Keresés

Részletes keresés

KashyaCharsi Creative Commons License 2007.10.02 0 0 41
Természeti katasztrófák mindig is voltak. Világvégét legalább tizedszer jósolnak, volt már egy 2000-ben, 2001-ben, 1000-ben, talán már az ókorban is... ezért egy kicsit már kezdek kételkedni benne.
Előzmény: Griphyon (32)
Agresszív nyuszika Creative Commons License 2007.09.30 0 0 40

"...volt rá mint tudod a kövi lemerdt már sokkal hibátlan lett és a suliból a legjobb erdmény???még valami??"

Előzmény: dorka2 (39)
dorka2 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 39

A helyesírás és az IQ nem függ össze egymással. A diszlexiások IQ-ja magasabb az átlagnál. Pl. Einstein

 

Előzmény: Agresszív nyuszika (37)
Agresszív nyuszika Creative Commons License 2007.09.28 0 0 38

Bocs,

..bosszantsanak

 

Előzmény: Agresszív nyuszika (37)
Agresszív nyuszika Creative Commons License 2007.09.28 0 0 37

"...volt rá mint tudod a kövi lemerdt már sokkal hibátlan lett és a suliból a legjobb erdmény???még valami??"

 

Elég zagyvaságokat írsz. Egyébként ha valaki MÁS, mint a többség, nem biztos, hogy JOBB is! Ne légy ennyire öntelt.

 

A hatalmas ikuddal azért tanulj meg helyesen írni, mert indigó ide, indigó oda, számomra (és szerintem sokunk számára) rossz benyomást kelt, ha valaki nyilvános helyre ír telis tele helyesírási hibával. Ha írsz, ha mondókád van,szedd össze a gondolataidat és figyelj a helyesírásra. Nem azért vannak a szabályok, hogy téged boszantsanak.

Előzmény: Griphyon (35)
Griphyon Creative Commons License 2007.09.27 0 0 36
sorry nem 456 hanem 45:) fáradt...
Előzmény: Griphyon (35)
Griphyon Creative Commons License 2007.09.27 0 0 35
Na gigyelj ide nyuszik nem a helyesírásom nézem főleg nem fáradtan munka után...illetve finn a billentyű...de ez nem mentség ...de gyerekesek vagytok ilyenekbe belekötni ??? nincs más??? látod ennyi erről beszéltem mindig csak a krítika csipkelődés mert ha valami jobb nálatok az már támadható is...Igen a tesztek igazolták meg az iskolában is tudták...tudod országos felmérések gimmibe pl...ami volt statikai felmérés nekem 10-35 a legkobb ja és 2-3 percel késöbb kezdtem késés miatt 456 perc volt rá mint tudod a kövi lemerdt már sokkal hibátlan lett és a suliból a legjobb erdmény???még valami??
Előzmény: Agresszív nyuszika (34)
Agresszív nyuszika Creative Commons License 2007.09.26 0 0 34

150-es IQ? Hasadra ütöttél, vagy megcsináltad, vagy a sarki bába mondta? Ekkora ikuval tudhatnál heyesen írni, az írnivalód hemzseg a helyesírási hibáktól. De szerintem nálad ez a kisebbik gond.

