A 2012-es magyar-horvát Európa-bajnoki pályázati bizottság képviseletében hétfőn Dénes Ferenc prezentálta a szállodai garanciákat az Európai Labdarúgó Szövetségnek (UEFA).
Ezt Gyárfás Tamás, a magyar Eb pályázati bizottság elnöke jelentette be a külföldi hírügynökségek tudósítóinak rendezett sajtóbeszélgetésen. Hozzátette: mindkét részről 36 hotelt kell biztosítani a 16 résztvevő csapat, az UEFA vezetői, a bírók, az újságírók és az orvosok részére. Az összefogást mutatja, hogy Magyarországon még a külföldi tulajdonban lévő szállodák is hajlandók voltak az UEFA által meghatározott optimális árat garantálni 2012-re.
Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szintén az összefogást emelte ki:
- A németországi vb-n tapasztaltam, hogy egy ország fogott össze, 2012-ben szeretnénk mi is egy új jövőképet, jobb perspektívát mutatni a fiataloknak - mondta.
A most zajló úszó Európa-bajnokság kapcsán Kisteleki úgy nyilatkozott, hogy ez a rangos nemzetközi verseny ízelítőt adhat, milyen lehet labdarúgó Eb-t rendezni. A Ferencváros élvonalbeli kizárásával kapcsolatban pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy közös érdek, alapvető feltétel a szabályok betartása, s ennek a sokak által túl szigorúnak tartott lépésnek a megítélése egyre inkább pozitív, s ha hasonló szellemű lesz a folytatás, az mindenképpen nyereséget jelenthet a magyar futballnak.
Legközelebb, egy hónap múlva a szurkolók számára biztosított szállodák előzetes szerződéseit kell az UEFA-nak megküldeni, majd szeptember közepén az európai szövetség illetékes vezetői helyszíni szemlét tartanak a négy-négy horvátországi és magyarországi helyszínen, hogy megalapozott döntést hozhassanak december 8-án. A további pályázók: Ukrajna és Lengyelország közösen, valamint Olaszország.
A 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság három versenyben maradt pályázójának, a magyar-horvát és lengyel-ukrán közös kandidálásnak, valamint az olaszoknak ma újabb dokumentumokat kell bemutatniuk az európai szövetségnek (UEFA): ezúttal a szállodai garanciákat kell prezentálniuk.
Gyárfás Tamás, az Eb-pályázati bizottság magyar elnöke elmondta: az UEFA végrehajtó bizottsága július 31-ére megkövetelte a majdani rendezőktől a szállodai garanciák benyújtását, így már most tudni kell, hogy hol és mennyiért kap elhelyezést a majdani 16 résztvevő csapat, melyik szállodában és milyen feltételek mellett lakhatnak az UEFA vezetői, a bírók, az újságírók, az orvosok.
Legközelebb, egy hónap múlva a szurkolók számára biztosított szállodák előzetes szerződéseit kell az UEFA-nak megküldeni, majd szeptember közepén az Európai Labdarúgó Szövetség illetékes vezetői helyszíni szemlét tartanak a 4-4 horvátországi és magyarországi helyszínen, hogy minden vonatkozásban megalapozott döntést hozhassanak december 8-án.
Gyárfás Tamás bejelentette, már sikerült megállapodni a két ország miniszterelnökével, Gyurcsány Ferenccel és Ivo Sanaderrel, így ők ketten vezetik december 7-én Nyonban az UEFA végrehajtó bizottsága előtt zajló utolsó prezentációt, amelyen többek között bemutatásra kerül az újonnan épülő Puskás Ferenc Stadion részletesen kidolgozott makettje, valamint a 2012-es Eb - remélt - angolul, magyarul és horvátul egyaránt énekelt dala, Berkes Gábor szerzeménye.
ennek a meccsnek nem volt túl nagy a jelentősége, ahogy sztem a válogatottunk erősségének sem akkora abban, h megkapjuk e a rendezést vagy sem, sokkal fontosabb szempontok vannak
ezzel együtt nagyon durva valóban, azér ennyire nem szar a magyar foci. most minden újpesti játékost el kéne küldeni közmunkára
De azt senki nem tudhatja előre (csak néhányan itt az indxen...), hogy 2012-re hol fog tartani a magyar foci... Rosszabb nem lesz valószínűleg... Meg egy hazai rendezésű EB-n ki tudja...talán még a bírók is nekünk fújnának (Korea) :)
Már nem, tegnap lemondott:) És csak a kosárlabda szakosztályért volt felelős. Ha szerb, akkor szerb, én úgy tudom, hogy mai Horvátország területén született, ami akkor persze Jugoszlávia volt, mindegy;) Nem értek én ehhez, arrafelé hetente alakulnak új államok és válnak ki a régiek:)
En ellene vagyok. 20 eve nem voltunk vilagversenyen.Ha mi rendezzuk reszt kell venni.Ha egy evtized alatt produkalunk legalabb 2 kijutast akkor tamogatom.Kulonben kegyelemkenyer a dolog. Legyen egy kis buszkesegunk.Ne acsingozzunk utana.
te tudod, hogy ki nyerte sebestyén juli előtt/után uebben a számban az eb aranyat?
mert ő kb uannyira lehet ismert......
minden országnak megvannak a saját hősei, pár nagyobb jelentőségűnek a sportolóit ismerik sokfelé, de a focistákon kívűl nem tudnk még egy olyan sportot mondani, ahol ekkora népszerűséget érhet el akár egy togói vagy egy elefántcsontparti sportoló.
