szlovén autópálya matricát hol érdemes megvenni  ? Hazafelé este indulnánk vissza,  5 óra körül akkor milyen forgalomra lehet számítani? Ti melyik lejárón mentek le Jesolonál? Köszi a választ ! 

Piercarlo Creative Commons License 2019.07.20 0 0 1694

Azt nem írtad, hogy melyik részére mész Rimininek. Ha a kikötői negyedbe, akkor éppen a kikötő mellett van a szabad strand (Bagno pubblico) Ha többi strandra (bagno) bemész, és lepakolod a cuccod a homokra (törülköző vagy pokróc), akkor el fognak küldeni. Szemtanúja voltam egy ilyen esetnek.

Előzmény: Mobilone (1692)
Jozefgucci Creative Commons License 2019.07.18 0 0 1693

Szia ! Vannak olyan szakaszok a parton ami "szabad strand " tehát saját napernyőt és törülközőt is lerakhatsz . Ezt elég könnyen kiszúrod , mert az egy nagy homokplacc ,üresen és elég szemetes is .A többi helyen a víz és az ágyak közötti részen ha csak törölközőt raksz le azért nem igen szólnak ,de napernyőt nem lehet leszúrni sajátot ,van tábla is lerakva .

Előzmény: Mobilone (1692)
Mobilone Creative Commons License 2019.07.17 0 0 1692

Sziasztok,

Idén először utazom Riminibe, hotel, félpanzió. Úgy tűnik, hogy a hotel nem rendelkezik strandhellyel (napernyő).

Hogy működik ott a strand? Gondolom a napernyő fizetős, ha a hotelhez nincs. De ha nincs szükségem adott napon napernyőre, akkor is kell fizetni azért, hogy a partra lemehessünk? Abszúrd lenne, de nem ismerem a járást ott.

Köszönöm

 

Jozefgucci Creative Commons License 2019.07.15 -1 0 1691

Sziasztok !

 

A hétvégén értünk haza Riminiböl . Az idő kicsit megtréfált minket , mert egy napig esett ami ugye nem jellemző ,de ez van . Repülővel a Ryanair járatával nagyon gyorsan és olcsón el lehet jutni . Nekünk így , hogy januárban vettük a jegyeket , három főre két extra csomaggal volt 80 ezer a jegy oda-vissza . Korábban Bibione-ban nyaraltunk és azt vettük észere , hogy itt azért magasabbak az árak . Pár konkrét példa pl , fagyi 2,5 Eur-Pizza 5Eur -tol indúl és egy négysajtos már 7,5 . Az alap tészták 5Eur-tol indúlnak , míg a piadina 4EUr . Szerencsére nem sokat kelett külön kajára költeni , mert a  Hotel Hollannd-ban száltunk meg félpanzióval .Közel a part és csendes utcában van . A Marabello városrész csendes és szinte csak olaszok vannak míg pl a Rivazura egy zajos forgatag és jellemzően északi-keleti népek vannak . A strand itt  is le van osztva , mert minden hotelnak van "szerződése " strandossal . Alapbol az ernyő+ két ágy 15Eur/nap ,de ezt le lehet alkudni több nap esetében 10-re . Autóbérlés nem volt egyszerű , mert kevés az iroda és az autó is ,de már 40Eur/naptol van kocsi ami egy kis kirándulás miatt nagyon megéri . San Marino ,San Leo -Catolica ott van a környéken és gyorsabb mint busszal . San Marinot érdemes libegővel megközelíteni , mert a busz is ott rak le + parkoló is több van a környékén mint odafenn .Több oldalon is olvastam , hogy pl parfümöket és márkás termékeket érdemesebb ott venni mert nincs Áfa ,de ez túlzás , mert ha nem nézed meg még drágább is sajnos .

pannika77 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 1690

Köszönöm szépen! 😉 Az utazási irodát kérdeztem, de ők se tudták megmondani. Majd kiderül.😊😀 27. én indulunk. Reméljük az időjárás kedvezni fog nekünk. Még a végén nem lesz szükség a napernyőre 🙄😌

Előzmény: gaspoltshofen74 (1689)
gaspoltshofen74 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 1689

Pannika 77, ha még aktuális a kérdés, Jesoloban ha a szálláshoz tartozik napágy&ernyő, akkor az fix helyen van, a szállástól tudod megkérdezni, hogy pontosan hová szól, azaz hányadik sor. Egyébként ami jó Bibionéhoz képest pl., hogy sokkal szűkebb a part, tehát, ha a felső sorokba szól a hely, akkor sincs messze a tengerparttól.

Előzmény: pannika77 (1667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!