Előzmény: Griphyon (32)
lilalila Creative Commons License 2007.09.26 0 0 33
Ne írj már lécci lila betűkkel, mert zavaró.
Előzmény: Eta7-173 (29)
Griphyon Creative Commons License 2007.09.25 0 0 32
Na most nagyon figyelj rám és rögzödjön a szó ami elhangzik....
1.nem kell magyarázkodnod
2.engedd el a bántó szavakat gondolatokat
3.ne szenvedj és ne törd magad
4.ezek az emberek nem nyitottak és tudatlanok sokan akik csak bántanak idővel saját bőrükön fogják tapasztalni cinikuságukat és majd rájönnek mit veszítettek ezzel....
6-7 éven belül többségük úgy is életképtelen lesz a bekövetkező változásokra és akkor majd fogják a fejüket....
Túl sok materalista földhöz ragadt cinikus gonosz bántó ember van....akik inkább leugatnak mert nem képesek feldolgozni a valóságot illletve féltékenyek és ez szüli cinikusságuk és gonoszságukat...
Higgy nekem aki nem érdemes nem ér annyit hogy foglalkoz vele sokan úgy is örültnek és bolondnak tartanak pl...látom a halottakat...-persze orvos látott már, -mit ittál???
ennyi a reakció általában kössy ebből nem kérek
Hm...baba egy valamit ne feledj el nem vagy ember és nem is leszel az sajnálom nem az az ember akinek ilyen teste van ez csak egy állapot pillantnyi forma a halál után újra önmagad testét öltötd fel amiközel sem hasonlít ehez...
Lassan a plejádok és hathorok ideje is eljö s indigók+kristálygyermekek talán sikeresen tudják az emberiség azon egyéneit megmenteni akik nyitottak és képesek lesznek átrezegni illeteve megtalálni régelfeledett tudásukat...
Indigók pedig nem minden fán akadnak taéán 3-4 millióbó ha 2-3 tucat akad de ez is nagyon ritk és izrael területén esedékes csak...
Baba én egyetértek veled de belefáradtam abba hogy olyanok ért harcoljak akik nem érdemesek rá...Ha kérésed van szólj:)itt lenne az ideje hogy találkoz néhány "testvéreddel" velünk....:)
Ja és az ellen lábasoknak neveletlen vok mert nem bírom elviselni ha parancsolgatnak ...de 150 IQ van és fotografikus memoriám 2 gyorsabban fejlöik az izom rendszerem és olvasok az emberekben, nem tudnak hazudni és megvetem azokat akik etzzel probálkoznak...Ja és verseket írok csak egy kis plussz halálcentrikus vagyok és nem félek senkitől...és igen kék az aurám dominanciája és tudjátok it nem számít mit hisztek hamarosan úgy is megtapasztáljátok és ha nem lesztek nyitottak belehaltok csak kis említés képpen csillagászok által megjósólt univerzumba bekövetkezendő változás mely 2,6 milliárd évente jön össze kb...6-7 éven belül történik meg és ez tény ennek elöjelei 2000 óta vannak jelen opl...cunami, törökországi katasztrofa rengeteg természeti katasztrofa éghajlat változások és a sarkvidéki jég elovadása ...ha nem hiszitek járjatok utána...közeleg az időtök vége...vagy kezdete ti döntötök s nem mi ...
Előzmény: Eta7-173 (29)
ViragViragVirag Creative Commons License 2006.08.29 0 0 31

Nagyon erdekes a tema. Elolvastam az osszes irasodat es elgondolkodtato amikrol beszelsz.

 

Lattam egy dokumentum filmet ezzel kapcsolatban de ott az indigo/kristaly gyerekek gyogyitasi kepesegerolvolt szo. Egyebkent ebbola musorbolaz is kiderult (tobbek kozott MRI vizsgalat soran), hogy ezeknek a gyerekeknek eltero az agymukodesuk. Az agy bizonyos teruleten nekik lenygesebben aktivabb mukodest figyeltekmeg.

 

En az empirikus kutatasok embere vagyok es szerintem ha irnal konkret kutatasokrol talan tobb ember venne komolyabban amikrol irsz.

 

Egyebkent feltunt, hogy mennyire turelmes es nyitott agyu ember vagy. En nem ertek az indigo temahoz de ebben egyertelmuen teljesen eltersz az atlagtol.

 

 

 

Előzmény: Eta7-173 (29)
ViragViragVirag Creative Commons License 2006.08.29 0 0 30

Mit ertesz ez alatt: "ala rogers modszer szerint". Ennek a modszernek mi a lenyege?

Előzmény: 14-69 páncélvonat (1)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 29

...valóban nagyon nehéz ezt a témát elővezetni embereknek, akik még sosem hallottak, vagy foglalkoztak az indigókérdéssel, hiszen teljesen ismeretlen és idegen számukra...

