Erdös közgazdaságtan professzora számokkal igazolta állitását. 10 járulék és adó csökkentést 355 GDP növekedés eleensúlyozná. Változatlan kiadási összegek mellett
Orbán közgazdász prof? Hol vannak a publikációi az adócsökkentés=bevétel növekedésröl?
Kedves jobber kolléga hivta fel a figyelmemet a jelen topikra. Erdös (Széchenyi dijas) közgazdász prof meg most irt egy ifyanilyen témájú cikket. Na ez a két téma tette aktuálissá.
Igazad van, ideje volt felhozni ezt a topikot, miután Gyurcsány minelnökúr önként és dalolva közzétette a blogján, hogy milyen sík hülye a közgazdaságtanhoz. :)
10% állami elvonás csökkentéshez 35% bevétel növelést kellene elérni .
Erdélyi:
Azt, hogy az adócsökkentés csak növelné a bajt, kétféleképpen is be lehet mutatni. Egyrészt a növekedési összefüggések alapján, másrészt a gyakorlatban végbemenő folyamatok megfigyelésével és elemzésével. Ha mondjuk az általános adóterhelést 40 százalékról 30 százalékra csökkentenék, akkor egyik évről a másikra 33 százalékos GDP-növekedés kellene ahhoz, hogy az adóbevételek reálértékben változatlanok maradjanak. Ilyen mértékű növekedésre egyetlen gazdaság sem képes. Minél nagyobb mértékű a csökkentés, annál gyorsabb növekedés tudná csak az adómérséklésből eredő bevételesést belátható időn belül kiegyenlíteni.
A jobboldali sajtóban publikált feltáró dolgozatok szerzői a vereség okai között gyakran felsorolják a "Rosszabbul élünk" című plakátsorozatot. A józan hangú Schlett István szerint "a szlogen súlyos taktikai hiba volt, hiszen a reáljövedelem, a fogyasztás növekedése meghaladta azt a küszöböt, amely felett az emberek számára a növekedés érzékelhető, s ez hiteltelenítette a fideszes kampányt".