Keresés

Részletes keresés

berkut14 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 171

teljesen ígazad van !

Előzmény: Tibbe (160)
berkut14 Creative Commons License 2020.07.12 0 0 170

ha feketedik nagy a baj. tavaly a Szent Imrében a betegtárs mutatta a fekete lábujja fényképét. levágták a városmajori érklinikán.

 

bízz az orvosokban ! és fogadjátok el amit javasolnak. szerintem a tatabányai kórház jó. jó szakemberek vannak ott.

 

én tavaly voltam Tatán a rehabon. voltak betegtársak a tatabányai kórházból.

Előzmény: rafadelpo (159)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.07.09 0 0 169

Helló!

 

Ne keseredj el.

Viszont most várni kell.

A feketedés nem jó jel mert az nem visszafordítható.

A lényeg hogy tovább ne terjedjen és várni kell.

A baráti körünkhöz tartozik akinek térdben levágták az egyik lábát térdnél. Úgy kb 15 éve.

Nála azonnal kellett dönteni mert üszkösödni kezdett.

Jó jel ha tovább nem terjed.

Teljes életet él unokáinak süt/főz. Elektromos kocsira jogosult.

Anyukádnak talán szerencséje lesz.

Jobbulást kívánok neki és a családodnak kitartást.

Tibbe Creative Commons License 2020.07.06 0 0 168

miért nem olvasod el a cikket? :O

 

Előzmény: fidelio-Pyrandus (167)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.07.05 0 0 167

Köszönöm. Nagyon is - de vérhigitásra is jók? Kösz.

Előzmény: Tibbe (166)
Tibbe Creative Commons License 2020.07.05 0 0 166
Előzmény: fidelio-Pyrandus (165)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2020.07.05 0 0 165

Üdvözlöm a topikot. Javulást mindenkinek.

Ha valaki megválaszolná itt, hogy létezik-e recept nélküli vérhigitó- és recept nélküli véralvadás-gátló szer - nagyon megköszönném.

Tibbe Creative Commons License 2020.07.05 0 0 164

A sírástól senkinek sem lesz jobb.

 én nem szoktam sírni, ha bármi baj van, az eshetőségeket latolgatom, hogyan tudom megoldani továbbiakban az életem, mire vigyázzak.

 

pláne ha körülöttem más is pánikol, akkor az csak ront a helyzeten. . akárhány lábujjad van, de élsz tovább és teszed a dolgod, ahogyan tudod.

 

Előzmény: rafadelpo (161)
othiss Creative Commons License 2020.07.04 0 0 163

ha már színeződik akár a lábujj is, ott már baj van, azt nem lehet visszahozni...mint előttem írták, az orvosok nem örömmel kaszabolnak, nekik is jobb, ha megmentenek egy lábat-lábfejet-akárcsak ujjakat is..

Ha ezt dokumentálják, sokkal jobb a tanuló orvosoknak is, ert láthatják, hogy meddig van remény, és mikortól nincs.

 

Mikor jeleztem a műtétet végző orvosnak, hogy zsibbad a lábam még mindig,   de amúgy járni tudok...

....megfogta a lábam, meleg volt...

 

Megvan mindkét lába?..-meg!  ...-tessék itt a zárójelentés, mehet haza. - ne feledje a két saját lábán jár..

 

 

Hát azóta sem feledem...a zsibbadásból biztosan tudom, hogy megvan mindkettő.

rafadelpo Creative Commons License 2020.07.04 0 0 162

Kifelejtettem, hogy minden nap megy az infúzió is. 

rafadelpo Creative Commons License 2020.07.04 0 0 161

Köszönöm szépen a válaszodat. Anyu nagyon félt a koronavírustól, nem mert orvoshoz mrnni, én pedig csak aznap tudtam meg, amikor bementünk a sürgősségire. Szerinted meddig lehet várni azzal, hogy eldöntsék, mi legyen. És ha csak ujj levágást javasolnak, akkor később biztosan jön a láb is? Azt lehet tudni, hogy mennyi idő múlva? A tatabányai kórházról van szó. És még valami, ha levágják a lábát ugye velünk lehet akár még évekig is. Kérlek, nyugtass meg, mert lényegében egész nap sírunk. 

Előzmény: Tibbe (160)
Tibbe Creative Commons License 2020.07.04 0 0 160

Nem tudom, ez a kórház hol van, de az elmondottak alapján profi hely, és foglalkoznak vele tisztességesen.

Nyilván azért nem mondanak semmit, mert ők is várják, hogyan reagál a kezelésekre, és ennek függvényében fognak konzultálni.

Én nem kezdenék rohangálni fűhöz-fához,  pozitív, hogy még látogatási tilalom is van, nem cipelik ki-be a fertőzést.

 

Nyugodjatok meg, az orvosok nem élvezetből darabolják az emberek lábait, a legjobb módszert fogják javasolni, miután megfigyelték milyen kezelésekre reagál.

 

Azt nem értem, miért csak most mentetek kórházba anyuddal? ezt már régebben meg kellett volna tenni, amikor kezdődtek a bajok. Ezért nem az orvosok felelősek, ők most mentik a menthetőt.