...akik ennek tudatában élnek, és tisztában vannak a minket körülvevő világ más, eddig "rejtőzködő" arculatával, nyilvánvaló, hogy ott könnyű megállnia a helyét egy magamfajtának...megértenek, tudják, miről beszélek, és megerősítenek...

én egyáltalán nem lepődöm meg, ha az emberek egyelőre zárkózottak ezen a téren, hiszen ez egy teljesen újszerű megközelítése a gyerekekkel való kapcsolatteremtésnek, a velük való bánásmódnak, és itt egy új családi paradigma bontakozik ki...

...leírtam, hogy mit éltem meg, mik történtek velem életem során, amik elvezettek idáig...én tapasztalatból beszélek, és nem az alapján, amit esetleg olvastam, vagy hallottam innen-onnan... tulajdonképpen az emberek nagyrésze elfelejti, hogy nekem személyes érdekem nem fűződik ahhoz, hogy meggyőzzem őket, azon kívül, hogy őket előrevigyem...tulajdonképpen a célja az, hogy felismerjék végre, hogy minek is a részei ők... ...úgyértem ez nem egy dolog, amit nekem mindenáron népszerűsíteni kell( jó, persze, mondom, hiszen fontos) ...azért lett ez a topic, hogy ha valaki bármikor beleolvas, már nyert rajta valamit, és elgondolkozik...

ha most nem is, akár életekkel később lesz haszna annak, hogy hallottak az indigógyerekek létezéséről...hiszen látják az emberek a problémát, foglalkoznak vele, csak éppen kevésbé befogadók erre a témára...

köszi, hogy benéztél! :)

kellemes napot!!!!

7-173

Előzmény: választásicsaló (28)
választásicsaló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 28
Hm, hát tényleg off, de elnézzük, ennek köszönhetően találtam rá erre a helyre. Érdekes a téma, talán néhány kis "dolgodra" "furcsaságodra" vagy, hogy is mondjam... szóval azt asszem néhány dologot Veled kapcsolatban talán sikerült megértenem...
Viszomt ilyen energetikai témákba nem biztos, hogy mindig "kifizetődő" dolog belemenni (sajnos(?)). Általában az emberek eléggé elzárkoznak az ilyen témáktól és, hát a kultúránk, a katolikus "mondavilág" sem foglalkozik ezzel a körrel. Sőt az emberek inkább kirnevetik, megriadnak ha valaki csakrákról, meg aurákról kezd el beszélni, na most, ha a gyerekükről derül ki, hogy indigó... de átlag esetben tényleg itt bukott el az egész, még ha mond is valamit a gyerek, hogy esetleg lát, olyat amit más nem (aura..) akkor nem hiszik el, lehet, hogy a gyerek többé inkább nem említi... szóval, hogy derül ki?? és ha kiderül is, hogy fogadja a környezet, az iskola... szóval nehéz ügy...
Előzmény: Eta7-173 (27)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 27
off::D:D
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.04 0 0 26

...Teljesen igazad van!

...hát már egész kiskoromban voltak eléggé különös dolgok...például előre meg tudtam mondani, ki tart éppen hozzánk hívatlanul is vendégségbe...:) és tényleg, úgy is lett! nem volt megbeszélve, hogy jönne bárki is...viszont fél órán belül csengetett az a személy, akit beharangoztam:)

...tudod...az az igazság, hogy mivel nagyon nehéz életszakasz volt nekem a gyerekkor, apám elrabolt, stb., azok a képességek, amikkel általában rendelkeznek az indigók, nagyon el lettek nyomva...és erre az is utal, hogy állandóan betegeskedtem... amikor végetért ez a része az életemnek,már voltam vagy 9 éves... szerencsére anyukámat mindig is vonzották az ezoterikus kérdések, s nagyon hamar visszanyertem eredeti állapotomat:) hogy mi is ez? nos...egészen kicsike koromban is, és ettől az időszaktól kezdve, láttam az energiákat... ezalatt azt értem, hogy pl. ha két ember veszekszik, láttam a közöttük ide-oda cikázó energiacsóvákat.(amire legélénkebben emlékszem, az akkor volt, mikor Ildikó néni, a dadus, nem engedte meg az egyik társamnak, hogy...asszem kéren még egy adagot valamiből...na, és akkor történt ilyesmi előszőr...vagyishát erre emlékszem. ez az egyik.