Ausztrál műkorcsolyáról még nem igen hallottam:) Ráadásul nem az ausztrálokat kell meggyőzni, hanem az európai országokat, és Juli nyert azért egy aranyat az eb-n, tehát ő inkább Európában ismert. Én sem tudom ki volt a 8. de ha mondod a nevét akkor tudom kiről van szó...
te tudod, hogy ki állt 3 éve, amikor még nem volt talmácsi mizéria itthon, a 125-ös kategória 8. helyén? mert nekem lövésem sincs.
sebestyénről annyit, hogy együtt repültem nemrég egy ausztrál műkorcsolyázóval (maga fizeti a saját pénzéből a hobbyjával járó költségeit...) és szóba került sebestyén. azt sem tudta, hogy kicsoda.....ezen mondjuk én is meglepődtem.
végre valamiben egyet értünk Sajnos nekünk nem nagyon vannak híres sportolóink... A kajakosokat vízilabdázókat, öttusázókat nem nagyon ismerik sajnos... Nincs egy normális teniszezőnk, kerékpárosunk, kosárlabdázónk stb. akiket ismernének ha sikeresek lennének... A vízilabdázók hiába sikeresek ez a sport eladhatatlan, ezáltal egy angol nem tudja ki az a Kásás de hogy ki Armstrong vagy Ullrich azt tudja...
Ha már mindenféleképp nevet kell mondani: Talmácsi, Sebestyén több nem igazán jut eszembe:((
mióta kellene a focisták részére promotálni egy eb-t?
a kiválasztott reklámarcok ált világsztárok, akikre ha ránéznek kínában, uruguayban, akkor is tudják, hogy miről van szó.
a fociban sok ilyen játékos van, de egyikük sem magyar. más sportban sincsenek federerjeink, vagy thorpe-jaink, de ez inkább pr kérdés mint sport. az, hogy a fociban sincs, annak viszont egyértelmű az oka: a legnagyobb sikerünk egy wba szintű játékos. ez azért sokat elmond a magyar foci, így az eb rendezési lehetőség komolyságáról.
És én pontosan erre kérdeztem meg, miért gondolod, hogy Gera ismeretlen?
Amúgy meg értettem mit mantyogsz, de szerintem te nem...
Úszók, vízilabdázók... CÉLKÖZÖNSÉG. Tudod mit jelent a szó? Ha megnéznéd az EB kandidálás hivatalos oldalát látnád a képeken, az úszókat, vízilabdázókat. Szerinted ők hogy kerülnek oda? Úgy, hogy ők is mellette állnak. De miért, kit érdekel, hogy mellette állnak e? valószínűleg senki, csak REKLÁM miatt. Erre kezdtem el magyarázni, hogy a vizilabdázókat valszeg a vízilanbdázók ismerik, a kajakosokat meg a kajakosok. Az úszónők látják svájcban, hogy ez a Risztov (és nehogy azt mondd, hogy Őt sem ismeri senki) részt vesz a kampányban, ergo gyengébbek kedvéért, támogatja, tehát REKLÁMOZZA. Azt gondolhatja svájci úszónő -sporttárs, hogy igen, valóban összefog kézis,vízilabdás,kajakos-kenus a fociért... Tehát, nem lehet olyan szar, mert az emberek akarják. Nyilván nem a hétköznapi emberkékkel kell reklámozni, mert a híres emberek az a külföldiek szemében egyenlőek Magyarországgal. Hogy miért? Mert róluk hallani. Érted így?
a nagy magyar reménységekről pedig annyit, hogy uezt hallottuk anno az atlantára kvalifikáló olimpiai válogatottról is. micsoda reménységek....
azóta is a tatabányában, a pécsben és a vegetáló fradiban porladnak, esetleg összejött nekik egy ciprusi szerződés vagy filipovics eladta őket egy közepes francia vagy német klubnak, ahonnan, természetesen soha nema saját hiobájukból, idő előtt távozniuk kellett, mert nem jöttek ki az edzővel.....
tudom, hiszen mindenki érdeklődik iránta, csak nem tudják kifizetni a hihetetlenül magas lelépési díját a mesésen gazdag wba-nak, így inkább mindenféle szirszar ismeretlen sevcsenkókat, zokorákat adnak-vesznek.
ember, aug 19-én kezdődik a premierleague! szerinted aki meg akarta volna venni, nem tette volna meg eddig? olvasol te bmilyen angol újságot, vagy az nb1.hu-ról tájékozódsz?