 

Előzmény: rafadelpo (159)
rafadelpo Creative Commons License 2020.07.04 0 0 159

Anyum vasárnap óta kórházban van, érszűkülete van, a két kissebb lábujja fekete, a többi lilá és fehér, be van dagadva. Feljebb lilás és piros, de a bokát nem éri el. Mikor bekerült a kórházba a doki azt mondta, hogy próbálják elérni, hogy ne az egész lábat, hanem 3 ujját kelljen csak levágni. Itt nálunk a kórházban még mindig teljes látogatási tilalom van, be sem mehetünk hozzá. 67 éves, nagyon jófej és szellemileg magasan top-on van. Vasárnap óta vérhigítót, véralvadásgátlót meg antibiotikumot kap. Volt kedden érfestés, ott több eret kitágítottak. De nem mondanak anyunak semmit. Annyit jegyzett meg egy orvos, hogy az jó, hogy nem hideg sehol a lába és kész. Meddig mehet szerintetek ez így? Miért nem mondanak semmit? Mire várunk? Segítsetek kérlek a tapasztalataitokkal, mert az ideg nagyon szétvet és el vagyok keseredve. Ha mondjuk anyu nem engedi a lábát levágni, csak mondjuk az ujjait, mi lehet a következménye? Meddig lehet ezzel az egésszel együtt élni? Ha levágják mégis a lábát, úgy mik az esélyei? Szerintetek nem lenne jobb ha valami speciálisabb helyre vinnénk, mert ez a kórház nem túl bíztazó. Ha igen, hova lehetne vinni? Tudtok valami igazán profi helyet? Kérlek, segítsetek, nagyon el vagyok keseredve. 

rafadelpo Creative Commons License 2020.07.04 0 0 158

Sziasztok! 

sylVke Creative Commons License 2020.06.08 0 0 157

Lehet

Előzmény: Tibbe (156)
Tibbe Creative Commons License 2020.06.08 0 0 156

akkor legyél mezítláb. Nyár van. Papucs? szandál?

Előzmény: sylVke (155)
sylVke Creative Commons License 2020.06.08 0 0 155

Ha titok zoknit húzok, akkor nekem a cipő lesz az, ami nyomni fogja a lábam :DD

Előzmény: Tibbe (146)
istvanMller Creative Commons License 2020.06.08 0 1 154

Mondasz valamit... Néha ijesztő belegondolni, hogy milyen következmények lehetnek, ha az ember nem figyel oda magára. Főleg ha krónikus betegek vagyunk...

Előzmény: Tibbe (153)
Tibbe Creative Commons License 2020.06.08 0 0 153

akarattal. mással nem lehet.

 

 a fájdalom azt jelenti, hogy még van lábad. Tegyél érte, hogy meg is maradjon.

Előzmény: istvanMller (152)
istvanMller Creative Commons License 2020.06.08 0 1 152

Heló!

 

Ki hogy birkózik meg a vádli fájdalommal járás közben? Az orvosom azt mondta, hogy próbáljam meg feszegetni a határaimat, minden nap próbáljak kicsivel többet sétálni. Közben pedig azt érzem, hogy egyre inkább kevesebb megy, nem hogy több. Jól esne néhány tanács, hogyan toljam ki a járás távolságomat minél kevesebb fájdalommal?

othiss Creative Commons License 2020.06.03 0 0 151

hát ez az..

Előzmény: Tibbe (150)
Tibbe Creative Commons License 2020.06.02 0 1 150

biztosan vannak érintettek, de az utóbbi időben kevesebben használják az Indexet.

pedig itt átláthatóbban lehet beszélgetni, mint az Fb-n.

Előzmény: othiss (149)
othiss Creative Commons License 2020.06.01 0 0 149

megoldottam, persze..csak feldobtam, hátha más is érintett..

Előzmény: Tibbe (148)
Tibbe Creative Commons License 2020.05.31 0 0 148

ilyenkor az van, hogy kitapasztalod, hogy a legjobb neked, és úgy csinálod.

saját magadnak te tudod legjobban megtalálni a választ, minden ember más.

Előzmény: othiss (147)
othiss Creative Commons License 2020.05.31 0 0 147

érthetetlen...a bal lábfejem régóta zsibbad, de mint észrevettem bármilyen zokniban. Mezítláb nem annyira. Éjjelre felhúztam egy harisnyanadrágot,  két óra múlva azt vettem észre, hogy a bal lábam végig zsibbad, és forró...levettem a harisnyát, csak pizsamafelső maradt rajtam. Reggel úgy ébredtem, hogy nem zsibbad, és normális a hőmérséklete.

 

Mi van ilyenkor? A gúglin nincs válasz.

 

Tibbe Creative Commons License 2020.05.22 -1 1 146

azt hívják titok zokninak.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (145)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 145

Helló!

 

Ezt már én is észre vettem.

A zokninak/pamut levágom a gumis részét már vagy 10 éve.

Nyáron meg van olyan papucs zokni féle ami gyenge gumival van és bokáig sem ér.

Előzmény: Tibbe (143)
othiss Creative Commons License 2020.05.14 0 0 144

Örömmel olvasom miden sorod..megint tanultam, mert pont ezek a problémáim...

 

Ebben az évben először fordult elő, hogy napoztam(fél órát)  "D" viamin beszerzés pipa.

 

Tanácsaid köszönettel elfogadva.

Előzmény: Tibbe (143)
Tibbe Creative Commons License 2020.05.13 0 0 143

Biztosan számít, mert én sem viselem el a zoknit,

 

 

Inkább csak a térdzokninak a fejét levágom, és a többit lábszármelegítőnek használom. Bokazokniban meg csak az jó, aminek nincs gumis része bokánál.

 

A gumírozottból kivágok egy darabot a gumis résznél, hogy ne szorítsa el a vérkeringést. Csak gyapjú vagy pamut zoknit viselj, műszálasat ne!

Előzmény: othiss (142)
othiss Creative Commons License 2020.05.13 0 0 142

érthetetlen...azt vettem észre, ha zoknit viselek, akkor szinte elviselhetetlenül zsibbad a (bal)lábfejem, főleg a talpam/lábujjaim..ha zokni nélkül csak papucsba járok, akkor nem(nagyon)  igaz a papucs is kényelmes, bőrből van, tehát lehet, hogy ez is számít.?

 

megmagyarázhatatlan számomra..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!