másik...soha, de soha nem találtam a helyem a közösségekben...folyton én voltam a fekete bárány, engem piszkáltak...de mindig. óvodában, bölcsődében, sőt egészen az ált.isk. 7-dik osztályig ki nem állhattak...aztán...valahogy felnőttek, és végre volt egy tűrhető 8-dik évem...

az volt a rossz, hogy mondjuk volt egy másik kis szerencsétlen gyerek, akkor én odamentem hozzá, próbáltam valahogy kommunikálni vele(nem feltétlenül szavakban...), de...sajnos ez csak rám volt jellemző...mert...számomra ez evidens volt.  de...egyik gyereknek sem volt  az, rajtam kívül...

...sosem tudtam elviselni, ha egy tanár felülről beszél. soha. ...volt egy matektanárom 8-dikban, akitől mindenki félt, mert...egyszerűen imádott mindenkit lealázni az osztály előtt, táblánál. én meg...mikor kiszólított, mint prédát,( mivel tisztában voltam azzal, hogy mindezt energiaszipkázás végett teszi(ezeket a kioktatós dumákat, és megszégyenítéseket)), könnyű dolgom volt, hiszen amit tennem kellet, az az volt, hogy egyszerűen nem adtam ki semmiféle olyan energiát, amiért aztán harcbaszállhatott volna velem...egyszerűen nem féltem tőle, mert a félelem is energiaveszteség...szóval teljesen úgy tekintettem rá, mint bármelyik másik embertársamra. és csodák-csodája, engem "valamiért" nem tudott megalázni.

vajon miért....:) szóval...vannak ilyenek.

egyébként voltam 2005-ben angyaltanfolyamon, nyáron, és ott is evidenssé vált, hogy indigó vagyok...például azért, mert  Judit képes érzékelni és látni az energetikai terünket...

egyébként pedig az egész elnevezés az aurából/energetikai térből ered...mert ezeknek a gyerekeknek az energetikai terük kék. különben miért hívnák "indigó"-nak? jah...egyébként voltam aurafotózáson, még kisebb koromban(amikor még nem volt központi probléma ez az indigógyerek-téma), és bizony ott is tökéletesen látszott a kékség(na jó, kicsit lilás...mint az indigó:)

meg... engem valahogy minden felnőtt egyenlő félként kezelt...legyen az például pont a Torta(matektanár, a rémisztő), vagy a családban bárki. mert...talán valahogy átment gondolati síkon az üzenet...hogy "hello, figyeljetek csak engem!!! így kell ezt csinálni!!" és...ezt el is fogadták.

....nem voltam nehezen kezelhető(mivel nem volt kivel-mivel ellenszegülnöm), viszont kilógtam ebből a világból elég rendesen...járnom is kellett sokáig pszichológushoz, még a rossz időszak alatt...de semmi használhatót nem tudtak mondani.

most hírtelen ezek jutnak eszembe...de még írok, ha lesz pár nyugisabb percem...mert ezek most nemigen mondhatók annak:)

Eta7

Előzmény: star-flower (25)
star-flower Creative Commons License 2006.07.04 0 0 25

Csak egy gyors keresés a gugliban egy csomó találatot eredményez, mivel az USA-t emlegetted indigo+child volt a hívószó.

Az első linken egy könyv és a hozzátartozó weblap jelenik meg, (1999-es), ahol leírják a gyermekek viselkedésének pszichológiai vetületét, átfutottam, de biológiai jellemzőket nem láttam.

A fő hansúly a nevelési terápia versus a gyógyszeres terápia kérdéskörén van.

És még egy aprócska megjegyzés, itt azt állítják, hogy az indigónak az aurához semmi köze, ezt egy agyi elváltozásban szenvedő személy írta le.....

 

Nyilván létezik egyfajta egyre gyakoribb jelenség, ami persze először az angolszász országokban jelenik meg, ahol mint tudjuk elég gyakori a montessori vagy más hasonló módszereket követő iskolarendszer, tehát sokkal hamarabb kibukik egy bizonyos fajta gyakran előkerülő deviancia, mint egy poroszos iskolarendszerben. Leirtak egy tüneteggyüttest, amit elneveztek "indigo gyereknek". Kidolgoznak viselkedésterápiás (ami szvsz nem egyenlő a nevelési) módszereket, amivel ezek a gyerekek a társadalom számára kezelhetővé válnak....

 

Ezt eddíg el tudom fogadni, talán közelebb kerülhetnének a többiek is az álláspontodhoz, ha mesélnél magadról, milyen voltál a bölcsiben, oviban, hogy derült ki, ki diagnosztizálta, és ez hogy történt?

A "tudom, hoyg az vagyok" nem eléggé informatív külső szemlélő számára:)

Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2006.07.02 0 0 24
Bájos vagy. :)) Komolyan.

Na, a franc se akart megtámadni, az irónia sosem a támadás vagy az agresszivitás jele.
Az, meg hogy éppen mire van szükségem az életutamat illetően, hát asszem nagyjából sejtem...

Minden további jókat kíván: ehcs néni
Előzmény: Eta7-173 (23)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 23

...ne haragudj, de nagyon nehezen tudom tolerálni, ha irónikus vagy, de azért megpróbálom. Ha bővebben érdekel a téma, tudom neked ajánlani, hogy keress fel szakembereket, akikől mindezt én is tudom, és segítettek nekem. ők biztosan többet tudnak nálam. ami evidens is, hiszen nálam egy picivel régebb óta foglalkoznak ezzel, és nekik ez a hívatásuk. én, a 16 évemmel nem hiszem, hogy kielégítő választ tudnék nyújtaniaz agyszerkezet felépítését illetően...de mondom, vannak erre szakemberek, ha gondolod, keress rá!

...mesélnék is, ha nem azt érezném, hogy ott támadsz, ahol tudsz. hát erre valóban nem vagyok nyitott.

igen...toleránsak vagyunk, de mi is emberből vagyunk, és nem ufóból. nekünk is van tűrésküszöbünk és önérzetünk. természetesen megértőek vagyunk( én is tudom azt, hogy nem véletlenül hallasz most és találkozol ezekkel a dolgokkal, mert tuti erre van most szükséged életutadat illetően).  tudod..ez azért mindig a szemem előtt lebeg. hogy...mindnyájan egyfelé tartunk...csak ki előbb, ki később ér célba. és tudom, hogy mindannyian egyek vagyunk, és ez az energiaharc(vita, veszekedés) is normális. ezért nem kaptam még idegrohamot:) neeem, azért ennyire nem súlyos:P

csak...annyira jó lenne, ha kicsit több nyitottságot és szeretetet vinnél a dologba...és ez vonatkozik másokra is..(...)... köszönöm:)

Eta7

 

 

Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (21)
Threepwood Creative Commons License 2006.07.02 0 0 22

Én meg obszidiángyerek vagyok. Halál komolyan mondom. Én vagyok a legelső, és valószínűleg az utolsó is; az egyetlen. De tény, hogy az vagyok, hiszen ebben élek, csak tudom, mit beszélek.

Ja, nem vagyok jobb másoknál, ne érts félre.

Előzmény: Eta7-173 (19)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2006.07.02 0 0 21
Éppen tőled próbáltam kérdezni néhány dolgot, de mindegy. Úgy tűnik nem válaszolsz.
Kissé hiteltelennek tűnsz a szememben ettől...

Említetted a jobb féltekei dominanciát. Ha netán a 'még nem vagyok biológus' kitétel azt jelenti, hogy talán leszel, akkor tán sejted, mi köze van a balkezességhez.
Az agyszerkezeti különbség dolgot te említetted föl, meg azt is, hogy kutatásokat végeztek ezzel kapcsolatban. Ki? Hol? Be tudod linkelni, vagy valamilyen más forrást tudnál idézni?

(Ja, bocsi, hogy órákig ide se bagóztam, a roppant érzékeny és különleges gyerekeim még elég kicsik, nem takarodnak el egyedül aludni.)

Az indigók egyébként elég toleránsak is állítólag, és nyitottak, nem? Vagy csak arra vagy nyitott, aki veled is teljes mértékben az?
Na, tényleg érdekel a téma, mesélj még!
Előzmény: Eta7-173 (19)
Threepwood Creative Commons License 2006.07.02 0 0 20

Vagy pedig mélyebb (azaz két mondattal több mint a semmi) ismeretei vannak az agyműködésről annál, hogy beszopja a lila ezoterikus szósszal nyakon öntött vulgárdualizmust.

Én nem tagadom le azt, hogy létezik olyan, hogy indigó gyerek, azaz az általad leírt tulajdonságok megnyilvánulása egy emberben, csak szerintem az egésznek semmiféle köze nincs energiákhoz, csakrákhoz, és egyebekhez, abszolút semmi extrát és misztikusat nem látok a leírtakban, csak a hozzáköltött mesékben. De ismétlem, ez csak én vagyok, mindig fennáll a lehetősége, hogy tévednék.

Előzmény: Eta7-173 (17)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 19

...Tudod én indigó vagyok, aki tud egy-két dolgot erről a kérdésről...éppen eleget, hisz ebben élek. Még mindig azért vagyok itt, (a fórumon is), hogy segítsek annak, aki vevő rá. annak is, aki csak most hallott erről, vagy komoly problémája van. viszont nagyon nem tudom tolerálni, ha valaki ledegradálja az előtteszólót, vagy bármit. ez nem erről szól. ha komolyan érdekelne, már rég utánajártál volna, és nem vártál volna nemtom hány órát...

de tudod, még nem vagyok biológus. és az indigókérdésben ez foglalkoztat a legkevésbé, hogy milyen fizikai eltérések vannak. a lényeg nem ez!

egyébként teljesen mindegy, az, hogy milyen kezes ;)...ez nem befolyásoló tényező.

...egyébként ha tudnád a pontos magyarázatot, elhinnéd?! járj utána...és kíváncsi vagyok, milyen véleményen leszel!

Eta7

Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (18)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2006.07.02 0 0 18
Sejtettem, waze!! Indigó vagyok!! És az összes gyerekem is az!! A férjem is az!! :DD

Depedig csak bocsátkozzá bele léccives az agyszerkezeti eltérések magyarázatába, ha már úgyis végeztek "Amerikában" ilyen jellegű tudományos kutatásokat. Engem éppen ez érdekelne leginkább! Köszi! Feltehetőleg fel tudom fogni...

(Még egy aprócska kérdés: hány %-uk balkezes?)
Előzmény: Eta7-173 (17)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 17

Kétféle ember van, aki hisz az indigó gyerek témában és aki nem.
Ez utóbbiaknál megfigyelhető, hogy, nem tudom pontosan milyen késztetésből, de szeretik lehúzni azt a vécén, aminek nem néztek utána és nem akarják elhinni.
Az "indigó gyerek" tény, ha tetszik ez utóbbiaknak, ha nem. Aki látott már ilyen gyereket, az nagyon jól tudja, miről beszélek, aki nem, az meg úgy sem érti meg...max akkor, ha eljött annak az ideje. Ez olyan, mintha egy 7 éves gyereknek mesélném el, hogy milyen a szex. nyilvánvalóan el sem tudja képzelni, de ez így van rendjén. Attól ő még nem fog azzal jönni, hogy a szex nincs, az csak egy ember furcsa megnyilvánulása... és nem fog gúnyolódni sem, hogy az ő játéka sokkalta jobb...
Egyébként szeretnék egy eltévedt nézetet is eloszlatni: az indigó gyerekek semmivel sem "jobbak" a többinél, az hogy melyik gyerek jobb és melyik rosszabb, teljesen nevelés kérdése. De az, ahogy beszélget, kérdez, az egyértelműsíti ezt a dolgot. Ha odamegy hozzád és megérint, érzed a legmélyebb szeretetet. Ez nagy különbség. Nincs szüksége arra, hogy kimondja, mit érez...de szívből kívánom, hogy találkozz az életben valamikor egy indigóval...és tapasztald meg, amit most még nem mondhatsz magadénak.

Eta7

Előzmény: Threepwood (16)
Threepwood Creative Commons License 2006.07.02 0 0 16

Szerintem a valódi tudomány sokkal érdekesebb, mint a különböző csakrákról és indigó- és kristálygyerekekről szóló lélekkönnyítő mesék.

De lehet, hogy csak azért mondom ezt, mert én obszidiángyerek vagyok.

Előzmény: Eta7-173 (15)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 15

Az indigógyerekeket azért nevezik így, mert energetikai terük a homlokhoz tartozó energiaközpont (homlokcsakra) indigó színével rezonál. Amint leszülettek a Földre, az Indigók bizonyos tulajdonságokat és minőségeket képviseltek.

...külsőleg is jellegzetesek lehetnek...picit teltebbek, hiszen a magasabb szintű energiát a fizikai testükben is meg kell tudniuk kötni.

Elsődlegesen a jobb agyfélteke által irányított emberkék. Művészi hajlamaik vannak, kreatívak, intuitívak, és értelem szerűen spirituális beálítottságúak.

Feladatuk az, hogy megmutassák társadalmainknak, hogy olyan rendszerekbe záródtak be, melyek többé nem szolgálják az emberi fejlődést. Első üzenetük társadalmi és közösségi üzenet volt családjuknak. (amiről a topic is szól tul.képpen)

visszautasítják a tipikus család hatalmi- és irányítási szerkezetét...de valójában az uralkodás és irányítás valamennyi formáját elfogadhatatlannak tartják. Az indigók megtanítják szüleiknek/nevelőiknek a megbeszélés, egyezkedés, őszinteség, és a nyitottság fontosságát. (nekem szerencsém volt...ilyen anyukám van:)

A régi energia és az új Indigó energia összeütközéséből egy új családi viselkedésforma bontakozott ki...a szülők és a gyermekek partnerekké váltak. Kapcsolatuk szereteten alapult és személyes fejlődésen, mindenki számára.

...és igen, az oktatásban is számos probléma merült fel. Az indigók nagyon intelligensek és intuitívak, tehát nagyon gyorsan gondolkodnak és tanulnak. Ebből adódóan az iskolarendszert lassúnak és unalmasnak találták(és találják), így az nem felelt meg igényeiknek. Ráadásul, ahogy említettem korábban, ezeknek a gyerekeknek hatalmas mennyiségű harcos energiájuk van...avégett, hogy feladatukat el tudják látni.

...Az orvostudomány fővezérei hiperaktívaknak, dekoncentráltaknak titulálta ezeket a gyerekeket, "problémává" váltak, amit meg kellett oldani, rendszerint gyógyszeres kezeléssel...

ám a gyógyszerek, melyeket felírtak, gyakran hatás nélkül maradnak a gyerekre, vagy ha látszólag használnak is ideig-óráig, csak elnyomják vele a "probléma" eredetét.

Azokat, akiket nem lehetett ily módon "megjavítani", vagy kontrollálni, lázadóvá váltak és önpusztító magatartást tanúsítottak(droghasználat, erőszak, alkohol). Viszont üzenetük átment, és érzékelhetővé vált mindenki számára, hogy valami nagyon nincsen rendben... (és társadalmunk még mindig gyerekcipőben jár, ha arról van szó, hogy hogyan kezeljük, oktassuk ezeket a gyerekeket úgy, hogy a Szív szerepet kapjon a Fej mellett...)

Mindenesetre ezek a gyermekek jelentettek kihívást és motivációt szüleiknek, hogy  természetesebb és gyengédebb módon foglalkozzanak a magas energiájú gyermekük úgynevezett problémájával.(persze ez nem abban merül ki, hogy más gyermekek rovására előnyt élveznek bármiben, hiszen ez ellentmondana az indigó generáció feladatával!)

...hát megpróbáltam összefoglalni a lényeget...

jaj, majdnem kifelejtettem...a más agyszerkezet azt eredményezi, amit leírtam az elején...egyébként mondom, erre amerikában készült tudományos vizsgálat, mely kimutatta az eltérést, de remélem nem veszed rossz néven, ha nem bocsátkozom orvostudományi magyarázatokba:)...a lényeg úgyis ugyanaz.

Eta7

 

Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (14)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2006.07.02 0 0 14
Szülőként is meg egyébként is egyik kedvenc vesszőparipám a kötelesség vs jog kérdésköre.
Én úgy látom, h először bizony a "jogaim vannak" tudat alakul ki a gyerekekben (megetetnek ha éhes vagyok, biztosítják a nyugodt körülményeket ha álmos vagyok, figyelnek rám).
Aztán igen-igen lassan alakítható ki a kötelességtudat. Ennek viszont alapja a gyerekkel szembeni bizalom, pl. hogy nem él vissza a jogaival, képes az ellenőrzésem, noszogatásom nélkül is eleget tenni a kötelességeinek.
Praktikus így nevelni a gyerekeket, mert igen hamar lesznek önállóak, gázos helyzetben hamar döntenek szülői beavatkozás nélkül is...

ON: Azért szerencsésnek tartanám, ha topiknyitó kissé tényszerűbben ismertetné az indigóság mibenlétét...A hétköznapi életben mitől olyan különlegesek, mi az ő feladatuk, és pl. mit jelent az, hogy "más az agyszerkezetük".
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 13

...az első indigócsoport 1960 körül született. ők kezdték meg a munkát a itt a földön.

ekkor még nem hívtuk őket indigóknak, noha már akkor is léteztek, köztünk éltek.

ezen gyerekek "másságát" Amerikában kezdték vizsgálni, és tudományos dolgok is alátámasztják az indigók és az azelőtti generáció közti különbséget. (viszont...igazából nem is lenne szükség a fizikai test vizsgálatára ha nem lennének hitetlenek..., hiszen a lényegi különbség spirituális alapú, és aki hisz bennük, annak fölösleges az ilyen jellegű bizonyíték....)

az indigógyerekek létezése tény...

Eta7

 

Előzmény: Threepwood (5)
Eta7-173 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 12

nem! sohasem állítottam azt, hogy minden figyelemzavaros vagy hiperaktív gyerek indigó! és azt sem lehet mondani, hogy minden indigó hiperaktív. lényeg, hogy vannak, léteznek indigógyerekek, akiknek a feladata az, hogy az embereknek valahogy megpróbáljon segíteni, ábrázolni a jelenleg is zajló fejlődési folyamatokat a földön...elősegíteni a kristálygyerekek gyógyító munkáját.(mert az kétségtelen, hogy most mindannyian, még a föld is, átalakulunk, és nyitottabbak leszünk minden olyan dologra, amit eddig esetleg nem tartottunk lehetségesnek... )

Avégett, hogy érvényesülni tudjanak, az indigók bizony harcos energiákkal születnek. ha ezt elnyomják, és nem a megfelelő dologra lesz fordítva, akkor jön elő a hiperaktivitás problémája, vagy az agresszivitás, meg minden ehhez hasonló.

és még az elején említettem, hogy külön kell választani az eseteket, amikor a gyermek értő, segítő, szerető környezetben nevelkedik, de mikor a szociális háttér olyan, hogy nem kapja meg a gyerek a kellő figyelmet, bizony akkor fordul elő az energia rossz helyre való irányítása.

magyarul én nem védem a "rossz" magaviseletű gyerekeket, csak próbálom felhívni a figyelmet arra, hogy emögött nem feltétlenül az van, amit gondolnánk.

Eta7

Előzmény: BELABACSI (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!